Require Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przemyślenia dwójki programistów - Adama i Artura - na temat webdevelopmentu i nie tylko. Od technologii frontendowych, przez nowości w świecie IT po frameworki na backendzie.
Data dodania: 2020-05-12 22:47:00
Data aktualizacji: 2020-05-26 19:05:03
Audycji w katalogu: 11
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
require(#10) - Trochę o Reakcie
React w 2013 zrewolucjonizował rynek front-endu i do dziś jest na szczycie. W tym odcinku rozmawiamy na temat podstawowych założeń Reacta, zasad które nim kierują i o technikach które warto stosować podczas budowania aplikacji w Reakcie.
pobierz 90.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
require(#9) - Deno
W tym odcinku rozmawiamy na temat następcy Node.js'a - Deno, które w środę 13 maja miało swoją premierę. Czym jest i jak działa? Czy ma szanse na pobicie Node.js i jakie są jego wady i zalety? Co można już dzisiaj z nim stworzyć?
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
require(#8) - Blogowanie i trochę o Jamstack'u
W tym odcinku Require Podcast rozmawiają na temat technologii i platform, które umożliwią nam napisanie własnego bloga - od self-hosted gotowych rozwiązań, przez pisanie bloga "od zera" po strony, na które możemy wrzucać naszą twórczość radosną.
pobierz 72.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
require(#7) - Artur tłumaczy - Discord jako platforma dla devów
Discord to jeden z największych komunikatorów internetowych w ostatnich latach. Początkowo przeznaczony dla graczy, obecnie zdobywa sobie coraz większe uznanie wśród programistów dzięki jego otwartemu API, co pozwala rozszerzać go jak tylko chcemy.
pobierz 66.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
require(#6) - Ciągła Integracja
W tym odcinku, opowiemy czym jest CI i CD, jakie są korzyści wynikające z korzystania z tego oraz w jaki sposób można to wykorzystać. Przejrzymy również najpopularniejsze i najciekawsze serwisy umożliwiające nam wprowadzenie CI do naszych projektów.
pobierz 47.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
require(#5) - Interfejs Wiersza Poleceń
W tym odcinku opowiadamy o ciekawych narzędziach do personalizacji i konfiguracji wiersza poleceń na Windowsie, Linuxie i Maku.
pobierz 79.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
require(#4) - Adam tłumaczy Machine Learning
Kolejny tydzień, kolejny odcinek! W tym odcinku, Artur zadaje Adamowi pytania, na temat Machine Learningu - na czym to polega, jak to zaimplementować i jakie są najlepsze biblioteki w JavaScripcie, do ML właśnie. 
pobierz 60.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
require(#3) - CSS Tooling
Kolejny odcinek Require Podcast, a w nim: najpopularniejsze metodyki CSS, najlepsze preprocessory, którym warto poświęcić uwagę, jak i ciekawe frameworki i biblioteki komponentów - a wszystko to, by ulepszyć style naszych projektów.
pobierz 127.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
require(#2) - Jakościowy kod
W kolejnym odcinku Require Podcast, Adam i Artur przedstawią narzędzia umożliwiające pisać lepszy jakościowo kod, oraz omówią podstawy i cele tworzenia testów jednostkowych. Tradycyjnie zapraszamy również do przesłuchania segmentu szybkich nowości i zajrzenia na naszą stronę internetową (a tam - nowa sekcja)
pobierz 75.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
require(#1) - Zintegrowane Środowisko Programistyczne
Pierwszy pełnoprawny odcinek Require Podcast! Dzisiaj Adam i Artur porównają nasze ulubione IDE, opowiedzą o najciekawszych rozszerzeniach do Visual Studio Code i zaprezentują swoje sekretne sposoby na usprawnienie pracy z kodem. Jeżeli chcesz jak najsprawniej edytować swój kod, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie ;)
pobierz 119.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
require(#0) - Intro
Pilotażowy odcinek Require Podcast :). Nieco krótszy, w którym opowiadamy między innymi o naszych planach na przyszłość, oraz omawiamy nowy update Visual Studio Code, jak i rozmawiamy o koronawirusie przez pryzmat webdevelopmentu.
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
miodek