Cieplik podróżuje

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Seria wywiadów z podróżnikami, blogerami, ekspatami - chcę przybliżyć trochę perspektywę osób, które zdecydowały się wyemigrować z kraju, a także opowiedzieć o podróżach innych. Skupimy się na podróżach przez Stany Zjednoczone, wyjazdach work&travel do USA, emigracji (również w inne miejsca świata!) i jak to wszystko ogarnąć samemu.
Data dodania: 2020-03-19 21:35:09
Data aktualizacji: 2021-03-08 20:35:06
Audycji w katalogu: 9
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
PODKAST #09: 36 faktów na 3 lata w Nowym Jorku!
Właśnie mijają 3 lata od kiedy przeprowadziłam się do Nowego Jorku. Z tej okazji zebrałam dla was 12 ciekawostek o Stanach Zjednoczonych, kolejne 12 faktów o Nowym Jorku, a na dokładkę - 12 faktów o mnie samej! Łącznie 36 - czyli po jednym na każdy miesiąc mojego mieszkania w Nowym Jorku! Ten odcinek jest nieco krótszy, ale naprawdę treściwy!
pobierz 18.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
PODKAST #08: Geekowe podróże przez USA
W tym odcinku moimi gośćmi są Magda i Przemek - Geeki podróżniki - którzy dzielą się z nami swoimi doświadczeniami z podróży po Stanach Zjednoczonych.
pobierz 42.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
PODKAST #07: Przejedźmy się po wschodnim wybrzeżu!
Zabiorę was dzisiaj w podróż po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych! Startujemy w Maine, a koniec planowany jest na Florydzie, także jest sporo mil do przejechania! Polecam więc ogarnąć wygodne słuchawki i wsłuchać się w najnowszy odcinek podkastu Cieplik podróżuje! 3
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PODKAST #06: Zielona karta EB3 – jak to u mnie było?
Dzisiejszy odcinek podkastu różni się nieco od innych, gdyż tym razem nie jest to wywiad! Tym razem ja opowiadam swoją krótką historię - jak dostałam zieloną kartę. Będzie trochę o samym procesie, przemycam kilka ciekawostek związanych z zieloną kartą i dzielę się swoim doświadczeniem z amerykańskimi urzędnikami!
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PODKAST #05: O work&travel i podróży poślubnej – rozmowa z Agatą!
Dzisiaj rozmawiam z Agatą Cieślak, która wraz z mężem prowadzi bloga podróżniczego “Before we get old”. Agata opowie o swoim doświadczeniu z pracą w ramach programu work&travel w Stanach Zjednoczonych, a także o tym, co najbardziej podobało jej się w USA i dlaczego zdecydowała się tu wrócić… w ramach swojej podróży poślubnej!
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PODKAST #04: Meksykańskie blachy, spotkania z policją i wizyty na izbie przyjęć, czyli rozmowa z Adri z Just a Travel!
Dzisiaj rozmawiam z Adri, autorką bloga Just a travel (oraz drugiego, będącego jeszcze w budowie; Adri’s planet). W naszej rozmowie skupiamy się na opowieściach z samochodowych podróży do USA, które…
pobierz 36.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PODKAST #03: Rodzina nomadów podbija Stany Zjednoczone!
Dzisiaj rozmawiam z Grzegorzem, współautorem bloga “Rodzina Nomadów”, który wraz z żoną i synem podróżuje po różnych zakątkach świata. Oboje od kilku lat świetnie łączą pracę (zdalną!) z podróżami, ale to właśnie w USA to wszystko miało swój początek! Grzegorz opowie o ich pierwszym kilkumiesięcznym wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, gdzie - w zasadzie - mieszkali przez trzy miesiące; opowie o dokumentach, których potrzebowali, a także o tym, co najbardziej podobało się ich (teraz już) sześcioletniemu synowi!
pobierz 34.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PODKAST #02: Od Au Pair do małżeństwa, czyli historia Ramony, która w Stanach się zakochała!
Dzisiaj rozmawiam z Ramoną, która od trzech lat mieszka w Waszyngtonie. Jak sama mówi, za pierwszym razem do kraju przyciągnęła ją przygoda i wcale nie planowała zostać tu na stałe, to jednak życie napisało inny scenariusz. Ramona opowie nam więc dzisiaj o tym, jak zakochała się w Stanach Zjednoczonych - dosłownie i w przenośni :)
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PODKAST #01: Film, przez który zorganizowała swój pierwszy wyjazd do USA, 20 lat temu!
Czy Stany Zjednoczone mogą się znudzić? I skąd wziąć pieniądze na wyjazd do USA co roku, przez 20 lat z rzędu? Na te i inne pytania odpowiada Dorota Sulima, autorka bloga "Ameryka dla podróżnika", z którą miałam ostatnio okazję porozmawiać.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek