Między Drzewami

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Jeśli właśnie przedzierasz się przez zatłoczone miasto i nie masz czasu, by wyskoczyć na chwilę do lasu, zaproś las do siebie! Opowiemy Ci, skąd się bierze drewno i dlaczego większością lasów w Polsce opiekują się Lasy Państwowe. Opiszemy bogactwo przyrodnicze polskich lasów, dzięki czemu poczujesz bliskość natury. A także zainspirujemy Cię do aktywnego korzystania z tego, co nasze lasy mają do zaoferowania. Podcast prowadzi grupa specjalistów, dla których praca w zawodzie leśnika jest wyrazem pasji i zamiłowania do przyrody.
Data dodania: 2020-03-05 21:36:40
Data aktualizacji: 2021-01-18 01:10:03
Audycji w katalogu: 75
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#48 Sesja Q&A part. 2 | Pytania i odpowiedzi [CAŁA EKIPA]
Ciąg dalszy sesji pytań i odpowiedzi! 00:15 Po co leśnik w biurze? 02:39 O łuku i strzale Michała. Czy polowanie z łuku i kuszy ma zastosowanie w Polsce? 06:10 Z jaką najdziwniejszą sytuacją w lesie się spotkaliśmy? 11:17 Czy budowanie szałasów w lesie jest dozwolone? 14:02 Gdzie należy zgłosić przedmioty znalezione w lesie (np telefon) albo zagubione zwierzęta, jak psy? 16:45 Jaki jest nasz ulubiony kolor i dlaczego zielony? 19:10 Jaka jest najlepsza leśna nalewka? 20:18 Czy to prawda, że wilk nie lubi koloru czerwonego? 21:25 Czy można być leśnikiem i nie lubić lasu? 27:41 Gdzie można się dowiedzieć, czy w danym lesie jest akurat prowadzone polowanie? 30:20 Czy zdarzyło nam się kiedyś zgubić w lesie? 33:25 Jakie jest największe i najmniejsze oraz najstarsze i najmłodsze nadleśnictwo w Polsce? 42:10 Jak będziemy wspominać 2020 rok? Część druga (ostatnia). Zapraszamy do słuchania podcastu w każdy czwartek o 19:00 na wszystkich platformach podcastowych (Spotify, Spreaker, Google Podcasts, Apple Podcasts, EmpikGo, Deezer, Castbox i inne) oraz na YouTube (z wizją). Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2020 Wystąpili: Paulina Król (CILP), Szymon Wojtyszyn (CILP), Łukasz Ławrysz (ZPKWW), Michał Wieciech (Nadleśnictwo Niepołomice), Hubert Grabara (Nadleśnictwo Toruń).
pobierz 91.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
News z Lasu - Lasy w Obiektywie
Dusza artysty drzemie gdzieś uśpiona i nagle się przebudza. Tak ma zapewne niejedna osoba. Podobnie pasjonaci leśnej fotografii obudzili w sobie chęć pokazania piękna lasu, przyrody i pracy leśnika. Efekty tego można podziwiać na stronie: [link] Gdzie zamieszczono prace laureatów konkursu.
pobierz 3.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#47 Sesja Q&A part. 1 | Pytania i odpowiedzi [CAŁA EKIPA]
Słuchacze podcastu na grupie Między Drzewami Podcast na Facebooku zadali pytania naszej ekipie - Michałowi Wieciechowi z Nadleśnictwa Niepołomice, Hubertowi Grabarze z Nadleśnictwa Toruń, Szymonowi Wojtyszynowi z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych oraz Łukaszowi Ławryszowi z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (link do grupy: [link] . Odcinek moderowała prowadząca, Paulina Król z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Posłuchajcie! To część pierwsza z dwóch :) Jeśli interesuje Was odpowiedź na konkretne pytanie, możecie do niego przeskoczyć: 00:00 Start 01:57 Czy wszyscy leśnicy pracują tylko w Lasach Państwowych? 04:41 Dlaczego Szymon lubi mrówki i czy je jadł? 06:32 Jakiego najdziwniejszego człowieka spotkaliście w lesie? 09:52 Czy po tylu latach pracy jest coś, co potrafi nas w lesie zaskoczyć? 12:30 Jeśli nie leśnictwo, to co? 13:40 Czy jesteśmy (my, nasze głosy) już rozpoznawani? 16:03 Ile kaw dziennie wypija statystyczny leśnik? 20:06 Odbiór leśników bywa różny. Jak sobie radzimy z przeciwnikami leśników? Czy każdy leśnik jest myśliwym? 26:10 Czy ktoś z nas spotkał się kiedyś oko w oko z dzikim zwierzęciem? Czy rzeczywiście trzeba wskoczyć na drzewo, gdy spotkamy dzika? 32:55 Czy to prawda, że jeśli spotkamy niedźwiedzia, to dobrze jest oblać się moczem i udawać nieżywego? 36:16 Czy decydując się na studia leśne mieliśmy romantyczne wyobrażenie o byciu leśnikiem? 40:37 Jak podchodzą do naszej pracy nasze rodziny? 42:05 Gdzie nasze wyżły? Jak radzimy sobie z kleszczami u naszych pupili? Część druga już za tydzień!!!
pobierz 88.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
#46 2020 nie poszedł w las! [Michał Wieciech] PODSUMOWANIE ROKU
Pandemia koronawirusa z pewnością definiuje mijający rok. Ale - na szczęście! - nie tylko. Ostatni odcinek 2020 roku podcastu "Między Drzewami" to optymistyczne rozliczenie minionych 12 miesięcy w polskich lasach. Trochę pozytywnych wiadomości - ku pokrzepieniu serc! W nieco nostalgicznej rozmowie, Michał Wieciech i Paulina Król opowiedzą o kilku ciekawych, intrygujących i nastrajających optymistycznie wydarzeniach z lasem w tle. Serdecznie zapraszamy! Spis treści: 00:00 Start! Słowo wprowadzenia. Jaki był ten rok? 02:12 założyliśmy podcast "Między Drzewami" 04:23 akcja #ZostańWDomu 06:39 Ptasi Piknik online 07:22 Bushcraft w LP 08:50 zamknięcie lasów 09:30 publikacje LP 10:21 "Czy żubry ziewają" 11:10 Żubry Online 12:00 Andaluzja 13:23 telazjoza 14:22 przychówek 15:38 zmiana statusu żubra 16:22 prażubr w metrze 17:39 pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego 20:08 miłość w czasach zarazy 21:14 atak bielika na rybołowy 22:50 pomoc leśników 24:26 powrót rysi 26:15 bocian "Speed" 27:17 żółwie błotne 27:43 nowe wieże obserwacyjne 29:20 most "Piła-Szczecin" 30:42 niesamowitości historyczne 31:22 pradawna osada 32:16 Centrum Promocji Drewna nagrodzone, Zdobek z Loretem 33:28 murale 34:27 o planach na 2020 35:20 podziękowania dla Abstry Materiały do pobrania, linki i inne ciekawe rzeczy: - materiały #zostańwdomu: [link] - Ptasi Piknik - [link] - e-booki Lasów Państwowych: [link] - Żubry Online: [link] - zmiana statusu żubra: [link] - prażubr w metrze: [link] - pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym: [link] - bociany czarne online: [link] - atak bielika na rybołowy: [link] - Gosia Zbyryt z Nadleśnictwa Waliły szyje maseczki i inne rzeczy: [link] WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!!! Prowadzenie: Paulina Król, Michał Wieciech Produkcja: Abstra i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2020 --- Nowe odcinki są dostępne w każdy czwartek o 19:00
pobierz 84.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#45 Zima zła [Michał Wieciech]
Hu-hu-ha, hu-hu-ha, nasza zima zła... jak było w piosence. Czy zima jest taka zła? Oczywiście, że nie! O tym, jak zimą radzą sobie zwierzęta, po co jest śnieg potrzebny w lesie i co robi zimą leśnik rozmawia Paulina Król z Michałem Wieciechem z Nadleśnictwa Niepołomice. Serdecznie zapraszamy! Do dyskusji zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast na Facebooku - [link] Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Gość: Michał Wieciech, Nadleśnictwo Niepołomice Produkcja: Abstra & Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
pobierz 85.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
News z lasu - Smaki z lasu
Czujecie już ten smak i zapach świątecznych potraw? Ten, który dla większości z nas jest wspomnieniem wspaniałych chwil? Zastanawialiście się kiedyś ile z tego, co mamy na świątecznym stole może mieć początek w lesie? Posłuchajcie.
pobierz 4.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#44 O deficycie natury [Gość: Anna Pikus]
"W ciągu ostatnich dziesięcioleci radykalnie zmienił się sposób rozumienia i doświadczania przyrody przez dzieci. Nastąpiło całkowite odwrócenie sytuacji. Dzieciaki są dziś świadome globalnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, ale ich fizyczny kontakt i bliska relacja z przyrodą powoli odchodzi w zapomnienie. (…) Współczesne dzieciaki z pewnością opowiedzą nam wszystko o amazońskich lasach tropikalnych, lecz nie o tym, kiedy ostatnio samotnie spacerowały po lesie albo leżały na łące." [Richard Louv, "Ostatnie dziecko lasu"] O tym, jak bardzo społeczeństwo oderwane jest natury i jak temu zaradzić w podcaście "Między Drzewami" rozmawia Paulina Król z Anną Pikus, Naczelniczką Wydziału Społecznych Funkcji Lasu w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Książka, która przeplata się przez rozmowę, to "Ostatnie dziecko lasu" Richarda Louv. Podyskutuj z nami na grupie Między Drzewami Podcast na Facebooku: [link] Podcast znajdziesz w swoich ulubionych aplikacjach podcastowych, np. Spreaker, Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, EmpikGO, Lecton i wielu innych! Nowe odcinki w każdy czwartek o 19:00. Nie przegap! Wszystkie odcinki: [link] Prowadzenie: Paulina Król, CILP Gość: Anna Pikus, DGLP Produkcja: Abstra & Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2020
pobierz 64.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
News z lasu - Skarb z lasu
Ile tajemnic kryją lasy? Wiele i to nie tylko przyrodniczych. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów historii i współpracy z leśnikami udaje się wiele z nich odkryć. Posłuchajcie o ostatnim, ciekawym znalezisku.
pobierz 7.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#43 Jaką choinkę wybrać? [Hubert Grabara]
Żywa czy sztuczna? Która choinka powinna stanąć w naszych domach? Wiele osób co roku boryka się z tym samym dylematem. Jaką choinkę wybrać? Żywą, która postoi kilka tygodni, czy sztuczną, która przysłuży się nam przez kilka lat? Która będzie bardziej ekologiczna? Która zapewni nam niezapomnianą atmosferę świąt? I skąd pozyskać tą najlepszą, najpiękniejszą choinkę? O tym porozmawia Paulina Król z Hubertem Grabarą, podleśniczym w Nadleśnictwie Toruń. Posłuchajcie, jakie wspomnienia z dzieciństwa związane z drzewkiem bożonarodzeniowym ma Hubert i co zrobić po świętach z choinką, jeśli nie masz ochoty jeszcze się z nią rozstawać. Mamy nadzieję, że ułatwimy Wam wybór choinki na tegoroczne święta Bożego Narodzenia! Podyskutuj z nami na grupie Między Drzewami Podcast na Facebooku: [link] Posłuchacie podcastu w swoich ulubionych aplikacjach podcastowych, np. Spreaker, Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, EmpikGO, Lecton i innych! Nowe odcinki w każdy czwartek o 19:00. Nie przegap! Prowadzenie: Paulina Król, CILP Gość: Hubert Grabara, Nadleśnictwo Toruń Produkcja: Abstra & Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2020
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
News z Lasu - Zimowa wycieczka do lasu
Choć nie zawsze śnieżna, to zima w lesie jest pełna niespodzianek. Aby jak najlepiej z nich korzystać i aby były to zawsze miłe niespodzianki przygotowaliśmy, bazując na własnych doświadczeniach krótką ściągę o tym jak przygotować się do wyjścia i co ze sobą zabrać w zimowy las? Ciekawe, czy w tym roku zima będzie jak ze zdjęcia?
pobierz 6.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#42 Wielkie małe królestwa [Szymon Wojtyszyn]
Jak zostać królową... mrówek? Czy to prawda, że królowa jest tylko jedna? Czy kolonie mrówek mogą być... nieśmiertelne? Które mrówki są tak pracowite, jak nam się wydaje, a które - wręcz przeciwnie? Czy niektóre gatunki mrówek zachowują się... skandalicznie? I wreszcie - czy owady mogą zajmować się rolnictwem i... niewolnictwem? Posłuchajcie niezwykłych opowieści ze świata wielkich, małych królestw. Szymon Wojtyszyn (CILP), miłośnik i znawca mrówek w rozmowie z Pauliną Król wyjaśnia, dlaczego warto pochylić się czasem nad losem tych owadów i zainteresować ich fascynującymi sposobami na przetrwanie. W odcinku posłuchacie: Paulina Król i Szymon Wojtyszyn, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Produkcja: Abstra i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2020 Serdecznie zapraszamy! Nowe odcinki są dostępne w każdy czwartek o 19:00 na platformach: - YouTube – [link] - Spreaker – [link] - Spotify – [link] - Google Podcasts – [link] - Apple Podcasts – [link] - Lecton – [link] - Stitcher - [link] - TuneIn - [link] - Empik [link] - Podchaser - [link] - Podtail - [link] - Podtoppen - [link] - Deezer - [link] - IHeartRadio - [link] - Castbox - [link] - PodcastAddict - [link]
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Wezwanie do działania - zadaj nam pytanie do sesji Q&A
Czy jest coś, co chciałbyś/ chciałabyś wiedzieć o nas, o leśnictwie, o Lasach Państwowych, ale nie miałeś/aś okazji o to zapytać? To teraz masz! Zapraszamy do zadawania pytań. Szczegóły w nagraniu! Link do grupy: [link] Link do posta: [link] Do zobaczenia na grupie!
pobierz 4.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#41 Po co nasionom skrzydełka? [gość: Hubert Grabara]
Trudno uwierzyć, że każde, nawet najpotężniejsze, drzewo pochodzi od niewielkiego nasiona. O tym, jak to się dzieje w naturze, a jak w leśnictwie, opowie podleśniczy leśnictwa Strzyżawa (Nadleśnictwo Toruń), Hubert Grabara, w rozmowie z Pauliną Król. Luźna rozmowa o zbieraniu nasion, o ich przygotowywaniu i przechowywaniu (a także ukłon w stronę sójek) jest wprowadzeniem do bardziej szczegółowej rozmowy ze specjalistą, którą planujemy już niebawem. Tymczasem posłuchajcie, dlaczego rzepy przyczepiają się do psiego ogona, ile waży największe nasiono na świecie i czym są trampoliny w lesie. Zainteresowanym tematem szerzej polecamy książkę "Wędrówki nasion" Zbigniewa Podbielkowskiego ( [link] . Do dyskusji zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast na Facebooku: [link] Przydatne linki: - leśnicy zbierają żołędzie dla... sójek - [link] - Leśny Bank Genów - [link] | [link] ___ Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Gość: Hubert Grabara, Nadleśnictwo Toruń ( [link] Produkcja: Abstra & Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Serdecznie zapraszamy! Nowe odcinki są dostępne w każdy czwartek o 19:00 na platformach: - YouTube – [link] - Spreaker – [link] - Spotify – [link] - Google Podcasts – [link] - Apple Podcasts – [link] - Lecton – [link] - Stitcher - [link] - TuneIn - [link] - Empik [link] - Podchaser - [link] - Podtail - [link] - Podtoppen - [link] - Deezer - [link] - IHeartRadio - [link] - Castbox - [link] - PodcastAddict - [link]
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
News z lasu - Niewybuchy w lesie
W lesie można znaleźć nie tylko grzyby, czy borówki. W lasach można znaleźć również pozostałości po różnych działaniach wojennych - niewybuchy. Skąd się biorą, czy są niebezpieczne i co zrobić, gdy je znajdziemy usłyszycie w kolejnym newsie z lasu. Opowiadamy o znaleziskach między innymi w Nadleśnictwie Drewnica, Zamrzenica, Torzym czy Chełm. Posłuchajcie. Fot. Szymon Ciećka #NiewybuchyWLesie, #NiebezpieczneZnaleziska, #NewsZLasu, #MiędzyDrzewami
pobierz 5.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#40 Z natury rzeczy [goście: H. Grzyś, A. Gełdon]
Las sam w sobie stanowi wartość kulturową. Ale może również inspirować działalność kulturową poprzez oddziaływanie na wyobraźnię. Utrwala się zatem w formie architektonicznej, rzeźbiarskiej, literackiej czy muzycznej. Utrwala się również w formie rękodzielniczej, która niejednokrotnie jest nie tylko tworem kulturowym, ale też... praktycznym. W podcaście "Między Drzewami" tym razem rozmowa Pauliny z Adamem Gełdonem, leśnikiem z Nadleśnictwa Spychowo i kaletnikiem, oraz Hanną Grzyś, rękodzielniczką i producentką biżuterii drewnianej. Czym jest dla nich las? W jaki sposób może inspirować? Czy produkty pochodzące z natury są lepszej jakości, niż z taśmy produkcyjnej w Chinach? Posłuchajcie. Jeśli chcecie porozmawiać na ten temat, zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast na Facebooku - [link] Jesteśmy też na YouTube - [link] Poznaj bliżej naszych Gości: - My Piece of Wood, drewniana biżuteria inspirowana lasem, Hanna Grzyś - [link] | [link] - Pracownia Kaletnicza LeatherWolf, Adam Gełdon - [link] Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Goście: Hanna Grzyś, My Piece of Wood oraz Adam Gełdon, Pracownia Kaletnicza Leatherwolf & Nadleśnictwo Spychowo Produkcja: Abstra i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
pobierz 77.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#39 Po co wilki wyją?
O wilkach opowiada, w rozmowie z Pauliną Król, Adam Gełdon, leśnik z Nadleśnictwa Spychowo. Edukator leśny, jeden z prowadzących cykl "Oblicza Lasów", propagator i popularyzator bushcraftu i surwiwalu, kaletnik, a także, jak sam o sobie mówi, miłośnik wilków. - Skąd zamiłowanie Adama do tych drapieżników? - Jak wygląda życie w wilczej rodzinie? - Czym różni się wilk od psa? - Co zrobić w przypadku spotkania wilka w lesie? - Czy należy się bać wilków? - Ile prawdy jest w bajce o Czerwonym Kapturku? - Dlaczego ludzie tatuują sobie podobizny wilka? - Na czym polega ochrona tego gatunku? Posłuchaj odcinka podcastu "Między Drzewami" i poznaj odpowiedzi na te pytania! Do dyskusji zapraszamy na grupę Między Drzewami Podcast na Facebooku - [link] Posłuchaj innych opowieści Adama o wilkach: - "Wilki nie są zagrożeniem dla człowieka" - wywiad-rzeka [link] - Oblicza Lasów #70 Czy wilki wyją do Księżyca? [link] - Oblicza Lasów #74 Gdzie i jak mieszkają wilki? [link] - Oblicza Lasów #75 Jak wilki wychowują swoje potomstwo? [link] Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych Gość: Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo Produkcja: Abstra i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2020
pobierz 96.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#38 By nie gasła pamięć ludzka [Gość: Michał Wieciech]
Listopad to czas zadumy i refleksji. Właśnie w tym miesiącu najwięcej czasu spędzamy na wspominaniu naszych bliskich, którzy odeszli, a także przeszłe wydarzenia, które ukształtowały nas i które wpłynęły na to, jak wygląda nasza dzisiejsza rzeczywistość. W lasach świadectw historii jest bardzo dużo - mogiły, cmentarze, kapliczki, miejsca pamięci. Leśnicy dokładają wszelkich starań, by - często we współpracy z okoliczną ludnością, samorządami, szkołami - dbać o te ślady historii. Michał Wieciech w rozmowie z Pauliną Król stara się przybliżyć słuchaczom całą rozpiętość tych świadectw przeszłości, które możemy znaleźć w lasach. Do dyskusji zapraszamy na grupę Między Drzewami Podcast na Facebooku - [link]
pobierz 58.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
News z lasu - Biedronki z Azji
"Biedroneczki są w kropeczki..." i melodia sama wskakuje do ucha. Jeśli zamiast melodii do Waszych domów i mieszkań wskoczyła dziwna biedronka, szczególnie w ostatnich tygodniach, to ten odcinek jest dla Was. Opowiemy w nim trochę o Biedronkach azjatyckich, które od 14 lat stały się elementem naszej przyrody.
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#37 Kryminalne zagadki polskich lasów [goście: M.Wieciech, D.Dyl]
Życie pisze najciekawsze scenariusze. Lasy Państwowe udostępniają lasy prawie bez ograniczeń. Stąd też potrzebna jest formacja, która będzie trzymać rękę na pulsie i ograniczać ułańską fantazję niektórych krnąbrnych (acz pomysłowych) użytkowników lasu. W tym odcinku posłuchacie m.in. o "bombie" podłożonej w lesie, o plantacjach marihuany, o kłusownictwie, Duchu Puszczy i wielu innych przykładach szkodnictwa leśnego oraz łamania prawa na terenach leśnych. Ponadto dowiesz się, jak wygląda praca strażnika leśnego, co się dzieje z nagraniami z fotopułapek i po co tak właściwie są zakazy w państwowym lesie. O kilku interesujących przypadkach opowiedzą Dariusz Dyl, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Okonek, oraz Michał Wieciech z Nadleśnictwa Niepołomice. Zapraszamy! Garść przydatnych linków:
pobierz 90.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
News z lasu - Żubry w Andaluzji
Dziewięć żubrów z Ośrodka Hodowli Żubrów w Jankowicach oraz Bałtowa wyruszyło w podróż do Andaluzji. Posłuchajcie o tym przedsięwzięciu! Które żubry dostąpiły zaszczytu zażubrzania Europy i dlaczego właściwie się to robi? Po co wywozić żubry do Hiszpanii, skoro w Polsce mają soczyście zielone lasy? Kto odpowiada za transport i za opiekę nad żubrami? Michał, w krótkich żołnierskich słowach, przedstawia całą akcję. Zapraszamy! Więcej info o żubrach i o wyprawie do Andaluzji znajdziecie na profilu Żubry Online na Facebooku - [link]
pobierz 4.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek