TokTo

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Ciekawe rozmowy z interesującymi ludźmi. Podcast prowadzi dziennikarz radiowy i telewizyjny Piotr Mirowicz.
Data dodania: 2020-03-09 22:53:20
Data aktualizacji: 2021-01-23 22:55:03
Audycji w katalogu: 25
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 miesięcy temu
TOKTO odc.25 - Marek Wikiera - Pustynny biegacz-komandos
Gościem dwudziestego piątego odcinka podcastu TOKTO jest Marek Wikiera. Przedsiębiorca. Trener motywacyjny. Absolwent teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Prezes fundacji Krwioobieg. Sam o sobie mówi - "pustynny biegacz-komandos". Idą za tym także konkretne działania: przebiegł m.in. przez cztery pustynie, a także wzdłuż polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Piasków. Współautor książki: „Wielki pustynny szlem. Jak przesuwać granicę swoich możliwości”
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
TOKTO odc.24 - Bohumil Trunečka - Czeski piechur
Gościem dwudziestego czwartek odcinka podcastu TOKTO jest Bohumil Trunečka. Fotograf i operator telewizyjny. Urodzony w czeskiej Ostrawie. Kajakarz, który upodobał sobie norweskie fiordy i polskie wybrzeże. Kilka lat temu wyszedł z domu, z jednym plecakiem, i rozpoczął wędrówkę, która trwa do dziś. 
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
TOKTO odc.23 - Janusz Trus - Dziennikarz na rybach
Gościem dwudziestego trzeciego odcinka podcastu TOKTO jest Janusz Trus. Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez lata związany z TVP Gdańsk. Realizował cykliczne programy: Prawo prawem , Kość niezgody , Z Wałęsą na rybach , Cienie życia. W roku 2001 został wybrany Dziennikarzem Roku Wybrzeża.  Rozmawiamy o dziennikarstwie, przeszłości, przyjaźni z Lechem Wałęsą i Służbie Bezpieczeństwa, ze spotkania którą musi się ciągle tłumaczyć. 
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
TOKTO odc.22 - Iwona Guzowska - Kobieta z żelaza
Gościem dwudziestego drugiego odcinka podcastu TOKTO jest Iwona Guzowska. Kobieta o wielu twarzach: na ringu – bokserka i kick-bokserka z mistrzostwem Polski, Europy i świata na koncie, w biurowcu – coach, przy biurku autorka i przedsiębiorczyni, za  kolei na sali sejmowej - posłanka na sejm. Rozmawiamy o trudnym dzieciństwie i drodze, którą przeszła by zdobyć szczyt. 
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
TOKTO odc.21 - Aleksandra Kobielak - Delikatna Siłaczka
Gościem dwudziestego pierwszego odcinka podcastu TOKTO jest Aleksandra Kobielak. Mistrzyni Świata Fitness z 2000 roku w kategorii poniżej 160 cm, wielokrotna Mistrzyni Europy i Polski. Choreografka, wizażystka i modelka. Aktorka teatralna i filmowa. Jest także trenerką, czego dowodem są liczne sukcesy jej podopiecznych. Rozmawiamy o amerykańskim śnie, który udało jej się zrealizować. 
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
TOKTO odc.20 - Krzysztof Skiba - Łobuz z Big Cyc
Gościem dwudziestego odcinka podcastu TOKTO jest Krzysztof Skiba. Muzyk, kabareciarz, tekściarz i gwiazda sceny konferansjerskiej. Rewolucjonista i więzień polityczny. Aktor i pisarz. Teatrolog z wykształcenia. Współzałożyciel i frontman zespołu "Big Cyc". Rozmawiamy m.in. o żonie Renacie, powstaniu zespołu Big Cyc i więzieniu. 
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
TOKTO odc.19 - Igor Tracz - Maszer z Pruszcza
Gościem dziewiętnastego odcinka podcastu TOKTO jest Igor Tracz. Najbardziej utytułowany polski maszer: wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata. "Gwiazda Pruszcza Gdańskiego". Przedsiębiorca i wielki miłośnik zwierząt. Trener wspinaczki i psich zaprzęgów. Opiekun gromady 15 psów, którym poświęca każdą wolną chwilę. Rozmawiamy o zwierzętach i trudach sportu. 
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
TOKTO odc.18 - Agata Mrozowska-Klajnert - Walcząca Mama
Gościem osiemnastego odcinka podcastu TOKTO jest Agata Mrozowska-Klajnert. Nieustępliwa pani mecenas, która z uśmiechem na twarzy kroczy przez świat. Amatorka sportów. Miłośniczka hiszpańskich rytmów. Prezeska fundacji Nie Poddam Cię, która wspiera rodziców w diagnozie i terapii dzieci z chorobami rzadkimi. Sama z taką rzadką chorobą - Zespołem Retta, na który choruje jej 4 letnia córka Martynka, próbuje się zaprzyjaźnić. Rozmawiamy o chorobie, bólu i akceptacji. 
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
TOKTO odc.17 - Piotr Biankowski - Pływak ekstremalny
Gościem siedemnastego odcinka podcastu TOKTO jest Piotr Biankowski.  Miłośnik lodowatej wody, uzależniony od adrenaliny. Człowiek, który z hipotermią jest za pan brat. Rocznik 75'. Urodzony w Gdyni, wychowany w Rumii. Przedsiębiorca. Były rugbista. Triathlonista. Mistrz Polski w pływaniu ekstremalnym. Uczestnik mistrzostw świata na Syberii. 
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
TOKTO odc.16 - Ewa Liegman - Hospicyjny Anioł
Gościem szesnastego odcinka podcastu TOKTO jest Ewa Liegman.  Ekonomistka z wykształcenia, która zamiast o liczbach woli mówić o przemijaniu. Od lat próbuje oswoić ludzi ze śmiercią, pokazując jej prawdziwe oblicze. Szefowa Hospicjum Pomorze Dzieciom. Działaczka społeczna. Podróżniczka. Autorka książki „Prognoza Pogody Ducha”. "Najwspanialsze wcielenie anioła na ziemi..... Kto przebywa w jej otoczeniu już jest wygranym" - to wpis anonimowego Internauty na temat Ewy, który najlepiej obrazuje jej osobę.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
TOKTO odc.15 - Mikołaj Miki Łopuski - Lodowy Mistrz
Gościem piętnastego odcinka podcastu TOKTO jest Mikołaj Miki Łopuski.  Znakomity hokeista, kochający ojciec i mąż. "Miki" rozpoczął swoją karierę w gdańskim klubie. Później grał w Unii Oświęcim, GSK Tychy, Milton Keynes Lightning i GKS Katowice. Przez kilka lat grał za granicą: w Czechach i na Słowacji. Od lat reprezentuję Polskę na międzynarodowych lodowiskach. Rozmawiamy o silnym i brutalnym sporcie, miłości do żony i córek oraz o początkach kariery.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
TOKTO odc.14 - Natalia Capelik-Muianga - Sceniczny Wulkan
Gościem czternastego odcinka podcastu TOKTO jest Natalia Capelik-Muianga. Utalentowana wokalistka, która od lat prezentuje swoje umiejętności na polskiej scenie muzycznej. Znana z programów telewizyjnych: "Mam talent" oraz "The Voice od Poland". Studentka wokalistyki jazzowej. Gdańszczanka opowiada o swoich początkach na scenie i teledysku do piosenki "Makumba", który prześladują ją od urodzenia. 
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
TOKTO odc.13 - Wojciech Termos Tremiszewski - Zawodowy imrowizator
Gościem trzynastego odcinka podcastu TOKTO jest Wojciech "Termos" Tremiszewski. Polonista wykonujący zawód aktora dramatycznego.  Były członek Kabaretu Limo. Zawodowy improwizator, który stworzył trójmiejską scenę impro. Twórca lub współtwórca: W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, Improskład, W Trzech Osobach, Jachimek - Tremiszewski Trio, Sam Termos. Występował w programach telewizyjnych "I Kto To Mówi?", "Dzięki Bogu Już Weekend", "Orłoś Kontra". W popularnym serialu improwizowanym "Spadkobiercy" wcielł się w postać Warrena. Rozmawiamy o pantomimie i przygodach na scenie. 
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
TOKTO odc.12 - Maciej Gleba Florek - Ekspert od upadków
Gościem dwunastego odcinka podcastu TOKTO jest Maciej "Gleba" Florek. Tancerz, choreograf i trener. Zwycięzca pierwszej edycji programu YouCanDance. Rozmawialiśmy o początkach kariery, żonglowaniu kawą i malowaniu masztów na wysokich wrocławskich budynkach. 
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
TOKTO odc.11 - Tomasz Ilnicki - Współczesny Indiana Jones
Gościem jedenastego odcinka podcastu TOKTO jest Tomasz Ilnicki. Polski Indiana Jones, który od kilku lat eksploruje Strefę Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. W tej rozmowie zabrał nas w niezwykłą wyprawę do miejsc dotkniętych skutkami katastrofy w Czarnobylu. Autor książki "Azyl. Zapiski Stalkera" opowiedział o opuszczonych osiedlach, piwnicy z napromieniowanymi kombinezonami i najwyższych budynkach, z których rozpościera się widok na Prypeć. 
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
TOKTO odc.10 - Beata Szewczyk - Aksamitny głos
Gościem dziesiątego odcinka podcastu TOKTO jest Beata Szewczyk. Dziennikarka polskiego radia obdarzona aksamitnym głosem. Beata opowiedziała o swojej pracy przed mikrofonem, o kobiecie przez którą postanowiła ukrywać się pod zmienionym nazwiskiem i o pociągach... którymi uwielbia podróżować. 
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
TOKTO odc.9 - Kasia Kozłowska - Dojrzała podróżniczka
Gościem dziewiątego odcinka podcastu TOKTO jest Kasia Kozłowska. Wulkan energii. Kobieta, dla której wiek to tylko zbędne cyferki w dowodzie. Joginka. Nurek. Początkująca stewardessa. Prezeska stowarzyszenia Zdrowi i Aktywni, w którym stara się zarazić innych do aktywności. Podróżniczka – która ma na swoim koncie podróż wokół globu. Autorka książek: „Trzymałam Anioła za rękę’’, ,,Bo warto’’, ,,Gniew motyla’’ i ,,50 tka dookoła świata’’. Rozmawialiśmy o podróżach i przełamywaniu stereotypów. Katarzyna udowadnia, że chcieć to znaczy móc.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
TOKTO odc.8 - Roman Klasa - Operator 112
Gościem ósmego odcinka podcastu TOKTO jest Roman Klasa. Introwertyczny obserwator świata. Autor książki „Operator 112”, opisującej trudy pracy operatora numeru alarmowego. Jak po rozmowie z zabójcą wrócić do żony i córki? Jak wytrzymywać codzienne obelgi i nadal ufać drugiemu człowiekowi? Tego dowiesz się z naszej rozmowy.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
TOKTO odc.7 - Anita Demianowicz - Podróżująca Tramperka
Gościem siódmego odcinka podcastu TOKTO jest Anita Demianowicz. Traperka, chociaż w jej przypadku bardziej pasuje określenie "tramperka". Podróżniczka, często samotnie podróżująca, reporterka, fotografka, blogerka, organizatorka spotkań podróżujących kobiet "Trampki". Prezeska fundacji. Zameldowana w Gdańsku. Autorka książki "Końca świata nie było". Rozmawiamy przez Skypa - ja w Polsce, Anita w Ameryce Środkowej. Naszą rozmowę rozpoczęliśmy od koronawrusa, Anita opowiedziała także o swoich fascynujących wyprawach i ich trudach. 
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
TOKTO odc.6 - Radomir Szumełda - Urodzony polityk
Gościem szóstego odcinka podcastu TOKTO jest Radomir Szumełda. Przedsiębiorca, restaurator i były polityk. Rozmawiamy o koronawirusie, polityce i homoseksualizmie.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek