Gadajki bez szminki

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Takie głupie, że aż fajne. Tak po babsku. Tak naprawdę. Tak po prostu. I szczerze. Gadajki zwykłych dziewczyn, które są niezwykłe.
Data dodania: 2020-05-14 20:00:36
Data aktualizacji: 2021-03-05 18:55:03
Audycji w katalogu: 35
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 25 dni temu
O smutku po cichutku #35
Każdego czasem atakuje smutek. Jednych częściej, innych rzadziej. Zawsze trzeba jednak sobie jakość radzić. Żeby nie zwariować. Tylko jak? Co najlepiej pomaga na dąs i pląs? Książka, herbata, a może kochanek?
pobierz 50.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
O zapominaniu, bo się zdarza #34
Konia z rzędem temu, kto wszystko pamięta i nigdy nie zapomina. Kto nie gubi się w czeluściach swojego nadszarpniętego życiem umysłu. Kto staje na wysokości zadania, wszystko ogarnia i głowę ma nie od parady. Konia z rzędem mu! Natomiast ten odcinek dedykujemy wszystkim, którym trudno jest spamiętać, wcielić w czyn i w ogóle żyć jak Pan Bóg przykazał. Dedykujemy tym, którzy zapominają. Bo to się zdarza. 
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O tym, że bywa tanio i pospolicie #33
Jak wiele różni nas od gwiazd wielkiego formatu? Zawartość szafy, a może coś więcej? Wielkość portfela zapewne. I świadomość, że bywa tanio i pospolicie. A może jednak nie? To banał, ale trzeba być sobą zawsze i wszędzie. I takie są właśnie Gadajki. Słuchaj tego odcinka z przyjemnością :)
pobierz 58.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O wygodzie, po prostu #32
Dla własnej wygody, która jest kuzynką lenistwa, mogłybyśmy odpuścić sobie opis tego odcinka. W tym czasie lepiej by nam było bimbać na kanapie albo spędzać czas na innych przyjemnościach. Uciekając tym samym od rzeczywistości, która uwiera tu i ówdzie. Nie zauważając też, że wygoda uzależnia. I im dalej w las, tym większe zapotrzebowanie na łatwe życie.  
pobierz 60.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O poczuciu winy na wieki wieków #31
Tak nas wychowali... a może tak nas zmanipulowali? Zakorzeniły się w nas w dzieciństwie pewne zachowania, które w dorosłych latach odbijają się czkawką. Nawet jeśli gryzą nas od środka, trudno się ich wyzbyć. I jeśli czegoś nie zrobimy pod tę linijkę, mamy wyrzuty sumienia. Jest trochę jak w piosence T.Love: "Ojczyznę kochać trzeba i szanować (...) Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali. Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali".
pobierz 79.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O dużym dziecku, które nie ogarnia #30
W czym nasze dzieci są lepsze i mądrzejsze od nas? A w czym my, jako dzieci, jesteśmy lepsi od naszych rodziców? Nie ma pokolenia idealnego. Właściwie każde jest podobne w swoich wzlotach i upadkach. Dlatego nie martwcie się, gdy wam coś nie wychodzi. Przecież lepiej jest się śmiać niż płakać. Jak my. 
pobierz 71.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O wirtualnej namiętności #29
Internet zmienia świat od przeszło 50 lat. Dużo miesza też w naszym życiu. Bo sieć, jak mówią, łączy ludzi. Możemy być aktywni online, choć w bezruchu na kanapie. Możemy dzielić się wszystkim, czym dusza zapragnie. W kwadrans możliwy jest nawet kredyt online. A co z kredytem zaufania? Wirtualnie możemy się kochać, romansować, flirtować, udawać. Wszystko możemy. Stety? Niestety?
pobierz 78.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O tym, że dziwny jest ten świat #28
Dziwny jest nasz świat, bez dwóch zdań. W codzienności, w drobiazgach, w relacjach, zachowaniach. Gdy idziesz na zakupy, chociażby do papierniczego i nawet, gdy zmierzasz na... cmentarz. Też tak masz? Też to widzisz?
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O aborcji i tupnięciu nogą #27
Polska piekłem kobiet... Ale jeszcze Polka nie zginęła, póki my żyjemy. Trybunał Konstytucyjny orzekł 22 października 2020 roku, że aborcje ze względu na ciężkie, nieuleczalne, a nawet śmiertelne wady płodów są niezgodne z konstytucją. To koniec legalnych aborcji w Polsce. Wyrok na kobiety wejdzie w życie praktycznie od zaraz. Dlatego nie możemy milczeć na temat tego, co się dzieje w Polsce. Bo Polska jest kobietą. Bo my jesteśmy kobietami. 
pobierz 77.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O spelunach słów kilka
Każdy ją ma, a jeśli nie... to na pewno miał. Albo się zdarzy. Rozmawiamy o metach, spelunach i miejscach, które się trafiają. Jak ślepej kurze ziarno, czasem za karę, na siłę, przez przypadek. Żeby było taniej, żeby zaoszczędzić. I nawet z ogłoszenia. A powodem naszych rozmów jest nasza własna speluna, która pamięta czasy PRL. I będzie pamiętać Gadajki. Bo czemuż by nie?
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O tym, że ludzi czasem się nie lubi #25
Z ludźmi jak z cukierkami — jednych się lubi, za innymi nie przepada. A co najbardziej nas w nich denerwuje? Co wręcz wkurza? Do szału doprowadza? Nawet jak ludzi lubimy, a właśnie tak jest najczęściej, denerwują nas pewne sytuacje i zachowania. I masz babo placek. I weź wtedy miej dobrą minę do złej gry.
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O życiu w odcinkach i kultowych scenach #24
Czasami człowiek musi, inaczej się udusi... obejrzeć film. Albo serial. Żeby zabić czas, zabić nudę albo po prostu urozmaicić sobie wieczór. Tak po ludzku i tak po prostu. Żeby nie powiedzieć prostacku. Bo życie bywa monotonne, a dzięki kultowym scenom nabiera jakby sensu. I jest jakby luksusowo. Tu oczywiście mrużmy oko. Również do Małgorzaty Kożuchowskiej, której na dobre wyszła najgorsza scena telewizyjna "ever".
pobierz 46.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O dziwnych mailach i... facetach przy okazji
O czym mogą rozmawiać kobiety? O facetach. O związkach, oczekiwaniach, szczytach i celach. I o penisach na wesoło. A wszystko przez pewną dziwną wiadomość... Miłego słuchania!
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O wrześniowej batalii z dzwonkiem w tle #22
Nie tylko dzieciaki idą we wrześniu do szkoły. Naukę zaczynają też rodzice. I mają wtedy znacznie więcej na głowie niż uczniowie. Muszą dźwigać o wiele większy bagaż wrześniowych doświadczeń niż waży i tak przeciążony już plecak ucznia. Jak się na dać w te dni... tygodnie? Jak nie zwariować? 
pobierz 74.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O szaleństwie chociaż raz w życiu #21
Czymże jest życie, jeśli nie pasmem natchnionych szaleństw? A może serią pełnych namiętności drobiazgów? Pamiętajcie, że małe też jest piękne. I też ma kolosalny wpływ na samopoczucie. I na zdrowie psychiczne. Tyle w temacie. Więcej w podcaście :)
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O dużym brzuchu i godzinie zero #20
Mówią, że Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę. Ale mówią też, że ciąża jak granat wysadza całe życie. Takie, które miało się świetnie przed stworzeniem nowego świata. Na szczęście świadomość bycia matką rośnie proporcjonalnie do wielkości brzucha. I w miarę jak on rośnie, maleje żal,  że coś się traci... Choć ta metamorfoza bywa bolesna. 
pobierz 60.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O muszli, tapecie i wielkim remoncie #19
Kobiety są jak remont. Kapitalne! Dlatego, gdy rozmawiamy o remoncie, też jest to kapitalne. A jest co opowiadać. Zwłaszcza, gdy wszystko robi się własnymi rękami. Gdy wszystko samemu się kupuje. Gdy trzeba włożyć rękawice, żeby paznokcia nie ułamać. I w końcu gdy muszla przegrywa z koszem na śmieci...
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
O sile słabości #18
Tylko silny bez obawy potrafi śmiać się z własnych słabości. A tych jest więcej niż nam się wydaje. I czasem naprawdę nam nie do śmiechu... Bo głupio, bo wstyd, bo nie wypada, bo tak nas wychowali. Ale siebie kochać trzeba i szanować.
pobierz 47.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
O tym, że starość to właśnie radość #17
Lata lecą, ale co z tego? Żadne zmarszczki, pajączki ani pelikany nie są w stanie zatracić w nas młodości ducha. Nawet skleroza nie taka straszna, gdy... się o niej zapomina. Dlatego w tym odcinku rozmawiamy  o starzeniu się. Bo przecież im dalej w las, tym więcej drzew. Ale też więcej cienia, mniej ludzi i w ogóle jakoś bardziej przyjemnie. Niemniej jednak z okazji tego tematu wybrałyśmy się na plac zabaw. PS. Że niby na starość człowiek dziecinnieje? Hmmm...
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
O mowie, słowie i tym, co na języku #16
Granice naszego języka są granicami naszego świata. Tylko, gdzie tak naprawdę są te granice? To granice głupoty? Lenistwa? Ignorancji? Zabawy słowem? A może granice dobrego smaku? Rozmawiamy o języku polskim i... jak czasami sobie z nim nie radzimy. Na wesoło, bo to przecież nie lekcja języka polskiego. To podcast dobrego nastroju :)
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek