Bzdury na niedziele

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Bzdury na niedziele, czyli o tym, co bawi, smuci, irytuje i zastanawia, bo żeby było ciekawie - musi być różnie
Data dodania: 2020-04-15 22:38:48
Data aktualizacji: 2021-01-23 23:15:07
Audycji w katalogu: 19
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 miesięcy temu
Facet z odzysku odc.19
Kim jest facet z odzysku? Co ma wspólnego z kaszmirowym swetrem z lumpeksu i dlaczego warto czasami w niego zainwestować? Na te wszystkie enigmatyczne pytania odpowiadam w ostatnim odcinku podcastu Bzdury na niedziele No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kiedy pojawia się zdrada? odc. 18
No właśnie kiedy? Dlaczego w ogóle zdrada się pojawia i dlaczego ludzie, którzy deklarują, że się kochają - jednak zdradzają? Dllaczego związek to biznes i czy do zdrady warto się przyznać? Takie tematy dzisiaj poruszam. W tym odcinku temat zdrady, nie został jednak wyczerpany, a jedynie lekko liźnięty a to znaczy, że jeszcze duży kawał do lizania pozostał i nie omieszkam tej sposobności wykorzystać. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Porzuceni mają lepiej odc. 17
Tak, dobrze czytasz porzuceni mają lepiej, są w lepszej sytauacji niż porzucający, którzy mają skrupuły. Możesz teraz oponować, bo jedno z drugim się gryzie. Jak porzucający mogą mieć skrupuły, skoro porzucają? Robią kumuś krzywdę, przez nich ktoś cierpi. Porzucający też cierpią a piętno suki i skurwiela ciągnie się za nimi, jak smród po gaciach. Ja byłam taką suką i znam ten smród, dlatego Ci o nim opowiem.
pobierz 10.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Zaraza związku odc. 16
Zaraza związku to nie mit. Chociaż jej nie widać, bo lubi się bawić w chowanego, ani nie można jej zmierzyć, ponieważ nie posiada powłoki - jednak istnieje. Jest bardziej niepozorna niż avocado, które wygląda zachęcająco na instagramowych zdjęciach, zdrowego śniadania a smakuje jak... coś, co z pewnością nikt nie uznałby za nadające się do jedzenia. Zaraza związku, może związek podkopać, do tego stopnia, że będzie się chwiał, jak pijak, robiący jaskółkę, dla udowodnienia swojej trzeźwości i to jest wariant optymistyczny, bo zaraza związku, może ów związek bez ostrzeżenia rozłożyć na łopatki. Czym jest zaraza związku? No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kiedy zaczyna się miłość? odc. 15
No właśnie kiedy? Czy miłość zaczyna się, wtedy, kiedy doświadczamy romantycznych uniesień? Kiedy chcemy spędzać ze sobą każdą chwilę? A może dopiero wtedy, gdy pierdzimy razem pod jedną kołdrą? Ja wiem jedno, kiedy zaczyna się miłość, kończy się magiczne myślenie o niej. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nachalna z urody odc. 14
Wiele można o mnie powiedzieć, ale na pewno nie to, że jestem nachalna z urody - a szkoda, bo każda osoba nachalna z urody ma w życiu lepiej. Na czym polega to uprzywilejowanie? Dlaczego nachalni urodowo, już na starcie dostają dar od bozinki? I  jakie są tego daru, ciemne strony? O tym dziś usłyszysz w podcaście, więc nadstawiaj uszy szczególnie, gdy jesteś nachalna z urody. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Strażniczki brzydoty odc. 13
Ilekroć wychodzę do ludzi pilnuję, żeby moja brzydota siedziała w domu, porządnie przykuta do kaloryfera. Jestem strażniczką własnej brzydoty i jednocześnie więźniem ograniczeń jakie sama na siebie nakładam, w starchu przed zdmaskowaniem mojej brzydoty. Nie tylko ja tak robię, Ty pewnie też. Sprawdź, czy też jesteś starażniczką brzydoty. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 14.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mugolskie święta odc. 12
Lepsze święta magiczne, czy przyziemnie i płytkie? Pewnie wolisz wariant pierwszy? Czuję się jednak w obowiązku, uprzejmie Ci donieść, że na magiczne, nie masz co liczyć. Chyba, że jesteś absolwentką, bądź absolwentem szkoły magii. W takim przypadku, zwracam honor. Jeśli jednak nie, to posłuchaj o tych przyziemnych świętach, mugolskich, bo one też mogą być fajne.  A już na pewno fajne jest, wpieprzanie mandarynek podczas oglądania świątecznych filmów. Doświadczenie  bezcenne. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Chłop, Baba i porządki odc. 11
Czy da się chłopa nauczyć porządku? Trzeba próbować. To jest tak, jak z kwiatkami, czasami pielęgnujesz, dbasz, wkładasz dużo serca a i tak się zalęgną robale. Nigdy nie wiesz jaki będzie rezultat, dlatego powtarzam- trzeba próbować ;-)  Podam Ci kilka moich bzdurnych metod, żeby proces resocjalizacji, przebiegał mniej boleśnie i dla Chłopa i dla Ciebie. Pamiętaj, soliadaryzuje się z Tobą w tym cierpieniu, też przez to przechodzę. Będzie dobrze. Razem damy radę :-) No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Egoizm pod przykrywką odc. 10
Bliżej Ci do altruisty czy egoisty? Nie musisz odpowiadać, bo to oczywiste, że jesteś egoistą. Możesz nie mieć odwagi przyznać tego otwarcie, ale ja i tak swoje wiem.  Egoizm to postawa, która nie jest mile widziana i akceptowana społecznie, dlatego musi działać pod przykrywką. A jaka to przykrywka? Takie rozkminy dzisiaj w podcaście. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Gościnność w kroku odc. 9
Odnoszę wrażenie, że męska gościnność w kroku jest OK, a ta kobieca już niekoniecznie. W dodatku ocenianie na minus w prowadzeniu się, kierowane jest do kobiet i co najgorsze, wychodzi częściej od bab niż chłopów. Dlaczego? Może właśnie te z nas, które nie pozwalają sobie na puszczanie się, krzyczą najgłośniej i oceniają najsurowiej.  I nie tylko chodzi o dosłowne puszczanie się, ale też puszczanie blokad, emocji, popędów. A Ty? Wolisz moralizować, czy się puszczać? No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 15.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Horoskop odc. 8
Oświadczam wszem i wobec, że uwielbiam mój horoskop. Jestem spod znaku Koziorożca i choć mam świadomość, że układ planet na niebie ma tyle wspólnego z moją przyszłością i cechami charakteru, co karaluch i  kozie bobki, ale to nie zmienia faktu, że uwielbiam mój horoskop. A dlaczego darze go takim uwielbieniem, opowiadam w najnowszym odcinku. No to, ten tego zaczynamy !
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Naiwność odc. 7
Już od dawien, dawna przestałam być dzieckiem, ale dziecięca naiwność nadal we mnie siedzi i daje o sobie znak. Ta naiwność, nie robi mi  żadnej krzywdy, co najwyżej powoduje, że od czasu otwieram szeroko oczy,  przecieram ze zdumienia  i muszę przyznać sama przed sobą, że moje przekonania kontra rzeczywistość to zupełnie inne bajki. No to, ten tego zaczynamy !
pobierz 7.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Dziadzienie odc. 6
Robię się stara, zjawisko to znane jest także pod nazwą dziadzienie. Na moje osobiste dziadzienie, znalazłam ewidentne dowody i wcale nie chodzi o wąs pod nosem i bruzdy na czole. Sprawa jest nieco głębsza.  O symptomach mojego dziadzienia opowiadam w podcaście. No to, ten tego zaczynamy !
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Szczęście w nieszczęściu odc. 5
Masz Ci Babo nieszczęście. Teraz je możesz wszędzie ze sobą nosić, umartwiać się, moralizować innych, że nic nie rozumieją. Możesz się też w nieszczęściu kąpać i usprawiedliwiać nim fakt, że szczęście do Ciebie i tak nie przyjdzie. Ja na całe szczęście mam podcast i tam rozwodzę się nad tym, czym jest szczęście w nieszczęściu. No to, ten tego zaczynamy !
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Akceptacja odc.4
Nasz świat gloryfikuje perfekcjonizm, dostajemy nieustannie w ryj komunikatami, że ktoś tam jest perfekcyjną panią domu, ktoś inny perfekcyjną matką a Bożena spod siódemki taka piękna, zgrabna i powabna, że gacie  same spadają. A ja? Jaka ja jestem myślisz sobie i prawdopodobnie dojdziesz do wnoisku, że nie taka idealna jak Bożena. A skoro inna niż ona, to pewnie gorsza, no chyba, że jesteś moją koleżanką Judytą, która zawsze i wszędzie twierdzi, że jest zajebista - a  za te monologi do lustra, które wygłasza o swojej zajebistości, ją po prostu uwielbiam. Nie jesteś zapewne Judytą, ale w dążeniu do akceptacji, to Cię absolutnie nie skreśla.  O tym, dlaczego opłaca się akceptować siebie i co spędza sen z powiek niektórym niewiastom, już w nowym odcinku. No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 7.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak być mężczyzną? odc3
Dzisiaj ważny temat, więc nadstaw uszy i rozsiąć się wygodnie w fotelu. Tak, do Ciebie mówię mężczyzno. Czy Ty, oby na pewno zachowujesz się tak, jak na mężczyznę przystało? Zawachałeś się przez chwilę nad odpowiedzią? I słusznie, ale nie przejmuj się, mądrzejsze głowy odemnie i od Ciebie  wzięły temat pod lupę i wyobraź sobie, że odkryły - jak być mężczyzną. Do zapoznania się z tą jakże bezcenną wiedzą, zachęcam też  Ciebie kobietko, bo gdyby Twój chłop z jakiś powodów, nie zachowywał się jak mężczyzna, to Ty moja Droga, możesz mu to wytknąć. Ja tu sobie robię małe podśmiechujki a okazuje  się, że są osoby, które  temat -  Jaki być mężczyzną, traktują na tyle poważnie, że zebrały całą wiedzę do kupy i spisały poradnik, i to nie jeden, żeby przypadkiem nic nikomu nie umknęło. Oznacza to, że pytanie Jak być mężczyzną, jest całkiem na miejscu, bo jednak istnieją mężczyźni, którzy mogą nie wiedzieć. A skoro nie wiedzą to trzeba im to powiedzieć, no i ja mówię ;-) No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Dziurawy koszyczek odc.2
Dziurawy koszyczek to coś, co głównie my kobiety posiadamy. I nie  zbereźniku! To nie jest to, co myślisz. Termin dziurawy koszyczek  wymyśliła moja ulubiona pisarka i terapeutka Kasia Miller, a odnosi się  do naszego głodu komplementów i kompletnego braku umiejętności ich  przyjmowania.  Wspominam o nim,  bo sama jestem na etapie łatania jego  denka. Nie jest to proste biorąc pod uwagę fakt, że chodź w kobietach  siła, z mojego doświadczenia wynika, że nie zawsze siebie nawzajem  umiemy komplementować. Na tej podstawie wyodrębniłam 5 typów komplemenciar. Sprawdź, czy  jesteś którąś z nich a może z jakąś miałaś obobiście do czyniena. Jak Ci  z tym było? No to, ten tego zaczynamy!
pobierz 10.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Sens istnienia odc. 1
Masz przed sobą pierwszy odcinek podcastu Bzdury na niedzielę , w którym opowiadam o wszystkim, co mnie bawi, smuci, irytuje i zastanawia. Powstał, bo muszę sobie jakoś umilić ten nadchodzący jesienno-zimowy czas, którego nie lubię do tego stopnia, że chętnie zapadłabym w zimowy sen. Dodatkowo, nie lubię też niedzieli, dlatego podcasty będą przekornie publkowane, co tydzień w niedzielę, żeby ją odczarować z mojego znielubenia, a może Twojego też? Jeśli szukasz podcastu, który będzie naszpikowany merytoryczną treścią to uprzedzam - nie ten adres. Nie będę też mówić jak masz żyć, jak wbić się w zaciasne jeansy, czy nauczyć się mandaryńskiego w tydzień. W moim smerfowym domku, z którego nagrywam, nie musisz robić nic.  A wiadomo, co się dzieje jak się nic nie robi - najlepsze pomysły wpadają do głowy. Mój podcast pozwoli Ci nie tylko owocnie poleniuchować, ale też oderwać Cię od inernetowej słownej treści, na rzecz relaksującego słuchania i tym samym przetrwać do wiosny. Ale nie obawiaj się nie będę zamulać przez 2 godziny, spokojnie. Maksymalnie 15 minut i masz mnie z głowy. Zamiast męczyć oczy skrolowaniem facebooka, uznaj to za 15 minutową medytację. Jestem przekonana, że tematy, które na mój popaprany sposób poruszam, też zaprzątają Twoją głowę. Pierwszy odcinek to Sens istnienia , brzmi poważnie, ale spokojnie to tylko pozory. Ostatnio wiele rzeczy nie ma dla mnie sensu, nawet ten podcast, ale cóż robić?  Można zrobić kilka rzeczy a dokładnie nawet trzy. A jakie?  O tym bzduruję sobie właśnie w podcaście. No to, ten tego zaczynamy
pobierz 11.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek