Życie we Francji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o życiu we Francji prowadzony przez Tomka, autora bloga LazurowyPrzewodnik.pl, który od 2014 r. mieszka na Lazurowym Wybrzeżu.
Data dodania: 2020-04-20 17:10:30
Data aktualizacji: 2020-05-25 15:30:08
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
#7 Nowa Akwitania, kraina wina, gór i zamków
Nowa Akwitania to kraina doskonałego wina z okolic Bordeaux, w której jest masa atrakcji i stosunkowo niewielu turystów. To region uwielbiany przez Francuzów, o którym niechętnie mówią w obawie, że zostanie zadeptany przez turystów, jak Prowansja. Nowa Akwitania zapewnia mnóstwo atrakcji: góry, ocean, jaskinie, średniowieczne miasteczka i zamki, a także oczywiście wyborne wino i jedzenie. O tym wspaniałym regionie leżącym w południowo - zachodniej Francji opowiada Anna Habiera, przewodniczka po Nowej Akwitanii i Oksytanii. W trakcie rozmowy padają czasami trudne nazwy, które podaję dla ułatwienia wyszukania: Bordeaux, Arcachon, Saint-Émilion, Pau, Lourdes, Grottes de Bétharram. Annę Habiera można znaleźć tutaj: Facebook , strona internetowa . Wszystkie odcinki podcastu znajdziesz na stronie Podcast Życie we Francji . Zapraszam także do odwiedzin na moim instagramie @lazurowewybrzeze !
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#6 Czy trzeba znać język francuski we Francji?
Z pewnością warto znać język francuski podczas pobytu we Francji. Ale czy bez umiejętności posługiwania się nim można spędzić urlop we Francji? Czy uda się wynająć hotel, kupić bilet na pociąg i zjeść cokolwiek w restauracji? Właśnie o tym jest ta audycja. Ten odcinek będzie przydatny także wszystkim tym, którzy planują zamieszkać we Francji i zastanawiają się, czy poradzą sobie bez znajomości języka. Na koniec zaś zdradzam dwie ciekawostki: kiedy Francuzi przechodzą na angielski? kiedy usłyszysz "spasibo"? Zapraszam także na mój instagram: @lazurowewybrzeze
pobierz 14.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
#5 Kiepska bankowość we Francji
W tym odcinku podcastu o życiu we Francji opowiadam o swoich przygodach z francuską bankowością. Kiedy wprowadzałem się do Francji w 2014 sądziłem, że to kraj nowoczesny i postępowy. Zderzenie z branżą bankową szybko rozwiało moje nadzieje i oczekiwania. Z tej audycji dowiesz się m.in.: czy mogę zmienić PIN do karty? czy we Francji są karty kredytowe? jak długo czekam na przelew między swoimi rachunkami? do czego przydają się czeki? ile kosztuje najdroższe suszenie świata? Zapraszam do wysłuchania audycji oraz na stronę podcastu Życie we Francji i na mój instagram: @lazurowewybrzeze .
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#4 Czy we Francji jest bezpiecznie?
W tym odcinku podcastu odpowiadam na najczęściej zadawane mi pytanie - czy we Francji jest bezpieczenie? Nie będzie to jednak monolog, bo gościem odcinka jest Kasia Kos, która mieszka w Paryżu. Przydatne linki: Blog mojego gościa: Kasiakos.com Instagram Kasi Artykuł Czy we Francji jest bezpieczenie? na moim blogu. PS. Mówiąc o zjawisku French Shopping zamiast „w Australii”, powiedziałem „we Francji” ;-).
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#3 Atrakcje Korsyki
Z tego odcinka dowiesz się, jakie są atrakcje Korsyki, jak zwiedzić wyspę oraz na których plażach opalają się krowy. Zdradzam także gdzie można głaskać dzikie świnie, gdzie nocować oraz jakie plaże są najładniejsze. Wszystkie omówione miejsca znajdziesz na moim blogu w sekcji Przewodnik po Korsyce .
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#2 Koronawirus we Francji
Życie we Francji podczas pandemii Koronawirusa. Jak ta sytuacja wpłynęła na mój biznes turystyczny? Czy jesteśmy na wojnie? Czy w sklepach są towary? Na te i inne pytania odpowiadam w tym odcinku!
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#1 Jak się żyje na Lazurowym Wybrzeżu?
W pierwszym odcinku podcastu Życie we Francji odpowiem na często zadawane mi pytanie - jak się żyje na Lazurowym Wybrzeżu? Przygotowałem 5 plusów i tyle samo minusów życia na południu Francji.  Najpierw jednak dowiesz się, skąd właściwie jestem, czym się zajmowałem w Polsce, a co robię we Francji oraz gdzie dokładnie mieszkam. Zapraszam do odsłuchania odcinka!
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#0 Wstęp
Życie we Francji to podcast prowadzony przez autora bloga LazurowyPrzewodnik.pl . Sprawdź, o czym jest ta audycja! Koniecznie zajrzyj też na mój instagram: @lazurowewybrzeze
pobierz 561.9 KB odcinki RSS iTunes www
miodek