Na zdrowie organizacji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast "Na zdrowie organizacji", którego celem jest dzielenie się ideami wspierającymi firmy w rozwoju. Tutaj rozmawiamy z moimi gośćmi o tym, jak mądrze rozwijać firmę. Nazywam się Maciej Sasin i jestem konsultantem rozwoju organizacji, ale także trenerem i coachem. Wspieram firmy w osiąganiu dojrzałości biznesowej. Pomagam im przechodzić kryzysy w rozwoju. Moją misją jest budowanie zaangażowania pracowników.Do podcastu zapraszam trenerów, konsultantów, menedżerów, właścicieli firm, którzy mają doświadczenie w przełamywaniu ograniczeń, które towarzyszą rozwojowi każdej organizacji. Nowe odcinki co tydzień w poniedziałek o 6.00. Zapraszam do słuchania, obserwowania I komentowania.
Data dodania: 2020-04-07 20:48:02
Data aktualizacji: 2021-03-04 02:00:16
Audycji w katalogu: 50
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
NZO_50_Wojciech Strózik_Rozwój osobisty w roli managera
W tym odcinku rozmawiam z Wojciechem Strózikiem z podkastu "Rozwój osobisty dla każdego" [link] na temat jego refleksji z 20 lat bycia managerem. Mówimy o tym, że korporacja nie musi być taka zła: ma swoje blaski i cienie, ale i tak wszystko zależy od poszczególnych osób. Rozmawiamy o tym jak unikać błędów w zarządzaniu i komunikacji z pracownikami, o tym jak ważne są otwarte relacje pomiędzy pracownikami i manageramia. Zapraszam do słuchania i dzielenia się odcinkiem z potencjalnie zainteresowanymi. Maciej Sasin
pobierz 62.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
NZO_49_Adrian Sasin_Jak awansować, rozwijać i wspierać nowych managerów?
Awans do roli managera to wyzwanie dla pracownika, ale też dla firmy. W tym odcinku podcastu rozmawiam z Adrianem Sasinem, IT managerem i trenerem w Szkole Kierowników IT na temat tego w jaki sposób pomóc nowym managerom wejść w ich rolę. Rozmawiamy o tym jakie błędy można popełnić i jak ich uniknąć. Więc jeśli chcesz awansować specjalistę na managera lub sam/a awansujesz, to ten odcinek jest dla ciebie.
pobierz 47.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
NZO_48_Grzegorz Turniak_Employee advocacy - program rzecznictwa pracowników w social mediach
Gościem 48 odcinka podcastu jest Grzegorz Turniak, mistrz networkingu z którym rozmawiamy o employee advocacy, o zarządzaniu zmianami, ale też o rozwoju biznesu w Polsce. Grzegorz jest pionierem, od którego można nauczyć się bardzo dużo i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem - zapraszam do odsłuchania.
pobierz 49.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
NZO_47_Solo_Syndromy starzenia się i upadania firmy
Każda organizacja, nawet ta, która wydaje się zdrowa i pełna energii jest narażona na oznaki zmęczenia i wypalenia. Adizes zauważył aż kilkanaście wskazówek, które świadczą o tym, że organizacja jest na równi pochyłej. Zbiegają się one z tym co opisał ponad 20 lat później Jim Colins w książce "Jak upadają giganci". Co się dzieje, że organizacja starzeje się? Sprzeniewierzenie się wcześniej wyznawanym wartościom i zasadom przyczynia się do upadku organizacji w największym stopniu. Tak jak w przypadku chorób ludzi, tak w przypadku organizacji, problemy nie pojawiają się drastycznie. Raczej powoli i niezauważalnie narastają w czasie. Im szybciej je dostrzegamy, tym mamy większa szansę na ich zatrzymanie. Nie jest to takie proste jak się wydaje, ponieważ organizacja mentalnie jest w fazie rozkwitu, ale realnie w fazie starzenia się. Oznaki starzenia widoczne są najlepiej w kulturze organizacyjnej, między innymi: w unikaniu ryzyka, braku nowych pomysłów na rozwój firmy i jej produktów, utratą kontroli nad realnym zarządzaniem, a przede wszystkim zaczynają się wewnętrzne rozgrywki polityczne… Symptomy starzenia się firmy pojawiają się w późnej fazie rozkwitu i pierwsze z nich są niemal niezauważalne i, jak to bywa z pierwszymi objawami choroby, zostają zbagatelizowane. Kiedy zarządzający się orientują, że jest coś nie tak, wielokrotnie było już za późno.
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
NZO_46_Solo_Faza rozkwitu i dojrzałości firmy
Po latach prób, częstych niepowodzeń, destabilizacji w rozwoju firmy i częstych spadków motywacji założyciela i pracowników, wreszcie nastają złote czasy w rozwoju firmy. Faza rozkwitu jest złotym wiekiem w funkcjonowaniu organizacji. Wszystko w niej działa tak jak powinno, a ludzie w niej pracujący mają poczucie, że przyczyniają się do budowy czegoś większego. Spójność organizacyjna jest widoczna na każdym kroku i przekłada się na cele, kreatywność, konsekwentne realizowanie misji i wizji firmy. System podejmowania decyzji jest dopasowany do potrzeb chwili i nie wpycha w pułapkę impasu i braku odpowiedzialności za działania.
pobierz 15.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
NZO_45_Solo_Faza dojrzewania firmy
W tym odcinku podcastu przedstawię czwartą fazę rozwoju organizacji wg Adizesa, czyli dojrzewanie organizacji, kiedy to zarządzanie firmą staje się coraz większym wyzwaniem pod kątem stylu przywództwa, wytyczania celu oraz rozważnego przekazywania władzy. Właściciel zaczyna dostrzegać, że etap dawaj dawaj jest frustrujący i męczący, pomimo osiągniętego wielkim nakładem sił sukcesu. Uświadamia sobie, że nie jest w stanie wszystkich decyzji podejmować samodzielnie. Musi podzielić się z odpowiedzialnością z innymi członkami organizacji, bo sam staje się wąskim gardłem i to na jego skrzynce pocztowej, w jego głowie utykają sprawy i decyzje ważne dla rozwoju firmy. Firma na tym etapie, w pewnym sensie, musi urodzić się na nowo. Często okazuje się też, że funkcjonowanie firmy bez jej założyciela jest jednak możliwe. W końcu wreszcie jest czas i pieniądze na podróże, urlopy i wypoczynek. Działanie firmy nadal jednak nie jest płynne, ponieważ przypomina bunt nastolatka: konflikty starzy pracownicy kontra nowi, konflikty wewnętrzne powstające w wyniku braku jasnych i precyzyjnych zasad odpowiedzialności, Brak wspólnych wartości wśród pracowników wynikający często z tego, że do organizacji przychodzą osoby, które nie są z nią tak zintegrowani, jak pracownicy, którzy firmę tworzyli od początku.
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
NZO_44_Solo_Dawaj, dawaj - liczy się tylko sprzedaż, czyli szalone lata prosperity
Faza III rozwoju firmy: dawaj, dawaj – szalone lata prosperity Etap: dawaj - dawaj rozwoju organizacji według Adizesa dotyczy fazy początkowych sukcesów w rozwoju przedsiębiorstwa, które mogą zwiększyć pewność siebie, ale jednocześnie uśpić czujność i wprowadzić w błąd właściciela nowej firmy. Dlaczego? Dzisiejsze efekty, to owoc pracy sprzed lat czy miesięcy. Jutrzejsze efekty to owoc pracy i decyzji podjętych dzisiaj. W międzyczasie zmieniło się środowisko biznesowe, a strategia firmy (jeśli taka jest), coż, skoro sprawdziła się raz to i sprawdzi się drugi raz, ale czy napewno? Po ciężkiej pracy przychodzi upragniony sukces, poczucie spełnienia, a jednocześnie wzrost pewności siebie. Niesiony sukcesem właściciel firmy i jej pracownicy na tym etapie stają się aroganccy, niczym bohaterowie filmu Wilk z Wall street. Poczucie mocy i sprawczości ogarnia całą firmę, co może wpędzić ją niebawem w tarapaty, jeśli nie przyjdzie opamiętanie. Jednym z objawów nadciągającej burzy może być nadmierna dywersyfikacja działalności firmy... Poczucie sukcesu w jednej dziedzinie każe wierzyć założycielom, że stają się ekspertami np. od gastronomii (zakładają restaurację, hotel), kosmetyki (otwierają dla żony salon piękności). Osiągający szczególne sukcesy przedsiębiorcy inwestują w biznes nieruchomości, finansów, nie związany z tym na czym się znają - wchodzą w rolę inwestora. Robią to zazwyczaj w przypływie poczucia pewności siebie, myśląc że nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Co ciekawe inwestycje pojawiają się w orbicie zainteresowań osiągających sukces właścicieli znikąd, niespodziewanie, tylko dlatego, że pojawiała się „okazja”.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
NZO_43_Solo_Firma w fazie niemowlęctwa, czyli pierwsze chwile po jej założeniu
To trzeci odcinek cyklu na temat faz rozwoju organizacji według Adizesa. Cykl ten można znaleźć szczegółowo opisany w książce "Zarządzanie cyklem życia organizacji", wydanej w Polsce przez MT Biznes. Polecam tę pozycję bo naprawdę obrazowo i szczegółowo opisuje to w jaki sposób powstaje organizacja, a następnie w jaki sposób rozwija się i niestety upada. W czterdziestym pierwszym odcinku znajdziesz przegląd wszystkich faz rozwoju organizacji, a w czterdziestym drugim opisałem chwile przed tym, jak organizacja się rodzi co Adizes nazywana fazą zalotów. W tym odcinku zajmuję się fazą, którą Adizes nazywa niemowlęctwem. Analogia ta jest znakomita ponieważ firma potrzebuje tyle samo opieki, czyli niemalże przez 24 h na dobę, co nowonarodzone dziecko. Dobrze wiem o tym ponieważ kilkanaście lat temu sam tę fazę przechodziłem i tak to właśnie wyglądało. Zakładając firmę wielu z nas myśli idealistycznie o tym, jakie to będzie cudowne doświadczenie, a nie zauważa tego, ile trzeba wykonać pracy, aby ta firma zaczęła dobrze funkcjonować. Jak to zazwyczaj bywa niedoszacowujemy pracy niezbędnej do tego, aby osiągnąć finalny efekt. Zakładając firmę dużo myśli się o produkcie lub usłudze, a zbyt mało Realistycznie o finansach, sprzedaży, marketingu i zarządzaniu. Jeśli zamierzasz założyć firmę lub właśnie jesteś na tym wczesnym etapie funkcjonowania, najważniejsze jest to, aby nie starać się wyważać drzwi otwartych już wcześniej przez wielu na oścież i poszukać odpowiednich dla siebie doradców do przetrwania w roli przedsiębiorcy.
pobierz 18.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
NZO_42_Solo_Zanim przedsiębiorca założy firmę, czyli zaloty wg Adizesa
W poprzednim odcinku zapowiadałem, że zajmę się fazami rozwoju organizacji według Adizesa i tak właśnie robię. Pierwszy raz w historii tego podcastu miałem trzytygodniową przerwę w jego nagrywaniu. Powodem nie był jednak, na szczęście kłopot zdrowotny, a natłok prac zawodowych i z niektórych aktywności musiałem zrezygnować. Oprócz przerwy w nagrywaniu przestałem być obecny w social mediach, ale już spokojnie wracam do normalnego trybu pracy I do wcześniejszej regularności. Ten odcinek ukazuje się 4 stycznia 2021 r. więc życzę Ci, aby ten rok był po prostu najzwyczajniej w świecie normalny, przewidywalny, abyśmy mogli w nim odbudować społeczne relacje, do których ograniczenia zmusiła nas pandemia. Życzę nam wszystkim, aby wraz ze wzrostem poczucia bezpieczeństwa, dzięki szczepionce, wróciła do nas na dobre radość życia i możliwość bycia razem, a w sferze biznesowej, abyśmy ponownie mogli cieszyć się z bezpośrednich spotkań na konferencjach, szkoleniach czy po prostu w firmowej kuchni. W 2021 r. nikt chyba nie będzie narzekał na nudne spotkanie, jeśli takie się przytrafią po powrocie do biur. Mam nadzieję że wszyscy przedsiębiorcy, którzy stali się niezasłużenie ofiarami obecnej sytuacji pandemicznej w 2021 r. staną stabilnie na nogach, dzięki oszczędnościom które poczyniło nasze społeczeństwo, chcąc, nie chcąc, ograniczając budżety przeznaczone na kulturę, podróże i rozrywkę.
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
NZO_41_Solo_Fazy rozwoju organizacji wg Adizesa
W poprzednich trzech odcinkach podcastu mówiłem o roli konsultanta, o diagnozie organizacji oraz o kompetencjach niezbędnych w roli konsultanta rozwoju organizacji. Zachęcam do powrotu do tych odcinków jeśli jeszcze ich nie słuchaliście ponieważ są one dobrym wstępem do tego o czym będę mówił w kolejnych odcinkach, czyli o fazach rozwoju organizacji. Mówiąc o nich będę inspirował się podejściem Adizesa, jednego z najbardziej znanych na świecie konsultantów rozwoju organizacji. Stworzył on bardzo zgrabną koncepcję, która porównuje rozwój organizacji do rozwoju człowieka. Pokazuje etap narodzin, dojrzewania oraz starość czyli popadanie organizacji w kłopoty, trochę na własne życzenie, bo w samej starości nie ma nic złego. Raczej chodzi tutaj o stan umysłu, który wskazuje na spadek kreatywności, rutynę i czasami nadmierne chodzenie na skróty. Adizes wskazuje kilka znaczących faz w rozwoju firmy: początkująca firma jest w stanie przypominającym opiekę nad noworodkiem, następnie przechodzi do fazy "dawaj dawaj", czyli bardzo dynamicznego rozwoju i monetyzacji. Następnie wchodzi w fazę rozkwitu, kiedy mamy złote lata w funkcjonowaniu organizacji, a następnie pojawiają się fazy starzenia się, arystokracji i biurokracji. W tym odcinku sygnalizuje te fazy, a w następnych będę rozwijał poszczególne etapy rozwoju i pokazywał, czego firma na nich potrzebuje aby dobrze funkcjonować pomimo utrudnień.
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
NZO_40_Solo_Kompetencje konsultanta wspierające rozwój firmy
Czterdziesty odcinek podcastu na zdrowie organizacji jest kontynuacją poprzedniego odcinka w którym mówię o roli konsultanta. W tym odcinku pogłębiam ten temat pokazując jakie kompetencje posiada konsultant i w jaki sposób, jakimi narzędziami, między innymi, posługuje się w swojej pracy. Na koniec podaję przykład z życia wzięty, który pokazuje jak konsultant może pomóc organizacji przepracowaniu jej wyzwań. W tym odcinku zapraszam was poniekąd za kulisy tego co zazwyczaj robię pracując z klientami. To co najbardziej lubię w tej pracy co różnorodność i możliwość uczenia się wraz z każdym klientem i jego sytuacją. Mam tę przyjemność, że pracuję z firmami z różnych branż dzięki temu mogę przyglądać się różnym modelom funkcjonowania.
pobierz 15.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
NZO_39_Solo_Rola konsultanta w rozwoju organizacji
W tym odcinku będę kontynuował temat rozwoju organizacji w kontekście roli jaką ma do odegrania konsultant. Poprzedni odcinek dotyczył diagnozy i przebiegu procesu rozwoju organizacji, a w tym odcinku opisuję więcej o tym, czym zajmuje się konsultant. Myślę, że ta rola nie jest zbyt znana wielu menedżerom czy przedsiębiorcom, ponieważ rozwój organizacji częściej kojarzy się ze szkoleniami, warsztatami czy coachingiem. Natomiast, rola konsultanta rozwoju organizacji po części łączy w sobie wszystkie wcześniej wymienione role, dopełniając je wszechstronną, Interdyscyplinarną wiedzą na temat etapów rozwoju organizacji i narzędzi niezbędnych do pokonywania barier, które stoją przed każdą organizacją zwiększająca skalę swojego działania. My w Akademii Rozwoju Kompetencji pomagamy przede wszystkim MŚP i mikro firmom. Im mniejsza firma tym proces rozwoju jest krótszy i może trwać od krótkich, nawet 2h konsultacji, po nawet dwuletnie, szeroko zakrojone procesy rozwojowe. Wszystko tak naprawdę zależy od tego w jakim tempie chce pracować organizacja oraz jak duże wyzwania są w organizacji. To, że jakaś firma uczestniczy w procesie rozwojowym nie oznacza jej słabości, ale bardzo często odwagę do działania i do poszukiwania wsparcia na zewnątrz. Przecież w każdej organizacji w końcu kończą się kompetencje, a szkolenia nie zawsze są pomocne we wdrożeniu zmiany w organizacji. Konsultant jest kimś, kto jest cały czas obok i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w układaniu firmy na nowo. A taki restart firmy potrzebny jest zazwyczaj co kilka lat, kiedy firma zaczyna wkraczać w kolejny etap dojrzałości. Zazwyczaj wtedy wiedza konsultanta z zewnątrz pomaga jej przyspieszyć wejście na drogę wzrostu i uporządkowania ról i procesów wewnętrznych. Zatem zapraszam do odsłuchania odcinka na temat roli konsultanta w rozwoju organizacji.
pobierz 18.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
NZO_38_Solo_Diagnoza i rozwój firmy
Jeśli uważnie słuchacie moich podcastów to wiecie, źe nagrywam je tematycznymi seriami. Ostatnio trzydziestym siódmym odcinkiem zakończyłem sześcioczęściową serię na temat kreatywności i innowacyjności w firmach. Tym odcinkiem rozpoczynam kolejną krótką serię na temat procesu rozwoju organizacji i roli konsultanta we wsparciu firmy. Tym samym chcę wam pokazać czym na co dzień się zajmuję i jak działam z organizacjami. Być może zainspiruję Was do tego, żeby rozwijać swoją firmę z udziałem zewnętrznego konsultanta, który będzie partnerem do rozwoju waszego biznesu. Jeśli temat Ciebie zainteresuje zapraszam do kontaktu, chętnie opowiem więcej i pomogę wyborze odpowiedniej dla ciebie formy współpracy ze mną lub innymi konsultantami. Tym odcinkiem chcę też zwrócić uwagę na to, że warto poszukiwać wsparcia do rozwoju organizacji na zewnątrz. Pamiętajmy o tym, że sami mamy tendencję do tego, żeby funkcjonować w swojej bańce informacyjnej i że potrzebujemy do rozwoju siebie w roli przedsiębiorcy czy menadżera, spojrzenia kogoś z zewnątrz, więc nie obawiajcie się szukać wsparcia w formie coachingu, mentoringu czy konsultingu.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
NZO_37_Solo_Techniki pobudzania kreatywności w firmie
Tym odcinkiem kończę serię na temat innowacyjności w firmach, ale zanim zaproszę ciebie do odsłuchania przypomnę, tylko że 5 - 6 listopada jest jeszcze szansa wziąć udziału w konferencji HR Academy, gdzie wraz z innymi prelegentami będziemy poruszać temat ważne dla HR. Ja będę mówił na temat zarządzania wiedzą w organizacji. W poprzednich pięciu odcinkach omawiałem metodę SCAMPER oraz generalnie mówiłem o innowacyjności, a w tym odcinku będę mówił na temat konkretnych technik, które mogą pomóc w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań. Opowiadam o burzy mózgów, o technice mind mappingu czy o technice przeformułowania. Jeśli temat Ciebie zainteresuje to zapraszam do sięgnięcia do mojej najnowszej książki Pro Meeting Tools na temat prowadzenia efektywnych spotkań, gdzie opisuję ponad 60 różnego rodzaju narzędzi, które również pobudzają kreatywność, a które w tym podkaście tylko wspominam. Teraz przed nami kolejna mała seria na temat diagnozy i rozwoju organizacji oraz roli konsultanta która może przyczynić się do przełamywania barier w rozwoju firmy. W następnym odcinku o mówię swoją autorską koncepcję pro or która z która właśnie dotyczy świadomego rozwoju organizacji. Tymczasem zapraszam do podzielenia się tym odcinkiem oraz tym podcastem z innymi swoimi znajomymi jeszcze w social mediach czy też zostawienie swojego komentarza w iTunes albo w jakiejś innej aplikacji w której słuchasz podcastów. Dziękuję serdecznie za poświęcenie tej chwili I spędzenie jej ze mną. serdecznie pozdrawiam Maciej Sasin na zdrowie organizacji Linki Konferencja: [link] Ksiażka Pro Meeting Tools - [link]
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
NZO_36_Solo_Strategia błękitnego oceanu w innowacyjności firmy
Strategia błękitnego oceanu jest tematem 36 odcinka podcastu i krótkiej serii na temat innowacyjności w firmach. Kiedy kilka lat temu poznawałem koncepcję strategii błękitnego oceanu stała się ona dla mnie kanwą do myślenia na temat innowacyjności i bardzo polubiłem się z tego typu myśleniem. Matryca RSWE pomaga wyjść poza schemat funkcjonowania w biznesie w danej branży czy też w kontekście rozwoju osobistego, wyznaczać nowe cele i wprowadzać zmiany. Oczywiście można powiedzieć że strategia błękitnego oceanu istniała dużo dużo wcześniej i będzie istnieć długo długo później niż wskazali ją autorzy teorii koncepcji. Natomiast wielką ich zasługą jest to że nazwali i opisali proces innowacji dając nam narzędzia, które wspierają myślenie o innowacyjności. Co ciekawe w tej koncepcji sama innowacyjność nie jest tworzeniem czegoś zupełnie nowego, ale wynika ona z naśladowania innych branż czy firm, ale także obserwowania potrzeb klientów, i dzięki tej analizie możemy wprowadzać często małe ale znaczące z perspektywy modelu biznesowego zmiany. Niestety we współczesnym świecie błękitny Ocean to często krótkie i ulotne chwile w Funkcjonowaniu firmy. Szybkie naśladownictwo i wysoka Konkurencja powodują, że dosyć łatwo jest Powielić innowacyjne pomysły. powielić innowacyjne pomysły. To co najtrudniej jest powiedzieć to właśnie kultura organizacyjna która stoi za tymi innowacjami, ale także umiejętność wdrażania i zorganizowania pracy w taki sposób, aby te zmiany jak najszybciej i Zaszły w otoczeniu firmowym i w pracy z klientami czy też w kontakcie z ewolucji produktów. Zanim was zaproszę do wysłuchania odcinka na temat strategii błękitnego oceanu, zapraszam na wydarzenie HR Academy 5 listopada online niestety w tych nowych Obostrzeniach zrezygnowano z formy tradycyjnej, Będę opowiadał między innymi z Ewa Błaszczak i Szymon Hołownia o zarządzaniu wiedzą w kontekście nowoczesnego HR. Konferencja miała się odbyć w marcu tego roku ale niestety z wiadomych przyczyn została przeniesiona na nowy termin i jak widać po raz kolejny mamy Pecha. Budowaniu modelów biznesowych poświęciłem odcinek 13 z Mariuszem Tomaszewskim i 12 z Łukaszem Zegarem. Pewnie przyjdzie jeszcze moment że wrócę do tego tematu ponieważ jest on bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym innowacyjności firmy. Linki: Konferencja [link] Książka: [link]
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
NZO_35_Budowanie kultury innowacyjności w firmie
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
NZO_34_Mateusz Macyszyn_Innowacyjność w agencji eventowej w dobie pandemii
Gościem trzydziestego czwartego odcinka podcastu "Na zdrowie organizacji" jest Mateusz Macyszyn, założyciel agencji eventowej Fabryka wydarzeń. Tym razem kanwą naszej rozmowy również będzie model SCAMPER, ale będziemy mówić o konkretnych rozwiązaniach zastosowanych w dobie pandemii przez firmę eventową, w którą pandemiczny kryzys uderzył z największą mocą. Z Mateuszem poznaliśmy się w trakcie realizacji projektu rozwojowego dla jego agencji gdzie pracowaliśmy tuż przed wybuchem epidemii nad strategią rozwoju firmy. Postawa Mateusza może zainspirować wielu do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i mam nadzieję że ta rozmowa natchnie do działania tych słuchaczy, którzy przeżywają problemy i trudności w prowadzeniu firmy z powodu spadku obrotów.
pobierz 51.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
NZO_33_Wojciech Grzybowski i Maciej Sasin - Innowacyjność z metodą SCAMPER część 2
W poprzednim odcinku rozmawiałem z Wojtkiem Grzybowskim na temat poszukiwania innowacyjności z modelem SCAMPER, który można wykorzystywać w burzach mózgów facylitacjach. Rozgadaliśmy się i postanowiliśmy podzielić odcinek na dwie części, a zatem dzisiaj usłyszycie kontynuację naszego spotkania. Zanim jednak zaproszę was do posłuchania rozmowy z Wojtkiem chciałem z dumą poinformować, że właśnie ukazała się 5 października papierowa wersja "Checklist dla biznesu". Jest to innowacyjna książka, a raczej narzędziownik, jakiego jeszcze nie było, przynajmniej ja na rynku takiej nie znalazłem, dlatego opowiem o tym jak ona powstawała właśnie z użyciem modelu SCAMPER. Linki: - ZAKUP CHECKLIST [link] - Artykuł o checklistach: [link] - Info o narzędziowniku: [link] - Wpis na blogu o metodzie SCAMPER: [link]
pobierz 58.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
NZO_32_Wojciech Grzybowski i Maciej Sasin - Innowacyjność w biznesie z metodą SCAMPER
Gościem trzydziestego drugiego odcinka podcastu jest Wojciech Grzybowski, trener, coach, współautor gry Wschód dzikiego zachodu. Rozmawiamy o metodzie SCAMPER. Metoda ta doskonale wpisuje się w temat poszukiwania innowacyjności w firmach, którym chcę się zająć w najbliższych trzech, a może nawet czterech odcinkach. Z naszej rozmowy tak naprawdę wyjdą dwa odcinki, ponieważ rozmowa trwała prawie 2 h. Przed rozmową dodałem krótki teoretycznie wstęp na temat metody z camper aby wprowadzić was słuchaczy do tej tematyki. #NaZdrowieOrganizacji #DiagnozaOrganizacji #EfektywnySystemPracy #BudowanieZaangazowania #checklistydlabiznesu #Podcast
pobierz 58.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
NZO_31_Agnieszka Godlewska_Dbanie o dobrostan pracownika w firmie Blum z perspektywy HR BP
Gościem 31 odcinka podkastu "Na zdrowie organizacji" jest Agnieszka Godlewska HR biznes partner w firmie Blum Polska. To już trzeci odcinek z serii poświęconej roli HR w firmie. W poprzednich dwóch rozmawiałem z Martą Connor z Kennametal i Mariolą Michalską z Douglas Polska. Te trzy odcinki są częścią mini cyklu z którego mogą czerpać nie tylko menadżerowie przedsiębiorcy MŚP, ale i duże organizacje, które chcą czerpać z najlepszych wzorców. Co ważne, każda z osób goszczących w moim podkaście pochodzi z firmy o innej specyfice i kulturze organizacyjnej: shared service, retail i produkcja. Łączy je jedno: profesjonalne nastawienie do rozwoju biznesu. Z Agnieszką rozmawialiśmy na temat łączenia dobrostanu pracowników z efektywnością i zaangażowaniem pracowników. W nalszej rozmowie pojawiły się wątki dotyczące covid19, budowania kultury organizacyjnej czy sztuki budowania zespolow. Wątków było naprawdę wiele, dlatego tym bardziej zapraszam do odsłuchania ponieważ można znaleźć tutaj wiele inspiracji do tworzenia funkcji HR w organizacji. Agnieszka miała być naszym gościem 31 marca na konferencji poświęconej budowaniu kultury organizacyjnej, Niestety wtedy nie nie było to możliwe, dlatego tym bardziej cieszę się że nasza rozmowa w końcu doszła do skutku. Zatem zapraszam do posłuchania rozmowy z Agnieszką odlecą HR biznes Partner w Blum Polska. Link: [link]
pobierz 56.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek