Między Drzewami

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Jeśli właśnie przedzierasz się przez zatłoczone miasto i nie masz czasu, by wyskoczyć na chwilę do lasu, zaproś las do siebie! Opowiemy Ci, skąd się bierze drewno i dlaczego większością lasów w Polsce opiekują się Lasy Państwowe. Opiszemy bogactwo przyrodnicze polskich lasów, dzięki czemu poczujesz bliskość natury. A także zainspirujemy Cię do aktywnego korzystania z tego, co nasze lasy mają do zaoferowania. Podcast prowadzi grupa specjalistów, dla których praca w zawodzie leśnika jest wyrazem pasji i zamiłowania do przyrody.
Data dodania: 2020-03-05 21:36:40
Data aktualizacji: 2020-07-04 00:25:09
Audycji w katalogu: 33
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
#20 Nie taki strażnik straszny! [Gość: Dariusz Dyl, Straż Leśna]
O to, czym zajmuje się strażnik leśny i jest w ogóle potrzebny w lesie, zapytaliśmy Dariusza Dyla, strażnika leśnego z Nadleśnictwa Okonek, prowadzącego profil Straży Leśnej na Facebooku. Z rozmowy Michała i Pauliny z Darkiem Dylem dowiecie się:
pobierz 96.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
#19 Niewiarygodne historie
Czy po wysłuchaniu tego odcinka odważycie się wyjść do lasu? Michał z Pauliną opowiedzą Wam kilka strasznych historii, od których gęsia skórka murowana! Szubienice? Potwory? Legendarne istoty? To wszystko znajdziesz w naszych lasach! Włącz tylko wyobraźnię... Z odcinka dowiesz się, dlaczego ludzie od zawsze otaczali las respektem, a niekiedy też lękiem. Z czego wynikał strach przed mrocznymi ostępami leśnymi? Co kryło się w zaroślach? Może polskie lasy to nie Aokigahara, ale jednak.... Zapraszamy!
pobierz 77.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
#18 Nie bój się lasu [gość: Anna Pikus, DGLP]
Czy Polacy boją się lasu? Co w lesie straszy? Posłuchajcie o niepokojach i strachach - tych wyimaginowanych i tych całkiem prawdziwych - w najnowszym odcinku podcastu. Paulina w rozmowie z Anną Pikus, naczelniczką Wydziału Społecznych Funkcji Lasu DGLP, spróbuje oswoić te strachy i udowodnić Wam, że las nie jest taki straszny, nawet po zmroku. Do dyskusji zapraszamy na grupę Między Drzewami Podcast: [link]
pobierz 83.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
#17 Urlop w Polsce? Świetny pomysł! [gość: Anna Pikus, DGLP]
Tegoroczne wakacje dla wielu osób będą inne, niż zaplanowane. Z pewnością wielu z nas wybierze #UrlopWKraju. Jakie miejsca w polskich lasach są warte odwiedzenia? Dokąd się wybrać na weekend pod Warszawą, a dokąd na dziesięciodniowe "wczasy pod gruszą"? Odcinek z gościnnym występem Anny Pikus, naczelniczki Wydziału Społecznych Funkcji Lasu DGLP. Do dyskusji zapraszamy na grupę Między Drzewami Podcast: [link]
pobierz 79.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
#16 Obserwacja przyrody bez tajemnic
Jak obserwować, a nie stalkować przyrodę? Jak patrzeć, by widzieć? O sztuce obserwacji przyrody rozmawiają Paulina i Łukasz. Przejdą się też wspólnie aleją wspomnień i opowiedzą o tym, jak narodziła się u nich fascynacja przyrodą. Uwaga, odcinek zdalny - przepraszamy za usterki! :)
pobierz 99.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#15 Martwe drewno pełne życia
W najnowszym odcinku podcastu Między Drzewami Paulina i Szymon opowiedzą o tym, że "martwe drewno" wcale nie jest martwe. W każdej kłodzie, gałęzi, konarze czy pniaku pozostawionym do naturalnego rozkładu tętni życie. Jakie gatunki możemy spotkać w martwym drewnie i które korzystają z licznych kryjówek, dziupli, wgłębień oferowanych przez rozkładające się pozostałości drzewne? Posłuchajcie. Chcecie porozmawiać? Zapraszamy do grupy [link]
pobierz 60.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Dzień Matki. Opowieść o sarnie, skorku, kukułce i żubrze
Z okazji Dnia Mamy wszystkim mamom cała ekipa podcastu Między Drzewami składa najserdeczniejsze życzenia i przy okazji opowiada o niektórych matkach świata zwierząt. Posłuchajcie!
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#14 Supersurowiec - najdziwniejsze zastosowania drewna
Który surowiec jest w pełni odnawialny, w 100% ekologiczny i można z niego zrobić niemalże wszystko? Jak bardzo zaskakujące są niektóre jego zastosowania, których jest aż 30000! Jesteście ciekawi? Paulina z Hubertem zapraszają do kolejnego odcinka podcastu Między Drzewami!
pobierz 76.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Zapowiedź drewnianego odcinka [Hubert]
Mała zajawka tego, czego możecie spodziewać się już w kolejnym odcinku podcastu Między Drzewami.
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#ZostańWDomu: Dzień Polskiej Niezapominajki
Od 2002 roku, 15 maja, obchodzimy Dzień Niezapominajki. To szczególne święto, zainicjowane przez Andrzeja Zalewskiego, ma podwójne znaczenie. Po pierwsze - przypomina o szacunku dla drugiego człowieka. A po drugie - jest świętem polskiej przyrody. Z okazji tego wyjątkowego dnia cała ekipa podcastu Między Drzewami zaprasza na krótką opowieść o polskiej przyrodzie.
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek #13 Porozmawiajmy o życiu i o śmierci
Wiosna to czas wybuchu wszelkiego życia - między innymi to wtedy na świat przychodzą młode jelenie, sarny, wykluwają się pisklęta. Wówczas na człowieku spoczywa ogromna odpowiedzialność, którą można streścić w krótkim komunikacie: nie dotykaj! O tym, dlaczego nie powinno się porywać maluchów z lasu czy zabierać ptaków, które "wypadły z gniazda", a także co ze strony naszej cywilizacji grozi zwierzętom, opowiedzą Wam Paulina i Łukasz. Zapraszamy!
pobierz 68.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek #12 Las to nie śmietnik
Papierki. Butelki. Jaja. Ryby. Stare kanapy i meble. W kwestii wyrzucania śmieci do lasu, ludzka pomysłowość nie zna granic. O tym, jakie śmieci leśnicy spotykają w lesie, opowiedzą Michał i Paulina. Powiedzą też, co grozi za wyrzucanie odpadków do lasu oraz przytoczą dość zaskakujące liczby i kwoty. Ile tych śmieci ląduje rocznie w polskich lasach i ile kosztuje ich wywóz? Posłuchajcie!
pobierz 66.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek #11 Ogień nas nie jara
Zagrożenie pożarowe to nie żarty. Leśnicy mierzą się z tym palącym problemem nie tylko wiosną, ale przez cały rok. Michał i Paulina opowiedzą o tym, jak wygląda zabezpieczenie przed pożarami w Lasach Państwowych, z jakimi pożarami zmagają się leśnicy oraz czym dysponują, by móc reagować na wszelkie alarmy. Posłuchajcie. Odcinek zdalny.
pobierz 80.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#ZostańWDomu: Majówka w czasach zarazy [Michał]
Jak zaplanować wyprawę do lasu podczas długiego, majowego weekendu i to w czasach pandemii? Posłuchajcie wskazówek Michała!
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinek #10 Woda to życie
Świat zmaga się z coraz większym deficytem wody. Co każdy z nas może zrobić, by zmniejszyć jej zużycie? Posłuchajcie Łukasza i Pauliny. Opowiedzą Wam o tym, czym jest mała i duża retencja, co Lasy Państwowe robią dla poprawy warunków wodnych naszych lasów i jakie proste sposoby mogą wesprzeć ogólny bilans zasobów wodnych całego świata.
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#ZostańWDomu: Dzień Ziemi
Dzień Ziemi przypada 22.04. każdego roku. Sprawdź, co sam możesz zrobić dla klimatu.
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#ZostańWDomu: Hubert zapowiada odcinek [SPOILER ALERT!]
Hubert wprowadza w temat, który poruszy Łukasz z Pauliną w kolejnym odcinku podcastu. Tylko ciii, nikomu nie mówcie! ;)
pobierz 4.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek #9 Zielonym do góry
Sadzenie lasu to jedno z najważniejszych zadań leśników. W najnowszym odcinku posłuchacie, jak przygotowuje się glebę pod sadzenie, skąd pozyskiwane są sadzonki i od czego zależy i czym jest tzw. udatność upraw. Opowie Wam o tym Paulina i Hubert, który od lat pracuje jako podleśniczy i o sadzeniu wie niemal wszystko. Zapraszamy! Uwaga - odcinek zdalny!
pobierz 85.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#ZostańWDomu: Paulina o żukach
Są takie niewielkie zwierzęta, które dbają o porządek w lesie. To żuki! Te chrząszcze nieustannie pracują, a efekty ich działalności są... niewidoczne. I o to chodzi! Posłuchajcie, co o nich powie Paulina.
pobierz 39.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odcinek #8 Co robi leśnik w lesie. Część 2
Odbiórki, szacunki brakarskie, trzebieże... Które zadania zajmują leśnikom najwięcej czasu i co tak właściwie oznaczają? O pracy terenowej w lesie rozmawia Paulina z Hubertem. Uwaga, nagranie zdalne! :)
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek