Ewangeliczna Polska

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jesteśmy ewangelicznymi chrześcijanami. Tworzymy społeczność ludzi, którym zależy na Polsce i Polakach. Od lat modlimy się o nasz kraj i marzymy, by Jezus był wywyższony w sercach naszych rodaków. Zainspirowani słowami Jezusa z Ewangelii Jana 17:21 – “Pragnę, by wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie. Niech oni w nas będą jedno, aby świat przez to uwierzył, że Ty Mnie posłałeś" – postanowiliśmy podjąć działania i pomnożyć nasze wysiłki poprzez współpracę i synergię służb.
Data dodania: 2020-04-07 20:53:44
Data aktualizacji: 2021-03-04 02:05:36
Audycji w katalogu: 39
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 miesięcy temu
12 kroków do lepszej współpracy – Adam Piątkowski
Fundamentem owocnej współpracy kościołów w mieście są zdrowe relacje łączące ich przywódców. Ich budowanie powinno poprzedzić wszelkie inne działania. Adam Piątkowski – pastor kościoła „Wrocław dla Jezusa” i koordynator wrocławskiego Przymierza Pastorów, dzieli się dwunastoma niezwykle praktycznymi wskazówkami, które na przestrzeni lat pomogły w rozwinięciu współpracy przywódców wrocławskich kościołów.
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Autentyczność – wywiad Andrzeja Burzyńskiego
Andrzej Burzyński - założyciel Akademii Rozwoju Przedsiębiorcy ([link]) - rozmawia z Andrzejem Bajeńskim, Markiem Ciesiółką i Krzysztofem Jędrzejewskim na temat autentyczności w służbie i życiu prywatnym.
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak ewangeliczna wspólnota w Polsce może wzrosnąć o 800% w ciągu jednego roku?
Wojtek Kowalewski z Instytutu Rozwoju Złote Jabłko ( zlotejablko.pl ) rozmawia z Bartłomiejem Tomczyńskim – pastorem wrocławskiego kościoła „Kierunek” – na temat realiów zakładania nowej wspólnoty, potrzeby angażowania innych do służby oraz o tym, jak docierać do „niekościelnych ludzi”.
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Zakładanie kościołów – najlepszy sposób na ewangelizację
Dawid Werner ze Stowarzyszenia Fala ( [link] ) w rozmowie z Konradem Krajewskim i Dawidem Muszkietem porusza temat największych wyzwań związanych z ewangelizacją w naszym kraju. Wspólnie z gośćmi zastanawia się, w jaki sposób zakładanie nowych kościołów odpowiada na te wyzwania i na co warto zwrócić uwagę, by odnieść sukces angażując się w tworzenie nowej wspólnoty. Goście wywiadu: Konrad Krajewski: pastor ds. misji w Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie Dawid Muszkiet: lider M4 Polska
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Czy warto się rozwijać? – wywiad Rafała Piekarskiego
Rafał Piekarski – pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej TOMY w Tomaszowie Mazowieckim – rozmawia z Piotrem Nowakiem, Andrzejem Nędzusiakiem i Cezarym Komisarzem na temat konieczności stałego rozwoju w życiu lidera i wyzwań z tym związanych.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Od gościa do przyjaciela, czyli jak czynimy uczniami – Rafał Piekarski
Rafał Piekarski – pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej TOMY w Tomaszowie Mazowieckim ( [link] ) – opowiada o tym, jak to się stało, że cała wspólnota zaangażowana jest w działania ewangelizacyjne, a każdy element funkcjonowania kościoła przemyślany jest tak, by nowe osoby czuły się zaproszone, by przyjść, poznać i osobiście doświadczyć Jezusa w swoim życiu.
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Współpraca, wsparcie i służba sobie nawzajem – wywiad Zbigniewa Masewicza
Zbigniew Masewicz – Lider Krajowy Ruchu Chrześcijańskiego Mt28 – w rozmowie z Mariuszem Jagodzińskim, Janem Dróżdżem i Markiem Ciesiółką podejmują temat współpracy między liderami i całymi wspólnotami, dzieląc się przy tym własnymi doświadczeniami z wielu lat w służbie. Dlaczego współpraca jest tak istotna? Czy możemy obyć się jedni bez drugich, koncentrując się wyłącznie na własnych projektach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym wywiadzie.
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
O zagrożeniach i bezpieczeństwie dziecka w sieci - Maciej Mazurek
Maciej Mazurek – bloger ( [link] ) i organizator wydarzeń dla twórców internetowych – rozmawia z Andrzejem Górskim na temat tego, jak możemy nauczyć nasze dzieci mądrego korzystania z Internetu i gier komputerowych.
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Relacje – zachęta, wdzięczność i szacunek – wywiad Damiana Szafranka
Damian Szafranek – pastor młodego pokolenia ze Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie – w rozmowie z Piotrem Jurago, Mateuszem Stefańskim i Lilianą Cydejko podejmuje temat relacji i ich budowania w naszym życiu osobistym i wspólnotowym. Razem z gośćmi zastanawia się również, jakie znaczenie w tym procesie mają zachęta i wzajemny szacunek.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Relacje – zachęta, wdzięczność i szacunek – wartości Ewangelicznej Polski
Relacje – zachęta, wdzięczność i szacunek to druga z biblijnych wartości, którymi chcemy się kierować w naszym życiu prywatnym i wspólnotowym. Posłuchaj, co na ten temat mówi Andrzej Górski – koordynator Ewangelicznej Polski.
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Wizja w życiu lidera – Krzysztof Zaręba
Krzysztof Zaręba – pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej Północ (www.schpolnoc.pl) – przedstawia cztery elementy wizji, która realizowana jest w Kościele, w którym służy. Dzieli się również tym, jak dba o duchowe zdrowie członków swojej wspólnoty.
pobierz 9.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak modlić się o siebie nawzajem? – wywiad Piotra Jurago
Piotr Jurago – koordynator Trójmiejskiego Forum Pastorów i Liderów – w rozmowie z Markiem Głodkiem, Andrzejem Nędzusiakiem i Krzysztofem Jędrzejewskim podejmuje temat modlitwy o siebie nawzajem, pierwszej z pięciu biblijnych wartości Ewangelicznej Polski.   Goście wywiadu: Marek Głodek: Duszpasterz duszpasterzy, Kościół Chrześcijan Baptystów  Andrzej Nędzusiak: Prezbiter Naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie  Krzysztof Jędrzejewski: Przedsiębiorca i członek Rady Społeczności Chrześcijańskiej Północ
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Modlitwa o siebie nawzajem - wartości Ewangelicznej Polski
Modlitwa o siebie nawzajem to pierwsza z pięciu biblijnych wartości Ewangelicznej Polski , które zostały przyjęte przez szerokie grono pastorów i liderów polskich kościołów ewangelicznych w 2019 roku. Andrzej Górski – koordynator Ewangelicznej Polski – zaprasza do oglądania serii nagrań z polskimi pastorami i liderami, którzy dzielą się doświadczeniem modlitwy w swoim życiu.
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Wartości Ewangelicznej Polski - Andrzej Górski
Ewangeliczna Polska zrodziła się z marzenia o owocnej współpracy kościołów ewangelicznych w Polsce. Wierzymy, że dzięki połączeniu sił możemy jeszcze skuteczniej docierać z Ewangelią do naszych rodaków, rozwijać istniejące wspólnoty, zakładać nowe oraz wyposażać do służby pastorów i liderów dla przyszłych pokoleń. Owocna współpraca możliwa jest tam, gdzie ludzi łączą wyznawane wartości. Andrzej Górski – koordynator Ewangelicznej Polski – przedstawia 5 biblijnych wartości, którymi chcemy się kierować w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, a także w relacjach i współpracy z innymi wierzącymi.
pobierz 2.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Co pomnażasz – projekty, czy uczniów Jezusa? – Leszek Wakuła
VLOG#24: Co pomnażasz – projekty, czy uczniów Jezusa?  Leszek Wakuła – pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi ( [link] ) – w niezwykle szczerym wystąpieniu dzieli się tym, jak po wielu latach służby w Kościele Bóg zwrócił jego serce w stronę uczniostwa. To niezwykłe świadectwo pastora, który zachęca do bycia uczniem i czynienia innych uczniami Jezusa.
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak być duchowym ojcem dla młodego pokolenia? – Wiesław Ziemba
Wiesław Ziemba – członek Rady Kościoła Bożego w Chrystusie, współzałożyciel i lider Ruchu Polska dla Jezusa – opowiada Lilianie Cydejko o wielkiej potrzebie duchowego ojcostwa w Kościele i wyzwaniach związanych z formowaniem liderów młodego pokolenia.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Czego nauczyłem się z kryzysów życiowych? – Krzysztof Jędrzejewski
Kryzys życiowy to zawsze moment przełomowy. Kiedy przychodzi możemy poddać się zniechęceniu, porzucić plany, zacząć obwiniać Boga i ulec zgorzknieniu. Kryzys może jednak okazać się lekcją życia, która przygotuje nas na kolejne wyzwania, pozwoli lepiej rozumieć innych ludzi, nauczy pokory i większego zaufania Bogu. Krzysztof Jędrzejewski – biznesmen, filantrop, działacz społeczny i członek Rady Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie ( [link] ), nazywa siebie specjalistą od przechodzenia przez kryzysy. W swoim wystąpieniu dzieli się pięcioma lekcjami, których nauczył się w trudnych momentach swojego życia.
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Od narkomana do pastora – Michał Szlachetka
Bohaterem dzisiejszego odcinka jest pastor otwockiej wspólnoty „Droga życia” – Michał Szlachetka. Jest on nie tylko jednym z liderów tej społeczności, ale też, za pomocą platformy M4, stara się zachęcać inne osoby wierzące do wiernej służby dla Boga. Rozmówca robi coś więcej niż przedstawia historię założenia Kościoła w małym, podwarszawskim mieście: swoimi opowieściami inspiruje do działania każdego, komu leży na sercu ewangelizacja oraz dobro społeczności, do której należy.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
4 zasady skutecznego uczniostwa – Darek Kowalewski
Jak wielu z nas zaangażowanych jest w czynienie innych uczniami? Czy odczuwamy wewnętrzne, osobiste przynaglenie do zaangażowania się w życie innych ludzi, gdy czytamy słowa Jezusa z Ewangelii Mateusza 28:19-20: „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata”? Darek Kowalewski z Kościoła Chrześcijan Baptystów, e-trener na platformie SzukajacBoga.pl, zachęca do praktykowania uczniowskiego stylu życia i dzieli się 4 wskazówkami, które są podstawą efektywnego uczniostwa.
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Na czym polega przywództwo? - Piotr Gąsiorowski
Czy lider może mieć rację, ale jednocześnie mijać się w prawdą? Co jest warunkiem poznania prawdy? Piotr Gąsiorowski – przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa od kilkunastu lat tworzącego The Global Leadership Summit w Polsce i pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie – dzieli się tym, czym w swej istocie jest przywództwo i jakie jest największe zmaganie lidera.
pobierz 10.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek