Rozmowy z Mistrzem

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmowy z Mistrzem to podcast, który powstał z potrzeby pokazania środowiska concept artu w Polsce. Jest to miejsce w którym goście dzielą się swoją wiedzą na temat sztuk kreatywnych.
Data dodania: 2020-02-28 21:30:19
Data aktualizacji: 2020-09-21 01:30:07
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
#13 Mathias Zamęcki | Rozmowy z Mistrzem
#13 Mathias Zamęcki | Rozmowy z Mistrzem Mathias Zamęcki  Jest prawdziwym szwajcarskim scyzorykiem concept artu. Jego wachlarz umiejętności nie zna granic.  Potrafi tworzyć tła do animacji, animacje, concept art, bardzo realistyczne matte paintingi, stylizowane rysunki i totalnie malarskie prace.  Nie da się go określić konkretnym stylem.  Mathias też ufa swojemu nietypowemu osiągania celu idąc swoją własną wytyczoną drogą.  Od 9 lat pracuje profesjonalnie i tworzył swoje prace dla między innymi Blur Studio, One Pixel Brush, CD Project Red, Platige Image, Techland, Juice, MPC, Digital Dimension, Fantasy Flight Games i wiele innych.  Porozmawiamy w podcaście na temat jego drogi, dlaczego kocha animacje i jakie są jego kolejne kroki na jego ścieżce doskonalenia swojego rzemiosła.  Gdzie możesz znaleźć podcast: [link] [link] [link] [link]  Moje social media: [link] [link] [link]
pobierz 171.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#12 Tomasz "Morano" Jędruszek | Rozmowy z Mistrzem
Prawdziwy weteran ilustracji i concept artu. Tworzy prace na komputerze od lat 90. Sam opowiada jak zaczynał od rysowania myszką na komputerze Opowie nam jak wyglądało studiowanie w latach 96-2006 i jak mało zmieniło się od tamtych czasów do dzisiaj. Porozmawiamy na temat jego personalnych prac, nowego komiksu - ROG, jakie ma plany na najbliższe personalne prace. Znany jest przede wszystkim z prac rysowanych do kart Magic the Gathering. Osobiście uwielbia rysować kobiety jak i statki na wzburzonym morzu. Opowie nam również o tym jak niepostrzeżenie przemyca elementy z programów 3D takich jak 3ds max czy Z-brush w swoich pracach.
pobierz 151.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#12 Tomasz Jędruszek | Rozmowy z Mistrzem
#12 Tomasz Jędruszek | Rozmowy z Mistrzem
pobierz 154.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#11 Bartosz Domiczek | Rozmowy z Mistrzem
ArchViz artist. Tworzy wizualizacje architektoniczne. Jego prace jak sam mówi to architektura wirtualna i w takim kierunku chciałby się rozwijać. Zdobywca 1 miejsca w konkursie realizowanym przez blog Ronena Bekermana. Studiował architekturę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Porozmawiamy na temat tego jak tworzy swoje prace oraz dlaczego sny, podróże i dzieciństwo mają największy wpływ na jego personalne prace. Opowie nam o planowanym swoim shorcie z którego kadry możemy już zobaczyć na jego Artstation. W rozmowie również porozmawiamy o przyszłości architektury i jakie nowe możliwości czekają absolwentów tego kierunku w najbliższych latach.
pobierz 195.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#10 Marcin Klicki | Rozmowy z Mistrzem
Rzeźbiarz 3D i VR, Concept Artysta, człowiek od zadań specjalnych, Senior Character Artist w CD Project Red. Opowie nam jak wyglądało tworzenie postaci do Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077. Jak wygląda praca nad postacią od momentu pomysłu do końcowej fazy i implementacji w grze. Porozmawiamy również o tym jak wyglądało tworzenie działu związanego z produkcją figurek (colectibles) wewnątrz CD Project Red. Poruszymy temat jak będzie wyglądać rynek gier w niedalekiej przyszłości oraz jak dużo namiesza Unreal Engine 5. W tym odcinku również Marcin zdradzi nam najnowsze sekrety przedpremierowo nt Cyberpunk 2077.
pobierz 143.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#9 Grzegorz Przybyś | Rozmowy z Mistrzem
Ilustrator, concept artysta. Współzałożyciel firmy Division 48, która specjalizuje się w animacjach, które zamieniają rysunek tradycyjny w świat do którego możesz się zanurzyć. Jego prace ukazały się w Wiedzimie 3, Thronebreaker, Call of Juarez, Detached, Total War: Three Kingdoms, Might and Magic X Legacy oraz wiele innych. W swoich personalnych pracach tworzy zarówno w stylu bardziej znanym z komiksów na zmianę z kontrastowymi do tego stylu pracami zdecydowanie bardziej malarskimi i miękkimi. Jego wyobraźnia nie zna granic. Grzesiek opowie nam w podcaście na temat w jaki sposób eksplorować temat i czym się kierować przy tworzeniu prac na Inktober challenge. Porozmawiamy o tym jak się sprawdza w roli art directora. Opowie nam również o tym dlaczego szczęście i wybór projektów nad którymi się pracuje jest dla niego najważniejsze.
pobierz 162.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#8 Grzegorz Rutkowski | Rozmowy z Mistrzem
#8 Grzegorz Rutkowski | Rozmowy z Mistrzem   [link]   [link].   [link]   Gdzie możesz kupić prace Grzegorza?  [link]   [link]
pobierz 77.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#7 Darek Zabrocki | Rozmowy z Mistrzem
#7 Darek Zabrocki | Rozmowy z Mistrzem [link]   [link]   [link].
pobierz 135.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#6 Michał Kus | Rozmowy z Mistrzem
Michał Kus | Rozmowy z Mistrzem
pobierz 123.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#5 Wojtek Fus
Wojtek Fus
pobierz 76.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#4 Maciej Szkonter
Maciejs 
pobierz 78.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Simeon Schaffner - Talks with Masters
Simeon Schaffner - Talks with Masters Rozmowy z Mistrzem Tym razem w angielskim wydaniu. Zapraszam do odsłuchu nowego odcinka Rozmowy z Mistrzem. Tym razem odwiedził nas Simeon Schaffner, który miał okazję pracować między innymi nad grą Uncharted: The Lost Legacy, jedną z najbardziej znanych i kultowych tytułów gier, wydaną przez znane studio Naughty Dog. W odcinku poruszymy tematy między innymi jak tworzyć środowiska dla gier komputerowych oraz jak ważny jest kontrast w pracach. Simeon pokaże nam od idei do końcowej pracy jak wygląda jego proces myślowy. Pracuje on w jednej z najbardziej znanych firm jako freelancer One Pixel Brush - firmie prowadzonej przez Shaddy Safadi Serdecznie zapraszam do odsłuchu. [link]
pobierz 108.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#2 Grzegorz Korniluk | Rozmowy z Mistrzem
Grzegorz Korniluk rzeźbiarz firmy Hexy Studio lub inaczej Pakamera w tym odcinku opowie nam o grach planszowych dla których tworzył figurki. Poruszymy aspekt początków jego kariery, gdzie miał okazję się uczyć i dowiemy się co spotkało go na artystycznej drodze. Pojawi się również dyskusja na temat filmów oraz dowiemy się jacy artyści mają dla Grzegorza wpływ na jego obecny styl. Nasi słuchacze dowiedzą się co Grzegorz poleca początkującym twórcom – zarówno dlaczego warto iść w tym kierunku, jak również od czego zacząć naukę i gdzie ją kontynuować, aby osiągnąć sukces w branży.
pobierz 159.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#1 Kamil Mickiewicz | Rozmowy z Mistrzem
Kamil Mickiewicz Concept Artysta i ilustrator firmy Jujubee, w tym odcinku opowie nam o nowej grze Kursk, którą miał przyjemność współtworzyć. Poruszymy aspekt początków jego twórczej kariery i dowiemy się dlaczego właśnie tę drogę wybrał. Nie zabraknie również dyskusji na temat artystów, którzy dla Kamila są inspiracją i najmocniej ukształtowali jego obecny styl. Nasi słuchacze dowiedzą się co Kamil poleca początkującym twórcom – zarówno dlaczego warto iść w tym kierunku, jak również od czego zacząć naukę i gdzie ją kontynuować, aby osiągnąć sukces w branży. [link] [link] Jujubee [link] Kursk [link] [link]
pobierz 210.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek