Biedrzycka Publikuje (Nie)Poradnik

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: (Nie)poradnik - dla wszystkich, którzy są bardzo odważnie (nie)szczęśliwi, dla wszystkich nadwrażliwych, kochających za bardzo, wszystkich marud - o tym, jak i czego (nie)robić, zarówno sobie, jak i innym.
Data dodania: 2020-02-17 19:21:49
Data aktualizacji: 2020-05-25 09:35:05
Audycji w katalogu: 19
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
(Nie)wygodne odczuwanie
Całkiem (nie)smutny odcinek o bardzo (nie)wygodnym odczuwaniu tego, co odczuwa się nieprzyjemnie. O drapiącym jak nieodcięta metka smutku, trybie wyparcia, (nie)poradnikowej recepcie na to, jak już "nie czuć". O (nie)"złych" emocjach i piciu z nimi herbaty.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
(nie tylko)Wewnętrzne Dziecko
O tym, jak (nie)zaopiekowana relacja z Twoim Wewnętrznym Dzieckiem i Wrażliwą Cząstką wpływa na Twoje dorosłe życie, związki i relacje. O współuzależnieniu, narcyzmie, nieufności, odreagowywaniu na sobie oraz otoczeniu. O myśleniu magicznym i wypaczonym. O niezdolności do bliskości, braku dyscypliny, skłonności do zachowań kompulsywnych i nałogów. O pewnym zdjęciu z rudym grzybem na głowie, uczuciu pustki i klockach Lego.
pobierz 35.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
(Nie)oswojony strach, (nie)racjonalny lęk
O tym, jak i dlaczego, strach potrafi stać się podstawą (niemalże) każdego, naszego działania. O (niekontrolowanych) atakach paniki, zaburzeniach nerwicowo-lękowych, objawach psychosomatycznych i fobiach. O lęku przed lękiem, wyśmianiu przeciwnika i pewnej dziewczynce, siedzącej pod drzwiami pokoju dorosłych.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Siedem grzechów (przeciwko)miłości
Odcinek o tych i dla tych, którzy kompletnie nie rozumieją, jak i dlaczego, wciąż pakują się w toksyczne, (nie)odpowiednie dla siebie relacje i (znowu!) zostają odrzucani. O byciu bluszczem, życiu w mydlanej bańce wyparcia, trybie Pani Perfekcyjnej i Odłączonego Obrońcy, o człowieku-Gąbce, przymusie powtarzania i głodnym dziecku.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
(Nie)zerwany plaster
O (nie)potrzebnym kontakcie ze swoimi byłymi - o jego efektach, przyczynach i fakapach. Oraz o zostawiających i zostawianych, nieprzespanych nocach, upartości w kochaniu i (nie)umiejętności odchodzenia.
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Ona, on i (nie)zależność
O (nie)typowych cechach i potrzebach Twojej męskiej oraz żeńskiej cząstki; (nie)męskich facetach i (nie)kobiecych babkach; o potrzebie niezależności przy jednakowym byciu blisko, czyli o autonomii w relacji. A dodatkowo, dla wytrwałych (nad)programowo i po raz pierwszy: autoterapeutyczne ćwiczenie, mające na celu stworzenie Twojego osobistego Programu Autonomii, na podstawie książki Stefanie Stahl.
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Terapia (nie)działa!
O tym, jak i dlaczego terapia (nie)działa w (nad)programowym odcinku, zainspirowanym Waszymi wiadomościami. Wszystko o wymówkach, "buncie głowy" wobec nadchodzących zmian, wytrwałości i szczerości w procesie terapeutycznym. I o tym, co można zyskać i "stracić" przez terapię oraz o tym, jak do niej podejść, by faktycznie (nie)działała.
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
(nie)Dorosłe Dzieci Alkoholików - DDA
O tym, kim, dlaczego i jakie są Dorosłe Dzieci Alkoholików, o byciu rodzicem swojego rodzica, o wadach i zaletach bycia DDA. Oraz o tym, dlaczego zarówno alkoholikiem, jak i DDA jest się do końca życia.
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
(Nie)samotny, ale sam
O życiu w uzależnieniu od związku, byciu (nie)samotnym singlem; o niezależności w relacji, zerwanych zaręczynach, relacjach z desperacji lub niechęci do wiązania się w obawie przed zranieniem. A także o najpewniejszej i najważniejszej relacji w Twoim życiu...
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
(Nie)umiejąc czegoś(Ciebie) stracić
Dla wszystkich i o wszystkich, których odrzucenie, strata i koniec relacji przerażają najbardziej. O (nie)odważnych męczarniach anty-odrzuceniowych, po-rozstaniowych fakapach i przede wszystkim o faktycznych oraz zdrowych etapach przechodzenia żałoby po stratach - tych małych, i tych największych.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
(Nie)prawda o złości
Dla wszystkich niegdyś "grzecznych" dziewczynek i chłopców, czyli o (nie)umiejętności przeżywania i wyrażania złości. O złoszczeniu się na własną złość, okiełznaniu i roli tego uczucia, a także o tym, dlaczego i jak złość daje siłę. 
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak Ci (nie)wstyd?
O różnicy pomiędzy wstydem, a poczuciem winy; o mentalnym dłubaniu sobie w nosie, bezwstydnych źródłach wstydu, kamuflażach złości lub narcyzmu. Oraz o skubaniu ubranka i ogromnej, kolankowej dziurze w żółtych rajstopkach.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
(Nie)toksyczne połączenia
Dla wszystkich, którzy stale, choć nieświadomie, ładują się w toksyczne relacje. O połączeniach oczywistych i niezaprzeczalnych, związkach z narcyzami, wiecznie niezdecydowanymi i uzależnionymi. Oraz o tym, co się dzieje, gdy Pani Skarpetka spotka Pana Sandała.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rzeczy, o których (nie)mówisz
O tworzeniu instrukcji obsługi swojej osoby, rozmowach (nie)uniknionych i uciążliwym wypieraniu (nie)lubianej części samego siebie. O pytaniach, których (nie)zadajesz,  emocjonalnej defragmentacji i grzebaniu w bebechach komunikatu.
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Dlaczego kochasz (ZA)bardzo
O braku wzajemności w nadmiernym kochaniu i o tym, jak to jest być kochanym (za) bardzo. O byciu na miłosnym głodzie i uzależnieniu od tego uczucia; o samopoświęceniu, toksycznym radarze na (nie)odpowiednich partnerów; o rozstaniowych klinach, amplitudzie skrajnych emocji i przede wszystkim o tym: DLACZEGO?
pobierz 36.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Dlaczego (nie)umiesz się komunikować?
Bo nawet kłócić można się nauczyć, czyli o podstawowych błędach, które popełniasz, gdy (nie)możesz się dogadać.
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Związek (Nie)doskonały - (Nie)poradnik #3
O Trzech Jeźdźcach Związkowej Apokalipsy i o wszystkim, co może pójść nie tak, jeżeli dwoje ludzi się kocha.
pobierz 63.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
(Nad)wrażliwi - (Nie)poradnik #2
O czuciu i myśleniu "za bardzo", a przede wszystkim o tym, jak będąc nadwrażliwcem (nie)wariować w związkach; jak dać się zrozumieć oraz czerpać siłę z własnej wrażliwości. O Biblii osób Wysoko Wrażliwych dla nich samych i osób będących z nimi w związkach.
pobierz 81.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
(Nie)poradnik #1
(Nie)poradnik - dla wszystkich, którzy są bardzo odważnie (nie)szczęśliwi, dla wszystkich nadwrażliwych, kochających za bardzo, wszystkich marud, a w ogóle to nie będę się produkować - o tym, co to, dlaczego i dla kogo się dowiesz, jak posłuchasz.
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek