Agata uczy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast by Agata
Data dodania: 2020-04-05 12:09:20
Data aktualizacji: 2021-03-04 02:00:14
Audycji w katalogu: 61
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 14 dni temu
Co Hiszpanka myśli o Polsce? | Rozmowa z Cristiną [ES]
Tym razem przygotowałam dla Was rozmowę z Cristiną. Mój gość pochodzi z Malagi, ale obecnie mieszka w Polsce. W trakcie rozmowy dowiecie się co skłoniło Cristinę do przeprowadzki. Co lubi i czego nie lubi w Polsce? Za czym tęskni będąc w Polsce? Czego Polacy mogliby się nauczyć od Hiszpanów? Oczywiście, zapytałam również o ulubione potrawy. Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Słodycze po hiszpańsku. Słodki trening słownictwa.
W dzisiejszej lekcji poznamy słownictwo związane ze słodkościami. Jak po hiszpańsku nazywać cukierki, wafelki i lizaki? Tego wszystkiego dowiesz się słuchającej nagrania. Jeśli szukasz dodatkowych materiałów do nauki języka hiszpańskiego zapisz się na mój newsletter wwww.agatauczy.pl/newsletter
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Życie w Hiszpanii bez znajomości języka? | Rozmowa z Michałem (część 2)
¡Hola! W drugiej części naszej rozmowy skupimy się na formalnościach, które Michał był zmuszony załatwić po przeprowadzce do Hiszpanii. Dowiecie się jakie problemy spotkały go po drodze oraz czy jest to możliwe bez znajomości hiszpańskiego. KURS Hiszpański start [link] Jeśli szukasz dodatkowych materiałów do nauki języka hiszpańskiego zapisz się na mój newsletter wwww.agatauczy.pl/newsletter
pobierz 63.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przeprowadzka na Majorkę samochodem w trakcie pandemii
¡Hola! Dziś zamiast standardowej lekcji czeka na Was rozmowa z moim bratem. Michał jesienią 2020 zdecydował się wyprowadzić z Warszawy i przenieść na Majorkę. W pierwszej części rozmowy poruszamy tematy związane z przygotowaniami oraz samym wyjazdem i trudnościami, które napotkał w trakcie. KURS Hiszpański start [link] Jeśli szukasz dodatkowych materiałów do nauki języka hiszpańskiego zapisz się na mój newsletter wwww.agatauczy.pl/newsletter
pobierz 44.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
10 popularnych hiszpańskich przysłów
¡Hola! W tym odcinku zajmiemy się przysłowiami po hiszpańsku. Wybrałam dla Ciebie 10 najpopularniejszych. Pamiętaj, że jest to moja subiektywna lista.
pobierz 8.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Uważaj na słowa pułapki w języku hiszpańskim
W pierwszym odcinku w 2021 rozprawimy się z hiszpańskimi słowami, które przysparzają uczniom sporo problemów. Nie są to zwykłe słowa. To istne PUŁAPKI, które próbują złapać nas na błędzie. Spokojnie, po tym filmie nie będzie to już takie łatwe.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Cava z winogronem o północy, czyli Sylwester w Hiszpanii
¡Hola! Ostatni film w roku 2020 to druga część rozmowy z Rebecą. Tym razem możesz posłuchać w jaki sposób Hiszpanie obchodzą Sylwestra oraz Nowy Rok. Rebeca opowie również o święcie Trzech Króli, na które najbardziej czekają wszystkie dzieci w Hiszpanii. Dowiesz się co to takiego Roscón a także kto zazwyczaj na niego płaci. Tak jak w pierwszej części warto wysłuchać całej rozmowy do końca, bo zawiera sporo ciekawostek. Szczęśliwego Nowego Roku. Feliz Año Nuevo.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jak Hiszpanie spędzają święta Bożego Narodzenia? Rozmowa z Rebecą [ES]
¡Hola! Chociaż może lepszym powitaniem byłoby ¡JO, JO, JO! Tak. Właśnie w ten sposób św. Mikołaj wita dzieci po hiszpańsku.
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Poznaj fałszywych przyjaciół z Hiszpanii i nie daj się zmylić
Hola. Na dzisiejszej lekcji poznasz kilku fałszywych przyjaciół prosto z Hiszpanii. Spokojnie, nie mam tu na myśli osób, którzy tylko udają naszych przyjaciół. Falsos amigos to wyrazy, które brzmią podobnie jak polskie słowa, ale oznaczają coś zupełnie innego w języku hiszpańskim. Warto wiedzieć, na które słówka należy uważać, aby uniknąć prostej pomyłki. Materiały dodatkowe możesz pobrać bezpłatnie zapisując się na newsletter: [link]
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Hiszpańskie słówka o podwójnym znaczeniu. Uważaj na nie!
¡Hola! Dzisiejsze nagranie nie jest najnowsze, ale za to bardzo przydatne. Na tej lekcji poznasz 12 hiszpańskich słów, których znaczenie zależy od kontekstu. Nie daj się zaskoczyć! ;) Materiały dodatkowe możesz pobrać bezpłatnie zapisując się na newsletter: [link]
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Jak wyrazić swoją opinię po hiszpańsku? Lista zwrotów, które koniecznie musisz znać
¡Hola! W dzisiejszym filmie wyjaśnię Wam jak wyrażać swoją opinię po hiszpańsku. Temat bardzo praktyczny dla wszystkich uczących się hiszpańskiego. Nieważne, czy uczysz się języka dla siebie, czy planujesz zdać ważny egzamin. Wyrażenie własnych opinii to podstawa komunikacji z innymi.
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Zakupy online - niezbędne słówka i zwroty po hiszpańsku
Zakupy online stały się czymś nieodzownym w naszym codziennym życiu. Nie inaczej jest w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej. Już w 2017 roku 7 na 10 Hiszpanów deklarowało robienie zakupów przez internet!
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Ilu języków tak naprawdę używa się w Hiszpanii?
¡Hola, estudiantes! Naszym dzisiejszym gościem jest Mikołaj Buczak. Temat, który poruszamy jest bardzo interesujący, a zarazem praktyczny. Rozmawiamy o różnicach językowych w Hiszpanii. Jakich języków używają Hiszpanie? Czy baskijski to łatwy język? Czy Hiszpanie z Madrytu rozumieją język kataloński, baskijski czy galicyjski? Dlaczego w Katalonii pokolenie 20 latków rozmawia między sobą za pomocą katalońskiego, a z rodzicami i dziadkami po hiszpańsku? Jak Hiszpanie radzą sobie z dwujęzycznością szkół we Wspólnotach Autonomicznych? Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania, gorąco zachęcam Cię do wysłuchania całego nagrania.
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Hiszpański z Ameryki Łacińskiej jest kompletnie inny?!
¡Hola! W tym filmie wspólnie z Doni kontynuujemy językową wyprawę do Ameryki Łacińskiej. Tym razem porównujemy ze sobą słówka, które różnią się pomiędzy hiszpańskim z Ameryki i z Europy. Sporo czasu poświęcamy także wymowie i akcentom, których używa się krajach latynoskich. Doni dzieli się również swoimi sposobami na naukę hiszpańskiego w wersji latino. ¡Hola!
pobierz 64.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy Latynosi zrozumieją hiszpański z Europy?
¡Hola! Zapraszam Was do wysłuchania pierwszej części rozmowy z Doni. Porównujemy ze sobą dwie wersje języka hiszpańskiego: europejską oraz latynoamerykańską. Jak bardzo się od siebie różnią? Już teraz zapraszam Was na drugą część naszej rozmowy. Będzie to bezpośrednie starcie słówek z Ameryki i Europy. :)
pobierz 30.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Día de Muertos - Jak Dzień Zmarłych obchodzą Meksykanie? Rozmowa z Davidem [ES]
¡Hola! Podczas tej rozmowy wybierzemy się do dalekiego Meksyku, a naszym przewodnikiem będzie David. Opowie nam w jaki sposób obchodzi się tam Día de Muertos.
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DESDE, HACE i DESDE HACE - czym się różnią?
¡Hola chicos y chicas! Kolejny raz biorę na warsztat hiszpańską gramatykę. Tym razem omówimy sobie trzy bardzo podobne do siebie słowa DESDE, HACE oraz DESDE HACE. Często wprawiają one uczniów w zakłopotanie. ¡Hola!
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kilka słów o błędach, które utrudniają Ci naukę SUBJUNTIVO
¡Hola estudiantes! Dziś zamiast standardowej lekcji przygotowałam dla Was listę najczęściej popełnianych błędów w czasie nauki Subjuntivo. Problemy, które wymieniam przytrafiały się nie tylko mi. Utrudniają one też poznanie i stosowanie Subjuntivo moim uczniom.
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Co to jest SUBJUNTIVO + 3 praktyczne użycia
¡Hola estudiantes! W tym nagraniu poruszymy temat, który bardzo Was interesuje. Będzie nim hiszpańskie Subjuntivo. Odpowiem w nim na pytanie co to jest Subjuntivo? Po co w hiszpańskim używa się Subjuntivo? Oraz podam 3 praktyczne przykłady zastosowania trybu łączącego. Mój kurs Fundamenty Subjuntivo (PREMIERA -25%) [link] ¡Hola!
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak zdać maturę z hiszpańskiego? Podpowiada egzaminator - Anna Podemska
Moim gościem jest Anna Podemska. Ania przez 11 lat pracowała jako nauczycielka hiszpańskiego i niemieckiego w liceach, również jako egzaminator maturalny. W trakcie rozmowy, Ania podzieliła się mnóstwem cennych rad dla maturzystów. Zdradza od czego warto zacząć przygotowania do matury, z jakich książek korzystać, czy opłaca się zdawać maturę rozszerzoną z języka obcego oraz czy znajomość gramatyki jest niezbędna, aby zdać maturę z hiszpańskiego. Anie znajdziecie tutaj:
pobierz 75.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek