Herbata u Topielcy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Topielica o herbatach świata: wybór, parzenie, sposób podawania.
Data dodania: 2012-04-21 00:00:00
Data aktualizacji: 2013-08-22 10:05:31
Audycji w katalogu: 25
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 11 lat temu
22 Odcinek (prawie) z zaświatów
Odcinek dwudziesty drugi, w którym kajam się, tłumaczę i zapowiadam. Może krótko, ale zawsze to jakiś początek. Zapraszam do słuchania :)
pobierz 6.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
21 Cynamon z miętą i oolong z mlekiem
Odcinek 21., w którym opowiadam o ajurwedycznych herbatach Pukka i zachwycam się oolongiem aromatyzowanym mlekiem.
pobierz 18.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
20 Rozgrzewka
Odcinek dwudziesty, w którym się kajam, piję Yogę - tajemnicze, rozgrzewające zioła, język mi się plącze i zachęcam do herbacianych eksperymentów.
pobierz 12.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
19 Krew, kobiety i śpiew
Odcinek dziewiętnasty, w którym piję Genmaichę, opowiadam historię jej powstania, oddaję mikrofon mojej siostrze i...
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
18 Witam i o zdrowie pytam
Odcinek osiemnasty, w którym odpowiadam na wasze pytania: Gdzie w Polsce są pijalnie yerba mate? Czy to prawda, że yerba mate ma działanie rakotwórcze? Jakie gatunki yerba mate są najlepsze dla początkujących? Jaka jest różnica pomiędzy yerba mate zaparzaną tradycyjnie a taką z saszetki? Jednocześnie zachęcam do pisania komentarzy i maili. Możecie również ze mną porozmawiać na gadu-gadu (patrz: na górze po prawej stronie).
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
17 Wrocław żegna gości
Odcinek siedemnastym, w którym wraz z Topielcem pijemy zieloną herbatę z imbirem i pigwą, opowiadamy o filmie $9.99 oraz podsumowujemy 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Odcinek spontaniczny i nagrywany "z marszu", więc mogą się pojawić pewne niedogodności dźwiękowe. Niemniej zachęcam do słuchania i komentowania :)
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
16 Mainstream, arbuzy i porno
Odcinek szesnasty, w którym zdajemy relację z filmów, które obejrzeliśmy 9. i 10. dnia festiwalu Era Nowe Horyzonty. Dziś o filmach bardziej mainstreamowych, ale nie tylko (vide tytuł odcinka). Omawiane pozycje: Galerianki Rachel wychodzi za mąż Europejskie filmy krótkometrażowe: Biały szum; Gujana Francuska; Jedynie to, co utracone kochamy na zawsze; Lubieżna; A teraz uśmiech; Zawieszona animacja; Mimo najlepszych chęci Przerwane objęcia Zwykli ludzie Anatomia sławy Kapryśna chmura Spotkanie w Palermo Gangster Girls
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
15 Dla każdego coś miłego
Odcinek piętnasty, w którym opowiadamy o yerba mate El Gaucho oraz o wrocławskiej yerbaciarni Szczypta Świata. Uprzejmie informuję też, że sklep Yerba Mate Store przygotował promocję dla słuchaczy mojego podcastu. Omawiamy również 7. i 8. dzień festiwalu Era Nowe Horyzonty. Szczypta Świata Yerba Mate Store Ecce Momo! Edison i Leo Tlen Stella Przybysz Parque via Nieodwracalne Drakula: stronice z pamiętnika dziewicy
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
14 Kufer pełen zombie
Odcinek czternasty, w którym opowiadamy o naszych wrażeniach z 9MFF Era Nowe Horyzonty. Tym razem nie tylko chwalimy, ale również krytykujemy. Wycieńczeni Spyder Pontypool Koreański kufer ślubny
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
13 Dynamika i spokój
Odcinek trzynasty, w którym dodaję komentarz do filmów z dnia poprzedniego, pijemy yerba mate i już wspólnie omawiamy następujące filmy z piątego dnia Ery Nowe Horyzonty: Mock up on Mu Piknik Przypadki Tracey Kolekcjonerka To, czego potrzeba do życia
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
12 Ślepcy śpiewają w mieście granic
Odcinek dwunasty nagrany w całości przez Utopca, bo Topielica zaniemogła. Grzesiek zdaje relację z 4. dnia Ery Nowe Horyzonty i opowiada o filmach: Oślepieni Miasto granic Ne change rien
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
11 Samotność i cisza
Odcinek jedenasty, w którym polecam serdecznię herbatę Sakura oraz zdajemy relację z trzeciego dnia festiwalu Era Nowe Horyzonty. Tym razem zapoznać się będziecie mogli z czterema filmami: Bez tchu Taniec w półmroku Twarz Ona chce chaosu.
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
10 Dżungla, śnieg, krew i łzy
Odcinek dziesiąty, w którym wspólnie z Grzegorzem pijemy herbatę 9 Skarbów Chin i zdajemy relację z drugiego dnia festiwalu Era Nowe Horyzonty. Zapraszamy do słuchania, komentowania i oglądania fimów oczywiście.
pobierz 20.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
9.5 Niespodzianka
Odcinek nagrany spontanicznie, pomiędzy odcinkami 9. i 10. Wraz z Grzegorzem zapowiadamy naszą nową inicjatywę.
pobierz 3.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
9 Yerba z toffie
Odcinek dziewiąty - wyjątkowy, bo prowadzony z pewnym utopcem oraz jak na razie najdłuższy, bo trwający ponad 50 minut. Pijemy herbatę Tropikalne Noce oraz rozmawiamy o 7. edycji festiwalu filmowego Tofifest. Ponadto przedstawiamy filmy z yerba mate w tle oraz wiele innych. Zapraszamy do słuchania i komentowania!
pobierz 47.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
8 Terere dla ochłody
Odcinek, w którym zachwycam się terere, piję Playadito Compuesta con Hierbas i daję znać o konkursach Yerbamarketowych.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
7 Herbata na skróty
Odcinek siódmy, w którym z prędkością światła odpowiadam na nie zadane mi pytanie, czy herbata w torebkach może się równać tej sypanej, plączę się w zeznaniach i zapominam mówić do mikrofonu. Zapraszam do słuchania i komentownia!
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
6 Bancha na dobry dzień
pobierz 17.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
5 Siorbnięcia historii ciąg dalszy
Odcinek piąty, w którym jestem rozkojarzona, piję Pajarito, kończę opowieść o historii upraw yerba mate, trochę się cieszę a trochę marudzę. Zapraszam do słuchania!
pobierz 16.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 lat temu
4 Słucham yerby, piję podcast
Odcinek czwarty, w którym opowiadam legendę, zaczynam przybliżać historię yerba mate, piję Nobleza Gaucha sin palo, dmucham powietrze przez nos do mikrofonu, zapraszam na Ursynalia i wciąż rozdaję prezenty. Zapraszam do słuchania i komentowania!
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek