Punkty widzenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kontrowersyjne tematy - różne punkty widzenia. Audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30.
Data dodania: 2020-03-10 16:09:49
Data aktualizacji: 2020-09-23 14:30:04
Audycji w katalogu: 141
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Czy szkoły nie radzą sobie z ochroną uczniów i nauczycieli przed COVID-19?
Kolejne przypadki koronawirusa w świętokrzyskich szkołach. Czy to przypadek, czy też szkoły nie radzą sobie z ochroną uczniów i nauczycieli przed COVID-19?
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
Czy czeka nas rewolucja na polskiej scenie politycznej?
Od kilku dni trwa kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy. Powodem są rozbieżności w sprawie rekonstrukcji rządu i brak wsparcia koalicjantów dla projektów Prawa i Sprawiedliwości. Czy PiS, Solidarna Polska i Porozumienie powinny dążyć do kompromisu, czy potrzebne są przedterminowe wybory?
pobierz 26.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Czy historia wiarygodnie przedstawia przeszłość?
81 lat temu Sowieci napadli na Polskę pod pretekstem ochrony swoich obywateli. Ale przez cały PRL oficjalna historia na ten temat milczała, a komunistyczna propaganda przedstawiała niedawnego okupanta jako przyjaciela. Czy dzisiaj, w wolnej Polsce, wierzymy historykom mówiącym o naszej najnowszej historii, czy sami musimy dochodzić do prawdy?
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Lekarz tylko na telefon?
Pacjenci narzekają, że wciąż nie mogą dostać się do przychodni. Wiele placówek nadal udziela tylko porad telefonicznych. Czy tak powinna wyglądać działalność przychodni po ustaniu pandemii, czy powinniśmy wrócić do „starych” zasad, czyli bezpośredniej rozmowy pacjenta z lekarzem? Na ten temat dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Podniesienie płacy minimalnej to słuszna decyzja?
Rząd zdecydował o podwyższeniu płacy minimalnej o 200 zł - do 2,8 tys. zł. To dobre rozwiązanie dla pracowników, ale też dodatkowy koszt dla pracodawców. Czy rząd słusznie postępuje, proponując podniesienie płacy minimalnej? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Większa strefa płatnego parkowania?
Urzędnicy kieleckiego ratusza przygotowują projekt poszerzenia strefy płatnego parkowania. W planach jest wprowadzenie drugiej strefy i podwyższenie opłat. Czy to rzeczywiste rozwiązanie problemu braku miejsc parkingowych w centrum, czy sposób na dodatkowe wpływy do budżetu? O tym dziś rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
Większa strefa płatnego parkowania?
Urzędnicy kieleckiego ratusza przygotowują projekt poszerzenia strefy płatnego parkowania. W planach jest wprowadzenie drugiej strefy i podwyższenie opłat. Czy to rzeczywiste rozwiązanie problemu braku miejsc parkingowych w centrum, czy sposób na dodatkowe wpływy do budżetu? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Czekają nas kary?
Straż miejska otrzymała nowe kompetencje. Będzie kontrolować segregację odpadów i nakładać mandaty. Czy jesteśmy w stanie segregować śmieci aż na pięć frakcji, czy nie damy rady i kary będą nieuniknione? A może rozwiązaniem jest zmiana prawa, która będzie nakładać obowiązek segregacji na trzy frakcje?
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Darmowe szczepionki? Może to się opłaca
Stara prawda, poparta doświadczeniem mówi, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Właśnie wchodzimy w sezon zachorowań na grypę. Czy urzędy gmin powinny zapewnić swoim mieszkańcom darmowe szczepionki przeciwko grypie, czy każdy chętny powinien sam finansować takie szczepionki? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Referendum w Kielcach. Krok pierwszy
Klub radnych „Bezpartyjni i Niezależni” w kieleckiej radzie miasta złożył wniosek i projekt uchwały o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Bogdana Wenty. To konsekwencja dwukrotnego nie uzyskania przez prezydenta votum zaufania. Czy Bogdan Wenta jest nieudolnym gospodarzem, czy dobrym gospodarzem miasta? Na ten temat rozmawialiśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Czy miasto powinno wspierać i finansować metodę in vitro?
Władze Kielc prowadzą prace nad miejskim programem in vitro. Z dofinansowania leczenia niepłodności będą mogły skorzystać małżeństwa, które mają problemy z posiadaniem potomstwa. Program ma działać w latach 2020-2024, a miasto chce wydać na ten cel 1,5 mln zł. Czy miasto powinno wspierać i finansować tę formę leczenia niepłodności? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Czy potrzebne są bardziej radykalne kroki w walce z koronawirusem?
Minister zdrowia przedstawił dziś strategię działań w walce z koronawirusem. Zakłada ona m.in. zwiększenie liczby punktów, gdzie będzie można przeprowadzić testy, wprowadzenie trzy stopniowej pracy szpitali, obowiązkowe testy dla osób z grup ryzyka oraz obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Czy te działania mogą skutecznie ograniczyć przewidywany wzrost zachorowań, czy potrzebne są jeszcze bardziej radykalne kroki?
pobierz 27.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Czy jesteśmy bezradni wobec oszustów?
Czy jesteśmy bezradni wobec oszustów?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Czy nie jest za wcześnie na powrót do nauki stacjonarnej?
Czy nie jest za wcześnie na powrót do nauki stacjonarnej?
pobierz 25.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Czym dziś jest dla nas Solidarność?
Dziś mija 40 lat od powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Podpisanie porozumienia w Gdańsku 31 sierpnia 1980 r. między komisją rządową, a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym i powstanie Solidarności stały się początkiem przemian 1989 roku: obalenia komunizmu i końca systemu pojałtańskiego.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Miasto bez wizji?
Wizja rozwoju miasta wojewódzkiego w XXI wieku: drogi, chodniki, kanalizacja. To wg słów zastępcy prezydenta Kielc Bożeny Szczypiór plany miasta na przyszłość. Czy to są ambitne plany na miarę stolicy regionu, czy oczywistości, które są podstawowym obowiązkiem władz?
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Czy szkoła da radę dobrze wyedukować dzieci?
Za parę dni początek roku szkolnego. Czy bez zajęć dodatkowych i korepetycji dziecko może być wyedukowane na odpowiednio wysokim poziomie, który zapewni mu bezproblemowy start do dalszej edukacji?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Czy w sąsiedztwie wielkich sklepów czujemy się bezpiecznie?
W poniedziałek w Kielcach doszło do potężnego pożaru supermarketu Lidl. W sąsiedztwie sklepu jest stacja benzynowa, ale też domy mieszkalne. Na szczęście bardzo sprawna akcja straży pożarnej sprawiła, że - nie licząc szkód materialnych – nikt nie ucierpiał. Czy w sąsiedztwie wielkich sklepów, punktów usługowych i innych instytucji publicznych czujemy się bezpiecznie? Czy warto budować takie obiekty w większej odległości od domów?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Gigantyczna kara za śmiecenie
Ministerstwo klimatu proponuje podwyższenie kar za zaśmiecanie do 5 tys. zł i ułatwienia dotyczące segregacji odpadów. Będzie możliwość ich zbierania do trzech a nie pięciu pojemników. Czy pakiet zmian, określonych jako program Czystość Plus spowoduje, że łatwiej będzie utrzymać porządek? O tym dyskutowaliśmy w „Punktach widzenia”.
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy uczniowie powinni powrócić do zdalnych zajęć?
Wszystkie świętokrzyskie samorządy przekonują, że są gotowe na otwarcie szkół 1 września. W związku z pandemią, wciąż jednak pojawiają się obawy, dotyczące tego czy normalna nauka jest bezpieczna.
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek