Biedrzycka Publikuje (Nie)Poradnik

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: (Nie)poradnik - dla wszystkich, którzy są bardzo odważnie (nie)szczęśliwi, dla wszystkich nadwrażliwych, kochających za bardzo, wszystkich marud - o tym, jak i czego (nie)robić, zarówno sobie, jak i innym.
Data dodania: 2020-02-17 19:21:49
Data aktualizacji: 2021-01-21 16:50:04
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
Głód (męskiej) bliskości, a lęk przed odrzuceniem
Dla każdego, kto nade wszystko pragnie bliskości, miłości i trwałości relacji, zmierzając się jednocześnie z paraliżującym lękiem przed porzuceniem, które (nieustannie) zbliża się ponownie. O głodzie męskiej obecności, opieki i troski oraz o tym, jak wpojone niegdyś kłamstwa warunkują nasze spojrzenie na mężczyzn, bliskość i związki. 
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
(Współ)uzależnienie
Zarówno takie, którego sam nie wybierasz, czyli sytuacje z rodzinnego domu; jak i takie, z którego możesz się uwolnić, ale tego nie (z)robisz - czyli toksyczne zależności od partnera, rodzica, dziecka czy przyjaciela.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
(Nie)znane poczucie własnej wartości - gdy (nie)znasz i (nie)lubisz siebie
O tęsknotach mniejszych i większych, a przede wszystkim - o tęsknocie do samego siebie, do poczucia bycia wartościowym, akceptowanym, dobrym i wystarczającym. (Nie)dla innych, a dla siebie samego. O (nie)spełnianiu oczekiwań, porównywaniu i (bezsensownym) dążeniu do ideału. Oraz o tym, dlaczego (nie)znasz i (nie)lubisz siebie.
pobierz 34.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
(Nie)winne schematy porzucenia, (nie)chęci, (nie)szczęścia
O tych i dla tych, którzy (nie)rozumieją własnych reakcji, odruchów, wyborów i próbują za wszelką cenę ukryć swoje (nie)wygodne cechy. O Matrioszce Twojej osobowości i schematach, które, (nie)oswojone, bezczelnie Tobą rządzą. O lęku przed porzuceniem, wewnętrznym chaosie i radarze na najbardziej (nie)odpowiednich facetów.
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Gdy słyszysz, że (znów)przesadzasz, jesteś przewrażliwiony/a i (na pewno) źle rozumiesz...
Dla wszystkich i o wszystkich, którzy często słyszą, że nie mają racji, a to, co czują, jest błędne, pozbawione sensu, absurdalne, a oni sami są przewrażliwieni. Kontynuacja zagadnienia o Wysoko Wrażliwych i ich relacjach z bliskimi, czyli o tym, jak czują, reagują i odbierają innych oraz związki ci, których poziom odczuwania bywa skrajnie wysoki. Oraz oczywiście o tym, jak sobie z tym poradzić, wciąż będąc blisko lub przestać dawać sobą manipulować.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Gorzej się (nie)da - rola ofiary
O tych wszystkich, którzy nigdy nie czują się winni lub odpowiedzialni - nawet, lub zwłaszcza, gdy chodzi o Twój mały paluszek. O różnicy pomiędzy (nie)byciem ofiarą faktyczną, a byciem życiową ofiarą z wyboru. O tym, dlaczego wcale (nie)masz najgorzej, chociaż (paradoksalnie)starasz się mieć. O odzyskiwaniu sprawczości i 6 etapach wychodzenia z roli ofiary.
pobierz 32.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Cała (nie)prawda o depresji - to (jeszcze) smutek, czy (już)choroba?
O wszystkich mitach, dotyczących depresji - o jej typach, przejawach, (nie)prawdziwych stereotypach. O tym, jak to jest być (z)kimś chorującym, czego (nie)mówić, co (nie)pomaga i przede wszystkim o tym, jaką rolę odgrywa świadomość.
pobierz 29.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
(Znów) zostawiona - kołowrotek braku ojca
Dla tych i o tych, którym zabrakło relacji z pierwszym i najważniejszym mężczyzną w ich życiu: ojcem. O kołowrotku bycia zostawianą, wybieraniu nieodpowiedzialnych, niedostępnych, toksycznych i zdystansowanych emocjonalnie partnerów. O kochaniu (za)bardzo w pogoni za (nie)doświadczeniem bezpieczeństwa, troski i (bezwarunkowej)miłości wtedy, gdy było to konieczne, by teraz wybierać inaczej.
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Gdy (nie)doceniasz, z kim jesteś
O braku doceniania związku przez pryzmat codzienności i monotonii; o (nie)wdzięczności, wybrednej namiętności, (nie)umiejętności bycia razem i w złym, i w dobrym; (nie)celowym wypychaniu ze strefy komfortu, by wydobyć ukryty potencjał oraz o degradowaniu potęgi dotyku.
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
(Nigdy)nie wystarczy - Wewnętrzny Krytyk
O tym, jak i dlaczego, stajesz się sam swoim życiowym hamulcem, czyli o bezczelnym, nieokrzesanym i nieprzewidywalnym Wewnętrznym Krytyku. O byciu perfekcjonistą, kontrolerem, zadaniowcem, podkopywaczem, niszczycielem, obwiniaczem i kształcicielem. O studni źródła "Niewystarczające", samosabotażu i (nie)racjonalnym podejściu.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
(Nie)wygodne odczuwanie
Całkiem (nie)smutny odcinek o bardzo (nie)wygodnym odczuwaniu tego, co odczuwa się nieprzyjemnie. O drapiącym jak nieodcięta metka smutku, trybie wyparcia, (nie)poradnikowej recepcie na to, jak już "nie czuć". O (nie)"złych" emocjach i piciu z nimi herbaty.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
(nie tylko)Wewnętrzne Dziecko
O tym, jak (nie)zaopiekowana relacja z Twoim Wewnętrznym Dzieckiem i Wrażliwą Cząstką wpływa na Twoje dorosłe życie, związki i relacje. O współuzależnieniu, narcyzmie, nieufności, odreagowywaniu na sobie oraz otoczeniu. O myśleniu magicznym i wypaczonym. O niezdolności do bliskości, braku dyscypliny, skłonności do zachowań kompulsywnych i nałogów. O pewnym zdjęciu z rudym grzybem na głowie, uczuciu pustki i klockach Lego.
pobierz 35.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
(Nie)oswojony strach, (nie)racjonalny lęk
O tym, jak i dlaczego, strach potrafi stać się podstawą (niemalże) każdego, naszego działania. O (niekontrolowanych) atakach paniki, zaburzeniach nerwicowo-lękowych, objawach psychosomatycznych i fobiach. O lęku przed lękiem, wyśmianiu przeciwnika i pewnej dziewczynce, siedzącej pod drzwiami pokoju dorosłych.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Siedem grzechów (przeciwko)miłości
Odcinek o tych i dla tych, którzy kompletnie nie rozumieją, jak i dlaczego, wciąż pakują się w toksyczne, (nie)odpowiednie dla siebie relacje i (znowu!) zostają odrzucani. O byciu bluszczem, życiu w mydlanej bańce wyparcia, trybie Pani Perfekcyjnej i Odłączonego Obrońcy, o człowieku-Gąbce, przymusie powtarzania i głodnym dziecku.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
(Nie)zerwany plaster
O (nie)potrzebnym kontakcie ze swoimi byłymi - o jego efektach, przyczynach i fakapach. Oraz o zostawiających i zostawianych, nieprzespanych nocach, upartości w kochaniu i (nie)umiejętności odchodzenia.
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Ona, on i (nie)zależność
O (nie)typowych cechach i potrzebach Twojej męskiej oraz żeńskiej cząstki; (nie)męskich facetach i (nie)kobiecych babkach; o potrzebie niezależności przy jednakowym byciu blisko, czyli o autonomii w relacji. A dodatkowo, dla wytrwałych (nad)programowo i po raz pierwszy: autoterapeutyczne ćwiczenie, mające na celu stworzenie Twojego osobistego Programu Autonomii, na podstawie książki Stefanie Stahl.
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Terapia (nie)działa!
O tym, jak i dlaczego terapia (nie)działa w (nad)programowym odcinku, zainspirowanym Waszymi wiadomościami. Wszystko o wymówkach, "buncie głowy" wobec nadchodzących zmian, wytrwałości i szczerości w procesie terapeutycznym. I o tym, co można zyskać i "stracić" przez terapię oraz o tym, jak do niej podejść, by faktycznie (nie)działała.
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
(nie)Dorosłe Dzieci Alkoholików - DDA
O tym, kim, dlaczego i jakie są Dorosłe Dzieci Alkoholików, o byciu rodzicem swojego rodzica, o wadach i zaletach bycia DDA. Oraz o tym, dlaczego zarówno alkoholikiem, jak i DDA jest się do końca życia.
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
(Nie)samotny, ale sam
O życiu w uzależnieniu od związku, byciu (nie)samotnym singlem; o niezależności w relacji, zerwanych zaręczynach, relacjach z desperacji lub niechęci do wiązania się w obawie przed zranieniem. A także o najpewniejszej i najważniejszej relacji w Twoim życiu...
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
(Nie)umiejąc czegoś(Ciebie) stracić
Dla wszystkich i o wszystkich, których odrzucenie, strata i koniec relacji przerażają najbardziej. O (nie)odważnych męczarniach anty-odrzuceniowych, po-rozstaniowych fakapach i przede wszystkim o faktycznych oraz zdrowych etapach przechodzenia żałoby po stratach - tych małych, i tych największych.
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek