20 Piętro

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast "20. piętro" to pomysł Rafała Kergera i Piotra Wiśniewskiego. W każdym z odcinków o biznesie i zarządzaniu rozmawiają oni z jednym ze znanych w Polsce menedżerów. Rafał Kerger to dziennikarz ekonomiczny i redaktor naczelny serwisów WNP.PL i PulsHR.pl. Dr Piotr Wiśniewski przez lata zarządzał firmą Maflow. Jest też partnerem zarządzającym DB77 Consulting oraz założycielem pierwszej w Polsce platformy agencji pracy robotów dbr77.com.
Data dodania: 2020-02-11 21:00:17
Data aktualizacji: 2020-12-04 00:55:02
Audycji w katalogu: 16
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
20. piętro: Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska
Gościem Rafała Kergera w podcaście 20. piętro jest Tomasz Wojtkiewicz,  wieloletni prezes Nextbike Polska, twórca sukcesu spółki, która zarządza 20 tysiącami rowerów miejskich w Polsce. Nasz rozmówca latem, po dwóch  latach przerwy, wrócił do zarządzania Nextbik'iem. Zadanie jakie przed  nim stoi jest poważne. Po pierwsze restrukturyzacja. Po drugie zmaganie  ze skutkami pandemii, które mocno zaburzyły działalność sieci  bezobsługowych wypożyczalni rowerów w Polsce. Po trzecie negocjacje  nowych kontraktów, w wśród nich tak skomplikowanych i do tego medialnych  jak w Trójmieście i Warszawie.
pobierz 92.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
20 piętro: Marcin Tchórzewski, Coders Lab
W 2013 roku bracia Marcin i Jacek Tchórzewscy założyli pierwszy w Polsce bootcamp programistyczny. Dziś szkoła IT Coders Lab pochwalić się może ponad 6 tysiącami wykształconych specjalistów. Między innymi o tym, czy każdy może zostać programistą Marcin Tchórzewski opowiada Rafałowi Kergerowi.
pobierz 67.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
20 piętro: Brunon Bartkiewicz, ING Bank Śląski
Jaka przyszłość czeka banki w Polsce? Na ile zarządzanie i rola menedżera się zmieniły w ostatnich latach? Dlaczego zmarnowaliśmy czas? Tym razem zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Brunonem Bartkiewiczem, prezesem ING Banku Śląskiego. Uwaga: rozmowa została przeprowadzona przez Rafała tuż przed tym jak naszą część Europy ogarnęła pandemia koronawirusa. Początkowo spanikowaliśmy, że wszystko do kosza, bo teraz już nic nie będzie takie samo. Ale jednak nie... Podcast zdecydowaliśmy się opublikować właśnie teraz, kiedy gospodarka powoli, ale zaczyna znowu ruszać.  Wysłuchanie tej rozmowy, po dwóch miesiącach od momentu kiedy się odbyła, to bardzo ciekawe doświadczenie. Mimo bowiem że przez ostatnie tygodnie w gospodarce i biznesie zmieniło się bardzo wiele, większość spostrzeżeń prezesa ING Banku w Polsce pozostaje aktualnych, a niektóre nawet nabrały ostrości.  
pobierz 56.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
20 piętro: Radosław Kędzia, Huawei
Gościem podcastu "20 piętro" jest tym razem Radosław Kędzia z Huawei. Rozmówca Rafała Kergera jest wiceprezesem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich i zarządza z Warszawy biznesem Chińczyków w 29 krajach. Menedżer odpowiada na wiele trudnych pytań o przyszłość giganta, który miał w ubiegłym roku 120 mld dol. obrotu i jest 61. największą firmą na świecie, wg listy Global 500.
pobierz 54.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
20 piętro: Jakub Skałbania, Netwise
Gdy odchodził z Microsoftu wszyscy pukali się w czoło. Choć niedługo potem „zabił” go Facebook, to dziś święci triumfy w branży CRM, a Microsoft co roku nagradza go prestiżowym wyróżnieniem. Jakub Skałbania, założyciel Netwise w nowym odcinku podcastu "20 Piętro" opowiada Piotrowi Wiśniewskiemu, jak do tego doszło i dlaczego nie wierzy w sztuczną inteligencję.
pobierz 59.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
20. piętro: Piotr Czak, prezes PGE Ventures
Gościem pierwszego odcinka podcastu "20 piętro" w nowym roku jest Piotr Czak. Z prezesem PGE Ventures rozmawiają Rafał Kerger i Piotr Wiśniewski. Rozmowa krąży wokół tematu pozyskiwania i zarządzania funduszem wysokiego ryzyka.  Piotr Czak zaczyna od autoprezentacji.  Gość "20 Piętra" zaczynał w KPMG, gdzie doradzał innym jak prowadzić biznes.
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
20. piętro: Anna Wicha, Adecco Poland, prezes Polskiego Forum HR
Kolejnym gościem podcastu „20. Piętro” jest Anna Wicha z Adecco Poland, prezes Polskiego Forum HR i wiceprezydent Konfederacji Pracodawców Lewiatan. Anna Wicha po latach żegna się ze stanowiskiem prezes korporacji w Polsce. - Moje miejsce zajmie ktoś młodszy, świadomość marki jest już duża, rozwinęliśmy ten biznes, teraz trzeba go utrzymać – mówi Rafałowi Kergerowi. Menedżerka będzie teraz odpowiadała za public affairs Adecco, współpracowała z rządami, legislatorami i organizacjami pracodawców w Polsce i kilku innych krajach Europy środkowo-wschodniej, także we współpracy ze Światową Konfederacją Zatrudnienia (ang. World Employment Confederation). Anna Wicha jest drugą najdłużej pracującą osobą w Adecco Poland. Pracę w Adecco rozpoczęła już w 2000 roku. W ponad półgodzinnej rozmowie ciekawie opowiada o sytuacji na rynku pracy, zarządzaniu, swojej karierze i przyszłości jaka może czekać jej firmę i cały rynek agencji pracy tymczasowej.
pobierz 69.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
20. piętro: Dominika Bettman, prezeska Siemensa w Polsce
Gościem podcastu "20 piętro" jest tym razem Dominika Bettman. Z prezes Siemensa w Polsce rozmawiamy wspólnie. Rozbieżność dziedzin jakimi zajmuje się Siemens jest duża. Do tego Siemens cały czas rozbudowuje portfolio produktów oferowanych w Polsce. Obecnie Niemcy uruchamiają w Mirkowie pod Wrocławiem fabrykę szaf sterowniczych, które uchodzą za serce rozwiązań przemysłu 4.0.   Jak Dominika Bettman znalazła się w tym miejscu, w którym jest? Jaki styl zarządzania preferuje, czego po jej firmie można się spodziewać w nadchodzącym roku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w ciekawej rozmowie, do wysłuchania której serdecznie zapraszamy. Rozmowa z znaną menedżerką jest naszym ostatnim przedświątecznym podcastem, pojawił się też wątek Bożego Narodzenia. - Okres Bożego Narodzenia to świetny czas na odpoczynek, większość znanych mi osób z firmy i otoczenia nie pracuje. Można się naprawdę wyłączyć, bo brak jest bodźców do pracy dookoła. Jest czas na książkę przy kominku, długie spacery, wszystko to co lubię - mówi Dominika Bettman.
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
20. piętro: Maciej Herman, CEO w LOTTE Wedel
Kolejnym gościem podcastu "20 piętro" jest Maciej Herman, CEO w LOTTE Wedel, jednej z najstarszych polskich i światowych marek. Wedel, który dziś należy do japońsko-koreańskiego koncernu, w 2021 r. będzie obchodził 170 lat.   W Wedlu ciekawa jest jednak nie tylko historia ale także przyszłość, o czym Maciej Herman bardzo ciekawie opowiada Piotrowi Wiśniewskiemu. - Chcemy być silną marką nie tylko w Polsce, za trzy lata chcemy mieć kilkanaście procent przychodów z eksportu - mówi m.in nasz rozmówca. Więcej w naszej rozmowie.
pobierz 57.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
20. piętro: Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena
Gościem "20 piętra" jest tym razem Krzysztof Domarecki, przedsiębiorca i menedżer, założyciel oraz główny akcjonariusz Grupy Selena, holdingu  spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej w wielu krajach świata, m.in. na Ukrainie, w Chinach, Kazachstanie, Rumunii,  Hiszpanii, USA i Europie Centralnej, a także w Brazylii, Turcji i Rosji.  Krzysztof Domarecki - który w 2017 r. założył także fundusz inwestycyjny Fidiasz z budżetem 200 mln złotych - w rozmowie z Rafałem Kergerem opowiada o przyszłości firmy, branży i polskiej gospodarki, ale nie tylko. Rozmawiamy także o takich gorących tematach jak zakładana przez  rząd budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, zmianach klimatycznych,  górnictwie czy sytuacji przedsiębiorców wobec rosnącej roli państwa w  światowej gospodarce.
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
20. piętro: Artur Skiba, prezes Antal Polska
Artur Skiba już po raz drugi sprzedaje tę samą spółkę - Antal Polska, z którą jest związany od blisko 20 lat. W rozmowie z Rafałem Kergerem opowiada o swoich początkach, planach rozwojowych agencji, a także o sytuacji na rynku pracy. W których krajach pojawi się Antal? Jak dziś wygląda rynek pracy tymczasowej? Czy robotyzacja w HR to przyszłość? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszym odcinku 20. piętra.
pobierz 70.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
20. piętro: Tomasz Misiak, Mizyak Investment Fund
Kolejnym gościem Rafała Kergera w "20 piętrze" jest Tomasz Misiak, znany polski przedsiębiorca, kiedyś także senator a dziś inwestor, tzw. seryjny.  U Tomasza Misiaka sporo się ostatnio dzieje. W październiku doszło do spektakularnych zmian w radzie nadzorczej najbardziej znanej firmy w którą jest zaangażowany - Work Service. Nasz rozmówca już w niej nie zasiada. Work Service wyprzedaje aktywa i szuka równowagi oraz inwestora. Ciut wcześniej - tuż przed wyborami - gruchnęła wiadomość, że nasz rozmówca wytoczył proces wydawcy książki o premierze Morawieckim. Mało? Jest jeszcze kilka innych doniesień z obecnego i przeszłego życia znanego biznesmena, ci którzy chcą o nich wiedzieć, wiedzą, ci którzy nie chcą, nie muszą.  M.in. na temat tych spraw Tomasz Misiak zabiera głos w "20 piętrze". Na szczęście dla nas... nie tylko.
pobierz 45.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
20. piętro: Andrzej Korpak, PSA Manufacturing Poland
Tym razem gościem na "20. piętrze" jest Andrzej Korpak, dyrektor PSA Manufacturing Poland. Wcześniej, od 1 kwietnia 2010 r. szef General Motors Manufacturing Poland, w tym samym miejscu w Gliwicach. Grupa PSA na początku maja ogłosiła nowy plan dla gliwickiej fabryki Opla. Koncern dzięki nowej inwestycji na Śląsku chce tu uruchomić produkcję dużych samochodów dostawczych. Teraz projekt PSA nabiera realnego wymiaru. W sąsiedztwie istniejącego zakładu trwa budowa nowej fabryki. M.in. o tym, o sytuacji oraz trendach i zarządzaniu na rynku motoryzacyjnym ze znanym menedżerem rozmawia Rafał Kerger, redaktor naczelny WNP.PL i PulsHR.pl. 
pobierz 54.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
20. piętro: Przemysław Berendt, CEO w Talent Alpha
Tym razem gościem na 20. piętrze jest Przemek Berendt, który w 12 lat przeszedł drogę od początków kariery w Procter&Gamble do  wiceprezesa w Luxoft, globalnej firmie IT. Przemek, jeszcze kilka lat temu stał na podium amerykańskiej giełdy, wprowadzając Luxoft na NYSE, dziś zaś jest CEO w startupie technologicznym Talent Alpha. Firmę założył z z Mike'm Kennedy'm – byłym dyrektorem wykonawczym w Goldman Sachs i Szymonem Niemczurą, znanym m.in. z Codewise i Kontakt.io.  W Talent Alpha 18,5 mln zł zainwestował Aper Ventures, finansowany ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju, a także prywatni inwestorzy.
pobierz 69.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
20. piętro: Jędrzej Kowalczyk, Fanuc Polska
Gościem Rafała Kergera i Piotra Wiśniewskiego w drugim odcinku podcastu 20. piętro jest Jędrzej Kowalczyk, prezes Fanuc Polska. Fanuc  (od ang. Factory Automatic Numerical Control) jest jednym z największych producentów robotów przemysłowych. Jędrzej Kowalczyk opowiada nam rynku robotów w Polsce i na świecie, uchyla rąbka tajemnicy strategii sprzedażowej lidera rynku, jakim jest Fanuc. Rozmawiamy także o specyficznym stylu zarządzania i pracy w japońskiej firmie. 
pobierz 56.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
20. piętro: Edmund Majtyka, Neapco Europe
Gościem Rafała Kergera i Piotra Wiśniewskiego w pierwszym odcinku podcastu 20. piętro jest Edmund Majtyka, prezes w Neapco Europe. Firma należy do sektora automotive. Gość "20 piętra" opowiada o swojej karierze, o niecodziennej działalności w Praszce w Opolskiem, w której działa fabryka, oraz o współczesnym zarządzaniu zakładem automotive.
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
miodek