Zaplecze Sportu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jestem dietetykiem sportowym, współtwórcą Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu. Na codzień współpracuję z zawodnikami na różnym poziomie zaawansowania, od totalnych amatorów po Olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata czy Europy. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się ze studentami podczas zajęć na Katowickim AWF, gdzie pracuję jako wykładowca w Zakładzie Żywienia i Suplementacji.
Data dodania: 2020-04-05 12:02:50
Data aktualizacji: 2021-01-23 09:35:04
Audycji w katalogu: 40
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Zaplecze Sportu #40- Nawodnienie sportowca
W 40 odcinku Mateusz omawia temat nawodnienia zawodników. Z tego odcinka dowiesz się: - jak sprawdzić poziom nawodnienia i tempo pocenia się? - ile i czego pić w trakcie wysiłku? - jakie są skutki odwodnienia organizmu na wydolność zawodnika?
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
Zaplecze Sportu #39 - Jak powinien jeść piłkarz?
W 39 odcinku podcastu Mateusz razem z Bartkiem omawiają temat żywienia piłkarzy. Z tego odcinku dowiesz się jak powinna wyglądać dieta piłkarza na co dzień, co jeść przed meczem, na co zwracać szczególną uwagę, aby dobrze się regenerować.
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Zaplecze Sportu #38 - Czy jesteś gotowy na współpracę z dietetykiem
W 38 odcinku podcastu Mateusz próbuje ułatwić odpowiedź na pytanie- Czy jesteś gotowy na współpracę z dietetykiem. Z tego odcinka dowiesz się: - co zyskujesz współpracując z dietetykiem - dla kogo jest, a dla kogo nie jest współpraca z dietetykiem - jakie są wady współpracy z dietetykiem
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Zaplecze Sportu #37 - Niedobory u dzieci
W tym odcinku Marcin Osowski przedstawia zagadnienie niedoborów witamin i składników mineralnych u dizeci. Z odcinka dowiesz się jakie są najczęstsze niedobory wśród dzieci,czym mogą grozić i jak im zapobiegać.
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Zaplecze Sportu #36 - Dieta vs Święta
W 36 odcinku podcastu przedstawiamy zapis rozmowy Agnieszki z Mateuszem na temat diety w okresie Świąt. Z tego odcinka dowiesz się: - jak podejść do diety w okresie Świąt - czy podczas Świąt można przytyć? - na ile grzechów możesz sobie pozwolić? - jakich zasad podczas Świąt warto przestrzegać
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Zaplecze Sportu #35 - Sok z buraka
W 35 odcinku podcastu do głosu dochodzi Andrea, która szczegółowo przedstawia temat suplementacji sokiem z buraka. Z tego odcinka dowiesz się kiedy i jak suplementować sok z buraka, czy poprawisz tym wyniki sportowe czy jedynie stan zdrowia.
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zaplecze Sportu #34 - Żywienie młodego sportowca
W 34 odcinku podcastu Bartek i Marcin przybliżają temat żywienia młodego sportowca. Z tego odcinka dowiesz się kiedy mówimy o sportowcu, a kiedy to jeszcze dziecka. Jak postępować z żywieniem młodego sportowca od pierwszych lat jego przygody ze sportem. Poznasz zapotrzebowanie na energię i makroskładniki, dowiesz się jak radzić sobie z nielubianymi produktami oraz czy należy wprowadzać u dziecka suplementację.
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zaplecze Sportu #33 - Dieta pływaka w dniu zawodów
W 33 odcinku Mateusz omawia temat żywienia pływaków w dniu zawodów. Z tego odcinka dowiesz się: - Czy dieta może wpłynąć na wyniki sportowe pływaka w dniu zawodów? - Jakie suplementy należy rozważyć? - Co jeść na zawodach - Jak ułożyć posiłki w dniu startów Po przesłuchaniu tego odcinka nie będziesz miał już wątpliwości co jeść, a czego nie jeść w dniu zawodów oraz jak ułożyć plan żywienia na ten szczególny dzień.
pobierz 32.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zaplecze Sportu #32 - Które suplementy warto stosować?
W 32 odcinku Mateusz odpowiada na pytanie, które suplementy warto stosować. Z tego odcinka dowiesz się: - jakie suplementy mają potwierdzone działanie w badaniach naukowych - których suplementów unikać - kiedy i w jakich dawkach stosować konkretne suplementy - jak ułożyć suplementację w perspektywie całego roku - czego oczekiwać po stosowaniu konkretnych suplementów diety
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Zaplecze Sportu #31 - Trening jelita
W tym odcinku Mateusz przedstawia temat treningu jelita, o którym wspominał we wcześniejszym odcinku. Z tego odcinka dowiesz się: - co to jest trening jelita - po co przeprowadzać trening jelita - jakie problemy żołądkowo-jelitowe najczęściej dotyczą zawodników na trasach kolarskich i biegowych - jakie są metody treningu jelita
pobierz 30.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Zaplecze Sportu #030 - Co jeść i pić podczas treningu na trenażerze i bieżni mechanicznej?
W tym odcinku Mateusz przedstawia temat jedzenia i picia podczas treningu w pomieszczeniu, zarówno na bieżni, jak i trenażerze. Z tego odcinka dowiesz się: - jak sprawdzić ile płynów powinieneś dostarczać podczas jednostki treningowej? - czy woda jest wystarczająca do nawodnienia organizmu podczas krótkich treningów? - jak sprawdzić czy jesteś w grupie ryzyka wystąpienia hiponatremii? - jak dostosować podaż węglowodanów do treningu w pomieszczeniu? - co powinieneś jeść na rowerze i czy warto trenować w tym okresie przewód pokarmowy? - jak dostosować posiłki jeżeli trenujesz wcześnie rano lub późno wieczorem? Zapraszamy na Zaplecze!
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Zaplecze Sportu- #029 - Jak powinna wyglądać dieta w okresie roztrenowania
Pierwszy odcinek po długiej przerwie, w którym Mateusz przedstawia temat roztrenowania od żywieniowej strony. Z odcinka dowiesz się jak powinna wyglądać dieta w okresie roztrenowania, na co możesz sobie pozwolić, a czego unikać, a także jaki poziom aktywności fizycznej powienieneś utrzymać.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Zaplecze Sportu- odc. 28 Monika Hojnisz-Staręga
Gościem 28 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Monika Hojnisz-Staręga, biathlonistka, olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, wielokrotna medalistka imprez międzynarodowych. Monika opowiada początkach swojej przygody ze sportem i jak wyglądał proces dojścia do seniorskiej kadry. Pytam Monikę o najważniejszy dla niej wyścig oraz o wyścig, który najlepiej wspomina. Rozmawiamy również o ostatnich Mistrzostwach Świata i zaciętej walce o brązowy medal.
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Zaplecze Sportu - odc. 27 Maciej Urbańczyk
Gościem 27 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Maciej Urbańczyk- piłkarz, wychowanek Ruchu Chorzów i wieloletni piłkarz występujący z eRką na piersi, a obecnie grający w Stali Mielec. Z Maćkiem rozmawiamy o jego początkach w sporcie, czasach gry w drużynie Niebieskich. Maciek opowiada jak wyglądało w jego przypadku wejście do seniorskiej piłki nożnej, a także wspomina najciekawsze momenty gry w Ruchu. Poruszamy również tematykę treningu w czasach korona wirusa oraz tego jak wyglądają treningi w Stali Mielec . Zapraszam na zaplecze.
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Zaplecze Sportu- odc. 26 Alicja Pyszka-Bazan
Gościem 26 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Alicja Pyszka-Bazan- była pływaczka, Mistrzyni Polski Bikini fitness, a obecnie triathlonista. Z Alicją znamy się od juniora, jeszcze z czasów pływania. Obydwoje uczęszczaliśmy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie w czasach, kiedy trenowaliśmy pływanie. Alicja po zakończeniu swojej przygody z pływaniem skończyła prawo, urodziła córkę i… no właśnie, związała się z zupełnie inną dyscypliną i trwała w niej do momentu kiedy zrealizowała swoje cele. Fitness bikini to wymagająca dyscyplina sylwetkowa, w której trzeba być niesamowicie skrupulatnym i zdeterminowanym, żeby osiągnąć cele. Alicji się to udało i w ramach nowych wyzwań przerzuciła się na triathlon, co stwarza przed nią zupełnie nowe wyzwania. O jej historii, wyzwaniach i poświęceniach jest rozmowa, której słuchacz. Zapraszam na zaplecze.
pobierz 71.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Zaplecze Sportu - odc. 25 Alicja Tchórz
Gościem 25 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Alicja Tchórz- jedna z najbardziej utytułowanych polskich pływaczek, aktualna Mistrzyni Europy oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy. W tym odcinku poznasz historię Alicji, która opowiada o tym jak trafiła do pływania i jak przebiegała jej kariera pływacka, o kryzysach i o tym jak chciała kończyć z pływaniem po IO w Rio, o swoim doktoracie oraz projekcie, który ma na celu łączenie zawodników z potencjalnymi sponsorami. Nie mogłem nie zapytać Alicji o szybką ewakuację całej kadry ze zgrupowania na Teneryfie z powodu korona wirusa. Zapraszam na zaplecze.
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Zaplecze Sportu- odc. 24 Olga Surała
Gościem 24 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest dr Olga Surała- była pływaczka, a obecnie członek Zakładu Fizjologii Żywienia i Dietetyki Instytutu Sportu, która na codzień zajmuje się badaniami profesjonalnych sportowców w zakresie pomiarów antropometrycznych i stanu odżywienia. Z Olgą rozmawiamy o jego jej początkach w sporcie i o tym jak doszła do etapu dietetyka z doktoratem, o jej pracy w Instytucie Sportu, zakresie obowiązków i badaniach jakie prowadzi. Zapraszam na zaplecze.
pobierz 42.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Zaplecze Sportu - odc. 23 Zbigniew Gucwa
Gościem 23 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Zbigniew Gucwa- były kolarz, a obecni trener, założyciel firmy trenerskiej GVT, który na codzień współpracuje z zawodnikami sportów wytrzymałościowych. Zbyszek jest również twórcą najbardziej rozpoznawalnej profesjonalnej drużyny traithlonowej GVT BMC Triathlon Team. Ze Zbyszkiem rozmawiamy o jego karierze kolarza i wyjeździe na kilka lat do Francji. Zbyszek dzieli się swoją filozofią i podejściem do pracy z amatorami oraz profesjonalnymi, a także o swoim projekcie ukończenia pełnego Ironmana w pół roku po zerwaniu ścięgna Achillesa. Zapraszam na zaplecze.
pobierz 67.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Zaplecze Sportu - 22. Ula Somow
Gościem 22 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Ula Somow- dietetyk sportowy, która współpracowała z siatkarskim zespołem Skra Bełchatów, a obecnie opiekuje się żywieniowo kardą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z Ulą rozmawiamy o jej początkach w świecie sportu i dietetyki. O tym jak trafiła do zawodowego sportu i co młodzi dietetycy mogą zrobić aby pójść w jej ślady. Ponadto Ula opowiada o tym jak wygląda jej praca z najlepszymi zawodnikami z Polski i jak logistycznie udaje jej się łączyć pracę z zawodnikami, którzy jednocześnie przebywają w różnych częściach świata. Zapraszam na zaplecze.
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Zaplecze Sportu- odc. 21 Łukasz Jaśkiewicz
Gościem 21 odcinka podcastu Zaplecze Sportu jest Łukasz Jaśkiewicz- dietetyk sportowy, który przez wiele lat współtworzył Akademię Dietetyki Sportowej, a także jest założycielem Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Z Łukaszem znamy się już kilka dobrych lat i bardzo cenię go jako specjalistę w swoich fachu. Jak każdego gościa również Łukasza pytam o jego początki w sporcie oraz dietetyce. Ponadto rozmawiamy o zawodzie dietetyka sportowego, nowinkach na rynku usług dietetycznych i potencjalnych zagrożeniach. Ponadto wskazujemy jakie najczęściej obserwujemy luki w wiedzy wśród młodych dietetyków sportowych. Łukasz zdradza nam nad czym będzie skupiał swoje działania w przyszłości jako Polskie Centrum Dietetyki Sportowej oraz ogłasza powstanie nowego podcastu. Zapraszam na Zaplecze.
pobierz 56.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek