Prawdziwe jedzenie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Cześć, z tej strony Michał! Prowadzę podcast o prawdziwym jedzeniu. Jedzenie to najważniejszy posiłek dnia! Tworzę serię: #1. O produktach, o tym jak powstają i czym się różnią między sobą #2. Rozmowy z najciekawszymi postaciami EKO branży w Polsce. Poznaj mistrzów w swoim fachu. Nazywam się Michał Pelc. Mieszkam w Krakowie. Na codzień prowadzę swoją przetwórnię ekologiczną. Specjalizujemy się w produkcji ekologicznych past orzechowych. Moje produkty znajdziesz online na: https://ekogram.pl w Krakowie w naszym sklepie na Placu Na Stawach 10 oraz w sieci Rossmann i Carrefour.
Data dodania: 2020-05-11 21:45:26
Data aktualizacji: 2020-10-22 07:35:07
Audycji w katalogu: 4
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 miesięcy temu
Żywność ekologiczna - fakty i mity - rozmowa z dr hab. Eweliną Hallmann
Postanowiłem zaczerpnąć informacji u samego źródła. Pani dr hab. Ewelina Hallmann jest autorką ponad 200 artykułów naukowych związanych z rolnictwem ekologicznym. Prowadzi własne badania i analizy chemiczne. Zarządza Katedrą Żywności Funkcjonalnej i Ekologicznej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jeżeli interesuje Cię temat żywności ekologicznej, to nawet nie zauważysz kiedy minie 30 minut mojej rozmowy z Panią Eweliną :)  W czasie naszej rozmowy pt ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA - FAKTY I MITY: Poruszamy między innymi takie tematy:  Czym jest rolnictwo ekologiczne? Gospodarka rabunkowa Świadomość ekologiczna polaków  Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną? Zalety żywności ekologicznej Pestycydy - czy rolnicy ekologiczni też je stosują? Szkodliwość pestycydów i kumulacja w naszym organizmie Czy można zmyć pestycydy z warzyw i owoców? Czy pestycydy przenikają do środka warzyw i owoców?  Parszywa i czysta dwunastka.  Witaminy w produktach ekologicznych GMO - Czy jest się czego bać? Zmiany mutacyjne organizmów GMO DDT - Azotox - 30 lat później w kobiecym mleku  Czy GMO jest rzeczywiście zakazane?  Rolnictwo ekologiczne vs etyka i głód na świecie Wydajność rolnictwa ekologicznego w długim okresie Tony śmieci z konwencjonalnych upraw pomidorów ▸ Subskrybuj mój newsletter i kupuj produkty z filmików z dużym rabatem: [link] Czas na zmiany! Czas na prawdziwe jedzenie!  ▸ Sprawdź nasz sklep on-line: [link] ▸ Obserwuj na INSTA: [link]
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Czy można jeść makaron po terminie? Wszystko co musisz wiedzieć o makaronie
Poznaj tajemnice prawdziwego makaronu. Rozmowa z makaronowym ekspertem. Moim gościem jest Michał odpowiadający za produkt w Bartolini, rodzinnej manufakturze z Otwocka na Mazowszu. Od 25 lat pielęgnują sztukę tworzenia makaronu.  Nowa seria rozmów z najciekawszymi postaciami z EKO branży w Polsce. Poznaj mistrzów w swoim fachu. Z odcinka dowiesz się:  Jak powstaje makaron? Makarony bezglutenowe - dlaczego się nie rozpadają? Rosołowe makarony jajeczne - z ilu jajek najlepiej? Jajko jaku nierówne - co producenci dodają zamiast jajek?  Kształt makaronu - czy ma wpływ na smak dania? Jak rozpoznać dobry makaron?  Pszenica durum - co to jest? Makaron z czystą etykietą - dodatki w makaronach Czy można jeść makaron po terminie przydatności? Makarony Bartolini będą niedługo dostępne w naszym sklepie w Krakowie: [link]   ▸ Subskrybuj mój newsletter i kupuj produkty z filmików z dużym rabatem: [link]   Czas na zmiany! Czas na prawdziwe jedzenie!    ▸ Sprawdź nasz sklep on-line: [link] ▸ Obserwuj na INSTA: [link]
pobierz 16.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Olej kokosowy - czy wiesz co jesz?
Czy każdy olej koksowy jest taki sam? Czym się różni olej ze świeżych kokosów od oleju z kopry i wiórek kokosowych? Jak powstaje olej kokosowy?  Czym się różnią od siebie oleje kokosowe?  Rafinowany mechanicznie vs rafinowany chemicznie? Wszystkiego dowiesz się z tego podcastu. --- Cześć, z tej strony Michał Pelc! Prowadzę podcast o prawdziwym jedzeniu. Jedzenie to najważniejszy posiłek dnia! Mieszkam w Krakowie. Na codzień prowadzę swoją przetwórnię ekologiczną. Specjalizujemy się w produkcji ekologicznych past orzechowych. Moje produkty znajdziesz online na: [link] w Krakowie w naszym sklepie na Placu Na Stawach 10 oraz w sieci Rossmann i Carrefour.
pobierz 8.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Czy dobry chleb musi być drogi? Rozmowa z prawdziwym piekarzem.
Poznaj tajemnice wypieku prawdziwego chleba. Rozmowa z mistrzem piekarnictwa z ponad 40 letnim doświadczeniem w branży. Nowa seria rozmów z najciekawszymi postaciami z EKO branży w Polsce. Poznaj mistrzów w swoim fachu. Gościem pierwszego odcinka jest Bogdan Smolorz - BioPiekarz Z tej rozmowy dowiesz się: Pieczywo z marketu, czy zawsze to zły wybór? Pieczywo mrożone, czy jest się czego bać? Dlaczego kiedyś chleb był dobry przez cały tydzień, a teraz wytrzymuje ledwo parę godzin Czy chleb na zakwasie jest lepszy? Jak powstaje prawdziwy zakwas i czym się różni od zakwasu w proszku. Fazowość fermentacji i czas jej trwania. Chleb za 15 PLN. Czy chleb z piekarni butikowej jest wart swojej ceny? Miksy piekarnicze, jak zazwyczaj powstaje teraz chleb? Czy można zrobić dobry chleb samemu w domu? Jak powstaje prawdziwy pumpernikiel? Czy chleb bezglutenowy może być smaczny? Naturalne chleby bezglutenowe bez 3 zagęstników, karboksymetylocelulozy i glicerolu Porady dla przyszłych piekarzy Gdzie dostać chleby Pana Bogdana Smolorza To mój pierwszy wywiad w życiu, proszę o wyrozumiałość :) --- Cześć, z tej strony Michał Pelc! Prowadzę podcast o prawdziwym jedzeniu.  Jedzenie to najważniejszy posiłek dnia! Mieszkam w Krakowie. Na codzień prowadzę swoją przetwórnię ekologiczną. Specjalizujemy się w produkcji ekologicznych past orzechowych.  Moje produkty znajdziesz online na: [link] w Krakowie w naszym sklepie na Placu Na Stawach 10 oraz w sieci Rossmann i Carrefour.
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek