Mamy na to slajd

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kuba Kwaczyński i Marta Ulman z agencji GoldenSubmarine ze strategicznym zacięciem poszukują insightów i rozkminiają co aktualnie piszczy w marketingu. Trendy? Inspiracje? Na wszystko mają slajd!
Data dodania: 2020-05-11 21:50:07
Data aktualizacji: 2020-10-21 11:25:17
Audycji w katalogu: 10
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
Po co nam rządy, skoro marki mają zmieniać świat?
Komunikacja działań CSR to dość specyficzna dyscyplina – balansujemy między budowaniem wizerunku, informacją o produkcie a realną chęcią pomocy. W efekcie narracja marek coraz bardziej przypomina kampanie wyborcze, obiecując często więcej, niż można zmienić. Jak myśleć i mówić o CSR-rze, żeby wzmacniać biznes i być wiarygodnym w działaniach? Poza pogaduszkam i inspiracjami, wesprzemy się wynikami autorskiej ankiety przeprowadzonej na kilkudziesięciu marketerach. Gratka dla sensatów: Po raz pierwszy i ostatni na podcaście pojawi się nazwisko Donald Trumpa.
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Ekonomia behawioralna - decyzje w pułapce umysłu?
Ludzki mózg to leniuszek, często lubiący chodzić na skróty. Dzisiaj, (przeciwnie do zapału naszych umysłów!) wprowadzamy was w tajniki ekonomii behawioralnej, badającej wpływ czynników psychologicznych na decyzje konsumenckie. Czy w pół godziny da się upchnąć kejsy, kiepskie żarty, grzebanie w portfelu i niepotrzebne dygresje? Da i to sporo!
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Brieffing kreatywny - strategiczna stójka na uszach
Creme de la crème pracy strategów! Jak zbriefować, żeby otrzymać koncepcje odpowiadające na wyzwania marki? Gdzie szukać inspiracji? Jak ustalić cele? Jak balansować pomiędzy wolnością twórczą, a trzymaniem się sztywnych ustaleń? Jak definiować role dla wybranych kanałów? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym odcinku o tworzeniu inspirujących i zgodnych ze strategią marki briefów kreatywnych, przeplatanego wiązanką czasem trafnych, a częściej zupełnie niepotrzebnych dygresji.
pobierz 51.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jak (nie) prezentować?
Ach, prezentowanie koncepcji przed klientem. Jedna z najważniejszych umiejętności, którą strateg powinien posiadać. Istny spektakl godny desek teatru, który agencje serwują od zarania branży reklamowej: Humor, patos, gniew, udawane wzruszenia i plot twisty na miarę scenariusza Domu z Papieru. Dzisiaj pogadamy o sztuce prezentowania adresując różne jej wymiary: od narracji przez obraz po narzędzia i przydatne rekwizyty. Podzielimy się tipami oraz agencyjnymi anegdotami, w których nie brak niedźwiedzich masek, ortalionów i Kylie Minogue. Gotowi?
pobierz 72.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek bezpłciowy
Gender Neutral to zjawisko przez niektórych klasyfikowane jako to z gatunku niepozornych - kiedy w Polsce na drugim planie toczy się dyskusja o wykorzystywaniu stereotypów płciowych w reklamie, w krajach Europy Zachodniej już powstają kolekcje ubrań gender neutral, zabawki przeznaczone dla obu płci, świeczki dla facetów i piwa unisex, a nawet całe sklepy gender neutral. Dzisiaj pogadamy o źródłach popularności tego zjawiska w marketingu i sposobach wykorzystania także na polskim rynku. Bonus dla krzyżówkowiczów - wyjaśnimy też znaczenie tokenizmu.
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
O reklamowym przemyśle nostalgii
Kiedyś uważana za chorobę psychiczną, dziś święci triumfy w reklamie. Nostalgia bawi, porusza ale i skłania do refleksji. Między dyskusją o comebackach marek a nawiązywaniem w kampaniach do kodów lat 90. zwierzymy się dlaczego Kuba nie lubi jojo, a Marta kwestionuje istnienie napoju „typu Donald”.
pobierz 56.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Idziemy na redukcję
Sztuka redukowania w reklamie jest cnotą na każdym etapie planowania - od briefu klienta po produkcję kreacji. Dziś opowiemy o tym dlaczego i jak upraszczać przekaz oraz - uwaga - dlaczego Pan Andrzej z kultowego artykułu musiał trzymać kredens.
pobierz 20.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Marka niedoskonała – czyste niedbalstwo czy sposób na autentyczny przekaz?
Połączyć w jednym odcinku Magdę Gessler, Burger Kinga i Gucci? Wydaje się niemożliwe - a jednak! W rytmie przejęzyczeń i długiego „yyyyy” opowiemy o przykładach wykorzystania niedoskonałości w komunikacji, ryzyku i szansach z tym związanych.
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Nie licz serduszek, czyli o zaangażowaniu słów kilka.
Każdy chce być właścicielem marki lub agencją pracującą dla klienta, którego marka „angażuje” i jest „meaningful” dla konsumenta. Ale czy naprawdę chodzi o spiralę nakręcania zaangażowania mierzonego serduszkami i lajkami? Dzisiaj pokminimy o buzzwordzie dekady, czyli zaangażowaniu. Czy i jak mierzyć, a może skupić się na innych wskaźnikach? Posłuchajcie.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Strateg marketingowy? A Komu to potrzebne?
Debiut podcastu i z marszu rozkminy egzystencjonalne! Opowiemy o roli stratega w planowaniu kampanii i udziale w procesie tworzenia marki. Powiemy jak zachować balans między snami o Cannes Lions i codziennymi zadaniami stratega w agencji i po stronie klienta. Wątpiących pocieszymy, kochających pozdrowimy!
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek