Niedopowiedzenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kilka słów o serialach.
Data dodania: 2020-02-28 21:33:02
Data aktualizacji: 2021-01-16 22:05:08
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 22 - Homecoming
Homecoming to historia żołnierzy, którzy wrócili z wojny i trafili do specjalnego ośrodka o nazwie Homecoming. Mają tam przejść terapię, która pomoże im uporać się z zespołem stresu pourazowego. Sesje terapeutyczne, warsztaty i symulacja normalnego życia mają sprawić, że prędzej czy później żołnierze znów będą mogli wrócić do funkcjonowania w społeczeństwie.  To również historia firmy (ośrodka), który nie jest tym, czym się wydaje oraz Heidi Bergman (terapeutki w Homecoming), która nieświadomie bierze udział w mocno kontrowersyjnym projekcie. Serial "Homecoming" możecie oglądać na platformie Prime Video.
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Odcinek 21 - Devs
Jest krótki, nie będzie miał drugiego sezonu i nie sprawia, że po seansie myślisz, że straciłeś 8 godzin z życia na głupi serial o niczym. Devs to kryminał wymieszany z wizją przyszłości, w którym pojawiają się wątki szpiegowskie. Nie jest łatwo sklasyfikować ten serial, ale to wcale nie jest minus. Wręcz odwrotnie. Ogląda się to rewelacyjnie, mimo że fabuła nie należy do najszybszych. Pod względem tematyki bardzo blisko mu do trzeciego sezonu Westworld, w którym również pojawiają się tematy dot. determinizmu, ludzkiej egzystencji, wyborów i ich skutków. Devs nie sili się jednak na pseudointelektualny bełkot, którym stał się Westworld.  Serial "Devs" możecie oglądać na platformie HBO GO.
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Odcinek 20 - Tiger King
Tiger King to przede wszystkim historia o ekscentrycznym, dziwnym i brutalnym, zarówno dla ludzi jak i zwierząt, człowieku. Joe Exotic - facet, który miał ogromne zoo, nagrywał piosenki country, kandydował na prezydenta w tych samych wyborach, w których ostatecznie wygrał Trump. To gość, który z jednej strony pomagał byłym więźniom i osobom uzależnionym np. od narkotyków, ale z drugiej zatrudniał ich w swoim parku na śmieciowych warunkach, traktując ich jak swoją własność. Dochodziło nawet do tego, że pracownicy Exotica, zjadali przeterminowane mięso przeznaczone dla tygrysów. Serial "Tiger King" możecie oglądać na platformie Netflix.
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Odcinek 19 - The Outsider
Jak to jest możliwe, że jeden człowiek jest w dwóch miejscach jednocześnie i w tych dwóch miejscach, zostawia niezaprzeczalne ślady swojej obecności? Jak to wytłumaczyć? Przecież takie rzeczy w normalnym świecie się nie dzieją. No właśnie, tyle, że Outsider to nie jest tak do końca normalny świat, lecz szalona wyobraźnia Kinga, w której kryminalna historia musi być podszyta sci-fi. Brutalne morderstwo małego chłopca, oskarżeni, którzy zamieniają się w ofiary i tajemnicze El Cuco. Outsider to prawdopodobnie najlepszy do tej pory serial, stworzony na podstawie twórczości Kinga. Serial "Outsider" możecie oglądać na platformie HBO GO.
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Odcinek 18 - Sukcesja
Historia o dysfunkcyjnej i toksycznej rodzinie, która zrezygnowała z życia prywatnego na rzecz biznesu 24/7. Podchody, intrygi i kalkulowane działania, które mają doprowadzić na szczyt. Tym szczytem jest fotel prezesa w rodzinnej firmie. Tak się akurat złożyło, że dotychczasowy szef i głowa rodziny Royów może niebawem ustąpić ze stanowiska. W kolejce ustawiły się już dzieciaki ojca-prezesa, i nic nie wskazuje na to, że ta gra o firmowy tron będzie czysta i uczciwa. Serial "Sukcesja" możecie oglądać na platformie HBO GO.
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Odcinek 17 - Fleabag
Fleabag to jest złoto. W czystej postaci. Nie jest to do końca normalna historia, ale nikt nie powiedział, że taka właśnie musi być. Ten serial wali między oczy swoją szczerością. Nikt nie używa pięknych metafor czy niedomówień, żeby przekazać to, co właśnie czuje. Moje odkrycie zeszłego roku. Serial "Fleabag" możecie oglądać na platformie Amazon Prime Video.
pobierz 7.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Odcinek 16 - Dracula
Jaki Dracula jest, każdy widzi. Tajemniczy, przerażający i zawsze głodny. Który to już raz oglądamy nowe wcielenie hrabiego z Transylwani? Myślę, że dwie dłonie to zdecydowanie za mało, by to policzyć. Dracula stworzony przez BBC i Netflixa jest mieszanką klasyki z nowatorskim i świeżym podejściem do tego bohatera. Czy taki eksperyment się udał? Serial "Dracula" możecie oglądać na platformie Netflix.
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 15 - The Terror
Niezwykle chłodna historia, w której ponad setka śmiałków próbuje przekroczyć ludzkie granice i dotrzeć tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł. Mimo wszystko Terror nie jest opowieścią z dobrym zakończeniem. Wielkie pragnienia i marzenia zderzają się w niej z bolesną rzeczywistością, która wypełniona jest strachem i beznadzieją. To historia, która wydarzyła się naprawdę, a wszystko zaczęło się w 1845 roku. Serial "The Terror" możecie oglądać na platformie Prime Video.
pobierz 15.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 14 - Sex Education
O seksie, terapii i opowiadaniu o trudnych tematach. Serial "Sex Education" jest dostępny na platformie Netflix.
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 13 - Wataha
O straży granicznej, przemycie i pięknej polskiej przyrodzie. Serial "Wataha" jest dostępny na platformie HBO GO.
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 12 - Peaky Blinders
O brudnym Birmingham, gangu Peaky Blinders i rewelacyjnym doborze aktorów. Serial "Peaky Blinders" jest dostępny na platformie Netflix.
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 11 - Homeland
O szpiegach, kłamstwie i podwójnym życiu w czasach ogarniętych wojną. Serial "Homeland" jest dostępny na platformie Netflix.
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 10 - Mindhunter
O profilowaniu przestępców, zabójstwach w Atlancie i kryminalnych zagadkach nie tylko z Miami. Serial "Mindhunter" jest dostępny na platformie Netflix.
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 9 - The Boys
O superbohaterach, którzy wcale nie są super. O Beacie Kozidrak, nadludzkich umiejętnościach i innym spojrzeniu na herosów. Serial "The Boys" jest dostępny na platformie Prime Video.
pobierz 14.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 8 - The Loudest Voice
O władzy, która doprowadza do szaleństwa. O sile telewizji, manipulacji, molestowaniu i głośnym upadku medialnego wyjadacza. Serial "The Loudest Voice" jest dostępny na platformie HBO GO. 
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 7 - Euforia
O przemocy, bólu, strachu i życiu nastolatków, które czasem jest cholernie trudne. Serial "Euforia" jest dostępny na platformie HBO GO.
pobierz 11.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 6 - Big Little Lies
O niepokoju, zagubieniu, przyjaźni i  trochę o Meryl Streep. Serial "Big Little Lies" jest dostępny na platformie HBOGO.
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 5 - Stranger Things
O łupieżcy umysłów, dorastaniu i dzieciakach, które pokochali niemal wszyscy. Serial "Stranger Things" jest dostępny na platformie Netflix.
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 4 - Ślepnąc od świateł
O narkotykach, brudnej Warszawie i wodzie, która zalewa i niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Serial dostępny jest na platformie HBO GO.
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 3 - Czarnobyl
O katastrofie w Czarnobylu, kretyńskich decyzjach i o tym, że warto czasem słuchać nauczycielki z przyry. Serial dostępny jest na platformie HBO GO.
pobierz 6.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek