Wystarczająco dobra Mama

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Inspirujące matki i fantastyczne historie. Macierzyństwo to nie bułka z masłem, lody z polewą truskawkową ani wczasy pod gruszą. Bycie matką to ciężka harówa, brak snu i niekończące się infekcje - ale uśmiech dziecka wynagradza wszystko. Jeżeli każdego dnia zadajesz sobie pytania, o to czy jesteś wystarczająco dobrą matką? To trafiasz pod właściwy adres. Zapraszam Aleksandra Jasińska
Data dodania: 2020-04-07 20:55:01
Data aktualizacji: 2020-09-20 19:30:12
Audycji w katalogu: 9
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 miesiące temu
„Moje dziecko nie siada” - Fizjoterapeutka z misją
Dziecko ma czas aby usiąść do 10 miesiąca życia. Jak mogą wyglądać zabawy rodziców i  dziadków z naszym maluszkiem aby je rozwijały? „Pamiętajcie, że siedzenie jest nudne to nie jest atrakcyjna forma dla dziecka. Dziecko z natury dąży do przemieszczania, a nie siedzenia.” – mówi Magdalena Zujewicz, fizjoterapeuta SI, instruktor masażu Shantala, autorka profilu na Instagramie FIZJOTERAPEUTKA Z MISJĄ. O bezpiecznych pozycjach, które możemy wykorzystać w domu a także o tym, dlaczego noszenie ma znaczenie. Noszę bo chce przyzwyczaić dziecko do bycia kochanym – zapraszam Aleksandra Jasińska.
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Podcast 6. "Moje dziecko nic nie mówi"
"Moje dziecko nic nie mówi", "moje dziecko mówi za mało", "widzę, że może, ale jest leniwe". Jak sprawić aby nasz dwu - trzylatek zaczął mówić? Przez zabawę i wspólne czytanie książek niby to wiemy, ale nie wiemy jak to zrobić - mówi Bubu gada o logopedii. Gościem tego odcinka jest Anna Zając, Doktor Nauk Humanistycznych, logopeda i językoznawca, mama 2,5 rocznego Kubusia, żona i blogerka. Autorka popularnego profilu na Instagramie "bubugada o logopedii" oraz książek dla dzieci. 
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Wystarczająco Dobra Mama - Katarzyna Piotrowska, fizjoterapeutka uroginekologiczna 5
Większość z nas – źle kicha. Jak prawidłowo kichać, aby nie było problemów przy porodzie? Dlaczego nie warto chodzić na wciągniętym pępku? I co wspólnego z porodem mają szpilki?  A teraz weź lusterko i obejrzyj porządnie swoje krocze - zachęca Katarzyna Piotrowska, certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna.  Czym zajmuje się fizjoterapeutka uroginekologiczna? Jak wygląda taka wizyta i terapia uroginekologiczna? Jesteś w ciąży, planujesz ciążę, jesteś po porodzie, masz problemy z trzymaniem moczu? Jeżeli na któreś  pytanie odpowiedziałaś - tak, powinnaś wybrać się choć raz na wizytę do fizjoterapeuty uroginekologicznego. O tym z Katarzyną Piotrowską, certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną, którą na Instagramie znajdziecie jako kasiagalinska. W bonusie ćwiczenia ułatwiające poród.
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wystarczająco Dobra Mama odc. 4 Karina Kończewska, autorka książki i profilu na Fb "Taka ja Marynarza "
"Zawsze będę czekała na kolejną operację. Chodzę z endoprotezą, najgorsze jest to kiedy moja córeczka prosi mnie żebym wyszła z nią na sanki, a ja nie mogę i muszę prosić o to sąsiadów, bo akurat mąż jest na morzu” – mówi Taka ja Marynarza, Karina Kończewska. „Mówili, że jestem bezpłodna, że nie uda mi się mieć dziecka po tylu operacjach. Tyle lat starań z byłym mężem i nic. Zakochałam się w marynarzu i mamy wspólną córeczkę. Jestem szczęśliwa". Czy historia kończy się happyendem?  Zapraszam do wysłuchania mojego podcastu Wystarczająco Dobra Mama, Aleksandra Jasińska.
pobierz 55.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wystarczająco Dobra Mama odc.3 Marta Malikowska, aktorka filmowa, serialowa i teatralna
Ja jej pokazuje swój nowy biustonosz a ona na to "nie jesteś moją przyjaciółką, jesteś moją mamą"- swoją córkę cytuje aktorka w podcaście Wystarczająco Dobra Mama. „Ludzie kochani. Wychowanie Jagody wymagało rozwodu od rodziców. Moje dzieciństwo nie było łatwe. Każde wakacje stałam za ladą w sklepie, bo moja mama miała sklep na wsi. W dzieciństwie chodziłam 3 km do szkoły, polem na skróty. To mnie wiele nauczyło. Jednak życie na wsi to był tez super prezent od życia, to było takie nasze Montesorii. Tata zabierał nas nad rzekę i się płynęło z nurtem." O swojej "Przygodzie z Jagodą", dwunastoletnią córką, która jak mówi Marta Malikowska „wychowywała się w garderobie”- opowiada aktorka znana z serialu Żmijowisko, Ślepnąc od świateł czy spektaklu Malina. Zapraszam Aleksandra Jasińska.
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Podcast 3. "Ja jej pokazuje swój nowy biustonosz, a ona na to "nie jesteś moją przyjaciółką, jesteś moją mamą" - Marta Malikowska, aktorka
„Ludzie kochani. Wychowanie Jagody wymagało rozwodu od rodziców. Moje dzieciństwo nie było łatwe. Każde wakacje stałam za ladą w sklepie, bo moja mama miała sklep na wsi. W dzieciństwie chodziłam 3 km do szkoły, polem na skróty. To mnie wiele nauczyło. Jednak życie na wsi to był tez super prezent od życia, to było takie nasze Montesorii. Tata zabierał nas nad rzekę i się płynęło z nurtem." O swojej "Przygodzie z Jagodą", dwunastoletnią córką, która jak mówi Marta Malikowska „wychowywała się w garderobie”- opowiada aktorka znana z serialu Żmijowisko, Ślepnąc od świateł czy spektaklu Malina. Zapraszam Aleksandra Jasińska.
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wystarczająco Dobra Mama odc. 2 Katarzyna Kalinowska, psycholog
„Bez agresji, dziecko nie jest w stanie przyjść na świat”, mówi gość odcinka, Katarzyna Kalinowska, Przystanek Relacja, psycholog, nauczycielka Montessori, trenerka Family Lab. Nauczycielka, w jednym z warszawskich żłobków. W swojej pracy łączy filozofię Marii Montessori, z podejściem Jespera Juula, ideą Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. „Jestem psychologiem, moje dziecko powinno być idealnym dzieckiem, a ja powinnam być idealną matką. Tak nie jest. Mało tego, całe dnie spędzam czas na cudownej zabawie z dziećmi ze żłobka, a nie mam siły, ochoty i energii  bawić się z własnym dzieckiem, kiedy wracam do domu.” Też masz czasami dosyć i chcesz zostawić wszystko i wyruszyć w kosmos? Jak wyregulować emocje będąc ojcem, matką? Jak znaleźć drugiego dorosłego, któremu mogę ponarzekać? W jakich sytuacjach agresja jest ważna, i w jaki sposób na nią reagować? Zapraszam Aleksandra Jasińska.
pobierz 77.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wystarczająco Dobra Mama odc. 1 Blog Ojciec
1. Idealny Rodzic nie Istnieje.2. Dzieci uczą się od ludzi, których lubią.3. Bądź autentyczny. W tym odcinku znajdziesz odpowiedzi na pytanie: Dlaczego przysłowiową maskę tlenową zakładamy najpierw sobie a później dziecku, podróżując samolotem, i jakie ma to znaczenie w budowaniu relacji z dzieckiem? Czyich porad dotyczących wychowania naszych dzieci słuchać, a czyich nie? Dlaczego tak ważna jest intuicja i bliskość w relacji, i co zrobić kiedy Twoje dziecko nie chce myć zębów?Jakie porażki rodzicielskie ma na swoim koncie Kamil Nowak, Blog Ojciec?Jak sprawić aby dziecko przyszło ze swoim problemem do mnie? Jaki wpływ na proces wychowania najmłodszego pokolenia ma metoda zimnego chowu? Dlaczego warto przepracować ją u terapeuty? "Kto jest największym ekspertem od wychowania? Ludzie, którzy nie mają dzieci." Z przekąsem i z humorem –  zapraszam Aleksandra Jasińska.
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Podcast 1. Blog Ojciec. Idealny Rodzic nie istnieje.
W tym odcinku znajdziesz m.in odpowiedzi na pytania: dlaczego warto być autentycznym w relacji dzieckiem? Dlaczego dzieci uczą się od ludzi, których lubią? Czyich porad dotyczących wychowania naszych dzieci słuchać, a czyich nie? Dlaczego tak ważna jest intuicja i bliskość w relacji, i co zrobić kiedy Twoje dziecko nie chce myć zębów? Jakie porażki rodzicielskie ma na swoim koncie Kamil Nowak, Blog Ojciec? Zapraszam Aleksandra Jasińska.
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek