Przygarnij spokój

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przestań zbierać w sobie ciągły stres, wybuchać i odtwarzać czarne scenariusze, żeby zacząć się cieszyć życiem i być podporą dla ludzi, których kochasz. Każdy kolejny odcinek pojawia się w środę.
Data dodania: 2020-04-07 20:46:06
Data aktualizacji: 2021-03-04 02:00:16
Audycji w katalogu: 12
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 miesięcy temu
#12: Jak przełamać się do założenia własnej firmy? 7 lekcji dla osób, które boją się porażki.
Chcesz w życiu zrobić coś więcej i realizować swoje marzenia, ale boisz się porażki? Myślisz, że to jeszcze nie jest dobry czas, nie wiesz, czy pomysł zadziała? Rozwój firmy to rozwój emocjonalny na sterydach. Nie każdy musi i może mieć firmę. To nie droga dla każdego. Mam dla Ciebie 7 lekcji, jeśli chcesz przełamać się i założyć swoją firmę - oparte o moje 5-letnie doświadczenie prowadzenia firmy. Sprawdź!
pobierz 59.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 11: Jak użyć podświadomości i energii lasu do głębokiego relaksu?
Opowiem Ci o prostym sposobie, jak wykorzystać energię lasu do głębokiego odpoczynku, który pomoże Ci się zregenerować. Po to, żeby mieć więcej energii do bycia z rodziną, tworzenia. Większość osób nie potrafi odpoczywać (spacerujesz w lesie, ale masz gonitwę myśli i myślisz o wszystkim)... To dlatego, że odpoczynek, który nas regeneruje to PODŚWIADOMA umiejętność. Dlaczego nie dajemy sobie prawdziwie odpocząć? Naucz się, jak czerpać z energii lasu w 3 krokach... i odpocznij GŁĘBOKO.
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 10: Czy sabotujesz swój odpoczynek?
Czy na pewno wypoczywasz, tak bardzo jak byś chciała? Czy podświadomie sabotujesz swój odpoczynek, a nawet o tym nie wiesz? Odpocznij głęboko, po to, żeby zadbać o siebie i o innych. Naucz się prawdziwie i głęboko odpoczywać. Odetnij się od codziennych spraw, gonitwy myśli, żeby ciało mogło się zregenerować (nie tylko podczas urlopu). Posłuchaj tego odcinka i sprawdź: czy podświadomie sabotujesz swój odpoczynek?
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 9: Jak poradzić sobie ze zniechęceniem i rosnąć pomimo przeciwności?
Połowa szalonego roku już za nami. Co zrobić z ta drugą połową? Czy masz na nią pomysł? Może masz w sobie ziarenko niepokoju połączone ze stanem zmęczenia, dryfowania... Nie możesz myśleć, nie jesteś kreatywna, nie wiesz, w którą stronę pójść? Jeśli czujesz coś podobnego, mogę zapewnić Cię: To normalne (po całej tej huśtawce emocjonalnej). Z tego odcinka dowiesz się, jak nie walczyć z kołem pór roku i dzięki temu dać sobie w życiu sporo luzu i... odetchnąć. Jak rosnąć pomimo przeciwności, nawet jeśli myślisz, że już nic więcej nie możesz teraz zrobić? Poznasz moją perspektywę na życie, która może odmienić Twoją wizję na kolejne pół roku Twojego życia. Ta perspektywa pomogła mi zarówno w życiu osobistym, jak i w moim biznesie.
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 8: 7 rzeczy, które przyczyniły się do wzrostu mojego biznesu w 2019 roku.
Zastanawiałaś się czasami, dlaczego jest tak, że jedne osoby realizują swoje marzenia, a drugie kręcą się w kółko? Nie ważne, ile wysiłku mentalnego wkładają, ile postanowień noworocznych robią... W końcu to zrobię …. W końcu to ogarnę …. Tylko po to, żeby zakończyć rok z poczuciem winy, że "znowu było tak jak zawsze".
pobierz 65.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 7: Co robić, jeśli jeszcze nie jesteś tam, gdzie chcesz?
Co robić, kiedy czujesz, że jeszcze nie jesteś tam, gdzie byś chciała? Że bardzo chcesz coś zmienić, ale jak bardzo się nie starasz ciągle nie jesteś TAM? Sprawdzimy, jaki jest PRAWDZIWY powód, że mimo wysiłków nie widzisz zmiany, żebyś mogła go zaadresować.
pobierz 35.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 6: Ile kosztują Cię emocje?
Ile naprawdę kosztuje Ciebie i Twoich bliskich pozostawanie w silnych emocjach, w lęku, w gniewie. Dlaczego ta wiedza jest tak ważna, by sobie poukładać rzeczy w głowie i zacząć prowadzić spokojne życie, konkretnie i na co dzień?
pobierz 46.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 5: Mobbing w pracy. Co zrobić, kiedy czujesz się bezsilna gdy ktoś się nad Tobą emocjonalnie znęca?
Dziś porozmawiamy o mobbingu w pracy i o innych sytuacjach, w których ktoś się nad wami pastwi i one się teraz objawiają ogromnym lękiem, ogromnym stresem i nie możesz sobie z nimi poradzić. Jeśli więc jesteś osobą, która doświadcza teraz takich sytuacji, albo co dopiero z niej wyszła i nadal nie jest lepiej... Jeśli jesteś mamą, przyjaciółką, mężem takiej osoby i widzisz jak ta osoba cierpi a chciałabyś jej pomóc, tylko nie wiesz jak, to ten odcinek jest dla ciebie! Będziesz nie tylko wiedzieć, co się dokładnie dzieje w głowie i z ciałem takiej osoby, ale będziesz miała, przede wszystkim narzędzie, którego możesz użyć już teraz. Przejmij kontrolę nad tymi emocjami i nad tą toksyczną sytuacją, żebyś więcej nie musiała się męczyć! Zapraszam serdecznie.
pobierz 41.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 4: Co robić kiedy paraliżuje Cię strach przed tym co pomyśla inni i jak robić swoje?
Co zrobić jeśli boisz się, że ludzie Cię oceniają? Chciałabyś coś zrobić, ale paraliżuje Cię strach? Co ludzie o mnie pomyślą? Jaką jestem osobą? Czy cały czas masz z tyłu głowy “Czy robię dobrze?”. Być może nawet zaczynasz unikać pewnych ludzi i pewnych sytuacji, rezygnujesz ze swoich marzeń, ze swoich planów bo boisz się oceny innych. Ten temat jest więc dla Ciebie bo w skrócie - będziemy mówić o plotkach i ploteczkach!
pobierz 29.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 3: Jak postawić granice toksycznej osobie w rodzinie?
Mówiąc toksyczni ludzie mam na myśli takie osoby, które nie szanują Twoich granic osobistych. Jeśli zbierzesz się na odwagę i powiesz im „NIE”, że to Ci nie odpowiada, to Cię rani, one całkowicie to ignorują i są w stanie sprawić, że Ty czujesz się winna. Większość osób, które mają problemy z mówieniem „NIE” są bardzo wrażliwe, empatyczne. Są to dziewczyny, które wszystkim się przejmują. Chociaż my wiemy podświadomie, że to są osoby, które kiedyś zostały zranione i czujemy taką potrzebę, żeby je chronić albo żeby zmiękczyć nasze granice osobiste. Żeby może czasami im ustąpić, bo chcemy w jakiś sposób im ułatwić funkcjonowanie. Pamiętaj jednak, że Twoją odpowiedzialnością nie jest branie na siebie ciężaru tego, żeby taka osoba, która kiedyś była zraniona, przestała się tak czuć. Twoją odpowiedzialnością nie jest leczenie czyichkolwiek zranień z przeszłości. Nie możesz tego robić! Nikt tego nie może zrobić! Jedyną osobą, która może uleczyć kogoś, kto ma emocjonalną ranę, jest ta osoba. Tylko ta osoba. W momencie, kiedy nie mówicie „NIE” tym osobom, to pozwalacie im być jeszcze dłużej toksyczne, jeszcze dłużej zranione i wcale im dobrze nie robicie. Krzywdzicie siebie i krzywdzicie też te osoby. Zapraszam do słuchania!
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 2: W jaki sposób rozwinęłam firmę mimo załamania nerwowego?
Wielu ludziom wydaje się, że osoby, którym się coś udało niczego się nie boją, albo że podejmują jakieś ryzyko, którego normalnie inne osoby nie potrafią podjąć. Albo mają niezwykłe szczęście w życiu. I każdy chce pokazać “kiedyś było źle, podjąłem ryzyko i osiągnąłem sukces”.Czy czasami myślisz, że coś z Tobą jest nie tak bo nie osiągasz sukcesów jak inni? Takie myślenie bierze się z tego, że patrzymy na efekt a nie na drogę. Nikt nie pokazuje górki, która jest pomiędzy.Wiele osób, kiedy im mówiłam o pomyśle tego podcastu, odradzało mi go. Powiedziały: “Wiesz co Klaudyna? Ty się w ogóle nie przyznawaj, że miałaś załamanie nerwowe, bo ludzie pomyślą, że jesteś jakaś nienormalna. Albo że nie mogą Ci zaufać, albo to wykorzystają przeciwko Tobie.” Natomiast, ja sobie powiedziałam: NIE! Podjęłam taką decyzję, że chcę wam o tym powiedzieć, ponieważ mam bardzo jasną intencję. Chcę wam pokazać, że pomimo tego jakie emocje teraz czujecie, jakie macie emocje w tym momencie życia, to nie znaczy, że musicie odkładać życie na później!Że pomimo tych emocji, jakie teraz macie, jeśli się wam wydaje, że coś jest z wami nie tak, że są bardzo silne, że wam życie przecieka - to pomimo tego nadal można zasiać różne ziarenka w swoim życiu i równocześnie sobie z tymi emocjami radzić. Nie czekać dalej!
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Odcinek 1: Poznaj swój typ osobowości i zbuduj bliską relację z ludźmi, których kochasz (nawet jak cię wkurzają!)
Zastanawiasz się czasem dlaczego inni ludzie PO PROSTU nie zrozumieją jak czujesz i co chcesz powiedzieć? Masz dobre intencje, ale w momencie jak tylko zaczynasz być sobą i mówić szczerze co myślisz i czujesz, dochodzi do konfliktu? Zastanawiasz się wtedy, czy to coś z Tobą jest nie tak? W tym odcinku mówię o tym jak poznałam swój typ osobowości (MBTI) po burzliwym rozstaniu kilka lat temu i jak pomogło mi to poprawić swój kolejny związek i relację z moją Mamą. I jak TY możesz w 4 krokach poznać swój typ i użyć go do budowania związku opartego na szacunku, cieple i miłości. Dowiedz się jaki masz TYP OSOBOWOŚCI i sprawdź jak te wrodzone cechy wpływają na Twoje relacje z ludźmi. Jeśli czasem iskrzy między Tobą a konkretną osobą, to prawdpodobnie przyczyną jest Wasz typ osobowości. W tym odcinku powiem Ci: - Jak poznałam mój typ osobowości po burzliwym rozstaniu - Jak wiedza o typie osobowości poprawiła stosunki z moją Mamą - Co powinnaś PRZESTAĆ robić, jeśli czujesz tarcia z bliskimi albo myślisz: "Gdyby po prostu mnie zrozumieli". - Jak wykorzystać wiedzę o Twoim typie osobowości, do budowania harmonijnego związku Zapraszam!
pobierz 46.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek