HR na szpilkach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Powiedz mi to zapomnę. Naucz mnie to może zapamiętam. Zaangażuj mnie to się nauczę. – cyt. Benjamin Franklin
Data dodania: 2020-04-20 23:20:13
Data aktualizacji: 2021-01-23 09:50:09
Audycji w katalogu: 32
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
HR Detektywi 22
☕️ Kawy zrobione? Dźwięk ustawiony? Jeżeli tak, to zaczynamy....  
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany wczoraj
HR Detektywi 21
☕️ Kawy zrobione? Dźwięk ustawiony? Jeżeli tak, to zaczynamy....  
pobierz 5.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany wczoraj
HR-Detektywi 20
pobierz 7.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jak bez stresu wdrożyć PPK w małej i średniej firmie
pobierz 27.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?
pobierz 7.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Niepożądane zachowania w miejscu pracy
Zapis debaty eksperciej, która miała miejsce w dniu 1 czerwca 2020 r. pt. Niepożądane zachowania w miejscu pracy, z udziałem mec. M.Sakowska-Baryła; mec. M.Rycak i M.Smulewicz.
pobierz 45.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Emerytury kobiet
pobierz 12.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Wolne za dzień 15 sierpnia przypadający w sobotę
 W związku z licznymi pytaniami, które do mnie kierujecie w temacie dnia wolnego w zamian za święto przypadające w sobotę podrzucam kolejne koło ratunkowe
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Alkohol i inne używki w miejscu pracy
W środowisku ekspertów prawa pracy i ochrony danych osobowych, jak również wśród przedsiębiorców, kwestia badania stanu trzeźwości wywołuje dyskusje na niespotykaną dotąd skalę - jedną interpretacja goni drugą interpretację, postawiono na szali życie i bezpieczeństwo pracowników. Czerwiec 2019 r. Prezes UODO wskazuje, że w nowym stanie prawnym pracodawcy nie mogą samodzielnie prowadzić kontroli stanu trzeźwości pracowników, w tym kontroli wyrywkowych. Powołuje się przy tym na nowo dodany art. 221b Kodeksu pracy, który określa, że tzw. dane szczególnych kategorii, w tym o zdrowiu, pracodawca może przetwarzać, gdy pracownik bądź kandydat do pracy wyrazi na to zgodę i z własnej inicjatywy przekaże takie dane... img alt="
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Pracownik Cudzoziemiec i Pracodawca w obliczu ograniczeń związanych z koronawirusem
pobierz 12.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Praca zdalna vs powrót do biura - wyzwania pracodawców
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Jak obliczyć dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika na podstawie art. 15g Tarczy Antykryzysowej?
Tarcza Antykryzysowa zakłada wprowadzenie u Pracodawcy w związku ze spadkiem obrotów gospodarczych z powodu COVID-19, który nie zalega ze składkami na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, FGŚP, FP lub FŚ na koniec III kwartału 2019., obniżenia wymiaru czasu pracy lub przestoju ekonomicznego. Rozwiązania Tarczy Antykryzysowej dla rynku pracy, czyli w jaki sposób Tarcza Antykryzysowa może pomóc uratować Twoje przesiębiorstwo i miejsca pracy w Twojej firmie? WYDANIE SPECJALNE "O kadrach i płacach z pasją TV"  
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Przestój z powodu koronawirusa a prawo do wynagrodzenia przestojowego
 Już nie dziesiątki, a setki pytań dziennie kierują do mnie zrozpaczeni przedsiębiorcy i pracownicy.  Wszystkim niestety nie jestem w stanie odpisać ...   Zapraszam na wydanie specjalne "O kadrach i płacach z pasją TV": ✔️ Przestój z powodu koronawirusa, a prawo do wynagrodzenia - to tytuł dzisiejszego odcinka.  Tak w najbliższych dniach postaram się odpowiadać na Wasze pytania.   Odwiedź też koniecznie mój blog: MonikaSmulewicz.pl  Serdecznie zapraszam!
pobierz 4.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Ustawa o koronawirusie i jej konsekwencje dla stosunku pracy
 ‼️W celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna). ✍️ W dniu 7 marca 2020 r. w Dzienniku Ustaw pod poz. 374 opublikowano spec ustawę o koronawirusie – Ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
pobierz 4.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Plan urlopów - konieczność czy wygoda?
Czy warto planować urlopy?  Czy plan urlopów to konieczność a może wygoda Pracodawcy? Czy można zmienić plan urlopów? Na to i inne pytania odpowiem w dzisiejszym odcinku. Odwiedź tez koniecznie mój blog: MonikaSmulewicz.pl  Serdecznie zapraszam!
pobierz 4.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Uprawnienia pracownicze związane z ciążą i karmieniem piersią
 Stan ciąży powinien być potwierdzony zaświadczeniem lekarskim.  Z chwilą przedłożenia zaświadczenia stosunek pracy podlega ochronie.  O tym jakie uprawnienia przysługują kobiecie w ciąży oraz karmiącej piersią opowiem w bieżącym odcinku.  Odwiedź tez koniecznie mój blog: MonikaSmulewicz.pl  Serdecznie zapraszam!
pobierz 4.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Minimalne wynagrodzenie
Na co wpływa minimalne wynagrodzenie?  Ile będzie wynosiło w 2020 roku i co zaliczamy a czego nie zaliczamy do minimalnego wynagrodzenia. O tym opowiem w dzisiejszym odcinku! Odwiedź tez koniecznie mój blog: MonikaSmulewicz.pl  Serdecznie zapraszam!
pobierz 3.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Uprawnienia rodzicielskie pracujących rodziców.
Pracownicy, którzy łączą sprawowanie funkcji rodzicielskiej z pracą na etacie maja zagwarantowany szereg uprawnień pracowniczych. Jakie uprawnienia przysługują pracownikowi w związku z wychowywaniem dziecka i jednoczesnym pozostawaniem aktywnie w stosunku pracy?  Komy przysługują? I w jakich sytuacjach? O tym opowiem w dzisiejszym odcinku. Odwiedź tez koniecznie mój blog: MonikaSmulewicz.pl  Serdecznie zapraszam!
pobierz 4.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Wynagrodzenie minimalne 2020
Jeśli chcesz wiedzieć na, co wpływa minimalne wynagrodzenie? Ile będzie wynosiło oraz co zaliczamy do minimalnego wynagrodzenia a czego na pewno nie zaliczamy? Zapraszam do posłuchania!
pobierz 3.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Urlop wychowawczy - komu, kiedy i w jakim wymiarze przysługuje.
Jednym z uprawnień pracowników rodziców jest prawo do urlopu wychowawczego.  O tym komu, kiedy i w jakim wymiarze przysługuje opowiem w dzisiejszym odcinku. Odwiedź tez koniecznie mój blog: MonikaSmulewicz.pl  Serdecznie zapraszam!
pobierz 4.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek