Punkty widzenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kontrowersyjne tematy - różne punkty widzenia. Audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30.
Data dodania: 2020-03-10 16:09:49
Data aktualizacji: 2020-12-04 14:40:03
Audycji w katalogu: 182
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Czy szczepienia powinny być dobrowolne czy obowiązkowe?
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od stycznia przyszłego roku dostępne będzie 45 milionów szczepionek przeciwko COVID-19. Szczepienia będą dobrowolne. Czy skorzystamy ze szczepionki, czy szczepienia powinny być obowiązkowe? Na ten temat rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
Czy w parafiach powinna odbyć się tradycyjna kolęda?
Kuria diecezji kieleckiej przekazała księżom rekomendacje dotyczące organizacji wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą”. Nie wskazano jednego rozwiązania dla wszystkich parafii. Wśród propozycji jest zastąpienie tradycyjnych wizyt w domach - mszami dla rodzin z jednej ulicy lub bloku. Czy w parafiach powinna odbyć się tradycyjna kolęda, czy należy ze względu na pandemię poszukać tym razem innych form? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punkach Widzenia.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 dni temu
Czy przestrzeganie obostrzeń przekłada się na statystykę zachorowań?
W Polsce, także w województwie świętokrzyskim od kilku dni odnotowujemy niższe wskaźniki zachorowań na COVID-19. Czy przestrzeganie obostrzeń sanitarnych przekłada się na wyniki statystyki zachorowań? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
Damy radę pracować w maseczkach?
Od dziś, zgodnie z przepisami musimy zakrywać usta i nos w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba. Czy możliwe jest restrykcyjne przestrzeganie tego przepisu, czy będziemy się starać go omijać? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Czarny piątek, czy czarne oszustwo?
Jutro Black Friday. Sklepy kuszą nas wielkimi promocjami i obniżkami cen. Czy to rzeczywiście okazja do tańszych zakupów, czy oszustwo? O tym rozmawialiśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Uwaga kierowcy, zmiany!
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Zakłada ona m.in. że piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście przez jezdnię oraz wprowadza zakaz jazdy na tzw. „zderzaku”, czyli bardzo blisko auta poprzedzającego, na autostradach i drogach ekspresowych. W projekcie jest także obniżenie dopuszczalnej prędkość na obszarze zabudowanym w godzinach nocnych do 50 km/h. Czy te regulacje poprawią bezpieczeństwo na naszych drogach? Czy będziemy potrafili się do nich dostosować? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
Czy wirus zaszkodzi edukacji?
To już drugi rok szkolny, kiedy uczniowie - ze względu na pandemię - są zmuszeni do nauki zdalnej. Czy nauka zdalna przyniesie takie same efekty jak stacjonarna, czy dzieci i młodzież będą miały luki w edukacji, które będą negatywnie skutkować w dalszym życiu?
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Czy powinien wrócić handel w niedziele?
Od najbliższej soboty ponownie zostaną otwarte galerie handlowe. Jednak po ostatnim częściowym lockdownie coraz głośniej mówi się o przywróceniu handlu w niedziele. Sprzeciwia się temu Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. Czy powinien wrócić handel w niedziele? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
Szczepionka przeciwko COVID-19 jest już faktem. Co najmniej kilka firm ogłosiło, że rozpoczyna jej produkcję. Ale dostępność szczepionki to jedna strona medalu. Druga, to chęć zaszczepienia się nas wszystkich. Zgodnie z zapowiedziami rządu szczepionka ma być dostępna dla wszystkich dorosłych Polaków, ale nie będzie obowiązkowa. Czy będziemy się szczepić?
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Bohaterowie czasu pandemii
W czasie pandemii do opinii publicznej przedostają się informacje o heroicznej postawie polskich lekarzy, pielęgniarek, wszystkich dbających o nasze zdrowie, ale też słyszymy o niezbyt chlubnych wydarzeniach. Czy polska służba zdrowia poradziła sobie w czasie pandemii, wykazując się odpowiedzialnością i czasami wręcz bohaterstwem, czy było inaczej?
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Lepszy na wolności kęsek lada jaki…
Unia Europejska zamierza powiązać fundusze europejskie z niesprecyzowaną bliżej w traktatach praworządnością. Oznacza to, że urzędnicy Unii będą mogli arbitralnie oceniać, w których krajach „prawo Unii” jest przestrzegane, a w których nie. I stosować presję odebrania funduszy tym, którzy nie przestrzegają obecnie obowiązujących wartości, na przykład nie podzielają dominującej ideologii Unii. Czy Polska powinna zgodzić się na procedurę łączenia finansowania z praworządnością, czy zawetować takie pomysły?
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Pieniądze dla mistrzów
Duma Kielc, klub Łomża Vive Kielce prosi miasto Kielce o dodatkowy milion złotych, aby móc dalej funkcjonować. Sytuacja powtarza się co roku (w tym roku to już druga taka sytuacja), ale dotychczas nie wypracowano jakiegoś rozwiązania, które byłoby jasne i akceptowalne dla miasta i dla jednej z najlepszych drużyn świata. Czy mimo to miasto powinno się zgodzić i przekazać pieniądze?
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Czy prezydent Kielc wie co robi w sprawie podwyżek cen za śmieci?
Drugi raz w ciągu tego roku prezydent Bogdan Wenta nie może się dogadać z radnymi w sprawie podwyżek cen za śmieci. Właśnie wycofał projekt uchwały, która powodowała wzrost opłat przez mieszkańców miasta o ponad 40 proc. Czy prezydent Kielc wie co robi w sprawie podwyżek cen za śmieci? Czy działa według podpowiedzi innych osób nie analizując i nie konsultując sprawy?
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Święto? Jakie święto
W tym roku, z uwagi na pandemię, 11 listopada Polacy będą świętować inaczej niż zwykle. Czy potrafimy i chcemy indywidualnie czcić narodowe rocznice, czy - tak jak w PRL - nadal traktujemy święta państwowe z dystansem? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Co ważniejsze: polityka czy zdrowie ludzi?
Nie wszyscy mają takie same poglądy, ale wszyscy są podatni na tego samego wirusa. Czy warto organizować wielkie zgromadzenia w czasie, gdy wiadomo, że mają one wpływ na wzrost liczby zachorowań? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Podwyżki opłat za wywóz śmieci są konieczne?
Władze Kielc planują wprowadzenie drastycznej podwyżki cen za odbiór odpadów. Od nowego roku kielczanie zapłacą nawet 40 proc. więcej niż dotychczas. Czy podwyżki rzeczywiście są konieczne, czy to sposób na łatanie miejskiego budżetu?
pobierz 27.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy nowe restrykcje przyniosą skutek?
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w walce z koronawirsuem. Do końca listopada w szkołach będzie obowiązywać nauka zdalna, zamknięte zostają m.in. kina, teatry i muzea. Oraz sklepy w galerach handlowych. Czy nowe restrykcje przyniosą zamierzony efekt w postaci spadku liczby nowych przypadków COVID-19? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co lepsze dla Polski - wygrana Trumpa czy Bidena?
Co lepsze dla Polski - wygrana Trumpa czy Bidena? A może to nie ma większego znaczenia? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy w kraju nastąpi lockdown?
Cmentarze we Wszystkich Świętych były w tym roku puste. To smutny widok, ale rozsądne rozwiązanie w dobie szalejącej pandemii. Czy to oznacza, że całkowity lockdown w kraju nie nastąpi, bo potrafimy radzić sobie w krytycznych sytuacjach? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy miasto zapewni Koronie stabilną sytuację finansową i doprowadzi do powrotu piłkarzy do ekstraklasy?
Korona Kielce po ponad trzech latach wraca w ręce miasta. Najbliższe kroki to wymiana rady nadzorczej i zarządu sportowej spółki. Oznacza to przejęcie przez prezydenta Kielc pełnej odpowiedzialności za przyszłość klubu. Czy miasto zapewni Koronie stabilną sytuację finansową i doprowadzi do powrotu piłkarzy do Ekstraklasy? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek