Rowerowy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Historie, które powstają dzięki pasji połączonej z napędem, ramą, kołami, kierownicą i przede wszystkim osobą.
Data dodania: 2020-04-10 15:40:54
Data aktualizacji: 2020-10-30 04:25:04
Audycji w katalogu: 40
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
Seksizm, czyli dlaczego szosa jest facetoł - Maria Kostacińska
To chyba najpoważniejszy odcinek z tym podkaście. Temat jest bardzo ważny, a kolarstwo to jedynie tło do dyskusji, wspólny mianownik, który pokazuje, że w liczniku źle się dzieje. Razem z Marią Kostacińską rozmawiamy o dyskryminacji kobiet.
pobierz 88.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Strida - zrozumiałem o co chodzi
Rower zredukowany do koniecznego minimum. Powstał jako studencki projekt rozwiązujący problem dojazdów koleją na uczelnię. Strida, składak, który chcesz mieć w bagażniku, pod biurkiem i w schowku na szczotki.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Nowy Sezon w Podkaście Rowerowym - Trailer
Szybko zorientujesz się, że sporo się zmieniło. Dwa miesiące przerwy dały mi przestrzeń do tego, żeby zacząć nowy podkast. Nowy podkast rowerowy. // w zasadzie to nowy sezon, ale ja wolę myśleć o nim jako całkiem nowym projekcie Z tej strony mikrofonu Piotr Peszko. Witaj w drugim sezonie Podkastu Rowerowego. Powiedziałem, że podkast jest nowy. Nowy, bo skupiony na historiach, opiniach i przeżyciach ludzi, którzy mają rower i z niego korzystają. Nowy, bo odważyłem się nagrać odcinki solo, w których testuję sprzęt. Nowy, bo regularnie się ukazujący i nowy, bo jeszcze bliżej Ciebie. Dlaczego warto zasubskrybować? Głównie dlatego, że w podkaście pojawią się ludzie. Ludzie, których znasz, bo są znani, ale także ludzie, których nie udałoby Ci się spotkać. Jedni i drudzy przynoszą do podkastu swoje historie, wrażenia, opinie i wiedzę. Możesz od nich czerpać, możesz się z nimi nie zgadzać, ale nie uda Ci się ich zignorować. Podkast rowerowy jest częścią 2edu media, nowej inicjatywy, która ma robić między innymi podkasty i w ramach której tworzę też podkast elearning na serio.
pobierz 1.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Wyprawy rowerowe z dziećmi - Ola Pelc NaZwiadach.pl (odc. 31)
Czułem się podczas tej rozmowy niemal jak pełnoprawny ekspert od zabierania dzieci na rower. Niemal, bo ja nie prowadzę bloga i to nie ja wydałem e-book, w którym dzielę się swoimi doświadczeniami z wypraw rowerowych z dziećmi. Na szczęście była ze mną Ola Pelc z NaZwiadach.pl To jest odcinek, dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na wakacje, a lubią rower. Jest to odcinek dla tych, którzy się trochę boją i dla tych, którzy nie do końca są pewni, że dzieci poradzą sobie kilka dni w trasie. Wyprzedzając trochę treść odcinka odpowiem - poradzą sobie świetnie, ale jako rodzice musicie odrobić zadanie domowe. Odpowiadamy wspólnie na następujące pytania: - Kiedy dziecko jest gotowe na wyprawę rowerową? - W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo na drodze? - W co się spakować i dlaczego sakwy to dobry pomysł? - Jak zorganizować dzień w podróży? - Jak wytłumaczyć dzieciom odległość? - Co odpowiedzieć kiedy pada pytanie: Daleko jeszcze? - Dlaczego rodzic musi być mądrym KaOwcem? Narzekamy też trochę na to, że nie ma dobrych ciuchów rowerowych dla dzieci. Chwalimy, wspominamy i zachęcamy.
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Tajlandia na rowerze, bo chciałem pojechać gdzieś dalej - Rafał Ignasiak (odc. 30)
Rafał mnie denerwował. Jest profesjonalnym trenerem. Zna się na swoim fachu, ale mnie denerwował. W moim szczycie projektów szkoleniowych, bo działamy w tej samej branży, on. wybrał się do Tajlandii. No i niby nie ma w tym nic szczególnego, ale on pojechał tam rowerem i uprawiał coś, co nazywam rowerową szwendaczką. W tym odcinku… Razem z Rafałem Ignasiakiem odpowiemy sobie na następujące pytania: Dlaczego ludzie nie rozumieją rowerowej wyprawy? Z czym wyskoczył policjant? Kto komu smarował kolano? Co robić, żeby jeść na ulicy, ale nie spędzać dni w pozycji „wyjścia z progu”?
pobierz 38.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Pierwsze urodziny podkastu i zaległa historia (odc. 29)
Dokładnie rok temu zaczął się Podkast Rowerowy i dokładnie rok temu obiecałem historię o tym jak to stawiałem pierwsze kroki (lub obroty) na wpinanych pedałach SPD.
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak projektuje się rowery i z czego możemy być dumni? Rozmowa z Janem Kilińskim (odc. 28)
Projektowanie roweru to jest coś, czego można się nauczyć. Żeby jednak projektować rowery, na których ludzie chcą jeździć (posłuchaj też odcinka o rowerach z bambusa) trzeba zaangażować bardzo dużą liczbę profesjonalnych testerów, żeby działy R&D miały nad czym pracować. Czy jest inna droga? Okazuje się, że tak i właśnie ją przybliży Ci w tym odcinku Jan Kiliński.
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Q&A [Maj 2020] - Rowery elektryczne, piwo, miejscówki, podkarpacie, motywacja i podkasty (odc. 27)
W tym odcinku odpowiadam na pytania słuchaczy. Może wyjdzie nam z tego taka comiesięczna tradycja... a może nie. Zobaczymy, czy moje odpowiedzi przypadną Wam do gustu. Jaka jest Twoja motywacja do prowadzenia podkastu? Jak długo przygotowujesz się do podkastu? Czy rower elektryczny to nie cheatowanie? Co powiesz osobie, która zaczyna przygodę z rowerem? Czy jest coś czego nie lubisz w robieniu podkastu? Jakie piwo lubisz? Kiedy będzie Twój nowy rower? Kiedy rajd na orientację? Ulubiona miejscówka w Krakowie? Ulubiony podkast niepodróżniczy i nierowerowy? Najcudowniejsza trasa?
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odwaga do podróżowania, Great Divide Trail i bikepacking w Ałtaju - Katarzyna Jadaluk, Jakub Rybicki (odc. 26)
Na czym polega odwaga do podróżowania? Na to pytanie odpowiada w tym odcinku para, której rower Huragan robi za choinkę, ze szlaku wpadają na niedźwiedzia, imprezują z szamanami przy dźwiękach Leningradu, a zamiast rzucać wszystko i jeździć w Bieszczady, wybierają góry Ałtaju. Moimi gośćmi są: Katarzyna Jadaluk - grafik, podróżniczka i podkasterka; Jakub Rybicki - podróżnik, fotograf, dziennikarz i pilot wycieczek.
pobierz 58.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Damy radę? Co o tym powie psycholog? Rozmowa z Martą Niedźwiecką (odc. 25)
Lockdown działa na nas źle. Nie chodzi o samo siedzenie w domu, ale o nasz strach. Boimy się o naszą przyszłość. Niepewność tego, co może się wydarzyć zabiera nam motywację i... chyba radość z życia. Co możemy zrobić? Na to pytanie odpowie Marta Niedźwiedzka - psycholog i podkasterka ( [link] ).
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
AnnaTkocz - Damy Radę - mikropodcast kryzysowy
Pracuje, rozciąga się na dywanie i dzwoni do znajomych. Tak radzi sobie z czasami koronawirusa Anna Tkocz.
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Robert Szewczyk - Damy Radę - mikropodcast kryzysowy
Serwisuje rowery i gra na gitarze. Tak radzi sobie z czasami koronawirusa Robert Szewczyk.
pobierz 2.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Bartosz Mikler - Damy Radę - mikropodcast kryzysowy
Malowanie garażu, żonglerka i trickboard. Tak radzi sobie z czasami koronawirusa Bartosz Mikler.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Wyprawy rowerowe - po czym poznać dobrą ofertę, czyli od zajwki do biznesu - Marcin Kozioł 80rowerow.pl (odc. 24)
W tym odcinku Marcin Kozioł z projektu rozmawiamy o tym: - Jak zajawka rowerowa ewoluuje w biznes? - Po czym poznać, że oferta wycieczki rowerowej jest wiarygodna? - Jak organizuje się wyprawę rowerową? - Jak profesjonalizować biznes wyprawowy?
pobierz 47.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Kolarstwo Grawitacyjne (Dirtjumping, Freeride, Enduro Downhill) - opowiadają Jan Kiliński i Magda Szczekutek (odc. 23)
Kolarstwo grawitacyjne – rodzaj kolarstwa górskiego uprawianego na silnie nachylonych stokach naturalnych lub specjalnie przygotowywanych trasach. O tym będzie ten odcinek. Jest chyba najbardziej edukacyjny ze wszystkich jakie do tej pory nagrałem i zmontowałem, ale właśnie tego nam trzeba było.
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Bez Trzymanki - Zostać versus jechać
Nie wiem co zrobić. Nie mam zdania, ale przegadanie tematu z samym sobą działa na mnie dobrze, więc mamy odcinek :)
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak pasja rowerowa może wywieźć Cię z centrum Warszawy w ciemny las? Magdalena Szczekutek i Jan Kiliński opowiadają o życiu (odc. 22)
Przygotowywałem się do tej rozmowy długo, ale było warto, bo udało mi się moich gości zaskoczyć. W ich nowym domu, mniej więcej w połowie Góry Żar, spędziłem ponad dwie godziny rozmawiając o tym co jest dla nich ważne, czyli nie tylko o rowerach. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Janem Kilińskim i Magdaleną Szczekutek.
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Trzy powody, dla których lubię serwis rowerowy (odc. 21)
Usiadłem w poniedziałek przed mikrofonem, bo kilka dni wcześniej odebrałem rower z serwisu. To jest niby normalna i prozaiczna sprawa, ale patrząc na to, co dzieje się w różnych rowerowych grupach nie do końca. Mamy gdzieś w sobie chęć ubabrania się w smarze, rozkręcania, skręcania i opiekowania się śrubkami, które pozostały z naszych rowerowych ulepszeń. Sam kiedyś zabrałem się nawet za składanie roweru, ale... no cóż posłuchajcie i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami z korzystania z usług serwisantów rowerowych.
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
VeloMalopolska, czyli po co nam trasy rowerowe? - Jarek Tarański (odc. 20)
Dzięki Jarkowi o trasach rowerowych w Małopolsce wiemy wiele. Dzięki temu, co robi dla Urzędu Marszałkowskiego wiemy co dzieje się rowerowo w całym województwie. Zadałem całkiem sporo nurtujących mnie rowerowo-filozoficznych pytań i wyszła z tego ponad godzina rozmowy, do której serdecznie Cię zapraszam.
pobierz 43.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Bikefulness, czyli dlaczego stary rower jest lepszy od nowego - Ewelina Przygoda (odc. 19)
Zdjęcia i linki na stronie: [link] Dlaczego kochamy stare rowery? Co jest w nich magicznego i dlaczego dzięki nim możemy podróżować uważnie i kultywować rowerową uważność.
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek