Ptasie Opowieści

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rodzicielstwo, związki i nasze pasje. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem, sukcesami i porażkami. Wspólnie zastanawiamy się, jak można żyć lepiej. Nasze słowa kierujemy do osób takich jak my – nieidealnych, ale świadomych i szukających. Wszystko to w luźnych rozmowach, między nami siostrami. Zapraszamy Cię do naszego gniazdka.
Data dodania: 2020-03-19 21:37:31
Data aktualizacji: 2020-11-29 13:10:13
Audycji w katalogu: 11
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
#11 Szpital do porodu – co warto wziąć po uwagę przy jego wyborze?
Szpital do porodu – która z nas nie marzy o takimi niczym w amerykańskich filmach. Czysto, schludnie, a i najeść się można:) W Polskich realiach zdaje się, że z reguły wybieramy między mniejszym a większym złem. Czasem tego wyboru zwyczajnie nie mamy. Nie znaczy to, że dobrych porodówek w Polsce nie ma. Są! A tym […] Artykuł #11 Szpital do porodu – co warto wziąć po uwagę przy jego wyborze? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#10 Szkoła rodzenia – jak wybrać najlepszą i czy w ogóle jest nam potrzebna?
Pozostając w temacie przygotowania do porodu, dziś rozmawiamy o szkole rodzenia. Zastanawiamy się, czy rzeczywiście jest potrzebna, czy całą tę wiedzę można zdobyć inaczej… Choćby z naszego podcastu ? A gdy już jednak postanowicie, że szkoła rodzenia jest dla Was, to podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. I najważniejsze, kiedy w ogóle zacząć […] Artykuł #10 Szkoła rodzenia – jak wybrać najlepszą i czy w ogóle jest nam potrzebna? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#9 Jak przygotować się do porodu?
Jak przygotować się do porodu? To pytanie, które zadaje sobie każda przyszła mama. Odpowiedzi mogą być różne, w zależności od tego, na który aspekt zwrócimy uwagę. Bo przecież przygotowanie do porodu, to nie tylko spakowanie torby do szpitala czy opanowanie pozycji i oddechu w trakcie porodu. To także cała otoczka psychicznego przygotowania do tego ważnego […] Artykuł #9 Jak przygotować się do porodu? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#8 Nasze Święta – krępujące i… zabawne historyjki z życia rodzinnego
Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta! I właśnie w duchu tej świątecznej atmosfery przygotowałyśmy dla Was odcinek specjalny. Wspominamy Boże Narodzenie, gdy byłyśmy dziećmi, opowiadamy, naszym zdaniem (;)), śmieszne anegdoty i dzielimy się naszymi tradycjami bożonarodzeniowymi.  Na końcu śpiewamy kolędę w kanonie… A nie, Agata wycięła to w trakcie montażu ? Pozostawiła tylko życzenia. Zapraszamy […] Artykuł #8 Nasze Święta – krępujące i… zabawne historyjki z życia rodzinnego pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 16.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#7 Wyprawka – co kupić, na co zwrócić uwagę i jak zaoszczędzić?
Wyprawka – jej kompletowanie to jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń ciążowych. Szczególnie w pierwszej ciąży. Wszystko jest takie słodkie i maniunie ? Z drugiej strony zakupy wyprawkowe bywają frustrujące. Co jest potrzebne? Ile kupić ubranek? Czy koniecznie musisz przy tym zbankrutować? ? Na pewno nie rozwiejemy wszystkich Twoich wątpliwości, ale pokażemy Ci nasz punkt widzenia i […] Artykuł #7 Wyprawka – co kupić, na co zwrócić uwagę i jak zaoszczędzić? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#6 Poronienie – nie jesteś sama. Jak poradzić sobie ze stratą?
Kiedy w 6 tygodniu ciąży poszłam do ginekologa potwierdzić bicie serca dziecka, usłyszałam w trakcie wizyty, że ciąża rozwija się prawidłowo, ale co piąta kobieta doświadcza poronienia. 80% z nich ma miejsce w pierwszym trymestrze.  3 tygodnie później stałam się częścią tej smutnej statystki. Agata To był 6 miesiąc starań o dziecko. W końcu test […] Artykuł #6 Poronienie – nie jesteś sama. Jak poradzić sobie ze stratą? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#5 Co zrobić, gdy dowiem się, że jestem w ciąży?
Spóźniony okres, dziwne samopoczucie, w końcu test ciążowy i wynik – jestem w ciąży! Radość, strach, a być może i zaskoczenie. Wiele emocji na raz i pytanie, co teraz?  Czy już powinnam dzwonić i umawiać się na wizytę do lekarza, czy jednak poczekać? Na co powinnam w ogóle zwrócić uwagę, po tym gdy już dowiedziałam […] Artykuł #5 Co zrobić, gdy dowiem się, że jestem w ciąży? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#4 Historie ciążowe, czyli jak wspominamy nasze ciąże
Ciąża – kiedy to było?:) W tym odcinku siadamy na kanapie, popijamy kawę (Ania) i herbatę (Agata), i cofamy się do czasów rosnącego brzuszka. Wspominamy emocje z tym związane, napotkane trudności oraz śmieszne lub wzruszające wydarzenia. Liczymy, że na końcu to Ty podzielisz się z nami swoim najwspanialszym wspomnieniem z okresu ciąży lub opiszesz śmieszną […] Artykuł #4 Historie ciążowe, czyli jak wspominamy nasze ciąże pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#3 Ciąża to nie choroba
Mdłości, zmęczenie, opuchnięte nogi, zgaga, ból kręgosłupa – znasz to? My tak i choć różnie znosiłyśmy nasze ciąże, to nigdy nikomu nie powiemy, że „ciąża to nie choroba”. Bo choć „technicznie” ciąża chorobą nie jest, to kiedy wspominamy ten okres, to bywa, że mamy pewne wątpliwości:)  Każda z nas jest różna, każda sytuacja jest inna, […] Artykuł #3 Ciąża to nie choroba pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#2 Jak przygotować się do ciąży?
Podjęliście decyzję – czas na dziecko. Klamka zapadła, nie ma odwrotu i teraz pora na przygotowanie do ciąży:) Od czego zacząć? Mamy nadzieję, że każdej z Was w głowie pojawią się słowa: kwas foliowy! Ale czy to wszystko? A może jest jakaś magiczna check lista, bez której nawet nie masz co myśleć o ciąży? Nie […] Artykuł #2 Jak przygotować się do ciąży? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#1 Jaki jest najlepszy czas na dziecko i jak zajść w ciążę?
Czy istnieje coś takiego, jak najlepszy czas na dziecko? Czy postawić na los i spontaniczność, czy może dokładnie przeanalizować swoją sytuację? A jeśli analizować, to jakie kryteria warto wziąć pod uwagę? Obie jesteśmy mamami, więc obie stałyśmy przed decyzją – zacząć starania o dziecko czy jeszcze się wstrzymać. W tym odcinku rozmawiamy luźno o kryteriach, […] Artykuł #1 Jaki jest najlepszy czas na dziecko i jak zajść w ciążę? pochodzi z serwisu Ptasie Opowieści .
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
miodek