Radio Wyspa Dzieci

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast skierowany do wszystkich rodziców zainteresowanych tematyką wychowania, samodzielności i wyzwań rodzicielstwa. Zapraszamy do słuchania podcastu również pracodawców, którzy chcą aktywnie wspierać pracujących rodziców. Program prowadzą Karolina Andrian i Paulina Janiak. Zapraszamy do słuchania w co drugi wtorek o 6:00.
Data dodania: 2020-04-10 15:34:03
Data aktualizacji: 2021-01-26 05:15:02
Audycji w katalogu: 33
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 miesięcy temu
Kolonie oczami wychowawców - relacja z I-go turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020
Kolonie to wielkie emocje – zarówno u dzieci jak i wychowawców kolonijnych! Na pierwszym turnusie nagrywaliśmy podcasty z dziećmi więc postanowiliśmy nagrać również na koniec też z opiekunami. Posłuchajcie co mają do powiedzenia Izabela Jóźwiak, Pamela Starościńska i Karolina Andrian (niestety Agata Gajewska musiała wracać szybko do Warszawy więc nie mogła nam towarzyszyć ☹). Podcast nagrany świeżo po zakończeniu I-go turnusu kolonii! Posłuchajcie jak wyglądają kolonie oczami wychowawców. Zapraszamy!
pobierz 28.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Nadajemy prosto z I turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020 - GRUPA 6
To już ostatnie nagranie z pierwszego turnusu kolonii Wyspy Dzieci 2020! Tym razem rozmawiamy o tym czego można nauczyć się na koloniach oraz o tolerancji. Rozmawiamy też o niepełnosprawnej dziewczynce Oli, która przez przez 4 dniu czasami towarzyszyła nam w zajęciach. W studiu rozmawiają: Michalina, Gosia, Natasza i Staś. Pozdrawiamy i życzymy miłych wakacji!
pobierz 12.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Nadajemy prosto z I turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020 - GRUPA 5
Dzisiaj rozmawiamy o tęsknieniu i jedzeniu. Okazuje się, że na tęsknienie są jednak sposoby! A gotować potrafią najlepiej... Nie, nie mamy tylko babcie! Pozdrawiamy wszystkie babcie, nawet te w Anglii :-). W studiu z nami: Michał - mały i duży, Basia, Zosia i Ola. Audycję prowadzi Marianka :-) - radzi sobie wyśmienicie!
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Nadajemy prosto z I turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020 - GRUPA 4
Kolejny odcinek prosto z kolonii! Tym razem rozmawiamy o samodzielności – po co ona nam jest potrzebna i jak można się jej nauczyć. Wypowiadają się sami specjaliści – dzieci z I turnusu. Przy mikrofonie: Antek, Klara, Julek, Franio, Malina, Olek! Zapraszamy!
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Nadajemy prosto z I turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020 - GRUPA 3
Nadajemy prosto z kolonii! W studiu z nami: Ania, Karolina, Basia, Kuba, Oliwia, Julek! Czy wiecie dlaczego warto jechać na kolonię? Bo można zdjąć skarpetki w piaskownicy! Jeśli więc chcesz boso pochodzić po piasku, koniecznie wybierz się na Wyspę Dzieci! :-)
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Nadajemy prosto z I turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020 - GRUPA 2
Startujemy z koloniami i nadajemy prosto z Cierszewa! Jako druga grupa wypowiadają się: Maja, Kamil, Hania, Tomek, Lena, Emilka, Julia! Dzieci opowiadają o przyjaźni na koloniach i strategii na przełamywanie lodów. Zapraszamy po posłuchania!
pobierz 14.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Nadajemy prosto z I turnusu kolonii Wyspa Dzieci 2020 - GRUPA 1
Startujemy z koloniami i nadajemy prosto z Cierszewa! Jako pierwsza grupa wypowiadają się: Sonia, Róża, Kacper, Szymon, Marianka, Iga i Staś. Dzieci opowiadają o komisji czystości, która właśnie dzisiaj rozpoczęła swoje działania. Zapraszamy po posłuchania!
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Gotowi na kolonię? 3,2,1… Zaczynamy odliczanie
W kolejnym podcaście Radia Wyspa Dzieci rozmawiamy o przygotowaniach do kolonii. Za kilka dni (28.06) startuje pierwsza kolonia Wyspy Dzieci.  Najwyższy czas rozpocząć przygotowania. Ale jak się do tego zabrać? Jak pokonać tęsknotę i dlaczego tak naprawdę warto jechać na kolonię?  Na te pytania odpowiada w rozmowie z Kingą Łęczycką wieloletni kolonista Wyspy Dzieci – Antoni Adamowicz.  Antek dzieli się z nami swoimi wspomnieniami, doświadczeniami. Ma także kilka rad dla wszystkich kolonistów rozpoczynających dopiero swoją przygodę!  Jesteście ciekawi jakich? Posłuchajcie naszej ciekawej rozmowy.  A o naszych koloniach możecie poczytać tutaj: [link];
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Poznajcie JĄ – małą Izę i dużą Izabelę Jóźwiak! Pierwszego opiekuna na turnusie Wyspa Dzieci 2020!
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Izabelą Jóźwiak, nauczycielką nauczania początkowego, która jedzie na kolonię Wyspa Dzieci na pierwszy turnus!   Nie – nie jako uczestnik – jako główny opiekun
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Home office a zabawa z dzieckiem? Marzenia kontra rzeczywistość
Kolejny odcinek naszego podcastu poświęcamy tematowi zabawy z dzieckiem.  Każdy rodzic bawi się z dziećmi na różne sposoby, o różnych porach, wtedy kiedy ma czas, a także wtedy gdy go nie ma. Podczas zabawy wytwarza się niepowtarzalna więź. Powstają niezapomniane wspomnienia.  Co jednak zrobić gdy spędzamy z dziećmi obecnie 24h przez 7 dni w tygodniu? Nie ma szkoły, przedszkola, a przed nami kolejne 2 miesiące bycia razem. Czy kuferek pomysłów na wspólną zabawę może się wyczerpać, oraz co zrobić gdy nie chcemy bawić się z dziećmi w kotka, dom czy Psi Patrol?  Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w rozmowie Kingi Łęczyckiej z Femmeritum oraz Julii Lelonkiewicz z Sowaliska. Zapraszamy do słuchania.  Social media: Nasza strona:   Femmeritum   Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z życia na Wyspie:   Instagram
pobierz 80.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wakacje, wakacje – online czy w realu?
Hop, hop do pracy by się szło! W naszym przypadku na kolonie i półkolonie! Szykujemy się do wakacji w oparciu o nowe wytyczne. Jak będą wyglądać nasze kolonie Wyspy Dzieci? A jak półkolonie dla pracodawców? A może półkolonie online jednak? Posłuchajcie tego odcinka. Rozmawiają Karolina Andrian i Kinga Łęczycka. Social media: Nasza strona:   Femmeritum Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z życia na Wyspie:   Instagram
pobierz 56.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Od tęsknienia do zabawy na 100%! Rozmowa z 14-letnią Alicja o tęsknieniu za rodzicami
Dziś rozmawiamy z 14-letnią Alicją, która brała udział w naszych koloniach będąc małą dziewczynką. Z perspektywy czasu opowie o swoich doświadczeniach i uczuciach związanych z wyjazdami.  Alicja kiedyś bardzo tęskniła za rodzicami i domem, ale po pobycie na miesięcznym obozie w USA wszystko się zmieniło. Dlaczego? Jak wiele zależy od nastawienia dziecka? Posłuchaj!  Alicja będzie wolontariuszką na pierwszym turnusie kolonii Wyspy Dzieci w terminie 26.06-5.07.2020 roku.  Jeśli Wasze dziecko w te wakacje jedzie razem z nami na kolonie, koniecznie wspólnie wysłuchajcie tego odcinka.
pobierz 19.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Pracuję i matkuję bo LUBIĘ! Praca w domu z dziećmi w czasie COVID19
Kolejny odcinek z naszego mini cyklu „Pracuję i matkuję bo LUBIĘ” prowadzonego przez Karolinę Andrian. Tym razem Karolina wraz z Kingą Łęczycką i Pauliną Janiak rozmawiają o tym jak radzą sobie w sytuacji pracy z domu razem z dziećmi. Jednocześnie jesteśmy pracownikami, matkami, nauczycielkami. Jak sobie z tym poradzić? Jakie sposoby na to wypracowałyśmy my same? Co u nas zadziałało, a z czym wciąż mamy problemy? Czy wiecie, że sama możliwość opowiedzenia o swojej trudnej sytuacji i naszych emocjach już nam pomga? A Wy jak sobie radzicie? Jakie sposoby, strategie, triki działają w Waszych rodzinach? Podzielcie się nimi z nami!
pobierz 34.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Jak Twój pracodawca może pomóc Ci w połączeniu pracy zdalnej i opieki nad dzieckiem
Jak można wspierać pracowników będących rodzicami w trudnym okresie jakim jest konieczność pracy zdalnej i jednocześnie opieki nad dziećmi? Ci, którzy mają dzieci doskonale są w stanie wyobrazić sobie poziom frustracji i napięcia jakiego doświadczają rodzice, którzy próbują pracować i opiekować się dziećmi jednocześnie.   To zadanie jest łatwiejsze, jeżeli mamy dostęp do odpowiedniej pomocy m.in. od pracodawcy. Zachęcamy do posłuchania odcinka o tym jakie rozwiązania dostępne są w chwili obecnej oraz do refleksji czy są one dla Was przekonywujące. Podcast prowadzony przez Paulinę Janiak i Kingę Łęczycką o zajęciach online jakie Femmeritum realizuje dla swoich klientów.
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Najpierw maseczka tlenowa dla siebie, potem dla dziecka - rozmowa z dr Dorotą Wiszejko-Wierzbicką psychologiem i mediatorem rodzinnym.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Dorotą Wiszejko-Wierzbicką psychologiem, seksuologiem i mediatorem rodzinnym o tym jak możemy zadbać o siebie i swoje dzieci podczas epidemii koronawirusa. Rozmowę prowadzi Karolina Andrian. Zapraszamy!
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Matkuję i pracuję bo lubię: Poranki
M&P bo lubię to mini seria która jest podzielana na trzy odcinki. W nich Karolina wraz z gościem omawia w jaki sposób można pogodzić pracę na pełnym etacie z wyzwaniami rodzicielskiej drogi. W dzisiejszym odcinku dziewczyny rozmawiają o porankach. W jaki sposób je przeprowadzić by nie tracić za dużo czasu (i nerwów!), a także co jest prawdziwie trudne podczas porannych mobilizacji. Projektujemy oraz wdrażamy programy równowaga praca-życie dopasowane do struktury i potrzeb organizacji. Nasze prace obejmują fazy od diagnozy potrzeb poprzez odpowiednie przygotowanie rozwiązań i produktów, aż do fazy pełnego wdrożenia programu. Social media: Nasza strona:   Femmeritum Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z kolonijnego życia na Wyspie Dzieci: Instagram
pobierz 25.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Na horyzoncie widać kolonię letnią!
Tym razem wspólnie z Julia Lelonkiewicz z SowaLiska opowiadamy o naszych koloniach Wyspy Dzieci. Jak wyglądają nasze kolonie, jakie tematy planujemy na wakacje 2020, jak będziemy się bawić. Możecie posłuchać również o tym dlaczego Julia postanowiła włączyć matematykę w program zajęć na koloniach – a kiedyś bardzo nie lubiła nauk ścisłych! Projektujemy oraz wdrażamy programy równowaga praca-życie dopasowane do struktury i potrzeb organizacji. Nasze prace obejmują fazy od diagnozy potrzeb poprzez odpowiednie przygotowanie rozwiązań i produktów, aż do fazy pełnego wdrożenia programu. Social media: Nasza strona:   Femmeritum Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z kolonijnego życia na Wyspie Dzieci: Instagram
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak to jest z tymi żłobkami?
Karolina Andrian i Monika Przybylska-Zawisza w luźnej rozmowie o tym jak poradzić sobie z wyborem żłobka i opieką nad małym dzieckiem, gdy wracamy do pracy.  Projektujemy oraz wdrażamy programy równowaga praca-życie dopasowane do struktury i potrzeb organizacji. Nasze prace obejmują fazy od diagnozy potrzeb poprzez odpowiednie przygotowanie rozwiązań i produktów, aż do fazy pełnego wdrożenia programu. Social media: Nasza strona:   Femmeritum Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z kolonijnego życia na Wyspie Dzieci: Instagram
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Ferie z dzieckiem nie muszą być nudne!
W dzisiejszym odcinku Paulina razem z Kingą rozmawiają o tym, jak dobrze spędzić czas w trakcie ferii zimowych. Czas wolny od szkoły to wyzwanie dla każdego pracującego rodzica. Podpowiadamy Wam jak ugryźć ten problem i gdzie można szukać inspiracji na ferie dla dzieci.  Projektujemy oraz wdrażamy programy równowaga praca-życie dopasowane do struktury i potrzeb organizacji. Nasze prace obejmują fazy od diagnozy potrzeb poprzez odpowiednie przygotowanie rozwiązań i produktów, aż do fazy pełnego wdrożenia programu. Social media: Nasza strona:   Femmeritum Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z kolonijnego życia na Wyspie Dzieci: Instagram
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Dzień Babci i Dziadka jako okazja do nauki szacunku.
W dzisiejszym odcinku Paulina razem z Kingą rozmawiają o tym w jaki sposób uczyć dzieci dbania o relacje z najbliższymi poprzez świętowanie tych dni. O swoich doświadczeniach i pomysłach związanych z tymi świętami. Zapraszamy do wysłuchania. Podcast Radio Wyspa Dzieci to projekt związany bezpośrednio z firmą Femmeritum. Dla klientów projektujemy oraz wdrażamy programy równowaga praca-życie dopasowane do struktury i potrzeb organizacji. Nasze prace obejmują fazy od diagnozy potrzeb poprzez odpowiednie przygotowanie rozwiązań i produktów, aż do fazy pełnego wdrożenia programu. Social media: Nasza strona:   Femmeritum Nasz Fanpage: Facebook Ujęcia z życia na Wyspie:   Instagram
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek