KinoTalk

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: 60 minut o filmach i serialach. Premiera w każdy poniedziałek. Rozmawiamy o filmach, które warto zobaczyć, sypiemy cytatami, zajadle się kłócimy. Zawsze we dwoje lub dwóch, czasami we troje, zawsze z słuchaczami. To przestrzeń do wymiany filmowo serialowych opinii i poglądów. Kino, serial, telewizja, streaming, wszędzie tam, gdzie są filmy i seriale, które Was interesują. KinoTalk tuż przed wyjściem do kina.
Data dodania: 2020-04-10 15:40:43
Data aktualizacji: 2020-09-21 02:05:09
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Mulan, Jak feniks, Ema i zapowiedzi seriali
Na początek programu, jak zawsze, cykl "W robocie", a w nim wojowniczki. Czyli kobiety, z różnych powodów twarde, dzielne i  waleczne. "Mulan" ruszyła na podbój kin. Nie wyszło, ani w stanach, gdzie film zobaczyć można w domu na Disney plus,  ani w Chinach, ani w Polsce.  Recenzujemy tez "Emę" Pablo Larraina. I dokument Netflixa "Jak feniks". Do tego zapowiedzi: drugiego sezonu "The boys", "Krainy Lovecrafta" i "Wychowane przez wilki" 
pobierz 125.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Ulubione filmy dokumentalne, Może pora z tym skończyć i High Score
Zaczynamy od cyklu W robocie, a w nim filmy o szkole. Następnie polecamy 9 świetnych filmów dokumentalnych. Recenzujemy nowy film Charliego Kaufmana "Może pora z tym skończyć". Na koniec serial "High Score" o historii gier komputerowych. 
pobierz 126.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Tenet i najlepsze filmy Nolana. Nowi mutanci i Szarlatan
Wielki powrót do kin. Recenzujemy "Tenet" Chritophera Nolana. Wspólnie z Michałem Hernsem z Watching Closely wybieramy trzy najlepsze filmy reżysera.  Razem z "Tenetem" w kinach pojawili się też "Nowi mutanci". Kończymy recenzją "Szarlatana" Agnieszki Holland.
pobierz 129.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Lech Majewski o "Dolinie Bogów", Waves i I May Destroy you
Omawiamy najnowszy filmowy performance Lecha Majewskiego czyli rodzącą się od wielu lat, ambitną i ponad wszystko "majewską" "Dolinę Bogów", którą możecie obejrzeć aktualnie w kinach. Wrócimy też do zeszłorocznego American Film Festival i przegadamy jedną z jego rewelacji czyli "Waves", które niedawno pojawiło się na CHILI. Na koniec wylądujemy w Londynie, w świecie wymyślonym w kreatywnym umyśle niejakiej Michael Coel, która napisała, wyreżyserowała i zagrała główną rolę w jednym z serialowych odkryć tego roku - "I may destroy you", którego ostatni odcinek właśnie wjechał na HBO GO.
pobierz 175.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Arab Blues, Power, Aniara i Trzy dni Kondora
Obejrzeliśmy dla Was najnowszą propozycję Gutek Film czyli "Arab Blues" - to chyba idealna pozycja na wakacje. Ale czy przy okazji sprawdza się nie tylko jako rozrywka? Sprawdziliśmy o co chodzi z najświeższym produktem Netflixa - "Project Power", który z niezrozumiałych względów w Polsce funkcjonuje jako "Power". Z drugiej strony mogli go też nazwać "Project Power. Magiczne piguły". Nie wiem co gorsze. Do tego europejskie sci-fi "Aniara" oraz jedyna serialowa propozycja tygodnia - "Trzy dni Kondora", który wjechał na HBO GO.
pobierz 118.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
10 rocznica 2010. Spółka rodzinna i The Umbrella Academy
"Incepcja" wróciła do kin, a my do 2010 roku, kiedy miała premierę. Sprawdziliśmy jak wyglądał ten rok z perspektywy dekady. Nasze podsumowanie podzieliliśmy na 4 kategorie: blockbustery, kino autorskie, polskie filmy, najgorsze filmy roku. Nasze wybory nie mogą się powtarzać, więc już teraz można powiedzieć, że dostaniecie od nas 12 rekomendacji, a może bardziej 9 rekomendacji świetnych filmów do przypomnienia lub nadrobienia, oraz 3 wskazania klasycznych filmowych szrotów do ominięcia szerokim łukiem. Poza tym dwie świeżutkie recenzje - drugiego sezonu "The Umbrella Academy " który niedawno wjechał na Netflixa, oraz najnowszej fabuły Wernera Herzoga "Spółka rodzinna", która pojawiła się na HBO GO . Do tego cykl "W robocie", w którym mówimy o horrorach i Daniel Ratuszniak dyrektor Kina Nowe Horyzonty o swoim #FilmieWstydu.
pobierz 142.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Babyteeth, Artemis Fowl, Guns Akimbo i nominacje do Emmy
Recenzujemy najnowszy film Best Filmu, który obejrzeliśmy przedpremierowo, czyli rewelację zeszłorocznej Wenencji "Babyteeth". (05:11)  Opowiemy też o jednej z filmowych "ofiar" pandemii (ale też i może nieudolności twórców?) czyli "Artemis Fowl" (21:17), który zamiast do kin,  trafił od razu na Disney+, a u nas wylądował na HBO GO. Trzecim filmem, nad którym się pochylimy jest "Guns Akimbo" (37:19),  czyli o tym jak Harry'emu Potterowi przytwierdzono do rąk dwa pistoletu i powiedziano mu "Radź sobie z tym". Rozmawiamy też  o  nominacjach do Emmy.(55:04) W ramach #ListyWstydu znana choćby ze znakomitej Wataha - Dagmara Bąk. (01:04:11)
pobierz 125.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Izabela Łopuch o "W domu", Aleksandra Potoczek o "Xabo: Ksiądz Boniecki" i Aniołki Charliego
Zaczynamy od antologii "W domu". Do zobaczenia na HBO Polska. 16 filmowców i 14 krótkometrażowych produkcji. Wszystkie po około 10 minut, są zapisem czasu spędzonego w izolacji podczas pandemii koronawirusa. O pracę nad tym wyjątkowym projektem spytamy producentkę Izabelę Łopuch. Następnie "Xabo: Ksiądz Boniecki" Aleksandry Potoczek, która będzie gościem programu. Dopytamy o dwuletnią podróż, w którą ekipa filmowa wybrała się wspólnie ze swoim bohaterem W ramach cyklu W robocie rozmawiamy o połączonych festiwalach Nowe Horyzonty i American Film Festival. Następne recenzja filmu #AniołkiCharliego. Do tego krótko mówimy o "Przeklętej" Na koniec Michał Oleszczyk - krytyk filmowy i autor SpoilerMaster - Podcast do słuchania po seansie. Opowie o swoim Filmie Wstydu czyli filmie, który kultowy, znany i lubiany, ale nieobejrzany.
pobierz 50.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Quiz, Na topie i najlepsze komedie
Miłka nad morzem więc polecamy tematycznie. Filmy morskie, wodne i inne takie. Kaja Klimek - krytyczka filmowa, edukatorka i tłumaczka przyznaj się do Filmu Wstydu. Czyli kultowego tytułu, którego nigdy nie obejrzała.  Następnie recenzja filmy "Na topie" z Dakotą Johnson. Resztę podcastu poświęcamy "Nagiej broni" i najlepszym, naszym zdaniem, filmom komediowym. 
pobierz 138.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
TOP3 filmów LGBT z Grabarim, The Old Guard, Mickey i niedźwiedź
Gościnnie Piotr Grabarczyk z grabari.pl, z którym porozmawiamy o naszym TOP3 filmów LGBT i jego zaangażowaniu w polski showbiznes - - znakomity gość i jakoś dziwnie aktualny temat.  “The Old Guard” to nowy film Netflixa z Charlize Theron, jej kolejny castingowy  wybór silnej a wręcz niezniszczalnej bohaterki, na podstawie komiksu Grega Rucka, który napisał również  scenariusz adaptacji,  “Mickey i niedźwiedź” polską premierę na dużym ekranie miał  często przez nas wspominanym American Film Festival i właśnie zadebiutował na HBO - w filmie zobaczymy Camile Morrone, dziewczynę Leonardo DiCaprio, o czym nie zapomnimy wspomnieć przy okazji recenzji.
pobierz 155.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DARK z Jakbyniepaczeć, Harriet i Karolina Bruchnicka o Filmach Wstydu
W odcinku rozmawiamy o trzech sezonach "DARK". Pojawiają się spoilery, ale raczej delikatne. Dołącza do nasz Kaja Szafrańska z vloga Jakbyniepaczeć. Rozmawiamy o jej podróży do Niemiec śladami "Dark". Następnie recenzja Harriet, długie rozmowy o zmarłym Ennio Morricone, a na koniec Karolina Bruchnicka i jej Lista Wstydu. 
pobierz 148.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
7500, Ulepszenie, Eurovision coś tam, coś tam i Małe ogniska
"7500" do zobaczenia na Prime Video. Solidny thriller z Josephem Gordonem-Levittem . Recenzujemy "Ulepszenie", czyli film Leigh Whannell a,  którego "Niewidzialnego człowieka" oglądaliśmy jeszcze przed pandemią. Następnie Will Ferrell i Rachel McAdams nabijają się z Eurowizji, ale czule.  Na koniec "Małe ogniska", czyli takie nieudane "Wielkie kłamstewka"
pobierz 140.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Ukryte życie, Zdrajca, To wiem na pewno. Wszystko smutne
Terrence Malick dawno nie był w takiej formie. To nie znaczy, że jego film "Ukryte życie" jest wybitny. Albo znaczy, zależy kogo z nas spytać.  "Zdrajca" to film, na który włoska mafia zasługiwała. Maksiproces i maksi dramat sądowy.  "To wiem na pewno" z podwójną rolą Marka Ruffalo to smutki smutków. Autor Derek Cianfrance tak już ma.  Film Wstydu w ramach #ListyWstydu zdradza Dominika Gnatek, autorka "Zwykłych losów Zofii". 
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Ukryte życie, Zdrajca, To wiem na pewno. Wszystko smutne
Terrence Malick dawno nie był w takiej formie. To nie znaczy, że jego film "Ukryte życie" jest wybitny. Albo znaczy, zależy kogo z nas spytać.  "Zdrajca" to film, na który włoska mafia zasługiwała. Maksiproces i maksi dramat sądowy.  "To wiem na pewno" z podwójną rolą Marka Ruffalo to smutki smutków. Autor Derek Cianfrance tak już ma.  Film Wstydu w ramach #ListyWstydu zdradza Dominika Gnatek, autorka "Zwykłych losów Zofii". 
pobierz 137.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Pięciu Braci, W głębi lasu oraz trzy filmy z American Film Festival
KinoTalk premierowo w każdy poniedziałek na żywo w Radiu RAM (89,8 lub radioram.pl), podcast zawsze we wtorek. "Pięciu braci" czyli głośny powrót Spike'a Lee. Opowieść o czterech weteranach z Wietnamu, którzy po latach starają się odnaleźć swojego dowódcę... i złoto.  Recenzujemy  drugi polski serial Netflixa "W głębi lasu", który jest adaptacją prozy Harlana Cobena. Netflix zakupił prawa, aż do 14 książek. Każdy z nas przygotował jeden, ciekawy film dostępny online. Tak się składa, że wszystkie miały premierę na American Film Festival.
pobierz 122.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Siły Kosmiczne, Betty, Jak zostałem gangsterem i Lista Wstydu
Steve Carell w kolejnym serialu komediowym. Tym razem podbój kosmosu w "Siłach kosmicznych". Kogo bawi, tego bawi, większość ekipy podcastu - nie. "Betty" czyli dziewczyny na deskorolkach w Nowym Jorku. Fajnie, ładnie, miło. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czyli najpewniej nieprawdziwa historia, ale sprawna realizacyjnie. Chociaż twórcy za bardzo wzięli sobie do serca "opowiadanie". Narrator jest nieznośny.  Lista Wstydu to nowy cykl w ramach, którego przyznaliśmy się do klasycznych/kultowych filmów, których nigdy nie udało nam się obejrzeć. Nadrobiliśmy je i zrecenzowaliśmy: Miłka mówi o "Człowieku z blizną", Maciej o "Fatalnym Zauroczeniu", a Krzysztof o "Sieci".  Poprosiliśmy też przedstawicieli branży filmowej o zabranie głosu. Do swojego Filmu Wstydu przyznaje się Urszula Śniegowska - dyrektorka American Film Festivalu. 
pobierz 70.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Najlepszy polskie filmy dekady z Michałem Oleszczykiem. Mrs America i Córka Boga
Wybrać trzy najlepsze polskie filmy dekady to zadanie karkołomne. Jednocześnie dostarczające fantastycznej rozrywki. Nie lubimy się bawić sami,  a Michał Oleszczyk zgodził się do nas dołączyć. Sprawdźcie podcast SpoilerMaster - Podcast do słuchania po seansie . Zaraz jak skończycie słuchać naszego.  Rozmawiamy też o wybitnej produkcji "Mrs America". Lata '70 Stany Zjednoczone, trwa walka o wprowadzenie ustawy ERA.  Na koniec "Córka Boga" Małgorzaty Szumowskiej. Trochę szkoda gadać, ale pogadaliśmy. 
pobierz 125.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Luce, Zatrzyj ślady, Gołąbeczki i WIELKA
Trzy filmy: Luce, Zatrzyj ślady, Gołąbeczki i serial: Wielka. Na początek, jak zawsze, cykl #Wrobocie , czyli sprawdzamy, co warto zacząć oglądać, co niebawem się kończy, a co miało premierę online. Pierwsza recenzja to "Luce" ze świetną obsadą: Naomi Watts, Tim Roth i Octavia Spencer. Czyli jak to jest z tym amerykańskim snem? Później "Zatrzyj ślady" Debry Granik czyli zupełnie inny film o dojrzewaniu. Takie "Wszystko za życie" ale bez fajerwerków. Czyli cywilizacji mówimy: NIE! W kinie coraz trudniej o komedię romantyczną, ale dla fanów Netflix przygotował "Gołąbeczki. Na koniec "Kocham łów szalenie" czyli Katarzyna w 10 odcinkowym serialu "Wielka".
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Naprzód! Asystentka, Pechowi szczęściarze i Lucy in the Sky
Na początek cykl "W robocie" czyli na co warto zwrócić uwagę, co pojawiło się na platformach streamingowych i czemu warto poświęcić czas. Następnie. Wydajemy wojnę serialom, czas na filmy, solidne 90-140 minut. Zaczynamy od "Naprzód" studia Pixar. Jak na tę firmę wyjątkowo słaby. Na swoim koncie mają przecież "Coco", "Odlot" czy "Toy Story". Tak czy inaczej. Będziecie na nim płakać, gwarantuję. Noah Hawley to autor znakomitego serialu "Legion", który jak żaden inny bardzo na serio podszedł do superbohaterów. Po jego fabularnym debiucie spodziewałem się wszystkiego najlepszego, zwłaszcza, że główną rolę gra Natalie Portman. Wyzwaniem będzie znaleźć jakiekolwiek plusy tego filmu. Aystentka opowiada o Jane (nagrodzona nagrodą Emmy za rolę w serialu "Ozark" Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Że czeka ją każde możliwe piekło przypisywane karierze w tej branży dowie się chwilę później. Na koniec argentyńscy "Pechowi szczęściarze", którzy mieli nawet przez moment 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomattos.
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Aquamenti! Czyli #TOP3 filmów o Harrym Potterze, The Eddy i Kalifat
Redaktorka naczelna Filmawki Maja Głogowska powspominała z nami sagę o Harrym Potterze. Wybraliśmy TOP3, a najlepszy film mógł być tylko jeden. Chociaż były trzy. (03:04). Joanna Kulig w serialu Damiena Chazella. Jazz, Paryż i zbędny wątek kryminalny w "The Eddy" (42:03)  Na koniec najpopularniejszy szwedzki serial "Kalifat" (01:13:19)
pobierz 134.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek