Gadajki bez szminki

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Takie głupie, że aż fajne. Tak po babsku. Tak naprawdę. Tak po prostu. I szczerze. Gadajki zwykłych dziewczyn, które są niezwykłe.
Data dodania: 2020-05-14 20:00:36
Data aktualizacji: 2020-12-04 05:20:02
Audycji w katalogu: 30
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
O dużym dziecku, które nie ogarnia #30
W czym nasze dzieci są lepsze i mądrzejsze od nas? A w czym my, jako dzieci, jesteśmy lepsi od naszych rodziców? Nie ma pokolenia idealnego. Właściwie każde jest podobne w swoich wzlotach i upadkach. Dlatego nie martwcie się, gdy wam coś nie wychodzi. Przecież lepiej jest się śmiać niż płakać. Jak my. 
pobierz 71.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
O wirtualnej namiętności #29
Internet zmienia świat od przeszło 50 lat. Dużo miesza też w naszym życiu. Bo sieć, jak mówią, łączy ludzi. Możemy być aktywni online, choć w bezruchu na kanapie. Możemy dzielić się wszystkim, czym dusza zapragnie. W kwadrans możliwy jest nawet kredyt online. A co z kredytem zaufania? Wirtualnie możemy się kochać, romansować, flirtować, udawać. Wszystko możemy. Stety? Niestety?
pobierz 78.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
O tym, że dziwny jest ten świat #28
Dziwny jest nasz świat, bez dwóch zdań. W codzienności, w drobiazgach, w relacjach, zachowaniach. Gdy idziesz na zakupy, chociażby do papierniczego i nawet, gdy zmierzasz na... cmentarz. Też tak masz? Też to widzisz?
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
O aborcji i tupnięciu nogą #27
Polska piekłem kobiet... Ale jeszcze Polka nie zginęła, póki my żyjemy. Trybunał Konstytucyjny orzekł 22 października 2020 roku, że aborcje ze względu na ciężkie, nieuleczalne, a nawet śmiertelne wady płodów są niezgodne z konstytucją. To koniec legalnych aborcji w Polsce. Wyrok na kobiety wejdzie w życie praktycznie od zaraz. Dlatego nie możemy milczeć na temat tego, co się dzieje w Polsce. Bo Polska jest kobietą. Bo my jesteśmy kobietami. 
pobierz 77.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O spelunach słów kilka
Każdy ją ma, a jeśli nie... to na pewno miał. Albo się zdarzy. Rozmawiamy o metach, spelunach i miejscach, które się trafiają. Jak ślepej kurze ziarno, czasem za karę, na siłę, przez przypadek. Żeby było taniej, żeby zaoszczędzić. I nawet z ogłoszenia. A powodem naszych rozmów jest nasza własna speluna, która pamięta czasy PRL. I będzie pamiętać Gadajki. Bo czemuż by nie?
pobierz 62.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O tym, że ludzi czasem się nie lubi #25
Z ludźmi jak z cukierkami — jednych się lubi, za innymi nie przepada. A co najbardziej nas w nich denerwuje? Co wręcz wkurza? Do szału doprowadza? Nawet jak ludzi lubimy, a właśnie tak jest najczęściej, denerwują nas pewne sytuacje i zachowania. I masz babo placek. I weź wtedy miej dobrą minę do złej gry.
pobierz 57.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O życiu w odcinkach i kultowych scenach #24
Czasami człowiek musi, inaczej się udusi... obejrzeć film. Albo serial. Żeby zabić czas, zabić nudę albo po prostu urozmaicić sobie wieczór. Tak po ludzku i tak po prostu. Żeby nie powiedzieć prostacku. Bo życie bywa monotonne, a dzięki kultowym scenom nabiera jakby sensu. I jest jakby luksusowo. Tu oczywiście mrużmy oko. Również do Małgorzaty Kożuchowskiej, której na dobre wyszła najgorsza scena telewizyjna "ever".
pobierz 46.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O dziwnych mailach i... facetach przy okazji
O czym mogą rozmawiać kobiety? O facetach. O związkach, oczekiwaniach, szczytach i celach. I o penisach na wesoło. A wszystko przez pewną dziwną wiadomość... Miłego słuchania!
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O wrześniowej batalii z dzwonkiem w tle #22
Nie tylko dzieciaki idą we wrześniu do szkoły. Naukę zaczynają też rodzice. I mają wtedy znacznie więcej na głowie niż uczniowie. Muszą dźwigać o wiele większy bagaż wrześniowych doświadczeń niż waży i tak przeciążony już plecak ucznia. Jak się na dać w te dni... tygodnie? Jak nie zwariować? 
pobierz 74.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O szaleństwie chociaż raz w życiu #21
Czymże jest życie, jeśli nie pasmem natchnionych szaleństw? A może serią pełnych namiętności drobiazgów? Pamiętajcie, że małe też jest piękne. I też ma kolosalny wpływ na samopoczucie. I na zdrowie psychiczne. Tyle w temacie. Więcej w podcaście :)
pobierz 56.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O dużym brzuchu i godzinie zero #20
Mówią, że Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę. Ale mówią też, że ciąża jak granat wysadza całe życie. Takie, które miało się świetnie przed stworzeniem nowego świata. Na szczęście świadomość bycia matką rośnie proporcjonalnie do wielkości brzucha. I w miarę jak on rośnie, maleje żal,  że coś się traci... Choć ta metamorfoza bywa bolesna. 
pobierz 60.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
O muszli, tapecie i wielkim remoncie #19
Kobiety są jak remont. Kapitalne! Dlatego, gdy rozmawiamy o remoncie, też jest to kapitalne. A jest co opowiadać. Zwłaszcza, gdy wszystko robi się własnymi rękami. Gdy wszystko samemu się kupuje. Gdy trzeba włożyć rękawice, żeby paznokcia nie ułamać. I w końcu gdy muszla przegrywa z koszem na śmieci...
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O sile słabości #18
Tylko silny bez obawy potrafi śmiać się z własnych słabości. A tych jest więcej niż nam się wydaje. I czasem naprawdę nam nie do śmiechu... Bo głupio, bo wstyd, bo nie wypada, bo tak nas wychowali. Ale siebie kochać trzeba i szanować.
pobierz 47.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O tym, że starość to właśnie radość #17
Lata lecą, ale co z tego? Żadne zmarszczki, pajączki ani pelikany nie są w stanie zatracić w nas młodości ducha. Nawet skleroza nie taka straszna, gdy... się o niej zapomina. Dlatego w tym odcinku rozmawiamy  o starzeniu się. Bo przecież im dalej w las, tym więcej drzew. Ale też więcej cienia, mniej ludzi i w ogóle jakoś bardziej przyjemnie. Niemniej jednak z okazji tego tematu wybrałyśmy się na plac zabaw. PS. Że niby na starość człowiek dziecinnieje? Hmmm...
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O mowie, słowie i tym, co na języku #16
Granice naszego języka są granicami naszego świata. Tylko, gdzie tak naprawdę są te granice? To granice głupoty? Lenistwa? Ignorancji? Zabawy słowem? A może granice dobrego smaku? Rozmawiamy o języku polskim i... jak czasami sobie z nim nie radzimy. Na wesoło, bo to przecież nie lekcja języka polskiego. To podcast dobrego nastroju :)
pobierz 63.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
O Zenku Martyniuku i statystycznym Kowalskim #15
Żaden z Polaków nie jest przeciętny, ale większość... bywa statystyczna. Jak pan Bóg przykazał. Dlatego rozmawiamy o tym wspólnym mianowniku i schabowym na obiad. To bardzo subiektywne podsumowanie Kowalskiego, z humorem i oczywiście z nutą disco polo. A nawet z zaśpiewem. Nie dało się inaczej. 
pobierz 56.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O przeżyciu na bezludnej wyspie #14
Bezludna wyspa może i jest bezludna, ale to, co ludzkie, nie jest jej obce. Dlatego mniemamy, że gdy na nią trafimy, zatoniemy w śmieciach. Rozmawiamy więc trochę o ekologii, trochę o ludzkiej głupocie w tej kwestii, a trochę o własnych możliwościach przeżycia. Bo jak na przykład golić nogi w takich okolicznościach przyrody?
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O tym, czy pieniądze rzeczywiście szczęścia nie dają #13
Mówić, że pieniądze służą tylko do płacenia rachunków i kupowania jedzenia, to jak myśleć, że nóż służy jedynie do krojenia chleba. Dlaczego więc kłócimy się o pieniądze, zdradzamy z ich powodu i popełniamy rozmaite inne niegodziwości nie z głodu, ale właśnie w odurzeniu? Pieniądze są fajne, ale są rzeczy fajniejsze. Za żadne skarby ich się nie kupi. Zgadza się? 
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O emocjonalnej grze w domino #12
Trudno czasem utrzymać nerwy na wodzy. Znacznie łatwiej je odsprzedać. Za darmo. Też tak masz, że wkurza cię jeden, a na drugim się odbija? A drugi Bogu ducha winny. I weź tu bądź człowieku mądry...
pobierz 60.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
O tym, co każda kobieta ma raz w miesiącu #11
Zdarza się to raz... Raz z lewej, raz z prawej strony. A potem raz dwa, raz dwa — oko się błyszczy, włos bardziej faluje, pierś idzie do przodu i takie tam marketingowe rzeczy, jakie dla nas wymyśliła natura. O kłuciu rozmawiamy... O kłuciu owulacyjnym i nie tylko. 
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek