Życie we Francji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o życiu we Francji prowadzony przez Tomka, autora bloga LazurowyPrzewodnik.pl, który od 2014 r. mieszka na Lazurowym Wybrzeżu.
Data dodania: 2020-04-20 17:10:30
Data aktualizacji: 2020-10-21 11:10:14
Audycji w katalogu: 23
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 20 dni temu
#22 Prowansalskie winnice
W tym odcinku opowiadam o najciekawszych winnicach w Prowansji. Zdradzam na przykład, jakie wino produkuje Brad Pitt, z której winnicy pochodzi logo Chanel oraz gdzie znaleźć polski korkociąg w Prowansji. Jeżeli - tak jak ja, nie znasz się na winie, to ten odcinek jest dla Ciebie! Prowansalskie winnice opisałem szczegółowo w artykule na swoim blogu. Znajdziesz tam mapę winnic, mnóstwo zdjęć i oczywiście ciekawostek związanych z winnicami w Prowansji. Z tego odcinka podkastu o Życiu we Francji dowiesz się także, jak degustować wino, czy degustacje w winnicach są płatne oraz czy trzeba kupić wino po degustacji. Przydatne linki: Artykuł Prowansalskie winnice Blog podróżniczy LazurowyPrzewodnik.pl Strona podkastu Życie we Francji Instagram @lazurowewybrzeze Support the show ([link])
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#21 Jak kupić nieruchomość we Francji?
Jak kupić mieszkanie lub dom we Francji? O tym rozmawiam z Dominiką Nogier, właścicielką butikowego biura podróży i pośredniczką w zakupie nieruchomości we Francji. W 21. odcinku mojego podcastu "Życie we Francji" rozmawiam z Dominiką Nogier , która opowie o tym, jak sama kupowała dom na Lazurowym Wybrzeżu. Dominika zdradzi także, jakie kroki trzeba podjąć, aby kupić nieruchomość we Francji. Przydatne linki: Butikowe biuro podróży Dominiki wycieczkidofrancji.pl Facebook z ofertą Dominiki Serwis z ogłoszeniami leboncoin.fr Serwis z ogłoszeniami seloger.com Strona podcastu Życie we Francji Blog LazurowyPrzewodnik.pl Instagram Lazurowe Wybrzeże Kontakt z Dominiką Nogier jest możliwy pod adresem: dominika . nogier @ gmail . com (bez spacji). Support the show ([link])
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#20 Chamonix Mont-Blanc
Chamonix Mont-Blanc to najsłynniejszy ośrodek narciarski we Francji. Warto tu przyjechać także na letni wypoczynek, bo atrakcji nie brakuje! I właśnie o tym, co zobaczyć w Chamonix jest ten odcinek podcastu Życie we Francji. Wszystkie omawiane miejsca i atrakcje Chamonix i okolicy znajdziesz w artykule na moim blogu: Chamonix Mont-Blanc . Podczas audycji wspominam o podkaście Ruszaj w Drogę , który polecam serdecznie. Przy okazji pozdrawiam Kasię i Macieja! Znajdziesz mnie także na Instagramie @lazurowewybrzeze oraz na blogu LazurowyPrzewodnik.pl . Na koniec podziękowania dla Agnieszki za wsparcie językowe podczas podróży. Wybacz, że źle wymawiam wszystkie te nazwy w czasie audycji ;-). Support the show ([link])
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#19 Śladami Templariuszy i sera Roquefort w Aveyron
W departamencie Aveyron (Oksytania) spędziłem kilka dni nocując w starej owczarni tuż przy jeziorze. W pobliżu produkują słynny ser Roquefort, a okoliczne miasteczka należały dawniej do Templariuszy. O tym wszystkim opowiadam w 19. odcinku podcastu Życie we Francji . Miejsca wymieniane w tym odcinku opisałem na blogu. Polecam te artykuły: Odpoczynek w Aveyron (w tym artykule znajdziesz link do omawianego noclegu) Roquefort-sur-Soulzon Wiadukt Millau Peyre La Couvertoirade Zapraszam także na mój Instagram @lazurowewybrzeze . Support the show ([link])
pobierz 17.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#18 Praca w korporacji we Francji
Gościem tego odcinka podcastu Życie we Francji jest Magda Kuprowska, autorka bloga worldbymagda.com. Magda pracuje w Paryżu w międzynarodowej korporacji. Z Magdą rozmawiałem m.in. o tym, czym się zajmuje, dlaczego w jej biurze nie ma kuchni oraz czy to prawda, że dzień pracy zaczyna przerwą na kawę. Magdę można znaleźć w Internecie na stronie worldbymagda.com . Instagram Magdy: @worldbymagda . Wszystkie odcinki mojego podcastu o życiu we Francji znajdziesz tutaj: Podcast Życie we Francji . Zapraszam także na mojego Instagrama o Lazurowym Wybrzeżu @lazurowewybrzeze ! Support the show ([link])
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#17 Atrakcje Lazurowego Wybrzeża
Zapraszam do wysłuchania pierwszego odcinka z cyklu o atrakcjach i zwiedzaniu Lazurowego Wybrzeża. Nagrałem łącznie 10 odcinków, których wysłuchanie pozwoli dobrze przygotować się do zwiedzania regionu. Łączny czas nagrań to aż 4 godziny! Wszystkie odcinki możesz zamówić odpłatnie na moim blogu: Audioprzewodnik po Lazurowym Wybrzeżu . Kupując ten produkt pomagasz w rozwoju mojego bloga. Dzięki temu będę mógł stworzyć więcej materiałów przydatnych turystom. Dziękuję za wsparcie! Oto spis odcinków nagranych w ramach tego cyklu: Atrakcje Lazurowego Wybrzeża (czas nagrania: 31:52, odcinek darmowy) Nicea (38:13) Monako Monte Carlo (27:56) Cannes i Wyspy Leryńskie (20:24) Saint-Tropez i okolice (22:05) Grasse i okolice (14:45) Średniowieczne miasteczka (33:52) Alpy Nadmorskie (14:57) Kanion Verdon (13:29) Plaże i wędrówki nadmorskie (24:13) Wszystkie odcinki możesz zamówić na moim blogu: Audioprzewodnik po Lazurowym Wybrzeżu . Zapraszam także na mój Instagram @lazurowewybrzeze oraz profil na fejsie . Support the show ([link])
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#16 Porównujemy wschodnie i zachodnie wybrzeże Francji
Ten odcinek jest zapisem Apero Live - internetowej rozmowy wideo prowadzonej przez Karolinę Banachowicz z bloga uwielbiamfrancje.com . Karolina organizuje Apero Live co piątek o godz. 19. W trakcie spotkania na żywo, które oglądać można na Instagramie i fejsie Karoliny, prowadząca porusza różne tematy związane z Francją. Stałym elementem Apero Live jest omówienie pitego w czasie spotkania trunku. Na swoje apero Karolina czasami zaprasza gości, a ja miałem przyjemność być jednym z nich. W trakcie naszej rozmowy porównywaliśmy Lazurowe Wybrzeże z zachodnim wybrzeżem Francji. Tam właśnie mieszka Karolina. Zapraszam na mojego bloga LazurowyPrzewodnik.pl oraz na Instagram @lazurowewybrzeze . Support the show ([link])
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#15 Śmierdzący problem - papierosy we Francji
W tym odcinku podcastu o życiu we Francji narzekam na palaczy papierosów i ciężki los osoby, która nie pali. Słuchając dowiesz się między innymi: ile kosztują papierosy we Francji? gdzie kupić papierosy we Francji? gdzie można palić papierosy, a gdzie jest to zakazane? jak wielu Francuzów pali papierosy? Jak zwykle zapraszam na mój Instagram @lazurowewybrzeze oraz na mojego bloga LazurowyPrzewodnik.pl . Źródła: [link] [link] [link]   [link]  
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#14 Kiedy kwitnie lawenda? Prowansja i szlak lawendy
W tym odcinku zabieram was na szlak lawendy w Prowansji i odpowiadam na 14 pytań o pola lawendy i lawendę. Odcinek ten jest uzupełnieniem mojego artykułu tematycznego o szlaku lawendy na Prowansji. Artykuł i mnóstwo zdjęć oraz mapa lawendowych pól jest dostępny tutaj: Prowansja i szlak lawendy . W audycji odpowiadam na następujące pytania: Jaka jest różnica pomiędzy lawendą, a lawandyną? Kiedy kwitnie lawenda? Kiedy lawenda jest najładniejsza i ma najlepszy kolor? Gdzie są najładniejsze pola lawendy? Gdzie są pola lawendy najbliżej Nicei? Jak dojechać na pola lawendy pociągiem lub autobusem? Czy są jakieś firmy organizujące wyjazdy na pola lawendy? Ile kosztuje wejście na pole lawendy? Czy nikt mnie nie wygoni z pola lawendy? Gdzie kupić lawendę, olejek lawendowy i lawendowe pamiątki? Czy w sierpniu będzie jeszcze lawenda na polach? Jak się ubrać na pola lawendy? Kiedy najlepiej robić zdjęcia na polach lawendy? Gdzie i kiedy można zobaczyć destylację lawendy? Aby usłyszeć odpowiedź na konkretne pytanie wystarczy skorzystać z opcji rozdziałów / spisu treści. Lawendowe zdjęcia znajdziesz także na moim instagramie @lazurowewybrzeze .
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#13 Bretania - co warto zwiedzić?
Bretania to wspaniały region na zachód od Paryża. Mieszka tam Kasia Tirilly, autorka bloga Bretonissime.com, która jest gościem 13. odcinka podcastu o życiu we Francji. Tym razem rozmawiam o atrakcjach Bretanii. Co warto zobaczyć w tym regionie? Jakie są najważniejsze atrakcje Bretanii? Co warto tam zjeść? Na te i inne pytania odpowiada gość odcinka - Kasia Tirilly. W trakcie rozmowy padło kilka francuskich nazw. Oto one: przylądki: la Pointe de Corsen, la Pointe du Raz, miasteczka: Locronan, Rochefort-en-Terre, Vannes, Quimper, Morlaix, Dinan, lasy: Brocéliande, Huelgoat, skała na morzu z miasteczkiem: Mont Saint-Michel, miasteczko malarzy: Pont-Aven, owoce morza: palourdes, przekąska: Tartare d'Algues, ciasto budyniowe: Far Breton. Internetowe miejsca Kasi: Blog Bretonissime.com Grupa na fejsie Wakacje w Bretanii Instagram Bretonissime Facebook Bretonissime Jak zwykle zapraszam na swojego bloga: LazurowyPrzewodnik.pl oraz na Instagram: @lazurowewybrzeze . Jestem też dostępny na YT na kanale Lazurowy Przewodnik .
pobierz 25.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#12 Koszty życia we Francji: Lazurowe Wybrzeże
Około 1400 euro miesięcznie wydajemy na koszty stałe żyjąc we Francji. Na co idą te pieniądze? O tym opowiadam w tym odcinku mojego podcastu o życiu we Francji. Z tej audycji dowiesz się między innymi tego, ile płacimy za mieszkanie, telefony, ubezpieczenia i prąd. Omawiam wszystkie nasze koszty stałe (rodzina 2 osoby bez dzieci). Możesz mnie łatwo znaleźć w internecie: Instagram , Facebook , YouTube i oczywiście mój blog LazurowyPrzewodnik.pl . Dziękuję za wysłuchanie tej audycji!
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#11 Wakacje we Francji w czasie pandemii
Czy można bezpieczenie spędzić wakacje 2020 we Francji skoro trwa pandemia? Gdzie trzeba nosić maseczki? Jak zachować się na plażach i w restauracjach? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tej audycji! Tym razem rozmawiam z Ewą Krzątała-Jaworską, która jest przewodniczką po Paryżu i innych miastach i rejonach Francji. Wspólnie z mężem Ewa prowadzi biuro podróży Grand Tour . Rozmowa została nagrana 16 czerwca 2020. Jeżeli masz obawy, czy tegoroczne wakacje spędzić we Francji to koniecznie posłuchaj tego nagrania. Dodatkowe informacje znajdziesz w artykule na moim blogu: Wakacje we Francji w czasie pandemii koronawirusa .
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#10 Życie na Lazurowym Wybrzeżu FAQ
To odcinek z cyklu "pytania i odpowiedzi", w którym odpowiadam na 10. Waszych pytań o życie na Lazurowym Wybrzeżu. Czy w wodzie pływają rekiny? Czy mamy w domach ogrzewanie? Ile zarabiamy, a ile płacimy za mieszkanie? Te i kilka innych pytań znajdziecie w spisie treści tej audycji. W odcinku wspominam o stronach internetowych, na których można szukać mieszkań na wynajem. Oto obiecane linki: leboncoin.fr , seloger.com , pap.fr , entreparticuliers.com . Wszystkie odcinki tego podcastu o życiu we Francji znajdziesz na moim blogu LazurowyPrzewodnik.pl .
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#9 Wojna klasowa na plaży w Nicei?
9. odcinek podcastu nawiązuje do artykułu z polskiego serwisu internetowego, w którym autor pisze o wojnie klasowej w Nicei. Czy plaże w Nicei są tylko dla bogatych? Jak korzystać z plaży bezpłatnie? Gdzie są ładniejsze plaże na Lazurowym Wybrzeżu od tej nicejskiej? Ile kosztuje wynajęcie leżaka? Na te i inne pytania odpowiadam w tej audycji. Wiele ciekawych plaż na Lazurowym Wybrzeżu opisałem w tych artykułach: Plaże na Lazurowym Wybrzeżu . Dziękuję Borysowi Kozielskiemu z serwisu podkasty.info za pomoc w konfiguracji mojego sprzętu do nagrań tego podcastu o życiu we Francji! Zapraszam do odwiedzenia mojego instagrama: @lazurowewybrzeze oraz bloga LazurowyPrzewodnik.pl .
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#8 Mieszkała w Paryżu i w Nicei - porównanie
W tym odcinku podcastu o życiu we Francji rozmawiam z Anną Leak, która mieszkała w Paryżu, a obecnie mieszka w Nicei. Jej doświadczenie pozwoliło nam porównać życie we francuskiej stolicy z życiem na prowincji. Anię można odnaleźć w internecie: blog zielonysrodek.pl oraz strona fotograficzna annaleak.com . Zapraszam także do odwiedzin mojego bloga LazurowyPrzewodnik.pl oraz instagrama @lazurowewybrzeze . Na koniec jeszcze przeprosiny za jakość dźwięku. Mimo że zainwestowałem w sprzęt, to nadal brakuje mi umiejętności do jego obsługi. Wciąż się tego uczę, dlatego z radością przeczytam wszystkie Wasze komentarze i uwagi. Można je przesyłać na maila: info @ lazurowyprzewodnik.pl. Dziękuję!
pobierz 16.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#7 Nowa Akwitania, kraina wina, gór i zamków
Nowa Akwitania to kraina doskonałego wina z okolic Bordeaux, w której jest masa atrakcji i stosunkowo niewielu turystów. To region uwielbiany przez Francuzów, o którym niechętnie mówią w obawie, że zostanie zadeptany przez turystów, jak Prowansja. Nowa Akwitania zapewnia mnóstwo atrakcji: góry, ocean, jaskinie, średniowieczne miasteczka i zamki, a także oczywiście wyborne wino i jedzenie. O tym wspaniałym regionie leżącym w południowo - zachodniej Francji opowiada Anna Habiera, przewodniczka po Nowej Akwitanii i Oksytanii. W trakcie rozmowy padają czasami trudne nazwy, które podaję dla ułatwienia wyszukania: Bordeaux, Arcachon, Saint-Émilion, Pau, Lourdes, Grottes de Bétharram. Annę Habiera można znaleźć tutaj: Facebook , strona internetowa . Wszystkie odcinki podcastu znajdziesz na stronie Podcast Życie we Francji . Zapraszam także do odwiedzin na moim instagramie @lazurowewybrzeze !
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#6 Czy trzeba znać język francuski we Francji?
Z pewnością warto znać język francuski podczas pobytu we Francji. Ale czy bez umiejętności posługiwania się nim można spędzić urlop we Francji? Czy uda się wynająć hotel, kupić bilet na pociąg i zjeść cokolwiek w restauracji? Właśnie o tym jest ta audycja. Ten odcinek będzie przydatny także wszystkim tym, którzy planują zamieszkać we Francji i zastanawiają się, czy poradzą sobie bez znajomości języka. Na koniec zaś zdradzam dwie ciekawostki: kiedy Francuzi przechodzą na angielski? kiedy usłyszysz "spasibo"? Zapraszam także na mój instagram: @lazurowewybrzeze
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#5 Kiepska bankowość we Francji
W tym odcinku podcastu o życiu we Francji opowiadam o swoich przygodach z francuską bankowością. Kiedy wprowadzałem się do Francji w 2014 sądziłem, że to kraj nowoczesny i postępowy. Zderzenie z branżą bankową szybko rozwiało moje nadzieje i oczekiwania. Z tej audycji dowiesz się m.in.: czy mogę zmienić PIN do karty? czy we Francji są karty kredytowe? jak długo czekam na przelew między swoimi rachunkami? do czego przydają się czeki? ile kosztuje najdroższe suszenie świata? Zapraszam do wysłuchania audycji oraz na stronę podcastu Życie we Francji i na mój instagram: @lazurowewybrzeze .
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#4 Czy we Francji jest bezpiecznie?
W tym odcinku podcastu odpowiadam na najczęściej zadawane mi pytanie - czy we Francji jest bezpieczenie? Nie będzie to jednak monolog, bo gościem odcinka jest Kasia Kos, która mieszka w Paryżu. Przydatne linki: Blog mojego gościa: Kasiakos.com Instagram Kasi Artykuł Czy we Francji jest bezpieczenie? na moim blogu. PS. Mówiąc o zjawisku French Shopping zamiast „w Australii”, powiedziałem „we Francji” ;-).
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#3 Atrakcje Korsyki
Z tego odcinka dowiesz się, jakie są atrakcje Korsyki, jak zwiedzić wyspę oraz na których plażach opalają się krowy. Zdradzam także gdzie można głaskać dzikie świnie, gdzie nocować oraz jakie plaże są najładniejsze. Wszystkie omówione miejsca znajdziesz na moim blogu w sekcji Przewodnik po Korsyce .
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek