Punkty widzenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kontrowersyjne tematy - różne punkty widzenia. Audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30.
Data dodania: 2020-03-10 16:09:49
Data aktualizacji: 2020-03-31 18:25:11
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 godz. temu
Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
Rząd podejmuje kolejne kroki w walce z koronwirusem. Od jutra (środa, 1 kwietnia) zacznie obowiązywać ograniczenie w poruszaniu nieletnich, zamknięte zostaną parki i skwery. Rozszerzona została formuła kwarantanny. Wprowadzono nowe ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach i poczcie. Czy wprowadzenie nowych restrykcji to konieczność czy efekt nieodpowiedzialności mieszkańców, którzy nie stosowali się do dotychczasowych ograniczeń?
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany wczoraj
Czy kontrolujemy się nawzajem w dobie koronawirusa?
Są pierwsze kary za łamanie kwarantanny i zakazu zgromadzeń. Czy kontrolujemy się nawzajem w dobie pandemii koronawirusa? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Akcja „Nie kłam medyka” pomoże chronić zdrowie ratowników, strażaków i lekarzy?
„Nie kłam medyka” to akcja, która ma przekonać Polaków do ujawniania służbom ratowniczym prawdy o kontakcie z osobą zarażoną SARS Cov-2 lub przebywaniu w obszarach zagrożenia. Czy akcja pomoże chronić zdrowie ratowników, strażaków i lekarzy?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Jak stosować się do nowych zasad bezpieczeństwa?
Rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od dziś obowiązuje zakaz poruszania się poza uzasadnionymi przypadkami np. wyjście do pracy czy po niezbędne zakupy. Msze i pogrzeby zostaną ograniczone do 5 osób plus ksiądz, a w komunikacji miejskiej możliwa liczba pasażerów stanowi połowę miejsc siedzących. Jak stosować się do nowych zasad bezpieczeństwa? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Czy zwiększenie kar za łamanie kwarantanny zdyscyplinuje do pozostania w domu?
Od piątku w kraju obowiązuje stan epidemii. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu w związku z pandemią koronawirusa. Od jutra będzie obowiązywał m.in. zakaz poruszania się poza uzasadnionymi przypadkami (zakupy, apteka, wyjście z psem), msze i pogrzeby zostaną ograniczone do 5 osób plus ksiądz, w autobusach możliwa liczba pasażerów będzie stanowić połowę miejsc siedzących. Wcześniej z 5 do 30 tysięcy złotych zwiększono też kary za łamanie kwarantanny. Czy to jeszcze bardziej zdyscyplinuje nas do pozostania w domu?
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Czy zdalna nauka będzie skuteczna?
Szkoły wprowadziły zdalne nauczanie. Od środy będzie ono obowiązkowe w całej Polsce. Czy taka forma nauki może być skuteczna? Czy rodzice będą chcieli się zaangażować i wspierać nauczycieli? O tym dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Pomóżmy sobie nawzajem
Jakie są najbardziej uciążliwe problemy związane z pandemią koronawirusa? Goście Radia Kielce starali się znaleźć rozwiązanie, albo przynajmniej zająć się wskazanymi przez Państwa problemami w najbliższym możliwym terminie.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
„Tarcza Antykryzysowa” receptą na koronawirusa?
Rząd przedstawił „Tarczę Antykryzysową” o wartości 212 mld zł. To pakiet rozwiązań mających pomóc gospodarce i przedsiębiorcom zniwelować negatywne skutki epidemii koronwirusa. Czy pomoc rządu ochroni nas przed kryzysem gospodarczym? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Transport publiczny ograniczony do niezbędnego minimum?
Zamknięte urzędy, szkoły, jednostki kultury, restauracje i puste ulice. Polska walczy z koronawirusem. Czy w takiej sytuacji transport publiczny powinien zostać ograniczony do niezbędnego minimum?
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Czy jesteśmy zdyscyplinowanym narodem?
Czy w obecnej sytuacji, pandemii koronawirusa, jesteśmy narodem zdyscyplinowanym i stosujemy się do zaleceń ministra zdrowia? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Jak nie ulec panice w związku z koronawirusem?
Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w związku z koronawirusem. Czy jako społeczeństwo potrafimy zachować zdrowy rozsądek i nie ulec panice w kryzysowej sytuacji?
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby ustrzec się przed koronawirusem?
Rząd podjął decyzję o zamknięciu na dwa tygodnie szkół w całym kraju. Zamknięte zostały także wszystkie uczelnie wyższe oraz instytucje kultury w tym kina, teatry i muzea. Jakie jeszcze kroki prewencyjne rząd powinien podjąć aby ustrzec się przed koronawirsuem? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Czy powstrzymamy koronawirusa?
Premier Mateusz Morawiecki zarządził odwołanie wszystkich imprez masowych w kraju. Czy to wystarczy do zatrzymania koronawirusa, czy nauczeni doświadczeniem innych krajów powinniśmy wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne obostrzenia?
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Więcej zieleni na Rynku w Kielcach?
Na kieleckim Rynku ma pojawić się dużo więcej zieleni. To najnowszy pomysł managera centrum miasta Rafała Zamojskiego. Czy centralny plac miasta ma być oazą spokoju, czy zachować swoją obecną funkcję? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Miasto sportu bez sportu?
W Kielcach nie ma już siatkówki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Problemy finansowe i sportowe przeżywa piłkarska Korona. Mimo kolejnych spotkań w dalszym ciągu nie ma decyzji o dokapitalizowaniu klubu przez niemieckich inwestorów, miasto też nie wykazuje szczególnej aktywności w sprawie jego ratowania. Jaki los czeka zatem Koronę? Czy istnieje realne niebezpieczeństwo, że piłkarze podzielą los siatkarzy? O tym dyskutowaliśmy na antenie Radia Kielce w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Rewitalizacja parku miejskiego - uda się, czy nie?
Władze Kielc planują rewitalizację parku miejskiego. Plan zakłada m.in. budowę tarasów wypoczynkowych nad stawem, odnowienie alejek, uporządkowanie zieleni. Czy uda się zrealizować tę inwestycję, czy podzieli los doliny Silnicy, gdzie mimo przygotowania koncepcji zagospodarowania terenu, do rewitalizacji wciąż nie doszło? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Czy szkoły jazdy oprócz przepisów powinny uczyć też kultury jazdy?
Czy szkoły jazdy oprócz przepisów powinny uczyć również kultury jazdy? I czy powinno to być częścią egzaminu?
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy kultywujemy tradycje Wielkiego Postu?
Wczoraj rozpoczął się Wielki Post. To okres poprzedzający Wielkanoc. Jest czasem pokuty duchowej i cielesnej, podczas której wierni przygotowują się do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan świąt. W Punktach Widzenia zastanawialiśmy się, jak to wygląda w praktyce - czy przeżywamy Wielki Post, czy ten czas nie różni się już dla nas od reszty roku?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy jesteśmy przygotowani na nadejście koronawirusa?
Kolejne przypadki podejrzenia zakażenia koronawirusa w naszym regionie. Czy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą się czuć bezpieczni, czy służby publiczne są przygotowane na epidemię koronawirusa?
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Koronawirus - realny czy medialny?
Koronawirus dotarł do Europy i zbliża się do granic Polski. Rozprzestrzenia się w północnych Włoszech, a w ostatnich godzinach jego wystąpienie potwierdzono także w Austrii i Chorwacji. Czy koronawirus w Polsce jest realnym zagrożeniem, czy to tylko medialna histeria?
pobierz 26.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek