Punkty widzenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kontrowersyjne tematy - różne punkty widzenia. Audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30.
Data dodania: 2020-03-10 16:09:49
Data aktualizacji: 2020-07-13 14:05:04
Audycji w katalogu: 98
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Czy pójdziemy na wybory?
Do drugiej tury wyborów prezydenta zostały zaledwie trzy dni. W niedzielę zdecydujemy kto będzie sprawował najważniejszy urząd w państwie i jaki będzie kierunek rozwoju Polski. Czy pójdziemy na wybory? Czy wierzymy w siłę naszego głosu?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
Co było kluczem do sukcesu frekwencyjnego?
Przed I turą wyborów prezydenckich cała Polska, oprócz wyboru prezydenta, emocjonowała się walką o wóz strażacki. Do urn poszło najwięcej Polaków w historii wyborów w wolnej Polsce. W niedzielę ponownie gminy do 20 tys. mieszkańców rywalizować będą o wóz warty niemal milion złotych. Czy walka o wóz strażacki miała istotny wpływ na frekwencję, czy jednak zdecydowały inne czynniki? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 25.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Czy zmiany w strefie płatnego parkowania to dobry pomysł?
Od dziś po przerwie spowodowanej pandemią wraca strefa płatnego parkowania w centrum Kielc, lecz na innych zasadach. Zasadniczą zmianą jest darmowe pierwsze 45 minut. Czy to dobry system? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Krajobraz po spadku Korony z ekstraklasy
Po jedenastu sezonach w ekstraklasie piłkarze Korony spadają do I ligi. Czy degradacja oznacza upadek klubu i drużyny, czy jest jeszcze szansa na powrót do ekstraklasy?
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Czy przychodnie powinny wznowić przyjmowanie pacjentów?
Wojewoda świętokrzyski apeluje do kierowników przychodni o wznowienie bezpośredniego przyjmowania pacjentów. Czy już czas, żeby wrócić do normalnej pracy i bezpośredniego przyjmowania pacjentów?
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Czy odkomarzanie i odkleszczanie miast ma sens?
Czy odkomarzanie i odkleszczanie miast ma sens? Władze Sandomierza rozpoczęły taką akcję. Jakie podejście do sprawy mają władze innych miejscowości oraz sami mieszkańcy. O tym rozmawialiśmy z obecnymi w studio Jarosławem Karysiem - wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kielce i profesorem Markiem Jóźwiakiem - z UJK. Podczas audycji łączyliśmy się także z Marcinem Marcem - burmistrzem Sandomierza.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Czy wyborcy posłuchają swoich kandydatów?
W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na czyje poparcie mogą liczyć kandydaci walczący o najważniejszy urząd w państwie? Czy rekomendacje kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury wyborów, wpłyną na rzeczywiste decyzje ich wyborców? O tym rozmawialiśmy w audycji „Punkty Widzenia”.
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Czy wynik wyborów oddaje Państwa intencje?
Andrzej Duda uzyskał w naszym regionie ponad 56 proc. głosów. Jego kontrkandydat w II turze - Rafał Trzaskowski - 21,3 proc. W Polsce odpowiednio: 43,67 proc. do 30,34 proc. Czy wyniki wyborów oddają Państwa intencje, czy coś zaskoczyło? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Czy wierzymy w wagę swojego głosu wyborczego?
Po 1989 roku, od kiedy wybieraliśmy prezydenta w powszechnych wyborach, frekwencja sięgała powyżej 60 proc. Później było już nieco gorzej - w okolicach 50 proc. Dlaczego tylko połowa z nas korzysta ze swojego prawa wyborczego? Nie wierzymy w wagę swojego głosu czy nie obchodzi nas polityka?
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Dlaczego liczba zakażeń na COVID-19 utrzymuje się na tym samym poziomie?
Liczba osób, u których notuje się zakażenie koronawirusem w Polsce utrzymuje się od dłuższego czasu na tym samym poziomie. Czy to efekt wykonywania większej liczby testów, czy skutek niestosowania się do zaleceń sanitarnych? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Czy zbiórka na PGE Vive Kielce zakończy się powodzeniem?
2,5 mln zł brakuje klubowi PGE Vive Kielce do zamknięcia 25 milionowego budżetu na sezon 2020/2021. Mimo to prezes Bertus Servaas oświadcza, że drużyna przystąpi do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jeśli jednak zbiórka się nie powiedzie możliwe, ze trzeba będzie sprzedać kilku kluczowych zawodników. Zrzutka.pl/kielcehandball to tam można dorzucić swoją cegiełkę dla klubu i jednocześnie sprawdzić stan konta. Czy zbiórka pieniędzy dla PGE Vive Kielce ma szansę zakończyć się powodzeniem? Czy nie ma na to szans? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w dzisiejszych Punktach Widzenia.
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Czy przywrócić strefę płatnego parkowania w Kielcach?
Czy strefa płatnego parkowania w Kielcach powinna zostać przywrócona? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Czy to koniec piłki ręcznej na najwyższym poziomie w Kielcach?
Bertus Servaas, prezes klubu, poinformował o swojej decyzji podczas konferencji prasowej. Czy to oznacza koniec klubu? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Korona utrzyma się w ekstraklasie?
Korona po raz piąty w historii znalazła się po fazie zasadniczej, w grupie zespołów rywalizujących o utrzymanie się w piłkarskiej elicie. Jednak po raz pierwszy od momentu wprowadzenia systemu ESA 37 kielczanie są po pierwszej części sezonu w strefie spadkowej. Czy „żółto-czerwoni” są w stanie uratować dla Kielc ekstraklasę? Czy przed Maciejem Bartoszkiem i jego zawodnikami stoi zadanie niewykonalne? O tym dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Historia wrogiem młodzieży?
W poniedziałek obchodziliśmy 76. rocznicę udanego zamachu na Franza Wittka, szefa siatki konfidentów, a także święto 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów, który wpisał się w historię miasta. W wydarzeniach związanych z uroczystościami historycznymi uczestniczą zazwyczaj osoby starsze i zobligowane do tego poprzez pracę zawodową. Czy istnieje sposób na zainteresowanie młodzieży historią? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy pójdziemy na procesje Bożego Ciała?
Z powodu pandemii koronawirusa czwartkowe uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwane Bożym Ciałem, odbędą się w skromniejszej formie. W większości przypadków procesje nie przejdą ulicami miast, a będą zorganizowane wokół kościołów. Czy pójdziemy na procesje Bożego Ciała? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Punkty Widzenia: czy nie nazbyt luźno traktujemy epidemię?
Czy wczorajszy nagły wzrost liczby zarażonych koronawirusem, nawet jeśli był to skutek niewłaściwego przepływu informacji między laboratoriami, nie powinien nas ponownie uczulić na przestrzeganie zasad zachowania podczas pandemii? Czy sami damy radę zachowywać ostrożność, czy potrzebne są ponowne obostrzenia wprowadzone przez rząd?
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Budżet obywatelski czy budżet aktywistów?
Czy budżet obywatelski nadal jest środkiem do realizacji autentycznej woli zwykłych mieszkańców, czy przejmują nad nim kontrolę różnego rodzaju zorganizowane grupy, wyspecjalizowane w pozyskiwaniu pieniędzy? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Jak oceniamy polską wolność?
31 lat temu w Polsce odbyły się częściowo wolne wybory. Pierwsze po II wojnie światowej. Czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas, czy można było coś zrobić lepiej, albo inaczej? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 28.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kogo wybierzemy w wyborach prezydenckich?
Rozpoczyna się kampania prezydencka. Czy pierwszą osobę w państwie wybieramy na podstawie zaprezentowanych programów, wizerunku i popularności poszczególnych kandydatów, czy oba te czynniki bierzemy pod uwagę? Co jest dla Państwa najważniejsze przy podejmowaniu decyzji?
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek