Recenzje seriali

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmawiamy o serialach naszym zdaniem ważnych, takich które wciągają, zastanawiają, prowokują do dyskusji. Zapraszamy i zachęcamy do słuchania :)
Data dodania: 2020-05-12 22:47:53
Data aktualizacji: 2021-03-06 21:55:01
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 27 dni temu
KONTROLA - recenzja
Kontrola - serial dostępny na YouTube, zrobiony bez wielkich pieniędzy przez studentkę Warszawskiej szkoły filmowej: Nataszę Parzymies. Prosta historia o skomplikowanej miłości. Serial, który potrafi zauroczyć. Tyle jest emocji ukrytych w dotyku, geście, spojrzeniu, niedopowiedzeniu. Od razu można wyczuć, że mamy do czynienia z czymś bardzo prawdziwym. Nie ma w tym histerii, przegadania - jest bardzo naturalnie i konkretnie. Serial, który potrafi zauroczyć i w którym można się zanurzyć. Więcej w naszej recenzji, na którą zapraszamy :)
pobierz 6.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
KRÓL - recenzja Kino w tubce
Król - serial oparty na powieści Szczepana Twardocha. Powieści gęstej od emocji, z wieloma wyrazistymi i ciekawymi postaciami, pełnej zwrotów akcji, która aż się prosiła o ekranizację. No i mamy serial. Janowi P. Matuszyńskiemu udało się w miarę wiernie zekranizować tę wielopiętrową i wielowymiarową, pełną intryg powieść. Zekranizowaną, warto dodać, z wielką dbałością o szczegóły i z wieloma świetnymi kreacjami aktorskimi. Naszym zdaniem: polski serial roku. Dużo więcej w naszej recenzji, na którą zapraszamy!
pobierz 13.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
THE CROWN sezon 4 - recenzja Kino w tubce
Czwarty sezon super produkcji, czyli The Crown. Twórca serialu Peter Morgan stara się opowiadać historię Korony Brytyjskiej w miarę możliwości subtelnie, starając się przyglądać bohaterom z wielu perspektyw przez co nie ma tutaj ocen jednoznacznych. Ten sezon zdominowany jest przez wielkie osobowości, obok Elżbiety II, przez Margaret Thatcher i Księżną Dianę i relacje pomiędzy nimi i pomiędzy Dianą i Karolem. Ale jest to też serial o losach Korony, a może przede wszystkim o tym, jaką cenę trzeba zapłacić za to, że jest się dopuszczonym do rodziny królewskiej, że jest się jej członkiem. Ile w tym jest bólu, samotności, poniżenia, izolacji... Serial jest też oczywiście Żelaznej Damie, czy o dalszym odklejaniu się rodziny królewskiej od rzeczywistości, ale o tym już w naszej recenzji :)
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
GAMBIT KRÓLOWEJ - recenzja Kino w tubce
Czy można pokazać szachy jako dynamiczną, pełną nagłych i niespodziewanych zwrotów grę? Gambit Królowej udowadnia, że tak :) Sprawia, że obserwując grę w szachy można mieć ciary. To, zresztą, dopiero początek, bo serial Netflixa, to oprócz szachów to opowieść o bohaterce żyjącej wbrew obowiązującym normom, zdobywającą męski świat i walczącą ze swoimi demonami i uzależnieniami. Świetna Anya Taylor-Joy i Marcin Dorociński jako niepokonany, radziecki Arcymistrz. Więcej w naszej recenzji, na którą zapraszamy!
pobierz 11.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
BEZPAŃSTWOWCY - Stateless - recenzja Kino w tubce
Bezpaństwowcy - serial na niełatwy i niezbyt często u nas poruszany temat obozów dla uchodźców w Australii. Ale czy do końca tylko o tym? Oglądając ten serial można odnieść wrażenie, że ogląda się opowieść więzienną, albo o ponurej korporacji. Do tego jedną z bohaterek osadzonych w obozie jest Australijka, grana przez Yvonne Strachovski, a serial oparty jest na faktach. Dodajmy, że mocno w ten projekt zaangażowała się Cate Blanchett, która go współtworzy i współprodukuje, a także w nim występuje. Więcej w naszej recenzji, na którą zapraszamy :)
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
DARK - recenzja finałowego sezonu
Dark - sezon trzeci (a może raczej cykl?) finałowy. Tak miało być - twórcy Jantje Friese i Baran bo Odar od początku mieli pomysł na trzy sezony i tak też rozpisali ten oryginalny i wyjątkowy serial. Bardzo spójna plastycznie i intelektualnie wizja. Do tej pory niczego porównywalnego tak w kinie, jak i w serialach nie widzieliśmy. Trzeci sezon jeszcze bardziej komplikuje i tak już mocno wymagający odbiór. Mnożone są światy, wersje bohaterów, czasy. W tym całym zagmatwaniu, elementach filozoficznych, metafizycznych i naukowych, a także nawiązaniach biblijnych, przypomina nam i uświadamia co tak na prawdę ludzi napędza, determinuje, motywuje; i teraz, w trzecim sezonie uświadamiamy sobie o czym tak na prawdę był ten serial. Dobre aktorstwo, świetne zdjęcia, muzyka - dobry serial. Zapraszamy do posłuchania naszej recenzji - tam znajdziecie więcej, w tym lekki spojler - o czym, naszym zdaniem jest ten serial :) aha - końca nie zdradzamy ;)
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
W GŁĘBI LASU - Coben w polskich realiach - recenzja
W głębi lasu - drugi polski serial wyprodukowany przez Netflix, tym razem oparty na bestsellerze Harlana Cobena. Jak udało się przeniesienie książki w polskie realia? Czy druga, po 1983, polska produkcja jest lepsza? Czy ma mankamenty? A może to bez dwóch zdań zapierający dech w piersiach dreszczowiec? Zapraszamy na naszą recenzję :)
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
HOMECOMING sezon 2 powrót - recenzja Kino w tubce
Homecoming - pierwszy sezon był wydarzeniem. Od samego początku byliśmy zaskakiwani, formą, intrygą, zdjęciami, muzyką. Wszystko trzeba było samemu, powoli odkrywać. Drugi sezon nie może być lepszy od pierwszego, bo nie ma właśnie tego elementu zaskoczenia, tej świeżości. Mimo to, nadal jest to dobra rzecz :) Wiele dopowiada do pierwszego sezonu, wiele wątków pokazuje z innej perspektywy. Nadal też udaje się utrzymać klimat jedynki. I uwaga - tu nie ma taryfy ulgowej: zaczynając oglądanie od dwójki, fakt, będzie element zaskoczenia, ale wiele może być niezrozumiałych. Naszym zdaniem warto, a nawet trzeba zacząć od jedynki, i posłuchać naszą recenzję ;) zapraszamy!
pobierz 7.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
NARCOS MEKSYK SEZON 2 - recenzja Kino w tubce#224
Drugi sezon Narcos Meksyk – naszym zdaniem, na razie przynajmniej, „jedzie na opinii”
pobierz 8.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
WATAHA - recenzja po trzecim sezonie - Kino w tubce
Ile jest takich polskich seriali jak Wataha, gdzie możemy się zastanawiać (i mamy ku temu podstawy), czy drugi sezon był lepszy od pierwszego, czy może to trzeci sezon jest najlepszy? Właśnie jesteśmy po trzecim sezonie i wróciliśmy w nim na polsko-ukraińską granicę, do oddziału Straży Granicznej i do problemów nadgranicznych, tym razem związanych z przemytem i handlem ludźmi. Oprócz dotychczasowych bohaterów, mamy nowe postacie i takie, które dotąd były w cieniu, a teraz mają okazję wyjść na pierwszy plan. Podziwiając świetne zdjęcia, słuchając w tle dorównującej im muzyki aż chciałoby się rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady ;) Zapraszamy na recenzję trzeciego sezonu :)
pobierz 9.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
DRAKULA - Nieumarła legenda - recenzja Kino w tubce
Stary, dobry Drakula powraca, a za jego wskrzeszenie wzięli się twórcy serialu Sherlock: Mark Gatiss i Steven Moffat. Ciekawa interpretacja, nowatorskie i odważne spojrzenie na Drakulę i oryginalny tekst, ale i horror w starym dobrym stylu. W uwodzicielskiego, ale i okrutnego hrabiego wciela się Claes Bang, duński aktor, który zagrał główną, jakże odmienną od tej, rolę w The Square. Mamy tu wszystko, co powinno się znaleźć w tego typu opowieści, choć czasami jest tego aż nadto co może nieco popsuć odbiór. Więcej nie zdradzamy i zapraszamy do naszej recenzji :)
pobierz 10.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
THE CROWN sezon 3 - jest jeszcze lepiej - recenzja Kino w tubce
The Crown: trzeci sezon utytułowanego i wielokrotnie nagradzanego serialu o koronie brytyjskiej za czasów Królowej Elżbiety II. Czy nadal utrzymuje wysoki poziom? Jak udała się zmiana odtwórców głównych ról? Czy może jest jeszcze lepiej niż w poprzednich sezonach? O tym rozmawiamy w naszej recenzji, na którą serdecznie zapraszamy
pobierz 11.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
NIEWIARYGODNE - recenzja serialu
Niewiarygodne - serial Netflixa oparty na faktach, nakręcony na podstawie reportażu nagrodzonego nagrodą Pulitzera o poszukiwaniach seryjnego gwałciciela. Dobry, psychologiczny, wielowarstwowy, często rzeczywiście... niewiarygodny. Zapraszamy do wysłuchania naszej krótkiej recenzji.
pobierz 7.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
MINDHUNTER sezon 2 - jest jeszcze lepiej - recenzja Kino w tubce#197
Jeżeli podobał Wam się pierwszy sezon Mindhunter, to drugi Was nie powinien zawieść. Serial powolny, nieśpieszny, bez epatowania okrucieństwem z ekranu, a jednocześnie dozujący skrajne napięcie. Warto uważnie oglądać, a może i kilkukrotnie, żeby zobaczyć jakimi sztuczkami, jakimi sposobami twórcy powodują, że nie można, ani na chwilę, przestać oglądać ten serial. Zapraszamy na naszą krótką recenzję.
pobierz 7.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek