Ewangeliczna Polska

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jesteśmy ewangelicznymi chrześcijanami. Tworzymy społeczność ludzi, którym zależy na Polsce i Polakach. Od lat modlimy się o nasz kraj i marzymy, by Jezus był wywyższony w sercach naszych rodaków. Zainspirowani słowami Jezusa z Ewangelii Jana 17:21 – “Pragnę, by wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie. Niech oni w nas będą jedno, aby świat przez to uwierzył, że Ty Mnie posłałeś" – postanowiliśmy podjąć działania i pomnożyć nasze wysiłki poprzez współpracę i synergię służb.
Data dodania: 2020-04-07 20:53:44
Data aktualizacji: 2020-09-21 02:15:06
Audycji w katalogu: 37
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 miesiące temu
Jak ewangeliczna wspólnota w Polsce może wzrosnąć o 800% w ciągu jednego roku?
Wojtek Kowalewski z Instytutu Rozwoju Złote Jabłko ( zlotejablko.pl ) rozmawia z Bartłomiejem Tomczyńskim – pastorem wrocławskiego kościoła „Kierunek” – na temat realiów zakładania nowej wspólnoty, potrzeby angażowania innych do służby oraz o tym, jak docierać do „niekościelnych ludzi”.
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Zakładanie kościołów – najlepszy sposób na ewangelizację
Dawid Werner ze Stowarzyszenia Fala ( [link] ) w rozmowie z Konradem Krajewskim i Dawidem Muszkietem porusza temat największych wyzwań związanych z ewangelizacją w naszym kraju. Wspólnie z gośćmi zastanawia się, w jaki sposób zakładanie nowych kościołów odpowiada na te wyzwania i na co warto zwrócić uwagę, by odnieść sukces angażując się w tworzenie nowej wspólnoty. Goście wywiadu: Konrad Krajewski: pastor ds. misji w Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie Dawid Muszkiet: lider M4 Polska
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy warto się rozwijać? – wywiad Rafała Piekarskiego
Rafał Piekarski – pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej TOMY w Tomaszowie Mazowieckim – rozmawia z Piotrem Nowakiem, Andrzejem Nędzusiakiem i Cezarym Komisarzem na temat konieczności stałego rozwoju w życiu lidera i wyzwań z tym związanych.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Od gościa do przyjaciela, czyli jak czynimy uczniami – Rafał Piekarski
Rafał Piekarski – pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej TOMY w Tomaszowie Mazowieckim ( [link] ) – opowiada o tym, jak to się stało, że cała wspólnota zaangażowana jest w działania ewangelizacyjne, a każdy element funkcjonowania kościoła przemyślany jest tak, by nowe osoby czuły się zaproszone, by przyjść, poznać i osobiście doświadczyć Jezusa w swoim życiu.
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Współpraca, wsparcie i służba sobie nawzajem – wywiad Zbigniewa Masewicza
Zbigniew Masewicz – Lider Krajowy Ruchu Chrześcijańskiego Mt28 – w rozmowie z Mariuszem Jagodzińskim, Janem Dróżdżem i Markiem Ciesiółką podejmują temat współpracy między liderami i całymi wspólnotami, dzieląc się przy tym własnymi doświadczeniami z wielu lat w służbie. Dlaczego współpraca jest tak istotna? Czy możemy obyć się jedni bez drugich, koncentrując się wyłącznie na własnych projektach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym wywiadzie.
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O zagrożeniach i bezpieczeństwie dziecka w sieci - Maciej Mazurek
Maciej Mazurek – bloger ( [link] ) i organizator wydarzeń dla twórców internetowych – rozmawia z Andrzejem Górskim na temat tego, jak możemy nauczyć nasze dzieci mądrego korzystania z Internetu i gier komputerowych.
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Relacje – zachęta, wdzięczność i szacunek – wywiad Damiana Szafranka
Damian Szafranek – pastor młodego pokolenia ze Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie – w rozmowie z Piotrem Jurago, Mateuszem Stefańskim i Lilianą Cydejko podejmuje temat relacji i ich budowania w naszym życiu osobistym i wspólnotowym. Razem z gośćmi zastanawia się również, jakie znaczenie w tym procesie mają zachęta i wzajemny szacunek.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Relacje – zachęta, wdzięczność i szacunek – wartości Ewangelicznej Polski
Relacje – zachęta, wdzięczność i szacunek to druga z biblijnych wartości, którymi chcemy się kierować w naszym życiu prywatnym i wspólnotowym. Posłuchaj, co na ten temat mówi Andrzej Górski – koordynator Ewangelicznej Polski.
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Wizja w życiu lidera – Krzysztof Zaręba
Krzysztof Zaręba – pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej Północ (www.schpolnoc.pl) – przedstawia cztery elementy wizji, która realizowana jest w Kościele, w którym służy. Dzieli się również tym, jak dba o duchowe zdrowie członków swojej wspólnoty.
pobierz 9.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Jak modlić się o siebie nawzajem? – wywiad Piotra Jurago
Piotr Jurago – koordynator Trójmiejskiego Forum Pastorów i Liderów – w rozmowie z Markiem Głodkiem, Andrzejem Nędzusiakiem i Krzysztofem Jędrzejewskim podejmuje temat modlitwy o siebie nawzajem, pierwszej z pięciu biblijnych wartości Ewangelicznej Polski.   Goście wywiadu: Marek Głodek: Duszpasterz duszpasterzy, Kościół Chrześcijan Baptystów  Andrzej Nędzusiak: Prezbiter Naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie  Krzysztof Jędrzejewski: Przedsiębiorca i członek Rady Społeczności Chrześcijańskiej Północ
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Modlitwa o siebie nawzajem - wartości Ewangelicznej Polski
Modlitwa o siebie nawzajem to pierwsza z pięciu biblijnych wartości Ewangelicznej Polski , które zostały przyjęte przez szerokie grono pastorów i liderów polskich kościołów ewangelicznych w 2019 roku. Andrzej Górski – koordynator Ewangelicznej Polski – zaprasza do oglądania serii nagrań z polskimi pastorami i liderami, którzy dzielą się doświadczeniem modlitwy w swoim życiu.
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Wartości Ewangelicznej Polski - Andrzej Górski
Ewangeliczna Polska zrodziła się z marzenia o owocnej współpracy kościołów ewangelicznych w Polsce. Wierzymy, że dzięki połączeniu sił możemy jeszcze skuteczniej docierać z Ewangelią do naszych rodaków, rozwijać istniejące wspólnoty, zakładać nowe oraz wyposażać do służby pastorów i liderów dla przyszłych pokoleń. Owocna współpraca możliwa jest tam, gdzie ludzi łączą wyznawane wartości. Andrzej Górski – koordynator Ewangelicznej Polski – przedstawia 5 biblijnych wartości, którymi chcemy się kierować w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, a także w relacjach i współpracy z innymi wierzącymi.
pobierz 2.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Co pomnażasz – projekty, czy uczniów Jezusa? – Leszek Wakuła
VLOG#24: Co pomnażasz – projekty, czy uczniów Jezusa?  Leszek Wakuła – pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi ( [link] ) – w niezwykle szczerym wystąpieniu dzieli się tym, jak po wielu latach służby w Kościele Bóg zwrócił jego serce w stronę uczniostwa. To niezwykłe świadectwo pastora, który zachęca do bycia uczniem i czynienia innych uczniami Jezusa.
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak być duchowym ojcem dla młodego pokolenia? – Wiesław Ziemba
Wiesław Ziemba – członek Rady Kościoła Bożego w Chrystusie, współzałożyciel i lider Ruchu Polska dla Jezusa – opowiada Lilianie Cydejko o wielkiej potrzebie duchowego ojcostwa w Kościele i wyzwaniach związanych z formowaniem liderów młodego pokolenia.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Czego nauczyłem się z kryzysów życiowych? – Krzysztof Jędrzejewski
Kryzys życiowy to zawsze moment przełomowy. Kiedy przychodzi możemy poddać się zniechęceniu, porzucić plany, zacząć obwiniać Boga i ulec zgorzknieniu. Kryzys może jednak okazać się lekcją życia, która przygotuje nas na kolejne wyzwania, pozwoli lepiej rozumieć innych ludzi, nauczy pokory i większego zaufania Bogu. Krzysztof Jędrzejewski – biznesmen, filantrop, działacz społeczny i członek Rady Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie ( [link] ), nazywa siebie specjalistą od przechodzenia przez kryzysy. W swoim wystąpieniu dzieli się pięcioma lekcjami, których nauczył się w trudnych momentach swojego życia.
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Od narkomana do pastora – Michał Szlachetka
Bohaterem dzisiejszego odcinka jest pastor otwockiej wspólnoty „Droga życia” – Michał Szlachetka. Jest on nie tylko jednym z liderów tej społeczności, ale też, za pomocą platformy M4, stara się zachęcać inne osoby wierzące do wiernej służby dla Boga. Rozmówca robi coś więcej niż przedstawia historię założenia Kościoła w małym, podwarszawskim mieście: swoimi opowieściami inspiruje do działania każdego, komu leży na sercu ewangelizacja oraz dobro społeczności, do której należy.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
4 zasady skutecznego uczniostwa – Darek Kowalewski
Jak wielu z nas zaangażowanych jest w czynienie innych uczniami? Czy odczuwamy wewnętrzne, osobiste przynaglenie do zaangażowania się w życie innych ludzi, gdy czytamy słowa Jezusa z Ewangelii Mateusza 28:19-20: „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata”? Darek Kowalewski z Kościoła Chrześcijan Baptystów, e-trener na platformie SzukajacBoga.pl, zachęca do praktykowania uczniowskiego stylu życia i dzieli się 4 wskazówkami, które są podstawą efektywnego uczniostwa.
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Na czym polega przywództwo? - Piotr Gąsiorowski
Czy lider może mieć rację, ale jednocześnie mijać się w prawdą? Co jest warunkiem poznania prawdy? Piotr Gąsiorowski – przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa od kilkunastu lat tworzącego The Global Leadership Summit w Polsce i pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie – dzieli się tym, czym w swej istocie jest przywództwo i jakie jest największe zmaganie lidera.
pobierz 10.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Jak rozwijać kościół w małym mieście – Piotr Dymkowski
Czy zniknięcie Twojej wspólnoty zostałoby zauważone przez lokalną społeczność? Czy Twoi sąsiedzi, znajomi, ludzie, których spotykasz na ulicy odczuliby ten brak? Pastor Piotr Dymkowski dzieli się tym, jak jego wspólnota służy lokalnej społeczności w Nowym Tomyślu, głosząc jednocześnie Ewangelię o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Uczniostwo stylem życia – Bogdan Pszczoła
Każdego dnia w Polsce 15 osób odbiera sobie życie. W ciągu roku próby samobójcze podejmuje kilkanaście tysięcy osób. Jak pomóc tym, którzy stracili już nadzieję? Bogdan Pszczoła, dyrektor Instytutu Rozwoju Mężczyzny, opowiada o tym, jak praktyczna miłość chrześcijan i uczniostwo poprowadziły go drogą od rozpaczy do pełni życia w Chrystusie.
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek