Piątki Na Produkcji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla seniorów oraz wszystkich tych, których tematyka "seniorska" interesuje. Rozmawiamy tu o tematach istotnych z perspektywy doświadczonych programistów. Raczej miękko, nie technicznie. Jeśli chcesz się stać bardziej świadomym programistą, to ten podcast jest dla Ciebie.
Data dodania: 2020-05-12 22:48:42
Data aktualizacji: 2021-01-23 10:00:04
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 29 dni temu
#8 - 3 Story Pointy. Wystarczy czy nie? O estymacjach z Łukaszem Szydło.
Estymacje. Codzienność w życiu programistów i programistek. Powszechna czynność, niektórzy z nas estymują już od wielu lat. Jak to się dzieje, że nadal mamy z tym problem? Co robimy źle i co zrobić, by robić to dobrze? Jak się tego nauczyć? Czy Junior może skutecznie wyestymować zadanie? Czy może jedynie Seniorzy powinni się tym zajmować? W jaki sposób podchodzić do estymacji, aby były one stabilne, abyśmy dowozili zadeklarowane zadania na czas, bez pośpiechu? Jakiej jednostki używać i czy ma to jakieś znaczenie? Jak radzić sobie z nieufnymi klientami? I najważniejsze pytanie: Czy 3 Story Pointy dawać tylko wtedy, gdy nie wiemy o co chodzi w zadaniu, czy jest jakiś sposób, aby robić to świadomie?
pobierz 60.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#7 O Refaktoryzacji z Włodkiem Krakowskim
Zawsze zostawiaj obozowisko czystsze, niż go zastałeś czy zastałaś. Tym jednym zdaniem w gruncie rzeczy mógłbym opisać treść dzisiejszego odcinka. Tak, dokładnie tak jak myślisz, rozmawialiśmy o refaktoryzacji z refaktoryzacyjnym guru Włodkiem Krakowskim. A o czym konkretnie? Ano o tym, jak refaktoryzować systematycznie, jak wpleść refaktoryzację w proces wytwarzania oprogramowania? Czy powinniśmy to robić sami, czy z całym zespołem, a jeżeli z zespołem, to kiedy? Czy prosić biznes o czas, czy nie? Czy w Scrumie czy nie? A tak w ogóle, to co refaktoryzować? Zaciekawiłem? Świetnie. Miłego słuchania.
pobierz 53.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#6 Mało wiem, mam po prostu farta, czyli o syndromie oszusta z Anitą Przybył
Ten odcinek został poświęcony bardzo ważnemu zagadnieniu, a mianowicie syndromowi oszusta. Anita Przybył, nasz gość specjalny, podzieliła się z nami ogromem wiedzy na ten temat. Poruszyliśmy całe mnóstwo zagadnień wokół oszustowych, bądź pewny i pewna, że dowiesz się czym on jest i jakimi zachowaniami się charakteryzuje. Dowiesz się również czym on NIE JEST. W arsenale zapisanych linków znajdziesz również test na ten syndrom. Podczas tej rozmowy poruszyliśmy temat cyklu impostora, porozmawialiśmy o perfekcjonizmie, o kunktatorstwie, o tym skąd taki syndrom się bierze, jakie mogą być jego przyczyny, czy wpływa on na nasze codzienne życie, czy wpływa na firmę, dla której pracujemy. Na koniec oczywiście odpowiedzieliśmy na pytanie, jak sobie z nim radzić. Bardzo nas cieszy, że tu z nami jesteś. Zapraszamy i życzymy ci miłego słuchania! Linki od Anity: [link] [link] [link] [link] [link] [link]; [link]   [link] A Anitę możecie znaleźć tutaj: Email: [email]  Twitter: [link] LinkedIn: linkedin.com/in/anita-przybyl PODCAST LIDEREM BYĆ: [link]
pobierz 102.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#5 Jak zbudować markę osobistą? Szkolenie dla programistów.
Ten odcinek był nieco inny, niż pozostałe. Był on swojego rodzaju szkoleniem. Andrzej Krzywda, nasz gość specjalny i prowadzący to szkolenie, podzielił się z nami wiedzą o budowaniu dobrego wizerunku, marki osobistej wśród programistów. Nie obawiajcie się, normy podcastowe zostały zachowane i nagranie dźwiękowe w zupełności wystarczy, by takie szkolenie przejść, tak jak ty robisz to teraz. Samo szkolenie porusza temat budowania wizerunku od samego początku. Znajdziecie tu odpowiedź na takie pytania jak: czym jest dobra marka osobista? Do czego jest mi potrzebna? Dlaczego przyda mi się również w codziennej pracy? Jak zacząć ją budować? W jaki sposób promować i gdzie i czy w ogóle promować? Na końcu tego szkolenia odbyła się sesja pytań i odpowiedził. Niestety ale ten odcinek podcastu abolutnie nie jest dla podcastowych wegetarian, bo znajdziecie tutaj tylko mięsko i samo mięsko. Miłego słuchania!
pobierz 107.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#4 Jak pomagać juniorom w rozwoju?
W tym odcinku rozmawialiśmy z Jakubem Marchwickim o tym jak pomagać juniorom w rozwoju. Polecamy ten odcinek zarówno juniorom jak i seniorom. Poruszaliśmy przy tej okazji całą masę przeróżnych tematów. Zaczęliśmy delikatnie od naszych własnych staży, od tego jak one wyglądały te X lat temu. A potem już mięsko, czyli odpowiedzi na chociażby takie pytania, czy senior musi pomagać juniorom. W jaki sposób junior takiego seniora może znaleźć. Jakie cechy sprzyjają dobrym juniorom i dobrym seniorom/mentorom. Oraz czy wiemy, że nie wiemy czy nie wiemy, że nie wiemy, o co w tym chodzi i co się z tym wiąże. Oprócz tego liznęliśmy również np. model braci Drayfus czy bootcampy. Także całkiem sporo tego wyszło i już bez dalszych wstępów. Miłego słuchania!
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#3 Korpo vs Startup - co wybrać?
W tym odcinku rozmawialiśmy z Jarosławem Pałką o pracy w firmach różnej wielkości. Często wydaje nam się, że wiemy całkiem sporo o pracy w startupie czy korporacji, pomimo tego, że wcześniej tam nie pracowaliśmy. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i zderzyć się z różnego rodzaju mitami czy stereotypami. W naszej rozmowie poruszyliśmy temat struktury tych firm, przeszliśmy przez różne stanowiska, opowiedzieliśmy o pracy w zespole, o możliwym rozwoju i benefitach. Oczywiście wszystko to popierając naszym własnym doświadczeniem. Miłego słuchania!
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#2 Jak zrobić własny kurs online i ile można na nim zarobić?
W drugim odcinku rozmawialiśmy z Michałem Gelleretem o tworzeniu kursów online. Dowiedzieliśmy się, jakiego sprzętu potrzebujemy, jakich programów, czy są one płatne. Jak wyglądają same nagrania, czy łapie trema przed kamerą. Oraz na czym polega montaż i czy potrafi być czasochłonny. Co nie co porozmawialiśmy też o platformie Udemy. A na samym końcu oczywiście o pieniądzach. Blog Michała Gellerta: [link] Prezentacja o serniku: [link]
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#1 Kiedy wiem, że jestem seniorem?
W pierwszym odcinku, próbujemy zdefiniować legendarnego seniora. Naszym gościem był Paweł Łukasik programista z 20 letnim stażem. Rozmawialiśmy o tym jakie cechy ma senior, kiedy wiem, że nim jestem oraz czy wiek ma znaczenie w byciu seniorem. Doszliśmy do naprawdę ciekawych wniosków. Zapraszamy Cię do odsłuchania tej rozmowy.
pobierz 78.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek