Piątki Na Produkcji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla seniorów oraz wszystkich tych, których tematyka "seniorska" interesuje. Rozmawiamy tu o tematach istotnych z perspektywy doświadczonych programistów. Raczej miękko, nie technicznie. Jeśli chcesz się stać bardziej świadomym programistą, to ten podcast jest dla Ciebie.
Data dodania: 2020-05-12 22:48:42
Data aktualizacji: 2020-05-25 09:20:04
Audycji w katalogu: 4
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
#4 Jak pomagać juniorom w rozwoju?
W tym odcinku rozmawialiśmy z Jakubem Marchwickim o tym jak pomagać juniorom w rozwoju. Polecamy ten odcinek zarówno juniorom jak i seniorom. Poruszaliśmy przy tej okazji całą masę przeróżnych tematów. Zaczęliśmy delikatnie od naszych własnych staży, od tego jak one wyglądały te X lat temu. A potem już mięsko, czyli odpowiedzi na chociażby takie pytania, czy senior musi pomagać juniorom. W jaki sposób junior takiego seniora może znaleźć. Jakie cechy sprzyjają dobrym juniorom i dobrym seniorom/mentorom. Oraz czy wiemy, że nie wiemy czy nie wiemy, że nie wiemy, o co w tym chodzi i co się z tym wiąże. Oprócz tego liznęliśmy również np. model braci Drayfus czy bootcampy. Także całkiem sporo tego wyszło i już bez dalszych wstępów. Miłego słuchania!
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#3 Korpo vs Startup - co wybrać?
W tym odcinku rozmawialiśmy z Jarosławem Pałką o pracy w firmach różnej wielkości. Często wydaje nam się, że wiemy całkiem sporo o pracy w startupie czy korporacji, pomimo tego, że wcześniej tam nie pracowaliśmy. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i zderzyć się z różnego rodzaju mitami czy stereotypami. W naszej rozmowie poruszyliśmy temat struktury tych firm, przeszliśmy przez różne stanowiska, opowiedzieliśmy o pracy w zespole, o możliwym rozwoju i benefitach. Oczywiście wszystko to popierając naszym własnym doświadczeniem. Miłego słuchania!
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#2 Jak zrobić własny kurs online i ile można na nim zarobić?
W drugim odcinku rozmawialiśmy z Michałem Gelleretem o tworzeniu kursów online. Dowiedzieliśmy się, jakiego sprzętu potrzebujemy, jakich programów, czy są one płatne. Jak wyglądają same nagrania, czy łapie trema przed kamerą. Oraz na czym polega montaż i czy potrafi być czasochłonny. Co nie co porozmawialiśmy też o platformie Udemy. A na samym końcu oczywiście o pieniądzach. Blog Michała Gellerta: [link] Prezentacja o serniku: [link]
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#1 Kiedy wiem, że jestem seniorem?
W pierwszym odcinku, próbujemy zdefiniować legendarnego seniora. Naszym gościem był Paweł Łukasik programista z 20 letnim stażem. Rozmawialiśmy o tym jakie cechy ma senior, kiedy wiem, że nim jestem oraz czy wiek ma znaczenie w byciu seniorem. Doszliśmy do naprawdę ciekawych wniosków. Zapraszamy Cię do odsłuchania tej rozmowy.
pobierz 78.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek