O, to sztuka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Dwójka młodych ludzi rozmawia niezobowiązująco o sztuce. Mówimy o wystawach, które widzieliśmy, wystawach, które chcemy zobaczyć i o kondycji współczesnej polskiej sztuki.
Data dodania: 2020-05-11 21:45:42
Data aktualizacji: 2021-02-27 07:35:04
Audycji w katalogu: 12
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 11 miesięcy temu
Pandemiczna panika i stagnacja | #12
Co można zrobić, kiedy nie można robić nie? Jakie wystawy można zobaczyć online i które muzea udostępniają swoje zbiory?Trochę się usprawiedliwiamy, trochę zapowiadamy. 
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jak inaczej zilustrować książkę? z Julią Konieczną | #11
Rozmawiamy z ilustratorką i pomysłodawczynią nowego wydania "Przygód Sindbada Żeglarza" - Julią Konieczną. Rozmawiamy o tym jak dzisiaj się ilustruje książki i publikacje, jak podejść do tego dbając o jakość i sztukę.  [link] [link]
pobierz 52.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Jozef Pilát o Traktorach Spadających z Nieba | #10
Dlaczego Traktory spadają z nieba? Czy na księżycu jest już czechosłowacka kolonia? Czy warto hodować buraki cukrowe albo o tym gdzie jest galeria sztuki po środku rzeki. Razem z Jozefem Pilátem rozmawiamy o jego aktualnej wystawie, planach na przyszłość i różnicach pomiędzy Słowacją i Polską. 
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Dlaczego banan na ścianie jednak jest dziełem sztuki | #9
Rozmawiamy o aktualnych wystawach, Wideotaśmach w Zachęcie, Galerii Monopol, BWA Warszawa. Później dyskutujemy o minimalizmie i świecie sztuki, który uznaje banana z taśmą za obiekt sztuki. O konceptualizmie zaczynamy rozmawiać w (23:00) minucie. Piszcie do nas na [email] lub [email]
pobierz 50.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
The Oscars! z Jędrzejem Gorskim | #8
Gościem odcinka jest reżyser Jędrzej Gorski . Rozmawiamy o fenomenie Oscarów, nagrodzonych filmach, tendencjach i formule samej gali rozdania nagród. Omawiamy nasze wrażenia dotyczące tegorocznych zwycięzców i nominowanych. Prognozujemy przyszłość i wspominamy ostatnie lata. Jaki film należy obejrzeć koniecznie a które tytuły można sobie odpuścić?
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Zgłoszone na prokuraturę — Skandal w sztuce | #7
Rozmawiamy o tym co w sztuce jest skandaliczne. Rozgrzebujemy historie Kozyry, Markiewicza, Libery ale i szukamy tego co dzisiaj powoduje zawiadomienia do prokuratury. Są tęcze, dewocjonalia i moralność wobec zwierząt.
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Istnieją jeszcze poeci? - O radości tworzenia | #6
Czy można tworzyć dla samej radości tworzenia? Na początku miało być o "drodze", jednak szybko zeszło na pieniądze i splendor. Czy sztuka musi dać się sprzedać? Czy w Polsce istnieją jeszcze artyści poeci i co ma to wspólnego z motywem drogi? O wystawie kolektywu Hyslom w ZUJu. O tym w OTS6. Zobaczcie też opencallmag.com!
pobierz 42.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Najlepsze galerie w Warszawie | #5
Rozmawiamy o najciekawszych miejscach w Warszawie, gdzie można znaleźć dobrą sztukę. Dyskutujemy o instytucjach, galeriach prywatnych, komercyjnych i niekomercyjnych. Te kiepskie wyjątkowo omijamy milczeniem. 
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Polowanie na Potęgę Sekretów | #4
W tym odcinku Paulina ma chorobowe i razem z Adamem Parolem rozmawiamy o naszych wrażeniach i przemyśleniach z wystawy Karola Radziszewskiego "Potęga Sekretów". Dyskutujemy rozbieżność historyczną pomiędzy historią powszechną i archiwami Karola, o naszych wrażeniach estetycznych z samej wystawy i kontrowersjach z nią związanych. Zdjęcia : [link]
pobierz 67.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Radek Szlaga i "Zmiana Ustawienia" | #3
W trzecim odcinku rozmawiamy o tym co warto zobaczyć w najbliższy weekend.  Więcej na: [link] Skupiamy się na wystawach w Zachęcie, ponieważ niedługo (19.01) zamyka się "Zmiana Ustawienia". Rozmawiamy też o wystawie "Miejsca, których nie miałem zamiaru zobaczyć" Radka Szlagi. Podsumowujemy zarówno zanik warsztatu Polskiej Szkoły Oświetlenia jak i kuratoryzm, który opanował ściany. Pojawia się też wątek BWA w Katowicach jak i moralności wobec wykorzystywania zwierząt do sztuki.
pobierz 60.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Podsumowanie 2019 w sztuce | #2
Rozmawiamy o naszych ulubionych wystawach i akcjach w 2019. Mówimy o MSN, Zuj-u, Rastrze, Abramovic w Toruniu, Muzeum Etnograficznym i innych. Wyliczamy naszych ulubionych artystów i strofujemy tych drugich. Wszystkie linki dostępne na stronie opencallmag.com. 
pobierz 53.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Na dobry początek | #1
Rozmawiamy o wystawie "Potęga Sekretów", zmianach w Zamku Ujazdowskim, wystawie Coming Out - Najlepszych dyplomach Akademii, Biennale Weneckim, wystawie Pauliny Stasiak w Krakowei, po krótce o wystawie Miriam Cahn w MSN i szybko o Disco Polo w muzeum Etnograficznym. Polecamy ciekawe wydarzenia i co można zrobić w ciągu następnych kilku tygodni. 
pobierz 99.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek