Domagała się teatru

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Cykl prowadzony przez krytyka teatralnego Tomasza Domagałę. Gośćmi audycji są ludzie teatru: aktorzy, reżyserzy, dyrektorzy instytucji oraz twórcy scenografii, choreografii czy muzyki. Tematem programu jest (po prostu) teatr we wszystkich swych formach i odmianach, widziany oczami krytyka, podróżującego po całej teatralnej Polsce. Najnowsze premiery i festiwale, teatralne nurty i mody, obowiązujące sezonowe narracje, sensacje oraz podsumowania - wszystko to znajdą Państwo w programie Tomasza Domagały.
Data dodania: 2020-04-11 15:14:23
Data aktualizacji: 2021-01-23 09:45:05
Audycji w katalogu: 25
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak ocalić świat na małej scenie? Elżbieta Wrotnowska-Gmyz oraz Bartosz Zaczykiewicz
- Środowisko aktorskie jest w trudnej sytuacji z powodu pandemii, ale radzimy sobie - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, dyrektor Instytutu Teatralnego. - Trudno jest przetrwać okres, który nie wiadomo ile potrwa, ale podejmujemy działania - dodał Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Jak ocalić świat na małej scenie? Zofia Uzelac oraz Dorota Segda
- Bierzemy pod uwagę fakt, że nie wrócimy do Akademii już do końca wakacji. Staramy się tak pracować, żeby studenci zyskiwali z tych zajęć jak najwięcej - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Dorota Segda, rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Z kolei zdaniem Zofii Uzelac, dziekan Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi "studenci czwartego roku są w bardzo trudnej sytuacji".
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Smutny widok". Jak funkcjonuje świat teatru w dobie pandemii?
- Tak jak większość teatrów, nie możemy doczekać się powrotu publiczności - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Augustynowicz, reżyser i dyrektor Teatru Współczesnego w Szczecinie. - Pusty i milczący teatr to smutny widok - dodał Bartosz Szydłowski, dyrektor Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, który również był gościem audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU".
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Boli przy oglądaniu". Małgorzata Sikorska-Miszczuk o przedstawieniu „Jak ocalić świat na małej scenie?”
- Teatr diagnozuje świat, w zgodzie z jakąś prawdą, która wynika z osobistych historii. Wznosi się o piętro wyżej, dotyka diagnozy świata, ale też czegoś bardzo duchowego, tej naszej ludzkiej niemożności, że nasza miłość jest zawsze ułomna - mówiła w Polskim Radiu 24 o spektaklu „Jak ocalić świat na małej scenie?” dramatopisarka i scenarzystka Małgorzata Sikorska-Miszczuk. Gościem audycji był także reżyser tego przedstawienia Paweł Łysak, dyrektor "Teatru Powszechnego" w Warszawie.
pobierz 29.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Joanna Krauze: polski teatr jest w lepszej kondycji niż polskie kino
- Przede wszystkim w kontekście dojrzałości, tematyki czy dialogu. Mamy też bardzo zdolnych dramaturgów - oceniła w Polskim Radiu 24 reżyserka Joanna Krauze.
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Jerzy Grzegorzewski. Wspomnienie wybitnego reżysera i scenografa teatralnego
9 kwietnia minęła 15. rocznica śmierci wielkiego wizjonera, artysty Teatru Polskiego, Jerzego Grzegorzewskiego. W audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" wspominali go aktorzy: Jerzy Radziwiłowicz i Wojciech Malajkat.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
"Ginczanka. Przepis na prostotę życia" w reż. Anny Gryszkówny w Teatrze Łaźnia Nowa
6 marca 2020 roku w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie odbyła się premiera spektaklu "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" - monodramu poświęconego Zuzannie Ginczance, w reżyserii Anny Gryszkówny. W roli Ginczanki wystąpiła Agnieszka Przepiórska. Jak sama mówi, dzięki temu spektaklowi "głos Zuzanny Ginczanki naprawdę brzmi". 
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
"Fanny i Aleksander" wg Ingmara Bergmana w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy
- Ta historia wydaje się strasznie prosta, jednak film nie istnieje bez całej biografii Bermana. To jest powrót do dzieciństwa, ale kompletnie wmyślonego - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kos, reżyser spektaklu.
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
"Żeglarz" w reż. Wojciecha Rodaka w Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu
- Ten spektakl jest rodzajem żywego pomnika. Najciekawsze dla nas było to, że temat upamiętnienia tam zawarty, jest nadal aktualny - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Rodak, reżyser spektaklu pt. "Żeglarz" w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Nowe przekłady dramatów Antona Czechowa
- Bardzo dużo jeżdżę na festiwale teatralne do Rosji, oglądam dużo rosyjskiego teatru w tym Czechowa. To zwróciło moją uwagę  jako widza, Czechow brzmi fantastycznie współcześnie – mówiła w Polskim Radiu 24 tłumaczka Agnieszka Lubomira Piotrowska.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
"Gracjan Pan. Musical" we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol
- Dlaczego twórczość Gracjana Roztockiego w teatrze muzycznym? On opowiada o szczęściu, a jego mediami są piosenka i taniec. To był najbardziej organiczny pomysł świata - powiedział Cezary Tomaszewski, reżyser "Gracjan Pan. Musical". W audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" rozmowa o teatralnej formie twórczości jednego z najsłynniejszych polskich youtuberów.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Piotr Beczała o "Halce" w reż. Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie
- W kwestii "Halki" czy innej polskiej opery próbowałem zrobić coś od wielu, wielu lat. Zaczynało się to od rozmów z dyrektorami oper czy dyrygentami. Kupiłem w Polsce kilka egzemplarzy partytury, żeby móc ją im podarować - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Beczała, jeden z najwybitniejszych współczesnych tenorów lirycznych świata, współpracujący na co dzień z nowojorską Metropolitan Opera, mediolańską La Scalą czy wiedeńską  Staatsoper, w przedstawieniu Mariusza Trelińskiego - odtwórca roli Jontka.
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
"Oni" w reż. Piotra Ratajczaka w Teatrze Polskim w Warszawie
Teatr Polski w Warszawie zaprasza na spektakl "Oni", najnowszą sztukę w swoim repertuarze. O szczegółach przedstawienia opowiedział w audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" reżyser Piotr Ratajczak.
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
"Alicja w krainie czarów" w reż. Pawła Paszty z Teatru im. Horzycy
Toruński Teatr im. Horzycy przygotował nową inscenizację "Alicji w krainie czarów". O spektaklu opowiadali w Polskim Radiu 24 odtwórczyni głównej roli Joanna Rozkosz i reżyser Paweł Paszta.
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
"Anioły w Ameryce" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w krakowskim Teatrze Ludowym
- Polityka dzisiaj jest kwestią tylko i wyłącznie wyboru "co się opłaca". (...) Stwórzmy wroga, bijmy go, jak się znudzi stworzymy następnego - oceniła mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Bogajewska, reżyserka sztuki"Anioły w Ameryce".
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Opera Rara Krystiana Lady
- Ten projekt powstał w oparciu o teksty napisane przez kobiety w Afganistanie. To nie są ani pisarki, ani kobiety, które pracują na uniwersytecie. To są matki, żony i córki, kobiety, które żyją w bardzo trudnych warunkach, mianowicie na obszarach zajętych przez Talibów - mówił w Polskim Radiu 24 Krystian Lada, reżyser opery "Unknown, I Live With You".
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Matka Joanna od Aniołów" w reż. Jana Klaty w Nowym Teatrze w Warszawie
Reżyser teatralny Jan Klata, w spektaklu stworzonym na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, zapewnia widzom efektowną konfrontację dobra i zła. Sztuka do zobaczenia w Nowym Teatrze w Warszawie, opowiedzieli o niej w Polskim Radiu 24 sam reżyser oraz scenograf Justyna Łagowska.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Kaspar Hauser" w reż. Jakuba Skrzywanka w Teatrze Współczesnym w Szczecinie
- Kwestia kondycji społeczeństwa, zwłaszcza we współczesności, z jakimi tendencjami się spotykamy, jest dla mnie najważniejszym tematem w mojej pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Skrzywanek, reżyser spektaklu "Kaspar Hauser" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Gościem była również Agata Skwarczyńska, odpowiedzialna za scenografię i reżyserię świateł. 
pobierz 54.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Wiśniowy sad" w reż. Krzysztofa Rekowskiego w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach
Reżyser Krzysztof Rekowski mówił na antenie Polskiego Radia 24 o sztuce "Wiśniowy sad", którą wystawia na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. - Zacząłem widzieć trochę inne towarzystwo niż to, do którego przywykliśmy z klasycznej lektury "Wiśniowego sadu" - przyznał.
pobierz 30.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Wigilie Anny Polony
- Kiedy po raz pierwszy stanęłam na scenie i powiedziałam ten wiersz przed całą szkołą, miałam niespełna 7 lat. To była podstawówka, rok 1945, ten świąteczny okres zapamiętałam więc szczególnie, bo była to pierwsza Wigilia po wojnie - mówiła w Polskim Radiu 24 legendarna aktorka teatralna i filmowa, Anna Polony.
pobierz 32.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek