Próba Mikrofonu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Posłuchaj o ciekawych miejscach, wydarzeniach, podróżach. Niekomercyjnie i zupełnie za darmo. Zaprasza Robert Koeseling.
Data dodania: 2012-04-20 00:00:00
Data aktualizacji: 2020-05-21 20:10:16
Audycji w katalogu: 27
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 11 lat temu
« Robert Koeseling »
Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście, czyli zwiedzamy Brugge
Wakacyjny, upalny, spokojny odcinek, zachęcający do odwiedzenia jednej z bardziej znanych miejscowości w Belgii a więc miasta Brugge. Pierwotnie miało być więcej Wioli, ale oddaliśmy się urokom samego zwiedzania i jakoś zapominaliśmy o dyktafonie... W podkaście jest trochę o promie, trochę o Brugge i trochę o F1 (bo teraz moda na sport jest a ja piłki kopanej nie lubię). Dodatkowo w poniższym pokazie zdjęć możecie zobaczyć gdzie autor z Wiolą spacerowali i ogólnie o czym mowa w podkaście.
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert Koeseling »
Wybornie
Odcinek z podtekstami... Postanowiłem dołączyć do tych podkasterów, którzy nagrali odcinek o wyborach. Jak ktoś ma słabe nerwy to niech nie słucha, jak ktoś nie ma poczucia humoru – niech nie słucha a jak ma na imię Bronisław Maria – niech posłucha i wszyscy inni niech też posłuchają ballady o demokracji 2010.
pobierz 3.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert Koeseling »
Valentino
W dzisiejszym odcinku prezentuję wywiad z amatorskim zawodnikiem szosowych wyścigów motocyklowych w Polsce, skromnym aczkolwiek kilkukrotnie wygrywającym pojedyncze wyścigi – Michałem Bełzą, zwanym także Valentino. Podkast w 100% skupiony na tematyce wyścigów motocyklowych, w którym mój gość zdradza arkana tego sportu wraz z omówieniem kosztów całej „zabawy”. Dowiecie się także trochę o technice jazdy a także usłyszycie w jaki sposób zawodnicy podnoszą swoje umiejętności.
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert Koeseling »
Ballada o Piotrusiu
Bardzo bardzo późno, aż można by rzec, że wcześnie nagrany odcinek... Dopadła mnie ni stąd, ni zowąd chęć nagrania kolejnego odcinka i wymęczyłem spokojny, lejący się odcinek muzyczny o jednym z moich ulubionych wokalistów. Jeśli ktoś lubi dobrą muzykę, to powinien odsłuchać.
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Panademia świńskiej grypy
Sheepeople – czyli wszyscy ci, którzy ślepo brną w to, co szykuje im odgórnie “system”. Sheepeople posłusznie wykonują nakazy i wierzą w “jedynie słuszną rację” i “prawdę” z TV. Dzisiejszy temat to Świńska Grypa. Dasz się zaszczepić? Wiesz co ci wstrzykną? W UK maszyna propagandy już ruszyła. Zastrasza się społeczeństwo początkiem epi/panademii. We wiadomościach telewizyjnych na BBC oficjalnie podali informację o gwałtownym wzroście przypadków zachorowań, oraz powiedzieli, że już 506 osób trafiło na intensywną terapię. Pomijając fakt, że 90% przypadków to błędne diagnozy (lekarze decydują o rozpoznaniu tej grypy poprzez kontakt telefoniczny z pacjentem!!!) oraz fakt, że parę tygodni wcześniej mówili, że na ten rodzaj grypy przygotowanych jest tylko kilkadziesiąt jedynie miejsc (na całą Anglię), bo sprzęt jest nietypowy i bardzo drogi, to jakoś nikt nigdzie nie słyszał o tych zachorowaniach. Naukowcy i lekarze nie mają “jaj” by prawdę powiedzieć. Liczy się tylko kasa zasilająca ich konta bankowe... Ostatnio wybrałem się na wycieczkę rowerową i przejeżdżałem przez sad jabłkowy. Drzewka wysokości 2m ze strasznie małymi, pożółkłymi liśćmi, ale za to z ogromnymi, “zdrowymi” czerwonymi jabłkami rosnącymi niczym kiść winogron… trochę nie na temat, ale o co tu chodzi? Czy naukowcy wiedzą lepiej niż natura, co jest dobre a co nie? Jałowe, genetycznie zmodyfikowane jedzenie futrowane chemią. Czy i ty chcesz jeść takie owoce i warzywa? Tego potrzebujemy dla naszego zdrowia? W dzisiejszej Próbie Mikrofonu posłuchasz wypowiedzi dr. Piotra Beina na temat zaplanowanej panademii świńskiej grypy. Tak, tak, zaplanowanej przez koncerny farmaceutyczne, których właścicielami są… ale to już powinieneś samemu odkryć. Jeśli nie doszukasz się żadnych podejrzanych wątków lub jeśli logika nie podpowie ci, że coś tu nie gra, to znaczy, że już jesteś jedną z tych owiec podążających ślepo przed siebie i nie umiejącą myśleć. Jeśli natomiast uważasz, że to kolejna teoria spisku, to przynajmniej zagłęb się w temat i spróbuj przeanalizować jak najwięcej informacji ze źródeł niezależnych – zobaczysz, że wszystko układa się w jedną dobrze zaplanowaną, spójną całość.
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Miedzynarodowe spotkanie fanów NTDO
Odcinek – podarunek w całości poświęcony Filipowi z Nie Tylko Dla Orłów za jego czteroletnią już działalność w świecie podkasterskim. Nie będzie tu ani wspomnień ani rozważań o dotychczasowych dokonaniach naszego “kierownika”, za to w dzisiejszym odcinku dowiesz się takich rzeczy o których sam Filip pojęcia nie ma :D
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Chorwacja dla każdego
Odcinek z gościem. Opowiadamy w nim o pobycie w kraju, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś lubi poznawać nowe tereny, bądź też chciałby sobie przypomnieć własny pobyt w tym uroczym kraju, to polecam odsłuchanie odcinka oraz przeglądnięcie zdjęć obrazujących tematy poruszone w podkaście: zachód słońca; zatoka Grebastica; Plitwickie jeziora; turkusowa czysta woda; kładki Plitwickie; wyspa Visovac na rzece; rejs kanionem; wodospady Krka; wodospad kaskadowy; koty na cmentarzu; mosty 1 2 3; cmentarz na wzgórzu; zakamarki i podwórka; najciaśniejsza uliczka; Rzymskie koloseum w Puli; kolej w jaskini; jaskinia Postojna; zamek w skale; kanion wspinaczkowy.
pobierz 57.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
RoCk stanu wojennego 1/2
Pierwsza część odcinka poświęconego zapomnianej już muzyce lat osiemdziesiątych. Aż sam się zaskoczyłem podczas poszukiwań utworów do tego odcinka, ile to ciekawej muzyki było w tamtych latach. A może to moje subiektywne odczucie? Ciekaw jestem waszych opinii. Najlepiej jak w komentarzach podacie swój wiek (płeć piękna w zaokrągleniu :D ) Ciekaw jestem jak tą muzykę odbierają różni wiekiem słuchacze?
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Słowacki raj
Dziś propozycja dla tych, co lubią aktywny wypoczynek wśród zieleni, ze świergotem ptaków w tle i z szemrzącymi strumieniami wokół. Dość mało popularne miejsce a naprawdę warte uwagi. Każdy, kto tam zawita dostanie odpowiednią porcję wrażeń a przy tym nie straci fortuny i nie będzie zmuszony do nadludzkiego wysiłku. Zapraszam was do Słowackiego Raju.
pobierz 40.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Morderstwo w katedrze
Dziś idziemy do katedry w Canterbury, by w murach świątyni pamiętających morderstwo arcybiskupa wysłuchać opowieści o Tomaszu Beckecie. Dając namówić się na odsłuchanie podcastu, posłuchasz oryginalnego nagrania z mszy, będącego podkładem dla tego odcinka. Wspomnę także o kilku atrakcjach samego miasteczka.
pobierz 41.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Z kierownicą po prawej
Jak to się jeździ lewą stroną drogi, by nie spowodować wypadku? Dziś nagranie z auta w drodze do pracy, w którym opowiadam właśnie o tym. Nagranie przeplatane własnymi produkcjami promosów dla kilku z zaprzyjaźnionych podkastów. Pewnie w miarę możliwości nagram pliki promocyjne dla innych podkastów a na teraz zachęcam was do ich tworzenia. Jak ktoś miałby ochotę, to będę wdzięczny za jakieś produkcje dla Próby Mikrofonu :-)
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Rokendrolowe Eis Am Stiel
W dzisiejszym odcinku postanowiłem nadrobić braki w realizacji nowych epizodów przez braci Retro. Skoro więc tematy Retro Radia, to znaczy, że cofniemy się w czasie do lat osiemdziesiątych. Ci, którzy pamiętają filmy wideo z tamtych czasów, na pewno przypomną sobie serię o której opowiadam, natomiast młodszym mam nadzieję zaprezentować coś, czego być może nie znają. No i to tyle tytułem wstępu.
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Militarny spacer po lesie
W tym epizodzie przedstawiam zdobyte informacje na temat obiektu znajdującego się w szczerym lesie. Aktualnie kompleks należy do Wojska Polskiego, ale wybudowany został w latach trzydziestych przez Niemców. Na temat całego terenu krąży wiele mitów i legend. Zainteresowałem się tematem jeszcze podczas swojej służby wojskowej, kiedy to przebywałem na terenie jednostki. Teraz, dzięki dobrodziejstwu internetu zaspokoiłem własną ciekawość i wyjaśniłem sobie tajemnice związane z tym miejscem. Postaram się i wam przybliżyć te tajemnice a niektóre z nich wyjaśnić.
pobierz 33.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Zamiast odcinka
Nagrałem coś zamiast odcinka, by dać znać, że żyję. Chciałbym znów zacząć systematyczne nagrywanie, ale jakoś cały marzec był dla mnie pechowy. Padł jeden sterwer, przeniosłem się na inny a ten inny został zaatakowany przez hakerów. No i znów zabrałem cały majdan i przeniosłem się gdzie indziej, ale zanim przekierowania domeny i RSS zaczną normalnie działać, to minie pewnie trochę czasu. Na tą chwilę przywróciłem z kopii zapasowej bazę danych a więc jest to takie trochę cofnięcie się w czasie. Niektóre komentarze przepadły, niektóre ustawienia na stronie także. Jeśli poprzedni serwer “podniesie się” po ataku, to zaktualizuję wszystko. Na dziś nie mam dostępu do bazy danych na zaatakowanym serwerze. W tym zastępczym odcinku sami przekonacie się, że nie lenistwo spowodowało moją bierność. Przepraszam za wszelkie problemy na stronie - widać taki już urok (na psa urok) Próby Mikrofonu :-/
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Bruksela na weekend
W podkaście zachęcam do odwiedzenia Brukseli.
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Czy wojsko da się lubić?
Kolejne ciekawostki z życia dobrego wojaka Roberta.
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Fala, szweje, amba...
O wojskowej służbie zasadniczej. Wspomnienia autora.
pobierz 53.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Narzędzia freeware 2008
Użyteczne programy freeware dla PC.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Tyrolskie jodłowanie i Wenecja
Alpy włoskie, Dolomity, ludzie, wino i Wenecja.
pobierz 54.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
« Robert Koeseling »
Wyprawa w Alpy
O tym, jak z przygodami dotarłem w Alpy i co tam robiłem.
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek