Fundacja Galion

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Wspieramy żeglarzy
Data dodania: 2020-02-25 13:38:16
Data aktualizacji: 2021-03-04 01:40:07
Audycji w katalogu: 19
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
PWPM #018 Poradnik skippera #8
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie – przejęcie jachtu... Artykuł PWPM #018 Poradnik skippera #8 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #017 Poradnik skippera #7 cz.2
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Część 2 Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie –... Artykuł PWPM #017 Poradnik skippera #7 cz.2 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #016 Poradnik skippera #7
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie – przejęcie jachtu... Artykuł PWPM #016 Poradnik skippera #7 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #015 Poradnik skippera #6
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie – przejęcie jachtu... Artykuł PWPM #015 Poradnik skippera #6 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #014 Poradnik skippera #5
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie – przejęcie jachtu... Artykuł PWPM #014 Poradnik skippera #5 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #013 Poradnik skippera #4
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie – przejęcie jachtu... Artykuł PWPM #013 Poradnik skippera #4 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #012 Poradnik skippera #3
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Ponieważ temat jest bardzo szeroki cykl podzieliłem na 8 odcinków: Co zabrać oprócz rzeczy podstawowych? Teoretyczne przygotowanie do rejsu Praktycznie – przejęcie jachtu... Artykuł PWPM #012 Poradnik skippera #3 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #011 Poradnik skippera #2
Drugi odcinek poświęciłem kwestiom teoretycznego przygotowania się do poprowadzenia samodzielnie rejsu. Zakładamy, że do rejsu jest jeszcze sporo czasu - powiedzmy kilka miesięcy. Mamy zatem czas dokładnie przemyśleć i zaplanować niektóre kwestie. Skupimy się zatem między innymi na opracowaniu wariantów tras - tych, które chcieli byśmy zrealizować i tych awaryjnych. Dla czego mieli byśmy nie zrealizować założonej trasy? Spróbujemy rozeznać się w akwenie, po którym chcemy pływać. Zebrać informacje na jego temat, dopilnować żeby armator dostarczył nam niezbędnych pomocy. Jakich? Oglądajcie, słuchajcie Opowiem również o roli oficerów i zaproponuję podział załogi na wachty. Kiedy i jak na wachty dzielić? Odpowiedź w tym właśnie odcinku Artykuł PWPM #011 Poradnik skippera #2 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 18.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #010 Poradnik skippera #1
Poradnik skippera, czyli jak przygotować się do poprowadzenia własnego rejsu morskiego? Niniejszym rozpoczynam cykl nagrań, w których chcę podzielić się z wami wiedzą na temat samodzielnego prowadzenia rejsów morskich. Ponieważ temat jest bardzo szeroki... Artykuł PWPM #010 Poradnik skippera #1 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #009 Gdzie spędziłem kiedyś Wigilię? Świątecznie!
Dziś odcinek przedświąteczny Ze względu na zbliżające się Święta składamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia! Życzymy Wam w formie wideo i audio. Odcinek nie jest długi. Oprócz życzeń opisuję w nim również jedne ze Świąt,... Artykuł PWPM #009 Gdzie spędziłem kiedyś Wigilię? Świątecznie! pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 7.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #008 Co zabrać na rejs morski?
Czyli lista rzeczy, które każdy powinien zabrać na rejs Dziś przygotowałem dla was szczegółową listę rzeczy, które według mnie są niezbędne bądź mogą się przydać podczas rejsu morskiego. Listę podzieliłem na dwa bloki: Morze ciepłe... Artykuł PWPM #008 Co zabrać na rejs morski? pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #007 Pod żaglami Zawiszy – cz.3
Dziś już trzecia część opowiadania o tym co było na Zawiszy. Dzisiaj kilka słów o biciu szklanek, radarze, bocianim gnieździe, tym po co tam pojechałem i o płaskiej Ziemi. Zapraszamy do oglądania / słuchania... Artykuł PWPM #007 Pod żaglami Zawiszy – cz.3 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 32.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #006 Pod żaglami Zawiszy – cz. 2
Cześć! Zgodnie z zapowiedzią druga część mojej rozmowy z Grześkiem na temat rejsu odbytego niedawno na pokładzie S/Y Zawisza Czarny. Tym razem opowiadam m. in. o jednostce napędowej Zawiszy. Maszyna jest niebagatelna i zdecydowanie... Artykuł PWPM #006 Pod żaglami Zawiszy – cz. 2 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 43.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PWPM #005 Pod żaglami Zawiszy – cz. 1
Witajcie! Po dłuższej przerwie wracam do gry! Dziś zapraszam na wideo, w którym opowiadam Grześkowi o moim niedawno odbytym rejsie na S/Y Zawisza Czarny. W związku z tym, że rozgadałem się dość mocno, rozmowa... Artykuł PWPM #005 Pod żaglami Zawiszy – cz. 1 pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 37.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PWPM #004 Po co żeglować?
Cześć, Kolejny odcinek doczekał się publikacji. Odcinek szczególny ze względu na dwojaką formę: audio i WIDEO! Stwierdziłem, że czas pokazać twarz i nie chować się za mikrofonem:) Nie twierdzę, że nagrywanie filmów stanie się... Artykuł PWPM #004 Po co żeglować? pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PWPM #003 Etykieta jachtowa
Cześć, Dziś zajmiemy się tematem ściśle związanym z żeglarstwem a konkretnie kulturą żeglowania i zachowania na wodzie. Powiemy sobie o kilku zasadach, których każdy mieniący się żeglarzem powinien przestrzegać. Dowiecie się między innymi dlaczego... Artykuł PWPM #003 Etykieta jachtowa pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PWPM #002 Choroba morska
Drugi odcinek podkastu, tym razem we współpracy z Chaszcze and Thuja Haters. Odcinek ten znajdziecie również na stronie cath.pl, gdyż nagrywałem go z Grześkiem Pietrzakiem, prowadzącym tamten podkast. Serdecznie zapraszam i polecam cath.pl Dzisiejszy... Artykuł PWPM #002 Choroba morska pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PWPM #000 Zaczęło się od wywiadu dla CATH.PL
    Prezentuje tutaj odcinek podkastu z cath.pl, gdzie udzieliłem „krótkiego” wywiadu. Odcinek ten jest dostępny jako Live na YouTube oraz jako podkast. Obie wersje poniżej. W tym odcinku opowiadałem o mojej przygodzie z żeglarstwem,... Artykuł PWPM #000 Zaczęło się od wywiadu dla CATH.PL pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 83.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
PWPM #001 Pilot
Pierwszy odcinek podkastu. Nareszcie publikuję te kilka słów wstępu, bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że Wam się to spodoba. Czekam na Wasze komentarze! I jeszcze mała errata: ta wrona to kaczka a... Artykuł PWPM #001 Pilot pochodzi z serwisu Fundacja Galion .
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek