Require Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przemyślenia dwójki programistów - Adama i Artura - na temat webdevelopmentu i nie tylko. Od technologii frontendowych, przez nowości w świecie IT po frameworki na backendzie.
Data dodania: 2020-05-12 22:47:00
Data aktualizacji: 2020-11-24 05:25:08
Audycji w katalogu: 24
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 19 godz. temu
require(#23) - Trochę o Firebase
Firebase jest bardzo ciekawą usługą od Google, pozwalającą nam tworzyć pełnoprawne aplikacje z backendem... bez pisania ani jednej linijki kodu backendowego. W tym odcinku przyjrzymy się podstawom Firebase i jego głównym częściom. Oczekujcie również w najbliższym czasie drugiej części odcinka o Firebase, w którym porozmawiamy o rzeczach trochę bardziej "dookoła" samego pisania kodu, takich jak delivery aplikacji, testowanie, reklamy, czy Google Analytics. Po linki i więcej informacji, zapraszamy do archiwum na naszej stronie !
pobierz 64.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
require(#22) - Podsumowanie Next.js Conf
W zeszłym tygodniu odbył się Next.js Conf - konferencja organizowana przez twórców jednego z największych frameworków opartych na React.js, której tematyka koncentrowała się na nowoczesnym frontendzie. W tym odcinku ją podsumowujemy, wymieniamy się swoimi przemyśleniami na jej temat oraz omawiamy nowości zaprezentowane podczas wielu prelekcji. Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia linków i notatek odcinka na archiwum na naszej stronie oraz do zapisania się do naszego newslettera .
pobierz 69.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
require(#21) - Nasze początki, nauka i zdobywanie wiedzy feat. hello roman
W kolejnym odcinku Require Podcast, w naszych skromnych progach zawitał gość - Adam Romański, autor kanału hello roman . Rozmawiamy o naszych początkach w programowaniu, tym skąd się uczyliśmy, na co trzeba uważać i co warto robić ucząc się kodownictwa. Na pewno nie zabrakło zabawnych sytuacji i przydatnych rad :D Tradycyjnie zapraszamy na naszą stronę internetową , na której znaleźć możecie linki do rzeczy, o których wspominamy w odcinku, dodatkowe notatki i nie tylko!
pobierz 88.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
require(#20) - Tricki na optymalizację stron
W tym odcinku prezentujemy wybrane przez nas techniki, pozwalające na przyspieszanie stron internetowych. Koncenturjemy się na prostych i łatwych w zaimplementowaniu rozwiązaniach, więc na pewno na każdą stronę znajdzie się coś, co pozwoli usprawnić jej wydajność.
pobierz 87.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
require(#19) - Podstawy - JavaScript
Kolejny odcinek z serii podstaw - tym razem na temat JS'a. Rozmawiamy na temat rzeczy, których warto się nauczyć przed pójściem w swiat frameworków i Node, by dać sobie porządne podstawy z języka, z którego będziemy korzystać praktycznie cały czas. Odcinek polecany zarówno dla tych zupełnie początkujących, jak i tych którzy pewną wiedzę mają, ale chcą spowodować by fundamenty ich wiedzy były jeszcze bardziej solidne.
pobierz 94.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
require(#18) - Trochę o Vue
Vue jest obecnie drugim najpopularniejszym (tuż po React) frameworkiem do tworzenia stron i aplikacji w JavaScripcie. Z pewnością jest czymś, czego warto się nauczyć - jest on wszechstronny i wydajny, a za razem bardzo prosty w nauce. W tym odcinku porozmawiamy na temat jego podstaw, oraz rzeczy za które trzeba się zabrać podczas jego nauki.
pobierz 65.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
require(#17) - Nasze ulubione libki do JS’a
Często dodanie pewnej funkcjonalności w kodzie może przysporzyć nas o ból głowy. Często taki problem może rozwiązać, w lepszy i o wiele prostszy sposób, jedna biblioteka. W tym odcinku przedstawimy kilka przydatnych libek do JS’a, które warto znać, by wykorzystać je wtedy, gdy będzie potrzeba.
pobierz 127.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
require(#16) - Podstawy - HTML i CSS
Aby czuć się pewniej w bardziej zaawansowanych zagadnieniach, trzeba dobrze umieć podstawy. W tym odcinku (i całej serii), kierowanym do osób bardziej początkujących, opowiadamy o zagadnieniach, w których należy czuć się pewnie przed nauką JS'a i frameworków.
pobierz 92.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
require(#15) - Tydzień na laptopie z Ubuntu za 1500zł
Przez ostatni tydzień Adam korzystał tylko z laptopa za 1500zł, z zainstalowanym Ubuntu. W tym odcinku podsumowujemy ten eksperyment i porównujemy Linuksa do innych systemów operacyjnych, przez pryzmat webdevelopmentu.
pobierz 80.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
require(#14) - Czego nauczyć się w wakacje?
Najwięcej czasu na naukę programowania mamy w wakacje, a tak się składa że właśnie się zaczynają. Wspólnie przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych rzeczy, których możecie nauczyć się w wakacje, by powiększyć swoją wiedzę na temat webdevelopmentu (i nie tylko). 
pobierz 117.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
require(#13) - Praktycznie o backendzie
W tym odcinku porównujemy różne biblioteki i rozwiązania wymagane do napisania pełnoprawnej aplikacji backendowej - od praktycznej strony. Począwszy od frameworków, przez bazy danych i autoryzację, po zarządzanie plikami - wszystko, co potrzebuje nasza aplikacja.
pobierz 131.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
require(#12) - Wielki Gatsby
Gatsby.js podbił rynek frontendu - jest niesamowicie wydajnym i prostym frameworkiem do pisania stron za pomocą Reacta. Jego możliwości do generowania stron statycznych i pobierania danych są niemalże nieskończone. W tym odcinku rozmawiamy o tym, czym on jest, jakie są jego zalety oraz przedstawiamy kilka pluginów i możliwości pobierania danych.
pobierz 98.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
require(#11) - Hostingi i domeny
Chcąc wypuścić aplikację internetową na światło dzienne, musimy zapewnić hosting - usługę, która zajmie się stałym udostępnianiem zasobów naszej strony. W tym odcinku porównamy różne rodzaje i dostawców hostingu oraz porozmawiamy o domenach.
pobierz 113.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
require(#10) - Trochę o Reakcie
React w 2013 zrewolucjonizował rynek front-endu i do dziś jest na szczycie. W tym odcinku rozmawiamy na temat podstawowych założeń Reacta, zasad które nim kierują i o technikach które warto stosować podczas budowania aplikacji w Reakcie.
pobierz 90.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
require(#9) - Deno
W tym odcinku rozmawiamy na temat następcy Node.js'a - Deno, które w środę 13 maja miało swoją premierę. Czym jest i jak działa? Czy ma szanse na pobicie Node.js i jakie są jego wady i zalety? Co można już dzisiaj z nim stworzyć?
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
require(#8) - Blogowanie i trochę o Jamstack'u
W tym odcinku Require Podcast rozmawiają na temat technologii i platform, które umożliwią nam napisanie własnego bloga - od self-hosted gotowych rozwiązań, przez pisanie bloga "od zera" po strony, na które możemy wrzucać naszą twórczość radosną.
pobierz 72.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
require(#7) - Artur tłumaczy - Discord jako platforma dla devów
Discord to jeden z największych komunikatorów internetowych w ostatnich latach. Początkowo przeznaczony dla graczy, obecnie zdobywa sobie coraz większe uznanie wśród programistów dzięki jego otwartemu API, co pozwala rozszerzać go jak tylko chcemy.
pobierz 66.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
require(#6) - Ciągła Integracja
W tym odcinku, opowiemy czym jest CI i CD, jakie są korzyści wynikające z korzystania z tego oraz w jaki sposób można to wykorzystać. Przejrzymy również najpopularniejsze i najciekawsze serwisy umożliwiające nam wprowadzenie CI do naszych projektów.
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
require(#5) - Interfejs Wiersza Poleceń
W tym odcinku opowiadamy o ciekawych narzędziach do personalizacji i konfiguracji wiersza poleceń na Windowsie, Linuxie i Maku.
pobierz 79.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
require(#4) - Adam tłumaczy Machine Learning
Kolejny tydzień, kolejny odcinek! W tym odcinku, Artur zadaje Adamowi pytania, na temat Machine Learningu - na czym to polega, jak to zaimplementować i jakie są najlepsze biblioteki w JavaScripcie, do ML właśnie. 
pobierz 60.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek