Gadajki bez szminki

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Takie głupie, że aż fajne. Tak po babsku. Tak naprawdę. Tak po prostu. I szczerze. Gadajki zwykłych dziewczyn, które są niezwykłe.
Data dodania: 2020-05-14 20:00:36
Data aktualizacji: 2020-09-20 02:55:07
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
O wrześniowej batalii z dzwonkiem w tle #22
Nie tylko dzieciaki idą we wrześniu do szkoły. Naukę zaczynają też rodzice. I mają wtedy znacznie więcej na głowie niż uczniowie. Muszą dźwigać o wiele większy bagaż wrześniowych doświadczeń niż waży i tak przeciążony już plecak ucznia. Jak się na dać w te dni... tygodnie? Jak nie zwariować? 
pobierz 74.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
O szaleństwie chociaż raz w życiu #21
Czymże jest życie, jeśli nie pasmem natchnionych szaleństw? A może serią pełnych namiętności drobiazgów? Pamiętajcie, że małe też jest piękne. I też ma kolosalny wpływ na samopoczucie. I na zdrowie psychiczne. Tyle w temacie. Więcej w podcaście :)
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
O dużym brzuchu i godzinie zero #20
Mówią, że Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę. Ale mówią też, że ciąża jak granat wysadza całe życie. Takie, które miało się świetnie przed stworzeniem nowego świata. Na szczęście świadomość bycia matką rośnie proporcjonalnie do wielkości brzucha. I w miarę jak on rośnie, maleje żal,  że coś się traci... Choć ta metamorfoza bywa bolesna. 
pobierz 60.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
O muszli, tapecie i wielkim remoncie #19
Kobiety są jak remont. Kapitalne! Dlatego, gdy rozmawiamy o remoncie, też jest to kapitalne. A jest co opowiadać. Zwłaszcza, gdy wszystko robi się własnymi rękami. Gdy wszystko samemu się kupuje. Gdy trzeba włożyć rękawice, żeby paznokcia nie ułamać. I w końcu gdy muszla przegrywa z koszem na śmieci...
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
O sile słabości #18
Tylko silny bez obawy potrafi śmiać się z własnych słabości. A tych jest więcej niż nam się wydaje. I czasem naprawdę nam nie do śmiechu... Bo głupio, bo wstyd, bo nie wypada, bo tak nas wychowali. Ale siebie kochać trzeba i szanować.
pobierz 47.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
O tym, że starość to właśnie radość #17
Lata lecą, ale co z tego? Żadne zmarszczki, pajączki ani pelikany nie są w stanie zatracić w nas młodości ducha. Nawet skleroza nie taka straszna, gdy... się o niej zapomina. Dlatego w tym odcinku rozmawiamy  o starzeniu się. Bo przecież im dalej w las, tym więcej drzew. Ale też więcej cienia, mniej ludzi i w ogóle jakoś bardziej przyjemnie. Niemniej jednak z okazji tego tematu wybrałyśmy się na plac zabaw. PS. Że niby na starość człowiek dziecinnieje? Hmmm...
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O mowie, słowie i tym, co na języku #16
Granice naszego języka są granicami naszego świata. Tylko, gdzie tak naprawdę są te granice? To granice głupoty? Lenistwa? Ignorancji? Zabawy słowem? A może granice dobrego smaku? Rozmawiamy o języku polskim i... jak czasami sobie z nim nie radzimy. Na wesoło, bo to przecież nie lekcja języka polskiego. To podcast dobrego nastroju :)
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O Zenku Martyniuku i statystycznym Kowalskim #15
Żaden z Polaków nie jest przeciętny, ale większość... bywa statystyczna. Jak pan Bóg przykazał. Dlatego rozmawiamy o tym wspólnym mianowniku i schabowym na obiad. To bardzo subiektywne podsumowanie Kowalskiego, z humorem i oczywiście z nutą disco polo. A nawet z zaśpiewem. Nie dało się inaczej. 
pobierz 56.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O przeżyciu na bezludnej wyspie #14
Bezludna wyspa może i jest bezludna, ale to, co ludzkie, nie jest jej obce. Dlatego mniemamy, że gdy na nią trafimy, zatoniemy w śmieciach. Rozmawiamy więc trochę o ekologii, trochę o ludzkiej głupocie w tej kwestii, a trochę o własnych możliwościach przeżycia. Bo jak na przykład golić nogi w takich okolicznościach przyrody?
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O tym, czy pieniądze rzeczywiście szczęścia nie dają #13
Mówić, że pieniądze służą tylko do płacenia rachunków i kupowania jedzenia, to jak myśleć, że nóż służy jedynie do krojenia chleba. Dlaczego więc kłócimy się o pieniądze, zdradzamy z ich powodu i popełniamy rozmaite inne niegodziwości nie z głodu, ale właśnie w odurzeniu? Pieniądze są fajne, ale są rzeczy fajniejsze. Za żadne skarby ich się nie kupi. Zgadza się? 
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O emocjonalnej grze w domino #12
Trudno czasem utrzymać nerwy na wodzy. Znacznie łatwiej je odsprzedać. Za darmo. Też tak masz, że wkurza cię jeden, a na drugim się odbija? A drugi Bogu ducha winny. I weź tu bądź człowieku mądry...
pobierz 60.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O tym, co każda kobieta ma raz w miesiącu #11
Zdarza się to raz... Raz z lewej, raz z prawej strony. A potem raz dwa, raz dwa — oko się błyszczy, włos bardziej faluje, pierś idzie do przodu i takie tam marketingowe rzeczy, jakie dla nas wymyśliła natura. O kłuciu rozmawiamy... O kłuciu owulacyjnym i nie tylko. 
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O byciu pierwszą damą #10
Czasami życie się tak układa, że wkładamy niewygodne buty. Albo kapelusze, w których nam nie do twarzy. Albo wchodzimy w role, które nam nie w smak. A ty chciałabyś być pierwszą damą? 
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O dawaniu się robić w trąbę #9
Mówią, żeby się nie dawać. Tylko że to nie takie łatwe. Życie czasem wali z grubej rury, ale częściej robi to delikatnie. Ot, robi nas w trąbę. Dajemy się przez nasze słabości? Łakomstwo? Naturę? A może strach? Tym razem rozmawiamy bardzo na luzie. Towarzyszy nam Lucyna.
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O kobiecie na wkurwie #8
Zdarza się, że wulkan wybucha. Nikt się temu nie dziwi. Ot, natura. Ot, siła wyższa. W kobiecie też czasem dochodzi do erupcji. Gwałtownie wydobywa się z jej wnętrza emocja. Jest jak lawa gorąca. Czy to też naturalne? Na pewno prawdziwe. Dlatego ten podcast jest do prawdy żywy. Bez szminki. Z odpowiednim słowem w tytule. Też tak masz?
pobierz 46.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O zwyczajach zwyczajnych i dziwnych #7
Drobiazgi mogą być nałogiem. Niekoniecznie muszą to być alkohole, seksy i wciąganie nosem. Życiowe detale, błahostki, niuanse, pryszcze, bzdety i "kaszka z mlekiem" (a może chipsy zapijane białym zimnym) uzależniają i... są fajne!
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O jedzeniu, które bokiem wychodzi #6
Lubisz jeść? A lubisz słuchać o jedzeniu? Jako że nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia, więc będzie o czymś na ząb. I o dietach cudach. Cudach niewidach.
pobierz 38.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O matkowaniu i babciowaniu #5
Zostać babcią... czy to normalne? Czy to poważne? Czy pożyteczne? Co świat ma z takiej babci, która nie chce być babcią?
pobierz 52.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O teściowej i kwiatach od męża #4
Czy teściową da się lubić? I jak reagować na kwiaty od męża? A może lepszy kochanek? Dużo by o tym opowiadać... A życie i tak toczy się po swojemu.
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O dziwactwach młodości #3
Z dzieciństwa pamięta się dziwne rzeczy, a ze szkoły dziwnych nauczycieli. Dziwnie się też pije pierwsze wino i... wodę na weselu. Ot co!
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek