Punkty widzenia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kontrowersyjne tematy - różne punkty widzenia. Audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy. Od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30.
Data dodania: 2020-03-10 16:09:49
Data aktualizacji: 2020-05-27 07:35:08
Audycji w katalogu: 74
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 miesiące temu
Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby ustrzec się przed koronawirusem?
Rząd podjął decyzję o zamknięciu na dwa tygodnie szkół w całym kraju. Zamknięte zostały także wszystkie uczelnie wyższe oraz instytucje kultury w tym kina, teatry i muzea. Jakie jeszcze kroki prewencyjne rząd powinien podjąć aby ustrzec się przed koronawirsuem? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy powstrzymamy koronawirusa?
Premier Mateusz Morawiecki zarządził odwołanie wszystkich imprez masowych w kraju. Czy to wystarczy do zatrzymania koronawirusa, czy nauczeni doświadczeniem innych krajów powinniśmy wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne obostrzenia?
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Więcej zieleni na Rynku w Kielcach?
Na kieleckim Rynku ma pojawić się dużo więcej zieleni. To najnowszy pomysł managera centrum miasta Rafała Zamojskiego. Czy centralny plac miasta ma być oazą spokoju, czy zachować swoją obecną funkcję? Na ten temat dyskutowaliśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Miasto sportu bez sportu?
W Kielcach nie ma już siatkówki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Problemy finansowe i sportowe przeżywa piłkarska Korona. Mimo kolejnych spotkań w dalszym ciągu nie ma decyzji o dokapitalizowaniu klubu przez niemieckich inwestorów, miasto też nie wykazuje szczególnej aktywności w sprawie jego ratowania. Jaki los czeka zatem Koronę? Czy istnieje realne niebezpieczeństwo, że piłkarze podzielą los siatkarzy? O tym dyskutowaliśmy na antenie Radia Kielce w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rewitalizacja parku miejskiego - uda się, czy nie?
Władze Kielc planują rewitalizację parku miejskiego. Plan zakłada m.in. budowę tarasów wypoczynkowych nad stawem, odnowienie alejek, uporządkowanie zieleni. Czy uda się zrealizować tę inwestycję, czy podzieli los doliny Silnicy, gdzie mimo przygotowania koncepcji zagospodarowania terenu, do rewitalizacji wciąż nie doszło? O tym dyskutowaliśmy w audycji Punkty Widzenia.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy szkoły jazdy oprócz przepisów powinny uczyć też kultury jazdy?
Czy szkoły jazdy oprócz przepisów powinny uczyć również kultury jazdy? I czy powinno to być częścią egzaminu?
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy kultywujemy tradycje Wielkiego Postu?
Wczoraj rozpoczął się Wielki Post. To okres poprzedzający Wielkanoc. Jest czasem pokuty duchowej i cielesnej, podczas której wierni przygotowują się do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan świąt. W Punktach Widzenia zastanawialiśmy się, jak to wygląda w praktyce - czy przeżywamy Wielki Post, czy ten czas nie różni się już dla nas od reszty roku?
pobierz 26.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy jesteśmy przygotowani na nadejście koronawirusa?
Kolejne przypadki podejrzenia zakażenia koronawirusa w naszym regionie. Czy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą się czuć bezpieczni, czy służby publiczne są przygotowane na epidemię koronawirusa?
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Koronawirus - realny czy medialny?
Koronawirus dotarł do Europy i zbliża się do granic Polski. Rozprzestrzenia się w północnych Włoszech, a w ostatnich godzinach jego wystąpienie potwierdzono także w Austrii i Chorwacji. Czy koronawirus w Polsce jest realnym zagrożeniem, czy to tylko medialna histeria?
pobierz 26.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy powiększenie ligi wpłynie na poziom piłki nożnej?
Od sezonu 2021/2022 w ekstraklasie będzie występować 18, a nie jak dotychczas 16 drużyn. Czy powiększenie ligi wpłynie na podniesienie poziomu piłki nożnej w Polsce? O tym dyskutowaliśmy w "Punktach Widzenia".
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy ekonomia powinna decydować?
Wielu świętokrzyskich samorządowców chce przekształcić małe wiejskie szkoły i zostawić w nich tylko najmłodsze dzieci. Starsze będą dowożone do większych placówek. Przeciw tym planom protestują rodzice. W „Punktach Widzenia” prosiliśmy o opinię, czy ekonomiczne, nawet uzasadnione argumenty za likwidacją małych szkół, powinny być ważniejsze niż argumenty społeczne, czyli kulturotwórcza rola takich placówek, dobro rodziców i dzieci?
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy matura powinna być trudniejsza?
Czy matura powinna być trudniejsza, czy też nie ma sensu zmieniać wymagań, bo na dobre uczelnie i tak dostaną się jedynie najlepsi absolwenci szkół średnich? O tym dyskutowaliśmy w „Punktach Widzenia”.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy uda się powstrzymać wypalanie traw?
Mimo setek apeli i kar, co roku sytuacja się powtarza - wystarczy, że pojawią się pierwsze zwiastuny cieplejszej pogody - trawy płoną w całym regionie świętokrzyskim, w całej Polsce. W Punktach Widzenia zastanawialiśmy się, dlaczego dla tak wielu osób nie ma znaczenia zagrożenie dla życia ludzi i zwierząt. Czy są szanse powstrzymać wypalanie traw?
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Czy Kazimierza Wielka ma szansę stać się popularnym uzdrowiskiem?
W Kazimierzy Wielkiej nastąpiło symboliczne wbicie łopaty pod budowę basenu mineralno-termalnego, a tym samym uroczyście rozpoczęto realizację inwestycji, która przybliża miasto do bycia uzdrowiskiem. Czy rzeczywiście miasto ma szansę stać się popularnym uzdrowiskiem? O tym rozmawialiśmy w audycji „Punkty Widzenia”.
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Pomagać mistrzom czy nie?
Czy miasto Kielce powinno współfinansować mistrzów Polski, grających w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce?
pobierz 27.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy nagrodzone filmy są wartościowe?
Dziś w nocy poznaliśmy laureatów Oscarów, najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. W Punktach Widzenia zastanawiamy się czy konkursy tego typu są nam potrzebne, żeby wiedzieć, które filmy są wartościowe?
pobierz 26.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy cieszymy się z powrotu zimy?
Poranek w regionie świętokrzyskim był dziś mroźny. Padał śnieg, a drogi i chodniki zrobiły się śliskie. Kierowcy musieli odśnieżać zasypane samochody, a drogowcy zabezpieczyć drogi. Czy cieszymy się z powrotu zimy, czy wolimy pogodę, która od wielu tygodni nam towarzyszy?
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy wzrost zaburzeń psychicznych to efekt czasów?
W ostatnich latach u coraz większej liczby młodych ludzi diagnozowane są różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Depresja, schizofrenia, dysleksja czy dysgrafia u dzieci i młodzieży stają się powszechne. Czy w Państwa opinii wzrost zaburzeń psychicznych to efekt czasów, w których żyjemy, czy na realnych, niezbyt licznych rzeczywistych przypadkach, buduje się swego rodzaju moda? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w dzisiejszych „Punktach Widzenia”.
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy obawiamy się epidemii koronawirusa?
Na świecie pojawiają się kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan zagrożenia międzynarodowego. W aptekach brakuje maseczek. Czy obawiamy się epidemii koronawirusa? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Obowiązkowe odblaski nie tylko poza terenem zabudowanym? (03.02.2020)
Miniony weekend przyniósł kolejne wypadki z udziałem pieszych. Do wielu z tych zdarzeń dochodzi, ponieważ piesi nie są widoczni na drodze. Czy wymóg noszenia odblasków powinien obowiązywać wszędzie, a nie tylko poza obszarem zabudowanym, jak jest obecnie?
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
«
Nowsze
Starsze
»
miodek