Tydzień w sieci

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci czyli sarkastyczny przegląd najciekawszych informacji z poprzedniego tygodnia.
Data dodania: 2012-04-15 00:00:00
Data aktualizacji: 2018-11-26 00:55:55
Audycji w katalogu: 50
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 8 lat temu
« Grzegorz Est Est Kosiorowski »
TM - Socrealizm
Tym razem Totalna Miazga na temat efektów zarządzania kulturą i sztuką przez państwo w wersji skrajnej - czyli wielkie recytowanie wierszy socrealistycznych. Na koniec informacja o teraźniejszości i przyszłości Tygodnia w Sieci.
pobierz 46.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Grzegorz Est Est Kosiorowski »
A co z biednymi dziećmi?
Informacje tytułowe w wielkim finale odcinka, a wcześniej wiadomości: Polska: poprawki do prawa o zbiórkach publicznych, walka z papierosami i z ich rzucaniem, fotoradarowe drony, zmiany na studiach, dotacyjki na niepełnosprawnych ochroniarzy, ciekawostki z ZUS-u, Opole specjalnej troski i ściekowy szop w Łodzi. Świat: mleko nienawiści, Niemcy kontra facebook, cięcia socjalne we Francji i Wielkiej Brytanii, duży cykl Z Głupotą Na Północ Od Rio Grande (m.in. woda jako zanieczyszczenie, skup gier i pozew za pomoc) oraz ranking swobód obywatelskich.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Grzegorz Est Est Kosiorowski »
Ekonomia do góry nogami
W odcinku wiadomości z Polski: zmiany podatkowe, II pakiet deregulacyjny, kulisy dotacji i tworzenia prawa. Wiadomości ze świata: EPTC i prawa autorskie, przegląd eurokryzysu: od Cypru i Portugalii, przez Hiszpanię, Francję, Holandię po Norwegię, odwrócona ekonomia w Rosji i Australii, chipsy w Teksasie, obywatelska postawa w sprawie broni, upadek Rona Paula i Ayn Rand oraz skąd się bierze ropa i jak ją stracić. Audycję przygotował EstEst
pobierz 46.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Grzegorz Est Est Kosiorowski »
Poczta spycha się z klifu, czyli ciekawostki na początek roku.
Audycję przygotował EstEst. Zawiera najciekawsze informacje pierwszego tygodnia 2013 roku - głównie zmiany prawne wchodzące w życie w rozmaitych krajach.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Wieści z Biurwolandu IV
Kolejny odcinek cyklu: Wieści z Biurwolandu, czyli wiadomości z polskiego frontu wojny urzędników z obywatelami, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców. Oparte na informacjach, które pojawiły się w internecie w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Audycję przygotował EstEst.
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
ACTA umiera po cichu, Europa - z bzdurami na ustach, fotoradary rozkwitają a specsłużby czytają ,,Vademecum bibliotekarza''.
Tydzień w sieci powraca, od razu drugim odcinkiem trzeciego sezonu (czemu drugim - to się dopiero okaże). Prowadzi Est Est. W tym odcinku: z Polski - o nowych rekordach długu publicznego, ,,lipnych'' obliczeniach sejmowych, zmianach w kodeksie pracy i w działaniu fotoradarów (dużo), rozmaitych formach państwowego marnotrawstwa i o dziwnych przypadkach rodziny z Lubaczowa. Świat: O ostatecznym końcu ACTA, różnych, acz równie absurdalnych, sposobach na kryzys z Francji, Włoch, Portugalii i Szwecji, nowej konstytucja Egiptu i samoposiadaniu po kirgizku.
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Ballady o uciśnionych przedsiębiorcach i cnym Palikocie na białym koniu część druga.
Część druga reportażu AS z Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorców, organizowanego przez Ruch Poparcia Palikota. W tej części - wywiady z Januszem Palikotem, Guy Verhofstadtem i Łukaszem Gibałą.
pobierz 37.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Łapy precz od deszczu!
Kolejny odcinek specjalny: relacja z pikiety przeciwko planowanemu ,,podatkowi od deszczu'' opisanemu w tym artykule: [link] . Demonstracja odbyła się w Krakowie, 19 X 2012 roku. Relacjonował EstEst.
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Gawęda o uciśnionych przedsiębiorcach, złej smoczycy Biurokracji i cnym rycerzu Palikocie na białym koniu - część I.
Odcinek specjalny Tygodnia w Sieci: Część pierwsza reportażu AS z Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W tej części nagraliśmy przemówienia ekspertów i przedstawicieli Ruchu Palikota z obietnicami dla przedsiębiorców. Część druga: wywiady i trzecia: panel dyskusyjny ukażą się wkrótce.
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Wieści z Biurwolandu III
Odcinek przygotował EstEst. Cykl ,,Wieści z Biurwolandu'' prezentuje kolejne wydarzenia toczącej się w Polsce wojny urzędników z resztą obywateli. Jest to ostatni odcinek II sezonu Tygodnia w Sieci. Poza odcinkami specjalnymi, następny będzie na początku grudnia.
pobierz 49.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Czysty internet i przewodnik po marnowaniu pieniędzy.
Audycję przygotował EstEst. Polska: Nowe podatki, nowe sposoby marnowania pieniędzy, nowe przepisy o prawie jazdy i kilka wiadomości z frontu wolności słowa. Unia: Czysty Internet, czyli nowa próba cenzury. Świat: Niesprawiedliwość cyfrowa, piratka kontra piraci, dużo głupoty na północ od Rio Grande, przeprosiny za kradzież australijskich dzieci, arabska poprawność polityczna i uzbecka lekcja ekonomii.
pobierz 49.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Patologie prawne, nowe podatki i coraz więcej luzowania.
Audycję przygotował EstEst. W tym odcinku - Polska: Patologie prawne: Pruszków, antykomor, Nordea, Apple i e-podręczniki, NIK w szpitalach-instytutach, nowe podatki: od Allegro, niepociętego tytoniu i zmiany w VAT, nowi, drozsi urzędnicy, śledzenie kup i bzdury o Ambergold po raz ostatni. Świat: Unia vs papierosy, wyrok niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego o legalności bailoutów, rozsypka w Hiszpanii, koniec parytetów w Szwecji, QE3 w USA i hipokryzja po argentyńsku.
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 lat temu
« Administrator »
Totalna Miazga: Caveat emptor i talidomid.
Tym razem dla odmiany Totalna Miazga zamiast Tygodnia w Sieci. EstEst wałkuje temat państwowej kontroli leków z ekonomicznego punktu widzenia. A na początku 16-bilionowa informacja z audytu Fed.
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
Problemy demograficzne, drobne zmiany prawne, kradzież słońca, VAT od siedzenia i wolność w Korei Płn
Audycję przygotował EstEst. Polska: Kolejny skok na rezerwę demograficzną, ZUSowe osobliwości, zmiany prawne w: becikowym, dotacjach na niepełnosprawnych i na budowę ekodomów, wprowadzenie CIT-u dla spółek komandytowo-akcyjnych, praktyczne lekcje ekonomii: braki leków, drożyzna w szkoleniach, ciekawostki prawne: proces o zasłanianie słońca i legalny-nielegalny tytoń. Świat: Niemieckie kiełbaski z VAT, Francja w walce z cenami paliw, Hiszpania i Grecja w obliczu kryzysu, przyzwolenie na rowery i hamburgery w Korei Płn.
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
Alternatywna ekonomia pociągów, jabłek i kukurydzy, szczyty interwencjonistycznych absurdów i europrzekręty bankowe.
Audycję przygotował EstEst. Informacje z Polski: Legalność nieskończonych kontroli, tryb tworzenia ustaw niekonstytucyjnych, trochę wykastrowana cenzura sieci, dopłaty dla ubezpieczonych rolników, opieka nad turystami, PKP kontra nadmierny popyt, rybniczanie kontra straż miejska, gazeta wyborcza kontra uczciwa firma. Unia i świat: Wielki przekręt EBC, Francja kontra polskie jabłka, kolejne olimpijskie absurdy, Łukaszenka kontra pluszowe misie, cenzura internetu w Rosji i Malezji, patentowane geny i biopaliwa zamiast mięsa w USA, bunt anty-ZUS-owy w Vanuatu.
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
Państwo policyjne, podatki od wszystkiego i praktyczne lekcje ekonomii
Audycję przygotował Viktor. Polska: O bezkarności pewnych służb, prokuraturze w sieci,biurach podróży, granicach, kolejnych podatkach, dopłatach telewizyjnych, obowiązkowych asystentkach dentystów i szkoleniach w używaniu drabiny. Europa i Świat: O sztucznej granicy, protestach supermarketowych, homoaferze, Afganistanie, Rosji i Szwecji. Na koniec krótka lekcja ekonomii w praktyce na przykładzie listy leków refundowanych.
pobierz 46.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
AmberGold - część druga, prawo po włosku i ekonomia igrzysk.
Audycję przygotował EstEst. Polska: Sprawa Ambergold, reformy w wojsku, podatki za brak dochodów, lawina upadłości, opony zimowe, droższe śmieci, przyzwoitość Trybunału Konstytucyjnego i meandry myśli urzędniczej na przykładzie Leonarda da Vinci. Świat: Prawne (i nie tylko) ciekawostki z Włoch, ekonomiczna analiza igrzysk i medali, nielegalne hotdogi i deszczówka oraz zastrzelony akwizytor w USA, dziwny pomysł w Hondurasie, koniec Coca-Coli w Boliwii i lekcja ekonomii po arabsku.
pobierz 51.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
Fundusz Długowy i wolna Mongolia
Audycję przygotowali AS i EstEst. Główne tematy: Polska - PSL-Nepotyzm, kreatywna księgowość w budżecie, likwidacja pozwoleń na budowę, wyrok drzewny, problemy policji, konsekwencje ustawy hazardowej, studenci za(ma)wiani i złoto królowej Bony. Świat: dotacje do nieistniejącej elekrowni, kontratak praw autorskich, czekoladowe jaja, zasiłki dla więźniów, Prawo Morza, zasiłki po nowozelandzku, związki po australijsku, wolność po mongolsku i braki paliw w Wenezueli.
pobierz 46.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
Rozsprzedać, przepić, pożyczyć i nie oddać....
Audycja poświęcona wyprzedaży polskiego majątku, doniesieniu o zdradzie stanu, łajnie w prokuraturze, nieuczciwości przedsiębiorcy i obywatelskim lekarstwie na nią. Inwigilacja podatników, kara za mowę nienawiści wobec władzy oraz tylnymi drzwiami wprowadzana CETA, czyli ACTA bis. Na szczęście nie zabraknie też akcentów pozytywnych. Audycję przygotował Viktor.
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 lat temu
« Administrator »
Wieści z biurwolandu II
Audycja przygotowana przez AS i EstEsta pozwoli przyjrzeć się doniesieniom z frontu wojny urzędniczo-obywatelskiej z ostatnich 3 miesięcy. Z wydarzeń bieżących - parę słów o odrzuceniu ACTA i ustawie szczepionkowej, z okazji której powróci Hawker. Kontakt do audycji: [email] .
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek