Malkontent

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Krótkie felietony dotyczące wszystkich rzeczy - od produkcji zapałek po rozwój baz kosmicznych.
Data dodania: 2020-02-21 23:03:01
Data aktualizacji: 2020-11-29 12:00:03
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#2 – Jolanta Woch - Czy zna odpowiedzi na wszystko?
Z panią Jolantą poznaliśmy się na wystawie w MSN dwa lata temu. Od zawsze była dla nas twarzą tej instytucji i spotkanie z nią oznaczało ciekawą rozmowę o sztuce. Zaprosiliśmy ją do nas, żeby porozmawiać o jej wykształceniu artystycznym, plotkach z MSN i planach na przyszłość. Oczywiście w rozmowie przeplata się temat kultury w koronawirusie i obostrzeniach nałożonych na galerie. Autorka spotkań "Pytania o wszystko", inicjatorka klubu nowoczesnego seniora i odpowiedzialna za obsługę gościa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jak już będzie lepsza aura i więcej możliwości, zapraszamy do MSN zadać pani Jolancie "Pytanie o wszystko". 
pobierz 136.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#1 – Karolina Wojtas – Jak ze sztuki zrobiła rodzinny biznes?
Drugi sezon rozpoczynamy od rozmowy z wziętą fotografką, która postanowiła, że nie wyrwie się ze szkoły. Rozmawiamy o jej wystawie Abzgram w Instytucie Fotografii Fort, o tym jak zdobyła kraty interwencją w kuratorium. Pytamy w jaki sposób znaleźć hotel - piramidę i kto na Podkarpaciu spawa Wieżę Eiffela.  Znajdź Karolinę online: [link] [link] Zobacz co słychać u Malkontentów: Instagram WWW
pobierz 106.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#8 – Zaduch w Zachęcie
Nie tylko w Zachęcie duszno, w naszym studio również. Rozmawiamy o wystawie Joanny Piotrowskiej, o wystawie Artibus i przypadkowo o wystawie w ZPAP. Chyba jesteśmy zmęczeni naszym życiem publicznym, bo szybko spadamy z tematu odcinka.
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#7 – Kiedy zbudują Warszawę?
Czyli o wystawie "Warszawa w budowie", która ma miejsce w MSN. Dodatkowo tematy dookoła świata i z powrotem, czyli: Czy Radzyń Podlaski jest na Podlasiu, czy Mikołaj jest neonazistą czy jednak komunistą i kiedy Maryla Rodowicz znowu nas zaskoczy? 
pobierz 39.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#6 – Wystawy, których zobaczyć nie mogliśmy i tego żałujemy
Od deszczowej pogody uciekamy w przeszłość - są w końcu wystawy, których nie zobaczyliśmy. Powody są różne: nie było nas na świecie, byliśmy za mali, nie mieliśmy pieniędzy lub zapomnieliśmy. Tak czy inaczej, wędrujemy od starożytności, przez nazistów aż do Picassa i homoerotyki w Warszawie. 
pobierz 42.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#5 – Patofiguracje vs traumy dzieciństwa – WGW2020
Udało się! Zobaczyliśmy wszystkie wystawy (oprócz jednej) i poczuliśmy się do opowiedzenia wam o nich. Od kompletnych knotów do fantastycznych odkryć. Pojawiają się oczywiście agiestowskie komenatrze o starszych braciach i siostrach w sztuce. 
pobierz 61.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#4 – Gdzie iść na WGW?
W tym odcinku nasze spekulacje i plany dotyczące Warsaw Gallery Weekend. Adam stawia na klasykę Mikołaj na duże i efektowne przedmioty. Przewijają się nam Jerzy Kalina, dmuchana kaczka w krwi Polaków, plastikowy dinozaur i tarka do dyni. 
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#3 – W kogo Papież rzuca kamieniem?
W tym odcinku: historia, jak meteoryt znalazł się w rękach papieża , dlaczego Jerzy Kalina umieścił go w basenie krwi, co o tym myślimy i co uważamy o Muzeum Narodowym. Widzieliśmy dwie wystawy dobrą i niezłą. Wyrzucamy samoloty, burzymy piramidę Luwru oraz liczymy cudze pieniądze.  Koniecznie zobacz na Instagramie relację z dzisiejszej wycieczki do MN.
pobierz 72.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#2 – Żarty na bok, czyli duchy w CSW
Odwiedziliśmy wystawę "Żarty żartami" kuratorowaną przez Slavs and Tatars. Od słowa do słowa znajdujemy coraz więcej mankamentów i niedociągnięć, które psują nam odbiór. Jest o polityce, polskiej szkole oświetlenia wystawy i naszych nadziejach dotyczących sztuki wyklętej. 
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#1 – Skala w Zachęcie
Rozmawiamy o wystawie Moniki Sosnowskiej w Zachęcie, która pokazuje tam swoje bardzo duże i nieco mniejsze rzeźby, a co nam się bardzo podoba i nieco mniej.
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Pandemiczna trwoga i rewolucja
Może z tej sytuacji wyniknie coś dobrego? O pandemii, rewolucji technologicznej i maseczkach na "świętego Mikołaja". 
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
w Duecie #2: Kretyn się tłumaczy
Pogadanka dwóch uprzywilejowanych białych mężczyzn o tym jak jednego z nich dotknęło błogosławieństwo niechcianej sławy. Tłumaczy się z kiepskich żartów i nietrafnych obelg, frajer. Obaj próbują być śmieszni, z czego jeden się ośmiesza. 
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
w Duecie #1: Rotunda PKO
Rozmawiamy z Adamem tym co w nowej Rotundzie PKO lubimy i co wydaje nam się być pomyłką. Wymieniamy opinie o nowej ścianie wschodniej i współczesnych ideach na wykańczanie wnętrz
pobierz 57.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek