KinoTalk

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: 60 minut o filmach i serialach. Premiera w każdy poniedziałek. Rozmawiamy o filmach, które warto zobaczyć, sypiemy cytatami, zajadle się kłócimy. Zawsze we dwoje lub dwóch, czasami we troje, zawsze z słuchaczami. To przestrzeń do wymiany filmowo serialowych opinii i poglądów. Kino, serial, telewizja, streaming, wszędzie tam, gdzie są filmy i seriale, które Was interesują. KinoTalk tuż przed wyjściem do kina.
Data dodania: 2020-04-10 15:40:43
Data aktualizacji: 2020-05-27 01:35:08
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 11 godz. temu
Luce, Zatrzyj ślady, Gołąbeczki i WIELKA
Trzy filmy: Luce, Zatrzyj ślady, Gołąbeczki i serial: Wielka. Na początek, jak zawsze, cykl #Wrobocie , czyli sprawdzamy, co warto zacząć oglądać, co niebawem się kończy, a co miało premierę online. Pierwsza recenzja to "Luce" ze świetną obsadą: Naomi Watts, Tim Roth i Octavia Spencer. Czyli jak to jest z tym amerykańskim snem? Później "Zatrzyj ślady" Debry Granik czyli zupełnie inny film o dojrzewaniu. Takie "Wszystko za życie" ale bez fajerwerków. Czyli cywilizacji mówimy: NIE! W kinie coraz trudniej o komedię romantyczną, ale dla fanów Netflix przygotował "Gołąbeczki. Na koniec "Kocham łów szalenie" czyli Katarzyna w 10 odcinkowym serialu "Wielka".
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Naprzód! Asystentka, Pechowi szczęściarze i Lucy in the Sky
Na początek cykl "W robocie" czyli na co warto zwrócić uwagę, co pojawiło się na platformach streamingowych i czemu warto poświęcić czas. Następnie. Wydajemy wojnę serialom, czas na filmy, solidne 90-140 minut. Zaczynamy od "Naprzód" studia Pixar. Jak na tę firmę wyjątkowo słaby. Na swoim koncie mają przecież "Coco", "Odlot" czy "Toy Story". Tak czy inaczej. Będziecie na nim płakać, gwarantuję. Noah Hawley to autor znakomitego serialu "Legion", który jak żaden inny bardzo na serio podszedł do superbohaterów. Po jego fabularnym debiucie spodziewałem się wszystkiego najlepszego, zwłaszcza, że główną rolę gra Natalie Portman. Wyzwaniem będzie znaleźć jakiekolwiek plusy tego filmu. Aystentka opowiada o Jane (nagrodzona nagrodą Emmy za rolę w serialu "Ozark" Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Że czeka ją każde możliwe piekło przypisywane karierze w tej branży dowie się chwilę później. Na koniec argentyńscy "Pechowi szczęściarze", którzy mieli nawet przez moment 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomattos.
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Aquamenti! Czyli #TOP3 filmów o Harrym Potterze, The Eddy i Kalifat
Redaktorka naczelna Filmawki Maja Głogowska powspominała z nami sagę o Harrym Potterze. Wybraliśmy TOP3, a najlepszy film mógł być tylko jeden. Chociaż były trzy. (03:04). Joanna Kulig w serialu Damiena Chazella. Jazz, Paryż i zbędny wątek kryminalny w "The Eddy" (42:03)  Na koniec najpopularniejszy szwedzki serial "Kalifat" (01:13:19)
pobierz 134.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Westworld z jakbyniepaczeć, Szkoła Melanżu, Kierunek: Noc i Afterlife
Rozmawiam o 3. sezonie "Westworld" z Kają Szafrańksa z dobrze znanego i lubianego vloga z jakbyniepaczeć. (07:18) "Szkoła melnażu" czyli reżyserski debiut Olivie Wilde. (37:05), czeka na HBO GO. Na Netflixie czeka belgijska produkcja z polskimi akcentami,  najważniejszym z nich jest książkowy pierwowzór autorstwa Jacka Dukaja - "Kierunek: Noc" (46:51). Na koniec 2. sezon "Afterlife" od Rickiego Gervaisa.
pobierz 118.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
TOP 3 Gwiezdnych Wojen, Spisek Przeciwko Ameryce, The Last Dance i MANDY!
W tym roku świąt z Gwiezdnymi Wojnami nie będzie, będę z "Diuną". Wybieramy najlepsze filmy Gwiezdnych Wojen. W towarzystwie znakomitego Bolesława Racięskiego z Ścieżka dźwiękowa: podcast filmowy (4:32) O (34:42) rozmawiamy o aktualnych filmach i serialach godnych Waszej uwagi.  "Spisek przeciwko Ameryce". Alternatywna wizja Ameryki lat '40, która zamiast otwierać nowy front w Europie zmierza w kierunku totalitaryzmu. (37:40) "The Last Dance", czyli legendarne Byki, Chicago Bulls i Michael Jordan (56:20) "Mandy", czyli taniec z szaleństwem, obłędem i halucynacją. Piruety kręci sam Nicolas Cage, a przygrywa ziarnisty obraz i kalejdoskopowe kolory. (01:04:50)
pobierz 133.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Devs! Trzy filmy ukochane i najlepsze filmy Marvela z Full Frontal Pisula
Na początek recenzja serialu "Devs" Alexa Garlanda. Twórcy m.in Ex Machiny i Anihilacji. Tym razem o mechanice kwantowej i jej możliwościach w bliskiej przyszłości. Recenzujemy trzy filmowe starocie, znaczy się klasyki: 20 lat temu premierę miało wielkie widowisko "Gladiator", z tej okazji o filmie opowie Krzysztof, 35 lat ma "Świadek", którego fetować będzie Maciej, Miłka zajmuje się rewelacją "One Cut of the Dead". W drugiej godzinie połączyliśmy się z Radosławem Pisulą z podcastu Napisy Końcowe. Fanem i znawcą Marvel Cinematic Universe. Właśnie o filmach Marvela rozmawialiśmy. Trzy części Iron Mana i trzy Kapitana Ameryki są już dostępne na HBO Go. Wspólnie będziemy prezentować ulubione piątki z tej filmowej stajni. Wpadnijcie czasami na naszego facebooka KinoTalk
pobierz 127.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Unorthodox, Tiger King, Portret kobiety w ogniu i 23 filmy telewizyjne
Dużo filmowo-serialowego dobra w tym odcinku. Na początek "Unorthodox: jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów". 4-odcinkowy serial na podstawie książki Deborah Feldman opowiada o... w sumie wszystko jest w tytule. Czego nie ma - dopowiemy. "Tiger King", też od Netflix to najlepszy przykład na to, że jak się ma trochę kasy i fajny temat to wszyscy lubią dokumenty. Od piątku na vod.pl można oglądać Portret kobiety w ogniu. A to za sprawą Gutek Film. Więc proszę skorzystać bo to dobre kino. W zeszłym roku festiwal Nowe Horyzonty odwiedziły twórczynie: reżyserka Celine Sciamma i odtwórczyni głównej roli Adele Haenel. A, że w lipcu pogadałem z nimi krótko, to też kawałeczek wywiadu przypomnimy. A na koniec 23 filmy telewizyjne. Maciej podłubał, posprawdzał, poszukał i wybrał prawie dwa tuziny najciekawszych filmów, które zostały stworzone dla telewizji. Mnóstwo dobra jak się okazuje.
pobierz 116.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#100serialinawirusa
Dzisiaj druga część podcastu #100seriali na wirusa. Dramaty i komedie we wcześniejszym odcinku. To też pierwszy odcinek, który swoją premierę miał na antenie Radia RAM. Co tydzień, na żywo nadajemy od 22.00 do 00.00. Odcinek podcastu w każdy wtorek.  Kryminały: Sherlock (NETFLIX) Broadchurch (NETFLIX) Mindhunter (NETFLIX) Marcella (NETFLIX) Grzesznica (NETFLIX) Making a Murderer (NETFLIX) Schody (NETFLIX) Detektyw (HBO GO) Życie i śmierci Roberta Dursta O.J. Made in America (HBO GO) Obsesja Eve (HBO GO) Fargo (HBO GO) Historyczyne, fantasy, since fiction: Penny Dreadful (NETFLIX) Sense 8 (NETFLIX) The Expanse (NETFLIX) The OA (NETFLIX) Black Mirror (NETFLIX) Dark  (NETFLIX) Star Trek: Discovery  (NETFLIX) To nie jest ok (NETFLIX) Love, Death and Robots  (NETFLIX) Ciemny kryształ(NETFLIX) Stranger Things (NETFLIX) Odpowiednik (HBO GO) Legion (HBO GO) Pozostawieni (HBO GO) Watchmen (HBO GO) Magicy/ Amazon Prime/HBO Impersonalni (CHILI) American Horror Story sezon 1 i 3 (player.pl) Prawdziwa krew (HBO GO) Miniseriale: Czarnobyl (HBO) Długa Noc (HBO) Anioły w Ameryce/HBO Empire Falls/HBO Ucieczka z Dannemory/ HBO Uczciwa kobieta/ HBO Biała królowa/ Player.pl/ HBO Biała księżniczka/ HBO Howards Ends/ HBO Mildred Pierce/ HBO Olive Kitteridge/ HBO Mozaika/ HBO Rok za rokiem/HBO Wielkie Kłamstewka/ HBO Ostre przedmioty/ HBO Pani Fletcher/HBO Patrick Melrose/ HBO Szukając Alaski/ HBO The Outsider/ HBO Niewiarygodne/ Netflix Nocny recepcjonista/ Youtube Mała doboszka/ Canal + American Crime Story/ Netflix Maniac/ Netflix Za starzy na śmierć Amazon Prime Klasyki: Doktor House (PRIME VIDEO) Supernatural  (PRIME VIDEO) Kompania braci  (HBO GO) 6 stóp pod ziemią (HBO GO) Sex w wielkim mieście (HBO GO) Prawo ulicy  (HBO GO) Rodzina Soprano  (HBO GO) Różowe lata 70 (NETFLIX) Przyjaciele (NETFLIX) Miasteczko Twin Peaks (HBO GO)
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Jan Kwieciński o W lesie dzień nie zaśnie nikt. 100 seriali na wirusa: komedie i dramaty
"W lesie dziś nie zaśnie nikt" Bartosza M. Kowlaskiego czeka na Netflixie. O film i nietypową dystrybucję pytamy producenta Jana Kwiecińskiego.  Na czas panującej pandemii uruchomiliśmy cykl 100 seriali na wirusa. W tym odcinku komedie i dramaty. Pozostałe 5 kategorii za tydzień.  Komedie: After Life (NETFLIX) Big mouth (NETFLIX) Latający Cyrk Monty Pythona (NETFLIX) Technicy-magicy (NETFLIX) Dobre miejsce (NETFLIX) Bojack Horseman (NETFLIX) Rick and Morty (NETFLIX) Orange is the new black (NETFLIX) Fleabag (Amazon Prime Video) Wspaniała pani Maisel (Amazon Prime Video) The Office (Amazon Prime Video) Transparent (Amazon Prime Video) The Boys (Amazon Prime Video) Parks And Rec. (Amazon Prime Video) Detektyw Monk (Amazon Prime Video) Figuranta (HBO GO) Współczesna rodzina (HBO GO) W potrzebie (HBO GO Little Britain (HBO GO) Zwierzęta (HBO GO) Flight of the Conchords (HBO GO) Girls (HBO GO) Bliskość (HBO GO) Bez zobowiązań (HBO GO) Kidding (HBO GO) Co ludzie powiedzą (VOD.TVP.PL) Allo Allo (VOD.TVP.PL) Atlanta (Player.pl) Weird city (Youtube) Dramat: Sukcesja (HBO GO) Terapia, kilka wersji (HBO GO) The Knick (HBO GO) Młody i nowy papież (HBO) The Get Down (NETFLIX) Siostra Jackie (player.pl) Żona idealna / Sprawa idealna (Amazon Prime Video) Artyści (VOD.TVP.PL)
pobierz 122.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Filmy w czasie zarazy
Kina zamknięte. Robimy przegląd filmów w streamie. Zapraszają - Krzysztof, Maciej i Miłosława z domu.  HBO GO Toy Story 4, reż. Josh Cooley Rocketman, reż. Dexter Fletcher Władca Paryża, reż. Jean-Francois Richet Staniczek, reż. Veit Helmer Żona, reż. Björn Runge Pulp Fiction, reż. Quentin Tarantino Król Lew, reż. Jon Favreau Dżentelmen z rewolwerem, reż. David Lowery I młodzi pozostaną, reż. Peter Jackson Vox Lux, reż. Brady Corbet Mirai, reż. Mamoru Hosoda Córka Trenera, reż. Łukasz Grzegorzek Perspektywa, reż. Zeek Earl / Christopher Caldwell Jęk czarnego węża, reż. Craig Brewer W potrzebie, showrunnerzy Ben Sinclair, Katja Blichfeld Netflix Baby Driver, reż. Edgar Wright Borg/McEnroe, reż. Janus Metz Pedersen Zombie Express, reż. Sang-ho Yeon Okja, reż. Joon-ho Bong Snowpiercer: Arka przyszłości,  reż. Joon-ho Bong Prestiż, reż. Christopher Nolan Krwawy diament, reż. Edward Zwick Labirynt, reż. Denis Villeneuve Przekładaniec, reż. Matthew Vaughn John Wick, reż. Chad Stahelski Na skraju jutra, reż. Doug Liman Nić widmo, reż. Paul Thomas Anderson Studio Ghibli i filmy Hayao Miyazakiego Amazon Prime Video Wschodnie obietnice, reż. David Cronenberg Klasyka: Indiana, Powrót do przyszłości, Ojciec chrzestny vod.pl Królowa kier, reż. May el-Toukhy Diego, reż. Asif Kapadia Maiden, reż. Alex Holmes Photon, reż. Norman Leto W objęciach węża, reż. Ciro Guerra Strażniczka, reż. Sarah Daggar-Nickson Nasza młodsza siostra/Złodziejaszki, reż. Hirokazu Koreeda player.pl Arktyka, reż. Joe Penna CHILI Pełzająca śmierć, reż. Alexandre Aja
pobierz 121.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Sala samobójców. Hejter, Niewidzialny człowiek, Prawda i Cóż za piękny dzień
Jan Komasa powraca po 6 miesiącach od "Bożego ciała" ze świetną, aktualną "Salą Samobójców. Hejter" (2:53). Universal Monsters mają się świetnie w rękach Blumhouse Productions, recenzja "Niewidzialnego człowieka" (23:35). Zawodem okazuje się "Prawda" (34:51) Hirokazu Koreedy. A na koniec "Cóż za piękny dzień" (43:17).  Zapraszają - Krzysztof i Maciej
pobierz 95.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Emma, Nędznicy i W labiryncie. Serial Locke&Key
"Emma" (02:33), czyli kolejna adaptacja Jane Austen. Krytyka uparcie przekonuje, że wspaniała, cóż, niekoniecznie. Nominowani do Oscara zbuntowani "Nędznicy" (22:33) , szalony włoski kryminał "W labiryncie" (36:45)  i spóźniony, ale niezły serial "Locke&Key" (43:41). Zapraszają Miła, Krzysztof i Maciej 
pobierz 109.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Genialny Nowy Papież, Bad Boy, Matthias i Maxime oraz Kontrola
Absolutnie fantastyczny serial "Nowy papież" Paolo Sorrentino czeka na HBO Go. Patryka Vega w najwyższej filmowej formie - chociaż nic to nie znaczy, Xavier Dolan powoduje ożywioną dyskusję, a Kontrola to fenomen. 
pobierz 142.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Ptaki Nocy: Harley Quinn, Nieoszlifowane diamenty, Zenek i Dżentelmeni
"Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" (01:23) skróciły się do "Ptaki Nocy: Harley Quinn" bo ponoć tytuł psuł zyski. My zobaczyliśmy i jedno jest pewne Margot Robbie jest wspaniała. Zawsze. Bracia Safdi do teraz znani w Polsce tylko z obiegu festiwalowego czekają na Netflixie ze swoimi "Nieoszlifowanymi diamentami" (12:31). "Zenek" (26:34) lepszy, niż zapowiedzi, zresztą tak samo jako powrót Guya Ritchiego. (37:15) Zapraszają - Maciej i Krzysztof 
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Oscary! Parasite! Komentarz po gali
Kto oglądał ten się dobrze bawił. Kto nie oglądał może posłucha? Dzisiaj w towarzystwie Mateusza Rota z bloga Watching Closely.  Zapraszają - Maciek i Krzysiek /totalny brak czasu skutkuje fatalnym montażem - darujcie/
pobierz 108.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WYDANIE SPECJALNE - ŁAMIĄCY/GORĄCY PROGRAM: Oscarowe przewidywana feat. Kasia, co z tym seksem?
Oscarowa gala już 9 lutego. W towarzystwie Kasi z instagrama Kasia, co z tym seksem obstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii. 
pobierz 107.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Małe kobietki, Proxima i Sex Education feat. Kasia co z tym seksem
Od (01:05) recenzja "Małych kobietek" Grety Gerwig. Od (26:04) recenzja "Proximy" Alice Winocour,  a na koniec 2. sezon "Sex Education" od Netflixa. Specjalną gościnią programu, w roli współprowadzącej była Kasia Koczułap - z instagrama Kasia, co z tym seksem.  Zapraszają - Miłka, Krzysiek, Maciek i Kasia
pobierz 109.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
1917, Jojo Rabbit i Richard Jewell. O Oscarach opowiada Zwierz Popkulturalny
Od (00:47) recenzja "1917: Sama Mendesa. Powraca Taika Waititi - reżyser "Thora: Ragnarok" czy "Co robimy w ukryciu". Recenzja "Jojo Rabbit" od (22:56). Od (37:23) film 89-letniego Clinta Eastwooda "Richard Jewell". Na koniec Katarzyna Czajka - Kominiarczuk z bloga Zwierz Popkulturalny opowiada o Oscarach. Jej książka "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej" właśnie doczekała się wznowienia.  Zapraszają - Krzysiek, Miłka i Maciek Nasz facebook czeka :) 
pobierz 138.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Psy 3, Gorący temat i komentarz do oscarowych nominacji
Powrócił! Władysław Pasikowski dał się skusić i "Psy 3" są już w kinach. Od piątku obejrzało je 400 tysięcy widzów recenzja od - (01:06). Też trzy, ale wspaniałe aktorki: Margot Robbie Charlize Theron i Nicole Kidman w "Gorącym temacie", recenzja od (18:33). Na koniec komentarz do oscarowych nominacji - (33:14).  Zapraszają - Krzysztof i Maciej
pobierz 103.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Koty, Drakula, Deerskin, Osierocony Brooklyn, Sokół z masłem orzechowym i Kod Dedala
Dzisiaj odrabiamy zaległości i zajmujemy się aż pięcioma filmami. Na początek wielka klęska "Koty" (00:44), później sporo zaskoczenie od twórców "Sherlocka" - "Drakula" (17:19) - czeka na Netflixie. "Deerskin" czyli film twórcy kultowej "Morderczej opony". "Osierocony Brooklyn" od Edwarda Nortona, "Sokół z masłem orzechowym" z, znowu, Shią LaBeoufem, a na koniec mały, ale porządny film "Kod Dedala" . Zapraszają - Krzysztof, Miła i Maciek 
pobierz 88.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek