Raport Mniejszości

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: W Raporcie Mniejszości, audycji która swoją nazwę zaczerpnęła z opowiadania Philipa K. Dicka trzymam rękę na pulsie kulturalnych premier w dobrym klimacie. Pojawią się dobre książki, gry, ale też filmy, seriale i muzyka. Premiera w każdy poniedziałek po 19.
Data dodania: 2020-03-03 12:54:28
Data aktualizacji: 2021-03-04 15:15:04
Audycji w katalogu: 21
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 miesiące temu
Raport Mniejszości #48: Doskonały symulator i dużo kontrowersji... Czyli NBA 2k21 | RECENZJA
Najnowsza odsłona serii NBA2k ma dopisek 21... Ale czy słusznie? Czy zmieniło się na tyle, by z czystym sumieniem polecić Wam jej kupno? Co z mikropłatnościami i reklamami wkurzającymi graczy? Ale przede wszystkim - jak się w to gra? Pytań jest sporo, a odpowiedzi poznacie w 48. odcinku Raportu Mniejszości. Zapraszam! 
pobierz 7.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Raport Mniejszości #47: Jak gra się w Mafię po 18 latach? | Mafia: Edycja Ostateczna | RECENZJA
18 lat.  Tyle minęło od premiery pierwszej Mafii. Skoro gra stała się pełnoletnia, trzeba było ją odświeżyć... A właściwie stworzyć na nowo. Jak gra się w Mafię: Edycję Ostateczną? I jak studio Hangar 13 poradziło sobie z wysokimi oczekiwaniami graczy? Mafia to przecież pozycja legendarna. O tym wszystkim usłyszycie w najnowszym odcinku Raportu Mniejszości. Zapraszam! 
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Raport Mniejszości #46: eFootball PES 2021 Season Update - aktualizacja czy nowy tytuł?
eFootball PES 2021 Season Update - z czym to się je? Czy o nowym PES-ie możemy mówić jako o pełnoprawnej kolejnej części serii? Tym zajmiemy się w 46. odcinku Raportu Mniejszości.
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Raport Mniejszości #45: O The Elder Scrolls Online GREYMOOR słów kilka
Tym razem przyjrzymy się najnowszemu, samodzielnemu dodatkowi do sieciowej odsłony The Elder Scrolls. Greymoor zabierze nas do zachodniego Skyrim, gdzie weźmiemy udział w niezwykle interesujących wydarzeniach. Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentuje się ten tytuł, oczywiście bardzo serdecznie zapraszam do rzucenia uchem!
pobierz 12.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 miesięcy temu
Raport Mniejszości #44: Wrażenia z Mafii II: Edycji Ostatecznej
Mafia II po dziesięciu latach doczekała się odświeżonej wersji. Jak dziś gra się w drugą część tej legendarnej serii? Co dokładnie zostało zmienione? O tym opowiem w dzisiejszym odcinku Raportu Mniejszości.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Raport Mniejszości #43: Spotkanie z Panią Lasu Joanną Lacher
W dzisiejszym odcinku czeka nas spotkanie z Joanną Lacher. Artystka powinna być znana fanom muzyki folkowej z zespołu Percival, jednak Asia tworzy teraz pod własnym nazwiskiem. Niedawno ukazała się jej płyta "Pani Lasu". O pracach nad nią, a także między innymi o swoich odczuciach po powrocie z nowym materiałem Asia opowie w najnowszym epizodzie Raportu Mniejszości, na który serdecznie Was zapraszam.
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Raport Mniejszości #42: Nie ma jak w rodzinie - podsumowanie 4. sezonu
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości kilka słów o czwartym sezonie animacji dla dorosłych "Nie ma jak w rodzinie", który od piątku jest dostępny na Netfliksie. Czy warto rzucić okiem na jego najnowszą odsłonę? Jak prezentuje się na tle poprzednich? Na te pytania odpowiem w dzisiejszym odcinku. Niestety ze względu na prawa autorskie zostałem zmuszony do wycięcia utworu, który powinien się znajdować w odcinku, a także obrazka wskazującego na tę produkcję. Musicie mi to wybaczyć.
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Raport Mniejszości #41: Dobre bo polskie - solowy debiut Joanny Lacher i najnowszy krążek Kasi Lins
W dzisiejszym odcinku kolejny dowód na to, że polska muzyka w XXI wieku ma się nad wyraz dobrze. Posłuchamy dwóch znakomitych płyt, które ukazały się w maju. Choć to zupełnie różne brzmienia, łączą je piękne kobiece głosy i świetne utwory. Mowa o nowych krążkach Joanny Lacher ("Pani Lasu") i Kasi Lins ("Moja wina"). Na taką muzyczną podróż zapraszam w 41. odsłonie Raportu Mniejszości.
pobierz 74.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Raport Mniejszości #40: Najlepsze folkowe płyty 2019 roku w plebiscycie Wirtualne Gęśle
Dzisiejszy Raport Mniejszości minie nam pod znakiem muzyki. Przyjrzymy się (a właściwie przysłuchamy) trzem płytom folkowym 2019 roku, które zdobyły najwięcej głosów w plebiscycie Wirtualne Gęśle na najlepszą płytę roku w tym gatunku. Będzie można zapoznać się z rodzimymi artystami (i artystkami), o których być może nie słyszeliście, szczególnie jeśli nie śledzicie bardzo bogatej polskiej sceny tego gatunku.
pobierz 107.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Raport Mniejszości #39: Jest Krew - o najnowszej książce Stephena Kinga słów kilka
Stephen King to pisarz, którego zna doskonale każdy miłośnik literatury. Można śmiało zaryzykować takie stwierdzenie. Czy wszyscy powinniśmy się zapoznać z jego najnowszym dziełem? Tym razem jest to zbiór opowiadań, w którym Król Horroru pokazuje, że krótka forma to dla niego żaden problem. Cztery różne teksty łączy jedno. Czyta się je... No właśnie, jak? O tym będziecie mogli się przekonać, słuchając najnowszego odcinka Raportu Mniejszości. Zapraszam serdecznie!
pobierz 31.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Raport Mniejszości #37: Piekielna abominacja w Doom Eternal
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości przyjrzę się bliżej najnowszej grze mistrzów tworzenia strzelanek jednoosobowych, jakimi bez wątpienia się członkowie id Software. Jak prezentuje się Doom Eternal? Czy warto sięgnąć po tę produkcję? Czym wyróżnia się na tle innych FPS-ów? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszam od odsłuchania najnowszego odcinka Raportu Mniejszości.
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 10 miesięcy temu
Raport Mniejszości #38: Mount and Blade II Bannerlord - wrażenia z rozgrywki
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości skupię się na tym, aby opisać, jak wygląda rozgrywka dostępnej w ramach early access wersji beta Mount and Blade II: Bannerlord. Czy gra doczekała się usprawnień? Czy rzeczywiście warto było tak długo czekać i czy daje tyle samo radochy co poprzedniczka? Wybrałem się po raz kolejny do Calradii, aby to dla Was sprawdzić i rzetelnie opowiedzieć w audycji. Oprócz tego zajmiemy się nowym singlem zespołu Myly Ludzie, którego zdecydowanie warto posłuchać, więc oprawa muzyczna powinna zadowolić sympatyków dobrego grania hard/heavy.
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 miesięcy temu
Raport Mniejszości #36: Powrót Ozark i rzut okiem na Undone
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości przyjrzymy się dwóm interesującym produkcjom serialowym. Pierwsza z nich, Ozark, którego 3. sezon ukazał się kilka dni temu to produkcja Netflixa, która powinna zadowolić fanów takich seriali jak Breaking Bad czy Miasteczko Twin Peaks, natomiast Undone to kolejne dzieło Raphaela-Boba Waksberga, odpowiedzialnego wcześniej za fenomenalnego Bojacka Horsemana. Jak wypada jego najnowsza produkcja i czy jest to serial, który może stanąć w szranki z przygodami Bojacka? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym odcinku Raportu Mniejszości, na który serdecznie zapraszam.
pobierz 62.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Raport Mniejszości #35: Energia z wielkich jaj, czyli 2. sezon Paradise PD
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości zajmiemy się drugim sezonem szalonej animacji twórców Brickleberry - Paradise PD, opowiadającej o losach funkcjonariuszy posterunku, którzy bardzo odbiegają od normy. Ich przygody, pełne obrazoburczego, czarnego humoru, dalekiego od poprawności politycznej, uderzają właściwie we wszystkich. Nikt zatem nie może poczuć się wyróżniony, bo właściwie wszystkie grupy społeczne są skutecznie obrażone w niewybrednych żartach. Czy uda się zatrzymać szefa gangu produkującego pepitkową metaamfetaminę? Co stanie się, kiedy policjanci z Paradise spotkają się z pracownikami parku narodowego Brickleberry? Między innymi na te pytania odpowiada drugi sezon Paradise PD, któremu poświęcę dzisiejszy odcinek programu.
pobierz 39.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Raport Mniejszości #33: Chińska sztuka pisania fantasy i nutka klasycznej nostalgii
W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się bliżej dwóm nowościom wydawniczym. Pierwsza z nich, "Wojna Makowa" Rebekki F. Kuang to interesująca opowieść o skrzywdzonej przez życie sierocie wojennej, która odnajduje w sobie wystarczająco sił, by przeciwstawić się losowi wyrzutka i zrealizować swoje marzenia. Wydana przez Fabrykę Słów "Wojna makowa" święci obecnie triumfy w naszym kraju, wdzierając się na czołowe miejsca najlepiej sprzedających się książek fantastycznych. Druga książka, o której usłyszycie to klasyk sci-fi wydany ponownie przez Wydawnictwo REBIS w cyklu Wehikuł czasu. W 1957 roku Robert A. Heinlein, uznawany za jednego z ojców amerykańskiej fantastyki naukowej, napisał "Drzwi do lata", intrygującą powieść o człowieku, który wynalazł robota, mogącego zastąpić człowieka we wszystkich domowych obowiązkach. Na skutek spisku traci nie tylko prawa do dzieła swojego życia, ale również swoją firmę. Wszystko przez nieuczciwych najbliższych - narzeczoną i wspólnika, którzy spiskiem pozbawili go dorobku dotychczasowego życia. Na taką literacką podróż zapraszam wszystkich zainteresowanych dobrą literaturą, pochodzącą z różnych czasów, a jednak wydawaną w zasadzie obok siebie.
pobierz 50.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Raport Mniejszości #33: Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości czeka nas wyjątkowe, literackie spotkanie. Moim gościem będzie Andrzej Pilipiuk, autor, którego żadnemu sympatykowi literatury fantasy przedstawiać nie trzeba. Twórca legendarnej postaci Jakuba Wędrowycza, bimbrownika i egzorcysty z Wojsławic, a także wielu świetnych historii w klimatach fantastyczno-historycznych zdradził jakie są jego plany na najbliższą przyszłość, przybliżył proces powstawania kolejnych opowiadań, a także wspomniał o tym, jaka przyszłość czeka doktora Pawła Skórzewskiego - a więc jedną z najbardziej lubianych postaci z serii "Światy Pilipiuka". To jednak nie koniec. Naszą redakcję odwiedziła również Alicja Janusz, autorka zbioru opowiadań "Ballady ze spalonego traktu". Oprócz bardzo udanej twórczości literackiej, nasz drugi gość zajmuje się grą na lutni renesansowej. Podobnie jak Andrzej Pilipiuk, to również postać na tyle ciekawa, że zdecydowanie warto zapoznać się z jej twórczością.
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Raport Mniejszości #32: Football Manager to moje życie
W dzisiejszym odcinku pochylę się nad niezwykle interesującą książką. W 2012 roku Iain Macintosh, Kenny Millar i Neil White, z pomocą wielu osób związanych ze sceną Football Managera, ale też m.in. piłkarzy napisali książkę "20 Years of Beatiful Obsession: Football Manager Stole My Life". Polscy fani Football Managera długo czekali na jej tłumaczenie... No i w końcu się doczekaliśmy. Na rynku jest już dostępna polska wersja. Jej tytuł brzmi "Football Manager to moje życie. Historia najpiękniejszej obsesji", a w naszym kraju jest dostępna dzięki wydawnictwu SQN. Jej poświęcę dzisiejszy odcinek.
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Raport Mniejszości #31: Bojack Horseman... To już koniec?
Bojack Horseman to produkcja wyjątkowa. 31 stycznia poznaliśmy drugą część 6. sezonu, będącą jednocześnie zakończeniem przygód wyjątkowego bohatera i jego przyjaciół. Czy jest to zakończenie godne poprzednich sezonów? Czy warto obejrzeć ten serial jako opowieść, przedstawioną całościowo? O tym będziecie mogli posłuchać w dzisiejszym odcinku Raportu Mniejszości, którego premiera (również na Spotify) będzie miała miejsce jak co tydzień chwilę po 19. Wtedy podsumuję Bojacka jako całość, a także skupię się na samym zakończeniu, unikając spoilerów. Nie musicie się zatem obawiać, że usłyszycie coś, czego jeszcze nie zobaczyliście.
pobierz 67.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Raport Mniejszości #30: powroty Bojacka Horsemana, Better Call Saul i 2. sezon Wiedźmina
W dzisiejszym Raporcie Mniejszości skupimy się głównie na powrotach seriali, które będą miały miejsce w najbliższym czasie. 31 stycznia na Netfliksie pojawi się ostatnie 6 odcinków 6. sezonu Bojacka Horsemana. Będą to też finałowe epizody całego serialu, więc w końcu poznamy koniec wspaniałej (ale jakże smutnej...) historii Bojacka. Czego możemy się spodziewać po tym zakończeniu? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Nieco później, 24 lutego powróci Better Call Saul. 5 sezon spin-offu Breaking Bad pojawi się 24 lutego, a w nim, jak możemy się spodziewać, zobaczymy szczegóły transformacji Jimmy'ego McGilla w Saula Goodmana. Według doniesień mediów, jedna z kluczowych postaci Breaking Bad może w tym sezonie BCS powrócić. O kogo chodzi, póki co pozostawiam Waszym domysłom. Szczegóły w odcinku. Nieco doniesień pojawia się też w kontekście drugiego sezonu Wiedźmina. Najprawdopodobniej wiemy już, gdzie będzie kręcona część scen, co prowadzi do tropu, jakie lokacje zobaczymy w finalnej produkcji. Warto jednak zaznaczyć, że nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, a po prostu spekulacje. Kto wie jednak, czy nie ma w nich ziarnka prawdy. Jak zwykle nie zabraknie też muzyki. Tym razem posłuchamy drugiej płyty Steve'a Harrisa, basisty Iron Maiden, który postanowił założyć poboczny zespół British Lion. Jak prezentuje się ich wydany już w 2020 roku krążek The Burning, będziecie mogli posłuchać w dzisiejszym Raporcie Mniejszości.
pobierz 71.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Raport Mniejszości #29: Przyjaciel człowieka, Better Call Saul i House of the Dragon
Tym razem bardziej wnikliwie przyjrzymy się najnowszemu zbiorowi opowiadań Andrzeja Pilipiuka "Przyjaciel człowieka", który swoją premierę miał w ostatnim tygodniu, a do naszej redakcji trafił dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów. Jako że ta premiera już za nami, jeden ze słuchaczy będzie mógł tę książkę wygrać. Należy uważnie słuchać :) Oprócz tego porozmawiamy o zbliżającym się kolejnym sezonie Better Call Saul, a także zastanowimy się czy kolejny spin-off serialowej Gry o Tron jest najlepszym, nad czym George R.R. Martin może teraz pracować... Jak zawsze nie zabraknie też klimatycznej muzyki.
pobierz 65.8 MB odcinki RSS iTunes
Starsze
»
miodek