Biznesowe Potyczki Językowe

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Biznesowe Potyczki Językowe to podcast o tym, jak pracować z językiem obcym. Jak zbudować swój przekaz, żeby klient Cię rozumiał? Jak komunikować się z lekkością i bez bariery językowej? Zapraszam do słuchania!
Data dodania: 2020-02-11 20:50:24
Data aktualizacji: 2021-03-06 14:00:05
Audycji w katalogu: 62
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
BPJ#62 – Własna książka – 3 obawy, które musiałam pokonać
Podobno mam lekkie pióro. Umiem tworzyć dobre historie i przelewać je na papier lub publikować w mediach społecznościowych. Ewentualnie opowiadać o nich w podcaście. Bez problemu przygotowuję harmonogramy i angażujące treści dla moich klientów. Tyle tylko, że żadnej z tych czynności nie da się porównać do pisania książki biznesowej. Przekonania, stres, frustracja, brak wiary w siebie – to tylko niektóre wyzwania, z którymi trzeba się zmierzyć. Dziś opowiem Ci o trzech największych obawach, które musiałam pokonać. Posłuchaj. -------- Książka "Podcast w biznesie": [link] WWW: wingperson.pl
pobierz 18.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
BPJ#61 – Motywacja podcastera – co zrobić, żeby regularnie publikować odcinki
Motywacja to podstępna, zdradliwa sztuka. Na początku mami Cię entuzjazmem, wizją korzyści i szybkich efektów. I kiedy z zapałem przystępujesz do dzieła, szczerze wierząc, że możesz wszystko, porzuca Cię w najmniej spodziewanym momencie. I bez względu na to, czy chodzi o zdrową dietę, naukę języków czy regularne tworzenie podcastów – warto mieć plan B. Motywacja podcastera jest równie przebiegła. Chcesz wiedzieć jak ją okiełznać? Jak znaleźć w sobie siłę i energię do nagrywania? I co zrobić, żeby systematycznie publikować kolejne odcinki? Zapraszam do słuchania. ------ KSIĄŻKA "PODCAST W BIZNESIE": [link]
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
BPJ#60 – Pinterest dla podcastera – dlaczego warto korzystać z tej platformy
Co ma wspólnego wyszukiwarka obrazków z Twoim podcastem biznesowym? Okazuje się, że całkiem sporo. Zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z podcastingiem i szukasz wskazówek lub pomysłów na to, jak zorganizować swoją przestrzeń oraz zaplanować poszczególne działania. Pinterest dla podcastera – czy faktycznie jest użyteczny? Co możesz na nim publikować i jakich materiałów szukać? Przekonaj się sam!
pobierz 15.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
BPJ#59 – Tłumacz-zdrajca, czyli 5 dylematów, z którymi mierzą się autorzy przekładów
Każdy tłumacz to robi, nawet jeśli głośno się do tego nie przyzna! Chcesz wiedzieć, o czym mówię? Wysłuchaj odcinka i poznaj 5 rzeczy, których nam tłumaczom nie wolno, a i tak wielu z nas to robi. Zdradzę Ci też burzliwe losy rosyjskiego przekładu Harry’ego Pottera i opowiem o tłumaczeniowych grzeszkach, które sama mam na sumieniu. Zapraszam!
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BPJ#58 – Książki w języku obcym – dlaczego warto czytać w oryginale
Chcesz rozwijać swoje kompetencje językowe? Lubisz zagraniczną literaturę? A czytasz ją w przekładzie, czy w oryginale? Bo nawet najlepsze tłumaczenie nie jest w stanie zastąpić unikalnego stylu i perspektywy autora. Ale to nie wszystko. Wysłuchaj odcinka i dowiedz się, dlaczego warto sięgać po książki w języku obcym.
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BPJ#57 – Pewność siebie a praca w języku obcym
Widziałam to dziesiątki razy. Mądre, ambitne, utalentowane kobiety, które nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Które zarabiają mniej, bo boją się rozmawiać w języku obcym. Które odmawiają współpracy z zagranicznymi klientami, bo wstydzą się, że popełniają błędy. Jesteś jedną z nich? Wysłuchaj odcinka i poznaj 2 historie, które niemal zrujnowały mój kontakt z językiem. Przekonaj się, jak ważna jest pewność siebie w nauce i pracy w języku obcym, co nas przed nią hamuje i dlaczego warto popełniać błędy!
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
BPJ#56 – Identyfikacja wizualna podcastu – o co warto zadbać
Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce. Ale bądźmy szczerzy, kto nie lubi pięknych, wytłaczanych woluminów o wyrazistych kolorach i przykuwających wzrok czcionkach? Ja uwielbiam. I podobnie jest z okładkami podcastów – im bardziej spójna, atrakcyjna i estetyczna grafika, tym większa szansa, że słuchacz sięgnie po Twoją audycję. I, co równie ważne – skojarzy ją z Twoją marką. Jak powinna wyglądać identyfikacja wizualna podcastu? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? I jakie obrazki będą Ci potrzebne? Posłuchaj!
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BPJ#55 – Podcast z gościem – o czym warto pamiętać
Jak przygotować się do podcastu z gościem? O czym pamiętać podczas nagrania w duecie? I jak zadbać o komfort Twojego rozmówcy, żeby Wasze spotkanie zaowocowało wartościowym materiałem? Posłuchaj.
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BPJ#54 – Własna firma – 5 rzeczy, których nauczył mnie pierwszy rok na swoim
Gdyby dwa lata temu ktoś powiedział mi, że dziś będę świętować rocznicę pracy na swoim, pewnie parsknęłabym śmiechem. Bo w 2018 roku o moim własnym biznesie nie było nawet mowy. A jednak dokładnie 12 miesięcy temu zjawiłam się na progu biura rachunkowego i podpisałam cyrograf. Co zmieniło się przez ten czas? Czy własna firma spełniła moje oczekiwania? Poznaj 5 rzeczy, których nauczył mnie pierwszy rok na swoim.
pobierz 50.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BPJ#53 – Nieidealne podsumowanie 2020 roku w Wing Person
Nie osiągnęłam zamierzonego celu finansowego, nie podbiłam rosyjskiego rynku książki i nie stworzyłam e-booka o transkrypcji. Gdybym miała wyrzucać sobie, ile rzeczy nie udało mi się zrealizować w tym roku, pewnie zakopałabym się 6 metrów pod ziemią i liczyła na to, że mnie nikt nie znajdzie. A przynajmniej Urząd Skarbowy. Ale wiesz co? Wcale się tym nie przejmuję, bo w zamian zyskałam znacznie więcej. Zapraszam Cię na nieidealne podsumowanie roku 2020.
pobierz 45.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
BPJ#52 – Co stoi za sukcesem Wing Person? 5 powodów, dzięki którym mogę dziś świętować
Co stoi za sukcesem mojej marki? Bez kogo mój biznes nigdy by nie powstał i nie mógłby się rozwijać? Zapraszam Cię na świąteczny odcinek o wdzięczności. Opowiem w nim o osobach, które mnie wspierają i dzięki którym mogę dziś świętować!
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BPJ#51 – Współpraca z podcasterem – o czym warto wiedzieć
Uwielbiasz podcasty i pracę z mikrofonem? Znasz się na montażu audio lub planujesz się go nauczyć? A może jesteś wirtualną asystentką i myślisz o wsparciu klientów w przygotowywaniu materiałów do publikacji w eterze? Ten odcinek przygotowałam specjalnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego, jak wygląda współpraca z podcasterem, jakie dodatkowe usługi możesz oferować, o czym warto pamiętać i jak rozplanować swoje zadania, żeby regularnie cieszyć realizacją kolejnych odcinków! ---------- [link] [link]
pobierz 58.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BPJ#50 – Podcast w biznesie – co znajdziesz w mojej książce?
Są takie marzenia, które kiełkują w Tobie przez całe życie. Dorastasz wraz z nimi i niejednokrotnie to one wpływają na to, jakie decyzje podejmujesz na drodze do ich osiągnięcia. Tak było w przypadku rosyjskiego i mojej kariery tłumacza literackiego. Język w liceum, kierunek studiów, miejsce zamieszkania – wszystko podporządkowane było jednemu celowi – półce pełnej książek z moim nazwiskiem w środku. Ale są też takie marzenia, które pojawiają się znienacka, szturmują nasze myśli i opanowują serca. Pragnienie jest tak silne, że pragniesz poddać się im wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. I tak właśnie było z niespodzianką, o której opowiem Ci w dzisiejszym odcinku. Posłuchaj! ---------- [link]
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BPJ#49 – Mikrofon do podcastu – sprawdź, jak go wybrać
Zanim rzucisz się w wir nagrywania i stworzysz swój pierwszy podcast, musisz podjąć kilka decyzji, które być może hamują Cię przed jego stworzeniem. Jedną z takich decyzji jest zakup odpowiedniego mikrofonu. Pytanie brzmi, jak to zrobić? Jak wybrać mikrofon do podcastu, kiedy zupełnie się na tym nie znasz? Co zrobić, kiedy nie masz dużego budżetu? Z jakiego sprzętu sama korzystam i dlaczego go wybrałam? Wysłuchaj odcinka o technikaliach z przymrużeniem oka. ----------- Nagrywasz własny podcast? Pracujesz z językiem obcym? A może szukasz wirtualnego wsparcia? Zapoznaj się z moją ofertą: [link]
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
BPJ#48 – Wycena transkrypcji – jak zrobić to dobrze
W sieci znajdziesz mnóstwo informacji na temat tego, jak wycenić zlecenie transkrypcji. Stawki wahają się o 1 do 10 zł za minutę nagrania. Sam sposób rozliczania również może być różny – cena transkrypcji za minutę nagrania, za znaki ze spacjami, za roboczogodzinę. Nic więc dziwnego, że nawet jeśli masz już jakiekolwiek pojęcie o zamianie audio w tekst, wycena transkrypcji nagrań może sprawić Ci problem. Jak zatem zrobić to dobrze? Jak wycenić zlecenie i jakie pytania zadać, żeby rzetelnie podejść do tematu? Posłuchaj.
pobierz 56.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BPJ#47 - Usługi w języku obcym – dlaczego kosztują więcej
„Nie za miliony monet”, „Nie dam tyle”, „Za tyle to sam sobie zrobię”, „Przecież dla Pani to 5 minut pracy”, „Ktoś inny zrobi to taniej” – ile razy słyszałeś podobne zdania? W pracy tłumacza spotkałam się z nimi nie raz i nie dwa. Jednak odkąd prowadzę własny biznes, jeszcze nigdy nie usłyszałam takiej odpowiedzi od drugiego przedsiębiorcy. A gdybym usłyszała, na pewno nie zostałby moim klientem. Dlaczego? Ponieważ usługi w języku obcym kosztują więcej i są tego warte. Chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest? Posłuchaj. ----------- Nagrywasz własny podcast? Pracujesz z językiem obcym? A może szukasz wirtualnego wsparcia? Zapoznaj się z moją ofertą: [link]
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BPJ#46 – Kariera językowa – 5 wyborów, które ukształtowały moje życie zawodowe
Czy zastanawiasz się czasem, co by było, gdybyś poszedł na inne studia? Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś przyjął inną ofertę pracy? Jak rozwinęłaby się Twoja kariera językowa, czy w ogóle zawodowa, gdybyś nie wyjechał do innego miasta? Moje obecne życie zawodowe ukształtował szereg wyborów, których dokonałam przez ostatnie 10 lat. Jakie to wybory? Czy były łatwe? I czy cokolwiek bym zmieniła, gdybym miała na to szansę? Posłuchaj. ----------- Nagrywasz własny podcast? Pracujesz z językiem obcym? A może szukasz wirtualnego wsparcia? Zapoznaj się z moją ofertą: [link]
pobierz 43.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BPJ#45 – Dlaczego postanowiłam nagrać podcast po rosyjsku
Jest wiele sposobów na to, żeby przyciągnąć uwagę Twojego klienta. Na to, żeby wejść z nim w dialog i nawiązać bliższą, niemal intymną relację. Dla mnie najlepszym narzędziem do tych działań jest podcast biznesowy. To właśnie dzięki niemu mogę nie tylko pokazać moją markę światu, ale też łączyć życie zawodowe z pasją do języków, i jednocześnie pokonywać własne ograniczenia. Początkowo planowałam nagrywać w języku angielskim, ostatecznie zdecydowałam się jednak na podcast po rosyjsku. Chcesz wiedzieć dlaczego? Posłuchaj. ----------- Nagrywasz własny podcast? Pracujesz z językiem obcym? A może szukasz wirtualnego wsparcia? Zapoznaj się z moją ofertą: [link]
pobierz 33.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
BPJ#44 – Bariera językowa – moje sposoby na to, aby utrzymać ją w ryzach
Wydawałoby się, że z barierą językową jest jak z jazdą na rowerze. Nie trenujesz przez kilka lat, a potem po prostu wsiadasz i jedziesz. Być może trochę się napocisz, potrzęsiesz przez pierwsze 5 minut, ale później to już z górki, bo w końcu tego się nie zapomina. Ale czy na pewno? Czy można odstawić język na boczny tor i liczyć na to, że będzie cierpliwie czekał, aż znowu zaczniesz go używać? A co zrobić, gdy bariera językowa złapie Cię z dnia na dzień, mimo że zdawało Ci się, że ten problem masz już za sobą? Posłuchaj. ----------- Nagrywasz własny podcast? Pracujesz z językiem obcym? A może szukasz wirtualnego wsparcia? Zapoznaj się z moją ofertą: [link]
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
BPJ#43 – Podcast w innym języku – jak się do niego przygotować
Chcesz pokazać głos swojej marki poza granicami kraju? Pomoże Ci w tym podcast w innym języku. Sprawdź, jak się do niego przygotować i dlaczego warto! ----------- Nagrywasz własny podcast? Pracujesz z językiem obcym? A może szukasz wirtualnego wsparcia? Zapoznaj się z moją ofertą: [link]
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek