Opowiedz.to

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Opowiedz.to słowem i obrazem. Podcast dla tych, którzy słowem chcą zapalać do działania lub gasić pożary. Garść przydatnych informacji i inspiracji dla liderów, trenerów, menadżerów oraz wszystkich, którzy w różnych sytuacjach występują publicznie i chcą to robić lepiej, ciekawiej i efektywniej.
Data dodania: 2020-04-05 12:03:46
Data aktualizacji: 2020-08-08 04:50:05
Audycji w katalogu: 15
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
#015 | Czego uczą nas radio Nowy Świat, film Niezniszczalni i wycieczka na zamek w Malborku?
Perfekcjonizm i dopasowanie do wszystkich odbiorców czy cytując Piotra Żyłę “luz w d...”? A może coś po środku? W tym odcinku poszukujemy odpowiedzi ważne nie tylko w kontekście wystąpień publicznych pytania: Czy muszę się podobać wszystkim? Jak poradzić sobie z brakiem akceptacji / zrozumienia u ludzi? Jak budować własną pewność siebie? Czy i z kim warto się porównywać? Dajemy też klika technicznych porad, jak stworzyć wyróżniającą i wciągającą narrację. Gdzie pracować metaforą, a kiedy mówić wprost. Jaka jest rola pauzy, intonacji oraz tempa wspomnianej narracji w dobrym wystąpieniu. A wszystko to w nawiązaniu do koncertu życzeń z radia Nowy Świat, filmu Niezniszczalni i wycieczki na zamek w Malborku. Zapraszamy Anna Kędzierska i Maciek Cichocki
pobierz 105.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#014 | Jak skutecznie sp%4#@yć wystąpienie online?
Spotkania i wystąpienia online to w zasadzie nic skomplikowanego. Ale czy na pewno? Dźwięk, światło, ustawianie kamery, strój, tło. To elementy, które mogą budować nasz wizerunek eksperta. Mogą też działać odwrotnie i utrudnić uczestnikom odbiór nawet najbardziej wartościowych treści. O tym właśnie mówimy w odcinku “Jak skutecznie sp%4#@yć wystąpienie online?” Tym razem przewrotnie, w krzywym zwierciadle i z przymrużeniem oka.
pobierz 31.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#013 | Jak dobrze występować publicznie? - 15 podpowiedzi z życia wziętych.
Jak się przygotować do wystąpienia publicznego? Co jeść, pić i ile spać przed prelekcją? Co robić z rękami i w co się ubrać na scenę? Stać czy chodzić? Na kogo patrzeć i co w nim widzieć? A także o zaklęciu z Hogwartu, które doda animuszu nawet początkującym magikom wystąpień publicznych. Godzinny, piekielnie merytoryczny odcinek – poleca się Wam do słuchania.
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#012 | 512 kilometrów do sukcesu i spełnienia
Nie samą pracą człowiek żyje. I całe szczęście! Maciek coś o tym wie i na świeżo po ukończeniu rajdu Pomorska 500 opowiada o żabach, emocjach i odbierającym mowę lądowaniu na mecie. Odcinek o pasji, mówieniu z brzucha oraz o tym jak to wykorzystać w biznesie i wystąpieniach publicznych.
pobierz 35.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#011 | Jedno co w życiu pewne to zmiana. Jak to się ma do prezentacji i wystąpień publicznych?
: Sceptycyzm, brak zaufania, trudne pytania albo wręcz przeciwnie – hurra optymizm i meksykańska fala. Czy wiesz skąd biorą się takie reakcje Twoich słuchaczy i jak je obsłużyć? W tym odcinku obnażamy mechanizm, który za tym stoi. Podpowiadamy co konkretnie można zrobić, aby przeprowadzić publiczność przez proces decyzyjny tak, aby osiągnąć zakładany cel.
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#010 | Sukces rządzi się swoimi prawami
Czy słowo “succes”, w dodatku napisane z błędem może zawierać przepis na sukces w tworzeniu opowieści i wystąpieniach? Może! Dzielimy się nim w jubileuszowym odcinku podcastu. Jeśli szukasz konkretnej i prostej wskazówki o co zadbać przygotowując prezentację - posłuchaj 10 odcinka podcastu Opowiedz.to.
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#009 | Zobacz co do Ciebie mówię! Siła obrazu w komunikacji
O myśleniu wizualnym powiedziano już wiele. My dokładamy do tego swoje 43 minuty. Jak wspomóc się obrazem, gdy jesteś liderem lub liderką, menażerem lub menadżerką, trenerem lub trenerką, lekarzem lub lekarką, a nawet pacjentem lub pacjentką? Co by się stało, gdyby instrukcje w Ikea nie były obrazkowe? Uwaga! Odcinek zawiera lokowanie marek i produktów: Podcast Setki Inspiracji, Mazanki, Klaudia Tolman, Expirience Corner i Neuland ®
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#008 | Słowa, które robią robotę!
Jakie słowa wzmacniają komunikat, a jakie rozmywają przekaz? Jakich sformułowań warto unikać, kiedy zależy Ci na budowaniu wizerunku profesjonalisty? Jak angażować ludzi do działania poprzez dobrze dobrane wyrazy? Na te i podobne pytania szukamy odpowiedzi w ósmym odcinku podcastu Opowiedz.to.
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#007 | Co to takiego Digital Storytelling?
Digital Storytelling - co to takiego i czym to się je? Skąd się wzięły cyber opowieści, jak je tworzyć i wykorzystać w biznesie – tego wszystkiego dowiesz się z odcinka, rozmowy z Anną Kędzierską. Matką importerką Digital Storytellingu.
pobierz 39.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#006 | Czy storytelling w biznesie to tylko moda, która przeminie?
Co i raz o brzegi biznesu rozbijają się fale mód na różne formy i techniki prezentacji, sprzedaży czy budowania marki. A co ze storytellingiem? Czy warto się nim zainteresować? A jeśli tak, to jak zacząć, aby się nie zniechęcić a nawet skorzystać na snuciu opowieści?
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#005 | Jak zaprzyjaźnić się z Panią Tremą?
Nieodłączny element wystąpień publicznych to trema. I chyba nikt jej nie lubi! Na szczęście można się z nią zaprzyjaźnić. Skąd się bierze, dlaczego jest nam potrzebna i jak nią zarządzać – posłuchaj naszych odpowiedzi na te pytania. W odcinku znajdziesz również konkretne ćwiczenia, które pomogą Ci uspokoić i wyciszyć przez prezentacją.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Opowiedz.to #004 | Jak nawyki mogą zepsuć nawet najlepsze wystąpienie?
Nawyki i schematy działania - błogosławieństwo i przekleństwo zarazem. W prezentacjach i wystąpieniach publicznych może to być przysłowiowy gwóźdź do... wiesz czego. Odcinek o „produkcji” kremu Nivea, habituacji bodźca i sposobach na dopasowanie przekazu do audytorium. Garść refleksji i dwa konkretne narzędzia do użycia już od zaraz.
pobierz 57.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Opowiedz.to #003 | Wystąpienia w stylu Wiedźmina Geralta z Rivii
Jak przygody Wiedźmina Geralta z Rivii mają się do wystąpień publicznych? Co wspólnego ma magia z dobrymi prezentacjami? Jak polują wilki i co na to Milva? Światotworzenie, czyli wskazówki dotyczące budowania logiki wystąpienia. Odcinek "bonusowy" zainspirowany premierą serialu Wiedźmin oraz ponowną lekturą sagi o Wiedźminie.
pobierz 35.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Opowiedz.to #002 | Czego uczą nas Pornhub, Fakty TVN i Walmart?
22 minuty o wystąpieniach publicznych. Konkretnie o naukach, które dają nam Pornhub, Fakty TVN i Walmart. Będzie o odwadze, nazywaniu rzeczy po imieniu, imieniu i nazwisku, budowaniu bezpieczeństwa słuchaczy, wyborze tego co ważne w wystąpieniu oraz zaskoczeniu, które jest królową emocji.
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Opowiedz.to #001 | Kto, dla kogo i o czym w tym podcaście?
Pierwszy, premierowy odcinek podcastu Opowiedz.to, w którym się przedstawiamy i opowiadamy o czym i do kogo będziemy mówić. Będzie też o żuczku, który wyszedł za chałupkę, maturze z języka polskiego Maćka i doświadczeniach medialnych Ani.
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek