Kreatura

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o improwizacji, komedii i sztuce. Na scenie i w życiu. Historie z pogranicza różnych kultur i rozmowy z gośćmi z różnych stron świata. Podcast dostępny również po angielsku, w obu wersjach na ROZALSKA.com.
Data dodania: 2020-02-18 20:20:00
Data aktualizacji: 2021-01-23 08:25:08
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 15 dni temu
Zapach Wspomnień
Jak to jest utracić zmysł? Jak mózg nadrabia brak węchu pamięcią? I w drugą stronę - do jakich wspomnień możemy utracić dostęp przez brak zapachowego klucza? Tym razem dzielę się doświadczeniem trzech miesięcy życia w mniej poetyckim, bezzapachowym świecie.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Żegnaj 2020
Jak świat impro poradził sobie z nową rzeczywistością, co straciliśmy, co zyskaliśmy i jak wyglądał jedyny międzynarodowy festiwal impro w pandemii, czyli Igrzyska Śmierci.
pobierz 39.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Zasady impro - na co to komu?
W normalnych czasach zaczynalibyśmy zaraz nowy rok warsztatowy - ale mamy rok 2020. To możemy poudawać, że jest normalnie. Wybrałam dla Was 9 podstawowych zasad improwizacji i do każdej dodałam "aaale..." abyście nie brali ich zbyt dosłownie. Dajcie znać, jak Wy odbieracie zasady i jakie dla Was są najważniejsze, na [email]
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Joe Bill - złe występy, terapia i impro przed Internetem
Jak wyglądała społeczność impro w czasach przed Internetem? Kiedy zaczęły się pojawiać międzynarodowe festiwale? Czemu każdy improwizator powinien pójść na terapię? Jak sobie radzić ze złym występem? Jak NAPRAWDĘ wygląda dziś impro w Chicago? O tym między innymi rozmawiałam z Joe Billem podczas festiwalu IMPRO Amsterdam 2020, zanim świat stanął na głowie i chętnie z Wami usiądę przy kawie i o tym opowiem. Oryginalny zapis rozmowy znajdziecie na kanale anglojęzycznym.
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Makijaż sceniczny i stylizacja
Nie ma filmu i teatru bez sztuki makijażu, charakteryzacji i kostiumów, dlaczego więc pomijamy tę sztukę w teatrze improwizowanym? Stylizacja jest potężnym narzędziem, które może i aktorów, i widzów zabrać w podróż do różnych światów. Jak więc go używać, by służył naszej wizji artystycznej i aby nasza sceniczna persona lśniła? Przysyłajcie Wasze przykłady zastosowania makijażu i kostiumów na [email] !
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Kanapowe Podróże
Jeśli tak jak ja jesteście zmęczeni już stresem i ciągłym sprawdzaniem wiadomości, znajdźcie chwilę, aby odsapnąć i dajcie się zaprosić w kanapową podróż w beztroskie wspomnienia z podróży pełnych dziwów i nieporozumień z różnych zakątków świata. Czy w Seattle chcą wiedzieć jak się masz? Co robi Księżyc do góry nogami? Czemu na słowo "molo" Finowie chichoczą i jakie zachowania przy stole sprawiają, że "umiera jedna włoska babcia"? Przysyłajcie swoje odkrycia i faux pas z podróży na [email] !
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Stacey Smith - impro, muzyka i zdrowe zmysły
Stacey Smith, amerykańska improwizatorka, obecnie mieszkająca w Amsterdamie, dzieli się przemyśleniami na temat różnic między improwizatorami z USA i Europy, stawania się lepszym człowiekiem, dzięki uczeniu w różnych krajach, o tym, że muzyka jest uniwersalnym językiem i że nie musisz być profesjonalnym wokalistą, by zagrać dobry impro musical, jak to jest grać impro solo, jak stawiać granice w życiu improwizatorki na pełen etap i dbać przy tym o swoje zdrowie psychiczne i wiele innych. Odcinek polski jest moim streszczeniem naszej rozmowy, dostępnej na anglojęzycznym kanale podcastu. Dajcie znać, czy znaleźliście w nim coś dla siebie na [email] !
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Weź impro do domu
Zostań w domu i rób impro! Prezentuję Wam 21 gier na czas kwarantanny. Odcinek z początku miał być pracą domową dla moich studentów improwizacji, ale wracając ostatnio z Dzień Dobry TVN pomyślałam, że ta kreatywna rozrywka przyda się nam wszystkim. Znajdziecie tu 21 gier i zadań w 3 kategoriach: 7 gier dla początkujących, do grania z rodziną (4:30), 7 zadań dla solo graczy (14:40) i nieco bardziej zaawansowane, ale wciąż rozrywkowe 7 zadań do grania z partnerem (22:30). Udanej zabawy, dajcie znać na [email] w co Wy gracie w domu i jak Wam poszło!
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Rozrywki w czasach zarazy
Każ ludziom siedzieć w domu, a zachce im się iść na siłownię. Zamknij w mieszkaniu freelancerkę z korpo pracownikiem i zobacz, kto pierwszy zwariuje. Jak znaleźć rozrywki i drobne radości w dobie pandemii, kiedy cały świat mówi Ci #zostańwdomu? Kultura, rozrywka, sport, podróże - wszystko to masz w swoim salonie, jeśli się dobrze rozejrzysz. Występy komediowe, koncerty, treningi - na żywo i z różnych krajów. Jeszcze nigdy świat tak bardzo nie wchodził Ci do domu, z którego sam nie mogłeś wyjść.
pobierz 42.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Impro? Pierwsze słyszę.
O tym, czym jest impro, a czym różni się od stand-upu i kabaretu - i jakie mocne i słabe strony ma każda z tych form komedii. O tym, czego możecie się spodziewać jako widz na występie improwizowanym, jako uczestnik warsztatów indywidualnych, jak i tych z improwizacji w biznesie. Bez komediowego slangu! Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na [email] .
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Ok, Stara Millenniaro
O tym, skąd u starych Millennialsów ta nostalgia za latami 90 - i czy na pewno jest za czym tęsknić. Opowieść o czasach, kiedy budzik był fizycznym przedmiotem, wykręcanie numeru telefonu nie było przenośnią, a informacji o tym, czy ktoś z kimś chodzi szukało się nie na Facebooku, a w Złotych Myślach. A jakie są Wasze wspomnienia? Piszcie na [email]
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Pierwsza Randka
Wyobraźcie sobie, że poszliście ze mną na pierwszą randkę. Oto, co Wam powiedziałam o sobie. Teraz Wasza kolej! Dajcie znać, kim jesteście i o czym chcielibyście ode mnie posłuchać na [email] !
pobierz 16.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Wstęp
Witajcie w podcaście Kreatura, o improwizacji, komedii i sztuce - na scenie i w życiu. W tym krótkim wprowadzeniu dowiecie się, czego możecie się spodziewać po pierwszych odcinkach.
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek