Między Drzewami

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Jeśli właśnie przedzierasz się przez zatłoczone miasto i nie masz czasu, by wyskoczyć na chwilę do lasu, zaproś las do siebie! Opowiemy Ci, skąd się bierze drewno i dlaczego większością lasów w Polsce opiekują się Lasy Państwowe. Opiszemy bogactwo przyrodnicze polskich lasów, dzięki czemu poczujesz bliskość natury. A także zainspirujemy Cię do aktywnego korzystania z tego, co nasze lasy mają do zaoferowania. Podcast prowadzi grupa specjalistów, dla których praca w zawodzie leśnika jest wyrazem pasji i zamiłowania do przyrody.
Data dodania: 2020-03-05 21:36:40
Data aktualizacji: 2020-03-31 18:40:02
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
#ZostańwDomu: Michał o geofitach
Michał opowie Wam o... geofitach, czyli wczesnowiosennych kwiatach, skwapliwie korzystających ze światła dosięgającego dna lasu.
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
#ZostańWDomu: Michał o ptakach
Które ptaki przyśpiewały Michałowi podczas spaceru po lesie? Dowiedz się, jak rozpoznać podstawowe gatunki ptaków w specjalnym, #zostańwdomu odcinku podcastu "Między Drzewami"!
pobierz 7.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Odcinek #6 Co robi leśnik w lesie - i o tym, jak żyje las
Czy leśnik tylko spaceruje po lesie i liczy drzewa? Oczywiście, że nie! W najnowszym odcinku podcastu "Między Drzewami" Paulina z Szymonem (w wielkim skrócie!) opowiedzą o tym, czym na co dzień zajmuje się leśnik i wyjaśnią, jak bardzo praca leśnika jest związana z życiem i wzrostem lasu. Powiedzą, jak wygląda sadzenie lasu i dlaczego sadzi się tyle sosny. Wyjaśnią, po co są płoty w lesie i po co (i jak!) liczy się osobniki pewnych gatunków owadów. Ale nie wyczerpią tematu! To pierwsza z dwóch części podcastu "Co robi leśnik w lesie". Zapraszamy do słuchania!
pobierz 79.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Odcinek #5 Jak zostać leśnikiem - i o tym, że pasja do lasu to must-have
Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o zostaniu leśnikiem, ale boisz się zapytać
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Odcinek #4. Do lasu na legalu - co wolno w lesie i jak się przygotować na leśną wędrówkę
Paulina z Szymonem wybrali się na wirtualną wycieczkę do lasu. Zabrali ze sobą Mrówkę, koszyk piknikowy i mnóstwo dobrej energii. W najnowszym odcinku podcastu "Między Drzewami" opowiedzą Wam o tym, jak się przygotować do wyprawy, co włożyć do plecaka i jak się zachowywać, by wszystko było zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem. Gdzie znaleźć mapę terenu, na którym przebywamy? Gdzie zostawić samochód? Czy można spuścić psa ze smyczy? Czy rozpalenie ogniska jest ok? Po co w lesie ogrodzenia? Czy można zanocować w lesie? Adresy stron, o których wspominamy w odcinku: •Strona Lasów Państwowych: [link] •Bank Danych o Lasach - [link] •Aktualna prognoza pogody - [link] •Pilotaż bushcraft i surwiwal - [link] •Zielony Punkt Kontrolny (ZPK) - [link] •Geocaching: [link]
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Odcinek #3. Wiosna, ach to Ty! - o wiosennym przebudzeniu zwierząt
Wiosenne pobudki, wygrzewanie się na słońcu, powroty z dalekich krajów czy wielki apetyt - Paulina z Szymonem opowiedzą Wam, co się aktualnie dzieje w lesie. Przedstawią (bardzo subiektywny) przekrój gatunków zwierząt, których wiosenne zachowanie jest godne zainteresowania. Czy niedźwiedź rzeczywiście "mocno śpi"? Czy tylko ptaki migrują na dalekie odległości? Ile kolców ma jeż? Które zwierzę śpiewa także na wydechu? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w trzecim odcinku podcastu „Między drzewami”.
pobierz 56.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek #2 - Patrz pod nogi, a znajdziesz skarb
Odcinek #2. Patrz pod nogi, a znajdziesz skarb - o porożach (i rogach) oraz o tym, jak poszukiwać w lesie zrzutów Na przedwiośniu leśnicy obserwują w lesie coraz więcej osób bacznie patrzących pod nogi. Czego szukają? Kluczy? Telefonu? Grzybów? Nie, oni szukają zrzutów, czyli zrzuconych przez jeleniowate poroży. A gdy wreszcie je znajdą, radości nie ma końca. W drugim odcinku "Między Drzewami", w którym usłyszycie Paulinę i Michała, porozmawiamy o różnicy między porożem a rogami, opowiemy, jak szukać zrzutów, aby robić to bez szkody dla przyrody i łamania przepisów prawa i odpowiemy na pytanie: na co one komu?
pobierz 74.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odcinek #1. W każdej głowie inny las - o tym, jak widzimy las i dlaczego zawodowo związaliśmy się z lasem
Bardzo się różnimy, a jednak wszyscy jesteśmy bardzo podobni. Przynajmniej w odniesieniu do lasu. W pierwszym odcinku "Między Drzewami", podcastu prowadzonego przez leśników i poświęconego lasom, będziecie mogli się o tym przekonać i nas poznać. Nas - czyli Huberta, Łukasza, Michała, Paulinę i Szymona. To pełny skład osób, które będziecie mogli usłyszeć raz w tygodniu w swojej ulubionej aplikacji podcastowej lub obejrzeć na YouTube. W tym odcinku opowiemy o tym, dlaczego Hubert nie został policjantem, co łączy mrówki z żoną Michała, jakie zaklęcie "podwaja" liczbę znalezionych grzybów oraz czym jest las w rozumieniu ustawy... o lasach.
pobierz 94.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek