Daniel Detko

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Omawiamy włoskie sprawy kryminalne które w większości przypadków nie zostały jeszcze poruszane na polskim Youtube. Są to sprawy które wstrząsnęły całą Italia, wiele z nich jest uwikłanych w tajemnicy do dnia dzisiejszego.
Data dodania: 2020-02-11 20:58:46
Data aktualizacji: 2020-09-27 12:45:02
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 18 dni temu
Carmela "Melania" Rea I Historia brutalnego morderstwa
Zwłoki były sine, kobieta została zmasakrowana, szyja była pełna krwi co sugerowało ze napastnik próbował poderznąć ofierze gardło. Na jej ciele znaleziono liczne cięcia nożem, które jak się okazało później zostały zrobione 2 dni po tym jak kobieta umarła. W klatkę piersiową Melanii została wbita strzykawka, oraz stwierdzono że morderca zadał kobiecie bardzo dużo ciosów nożem. Napastnik musiał żywic sporo nienawiści w stosunku do swojej ofiary, kim była ta bestia i dlaczego zdecydowała się by do takiego stopnia zbezcześcić zwłoki?
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Roberta Martucci I Zaginęła w sierpniowe lato
Mija 21 lat odkąd młoda, piękna kobieta nie dala żadnego znaku życia. W 2013 roku przez chwile pojawiło się światełko w tunelu, odnaleziono na plaży w Gallipoli szczątki młodej dziewczyny która prawdopodobnie wiele lat temu została zamordowana. Niestety badania wykluczyły by szkielet należał do Roberty Martucci. Po 2013 roku, rodzina powołała dwóch kryminologów i adwokata do tego by zacząć badać sprawę od samego początku. Po przeanalizowaniu akt oraz całej dokumentacji związanej z zaginięciem, pojawiły się nowe poszlaki które nigdy wcześniej nie zostały sprawdzone. W 2017 roku po kilkuletniej pracy złożono teczkę do prokuratury z prośba o ponowne wszczęcie śledztwa. W dokumentach zostało także napisane imię i nazwisko podejrzanego o morderstwo Roberty Martucci.
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Antonietta Longo I Rzeź nad jeziorem Albano
W pewnym momencie Antonio wraz z Luigim zauważają w krzakach coś przerażającego. Są to obnażone zwłoki kobiety, w zaawansowanym stanie rozkładu, wokół roi się od much. Ciało jest częściowo przykryte gazetami na których widnieje data 5 Lipiec 1955 roku. Okazuje się szybko, ze nieboszczyk ma odciętą głowę, mężczyźni są tak przerażeni ze szybko uciekają z miejsca odkrycia ludzkich zwłok i dopiero po dwóch dniach zgłaszają sprawę na policje. Po dotarciu śledczych i lekarza sadowego, stwierdzono ze do zbrodni doszło dokładnie w tamtym miejscu. Wokół zwłok znajdowały się liczne ślady krwi a ziemia była przesiąknięta krwią aż do 12 centymetrów głębokości.
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Serena Mollicone I Kto zabił Serene?
Skarpetki dziewczyny nie były mokre, formacja na terenie sugerowała że ciało zostało tam przewiezione i nie leżało tam przez ostatnie dwa dni ponieważ jak wiemy, w sobotę szalała burza. Sprawa jest bardzo tajemnicza, w Arce nigdy nie działy się takie rzeczy, a tu nagle ktoś porywa się na życie 18 letniej dziewczyny która nikomu niczym nie zawiniła, i porzuca ciało w tak brutalny sposób. Śledztwo ruszyło pełna parą, przeszukano ponownie pokój Sereny, i znaleziono bardzo dziwny pakunek.
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Samuele Lorenzi I Tajemnicza sprawa z Cogne
Ratownicy dobiegają pod sam dom rodziny Lorenzi. Przed domem zauważają kilka mężczyzn i kobiet stojących przed wejściem. Jako pierwsza podbiega do nich lekarka, Pani Ada Satragni, która, jako jedna z pierwszych osób pojawiła się w domu po tym jak zrozpaczona matka zadzwoniła i prosiła o pomoc.  Obok domu leży rozłożony kocyk, a jak sie okaże później pod kocykiem znajduje się malutki Samuele Lorenzi, 3 letni synek Pani Annamarii Franzoni. Chłopczyk ma zawiniętą głowę w bandaż który przygotowała Ada Satragni, która jest lekarzem rodzinnym Annamarii i mieszka kilka domów obok.  Wkrótce ratownicy medyczni zaznają przerażającego widoku. Chłopiec prawdopodobnie nie żyje, ma zmasakrowaną głowę, tkanka mózgowa wydobywa się z widocznie uszkodzonej czaszki.   Pytania: [email]  Muzyka wykorzystana w odcinku: [link] Żródła:  Il processo imperfetto. La verita sul caso cogne. Autor: Luciano Garofano. [link]. [link]. [link]. [link]. [link].
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Mirella Gregori I Tajemnicze zaginięcie z Rzymu
Chwilę później ponownie  rozlega się dźwięk domofonu,  tym razem również odbiera Mirella. „Kto tam? Jestem tam ktoś? Jeśli nie powiesz, kim jesteś, to nie zejdę do ciebie!” -  takie nietypowe słowa wypowiada do słuchawki Mirella. Czujne ucho matki szybko wyłapuje nieszablonowość sytuacji, pani Vittoria zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak, a jej córka nie ma pojęcia, kto jest po drugiej stronie. Ku swojemu zaskoczeniu Mirella słyszy w końcu słowa: „To ja, Alessandro, pamiętasz? Zejdź na krótką pogawędkę, chciałbym się na chwilę spotkać”. Mija 37 lat od feralnego popołudnia, gdy do domu przy Nometana 91 zadzwonił tajemniczy Alessandro. Mirella jakby zapadła się pod ziemię, nikt nie wiedział, gdzie jest dziewczyna, nigdy nie dała znaku życia. Życie rodziny Gregorich zmieniło się bezpowrotnie.
pobierz 37.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Chiara Poggi I Brutalne morderstwo Chiary Poggi
Chiara Poggi zostaje brutalnie zamordowana 13 sierpnia 2007 roku. Odnaleziono zwłoki dziewczyny w jej rodzinnym domu w Garlasco. Chiara została zmasakrowana, ciało dziewczyny zrzucono bowiem ze schodów, prowadzących do piwnicy. Jej twarz była cala w zastygłej krwi, do której przylegały włosy dziewczyny. Kto zamordował dziewczynę? Dlaczego Chiara zginęła w tak tragicznych okolicznościach? Zapraszam na podcast Pod Lupą.
pobierz 47.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Roberta Ragusa l Gdzie jesteś Roberta?
Zaginięcie 44 letniej Roberty Ragusa której ciała nie odnaleziono do dziś - jest po północy  kiedy Roberta, ubrana w piżamę, szlafrok oraz buty do ćwiczeń wychodzi i już nigdy więcej nie wraca do swojego domu.   Pytania: [email]   Muzyka wykorzystana w odcinku:  www.facebook.com/k7studio.rec   Źródła:   Książka "Con gli occhi della vittima" Immy Giuliani oraz Fabrizia Mignacca   [link].   [link]. [link].   [link].   #SPRAWARAGUSY #ROBERTARAGUSA #WLOSKIESPRAWYKRYMINALNE #PODCAST #PODLUPA #PODLUPAPODCAST #SPRAWYKRYMINALNE #ZAGINIECIA #ZAGINIECIAKOBIET
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
miodek