Z końca świata - o podróżach inaczej

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Z końca świata to podcast o podróżach, życiu za granicą i powrocie do Polski. Niebanalnie, zabawnie, szczerze.
Data dodania: 2020-05-14 20:02:23
Data aktualizacji: 2021-01-23 06:50:05
Audycji w katalogu: 19
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
19. Jak nie uczyć się języków obcych?
Jak nie uczyć się języków obcych? Do tej pory uczyłam się angielskiego i niemieckiego (w szkole), na własną rękę hiszpańskiego i rosyjskiego, później z konieczności uczyłam się tureckiego, czeskiego i węgierskiego. I mówiąc szczerze, większość, nie licząc angielskiego szła mi fatalnie. Jednak nie poddałam się i w zeszłym roku wróciłam do nauki niemieckiego, dla własnej przyjemności. No i jakiś czas odświeżam turecki, przy filmie czy serialu. :) Znajdziesz mnie tutaj: Instagram: [link] Blog: [link] Książka: [link]
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
18. Wigilijne smaki: czosnek, bobalki i zupa pomarańczowa
Wigilijne tradycje różnią się w zależności od kraju, regionu, a nawet domu, a ja uwielbiam je poznawać. Dziś opowiem Wam jak Wigilia wygląda u mnie, czym są bobalki, jak smakuje zupa pomarańczowa i kiedy właściwie na Wigilii je się czosnek. Jeśli chcesz się podzielić, jak to wygląda u Ciebie- napisz do mnie :-) Znajdziesz mnie tutaj: Instagram: [link] Blog: [link] Książka: [link]
pobierz 30.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
17. Skąd pochodzi Święty Mikołaj, czyli Święta za granicą. Holandia, Malta, Norwegia, Sycylia
Jak spędza się Boże Narodzenie w Holandii, Norwegii, na Malcie i Sycylii? Sama nie miałam okazji spędzać tam Świąt, dlatego w tym odcinku opowiadać będzie: - Kasia, która opowiada o tradycjach w Holandii. Kasię znajdziecie pod tym adresem: [link] - Karolina, która mieszka na Malcie od kilku lat. Znajdziecie ją tutaj: [link] - Sylwia pięknie opowie o Norwegii- jej adres to [link] - Ania oczaruje Was Sycylijską atmosferą, a po więcej wpadnijcie na [link] Wesołych Świąt!
pobierz 60.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
16. Czy Ty też tłumaczysz się ze związku z obcokrajowcem?
Jakiś czas temu dostałam zaproszenie na randkę. Odmówiłam- jestem w związku. Zapraszający martwił się o to, czy aby na pewno jestem „w dobrych rękach”. Z jednej strony mnie to rozczuliło, z drugiej odpowiedź, że „dobrze, że to chociaż Polak” wywołała niesmak. Czy kobiety w tym kraju stanowią jakieś dobro narodowe, które nie może przejść w zagraniczne ręce, bez zgody ogółu społeczeństwa? Znajdziesz mnie tutaj: Instagram: [link] Blog: [link] Książka: [link]
pobierz 13.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
15. Przeprowadzka do Warszawy‒ czy warto zamieszkać w stolicy?
Czy warto przeprowadzić się do Warszawy? W tym roku, po kilku latach na wsi postanowiliśmy wyjechać. Tym razem nie za granicę, tylko sprawdzamy jak żyje się w stolicy. Opowiem o tym jak szukać mieszkania, jak wybrać dzielnicę, która "będzie do życia" i o tym jak czuję się w nowym miejscu.
pobierz 29.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
14. Dlaczego na Jamajce nie goli się nóg?
Dzisiejszy odcinek będzie właśnie o nas- o kobietach. Usłyszysz kilka ciekawych historii, które być może zmienią twoje myślenie o kobiecości. Opowiem o tym, dlaczego i kiedy Turczynki kłamią i będzie też o tym, - dlaczego na Jamajce nie goli się nóg. Będą też historie, które mnie spotkały i takie, które podsłuchałam.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
13. Jak podróże pomogły mi POKOCHAĆ siebie
Dziś będzie trochę inaczej, bo bardziej osobiście. Opowiem Wam o tym jak nauczyłam się kochać siebie, doceniać to, co mam i patrzeć na siebie w o wiele bardziej przychylny sposób. Chociaż, jak mam zły dzień nadal narzekam, że „mogłabym wyglądać lepiej”, to na pewno nie jestem tą samą Eweliną, sprzed 10 lat. Oczywiście, w tym czasie wiele się zmieniło, ale bardzo dużo dały mi podróże i przeprowadzki do całkowicie odmiennych krajów. Dzięki temu nauczyłam patrzeć się na siebie innym spojrzeniem i po prostu… siebie kochać.
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
12. Jak się przeprowadzić? Poradnik krok po kroku
Dziś będę mówić o przeprowadzce. I tej po Polsce, i tej za granicę. O tym jak zaplanować przeprowadzkę, co zrobić przed wyjazdem, na co warto zwracać uwagę przy wynajmie mieszkania i o tym co się stanie, jak wyprowadzimy się ze swojego miasta, wsi czy z kraju. Przeprowadzka nie boli, ale nie jest to najprostsza rzecz na świecie. Przeprowadzałam się już kilkanaście razy, a dokładniej: 5 razy za granicę i z dziesięć razy w obrębie tego samego kraju, a teraz jestem w trakcie kolejnej. I tym razem, mówiąc szczerze nie jest źle. Wszystko udało się załatwić w kilka dni, ale z doświadczenia wiem, że żeby przeprowadzka nie spowodowała większego cierpienia i nerwów niż to wszystko jest warte, lepiej sobie uprzednio wszystko uporządkować… I o tym jest ten odcinek.
pobierz 36.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
11. Fantastyczne miejsca na Opolszczyźnie i jak je znaleźć
O czym dziś będziemy rozmawiać? Oczywiście, o Opolszczyźnie! Większość z Was zapewne nawet nie była w tym województwie, a części z Was może się wydawać, że nie ma tu nic ciekawego, poza zamkiem Moszna rzecz jasna (który w istocie jest pałacem i wielu myśli, że leży gdzieś na Śląsku) Dziś postaram się odmienić Wasze spojrzenie na województwo opolskie i opowiem o ciekawych miejscach, historiach, zamkach i legendach. Zaczynamy! PS. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Opolszczyźnie, wpadnijcie w tą niedzielę (13.09.) do Opola, o godzinie 16 na Festiwal Podróżników. Będę opowiadać przez godzinę. A jeśli wolicie poczytać, artykuły znajdziecie pod tym linkiem: [link]
pobierz 36.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
10. Gdzie i jak szukać pracy za granicą? Ile można zarobić?
Przeglądanie ofert pracy nazywałam swoim hobby. Wiedziałam nie tylko gdzie, ile płacą, ale też jakie są koszty życia, zaczynając od wynajmu mieszkania po ceny masła w różnych miejscach na ziemi. Poza Polską pracowałam jako księgowa na Węgrzech oraz epizodycznie w USA. Dziś opowiem o poszukiwaniu pracy za granicą- bazując na moim doświadczeniu. Więcej o pracy i życiu za granicą znajdziecie na blogu: [link] [link]
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
9. Siedem mitów o Czechach, w które wierzą Polacy (niektórzy)
Moim zdaniem z Czechami więcej nas łączy niż dzieli. A co ciekawe, to na południu polski- czyli tu, gdzie mieszkam- usłyszymy najwięcej stereotypów. Mity powstają najczęściej na postawie czyiś wyobrażeń i interpretacji i jak to mity- nie są prawdziwe, ale od czasu do czasu tkwi w nich jednak ziarenko prawdy. Dziś zmierzymy się z 7 mitami o Czechach, które słyszałam najczęściej. Historii o Czechach mam o wiele więcej- ale wolałabym ich tak szybko przed Wami nie odkrywać. Bo wiecie, jest lato i Czechy Czekają. Na mnie, na Was, na nas.
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
8. Podróże z kotem- czy to w ogóle jest możliwe?
Wakacje ze zwierzętami kiedyś uchodziły za fanaberię. Co prawda, w ostatnich latach coraz więcej osób podróżuje ze swoimi psami, ale koty z zasady siedzą w domu. Bez podróżowania moje życie byłoby niepełne, dlatego, kiedy kilka lat temu przygarnęliśmy kociaka, musiałam sprawdzić, czy da się sensownie pogodzić posiadanie kota i wojaże. W zeszłym tygodniu wróciliśmy z Chorwacji i dostałam wiele pytań o podróże z kotem. Z chęcią podzielę się naszymi doświadczeniami.
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
7. Jak to wszystko się zaczęło. Z krainy tureckich pomarańczy (fragment książki)
Dzisiejszy odcinek będzie nietypowy. Tym razem nie będę opowiadać, tylko czytać… książkę. A dokładniej, pierwsze 17 stron Opowieści z końca świata. W tym podcaście posłuchasz jak to wszystko się zaczęło (to znaczy poszukiwanie swojego miejsca na ziemi), usłyszysz też część Pamiętników z Mersin, krainy tureckich pomarańczy.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
6. Ciemna strona podróżowania- skorpiony, nieudane noclegi i choroby
W podróży spotykają nas różne sytuacje. Niektóre są piękne i wtedy chętnie się nimi dzielimy. Inne nieco mniej i wolelibyśmy o nich zapomnieć. Moim zdaniem lepiej opowiadać i o tych trudniejszych rzeczach, aby inni mogli uczyć się nie na swoich błędach czy niewiedzy. Dziś opowiem o tej ciemniejszej stronie wakacji, która tak naprawdę może spotkać każdego.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
5. Jak rzucić wszystko i wyjechać na koniec świata?
Ten odciek będzie opowiadał o tym jak przeprowadzić się za granicę. Mam w tym już spore doświadczenie- mieszkałam i pracowałam w sześciu różnych krajach. Każdy z nas jest inny- jeden potrzebuje dużo czasu na zastanowienie, inny w moment podejmie decyzję, kupi bilet i kolejnego dnia będzie na lotnisku. Są jednak rzeczy, o których warto pamiętać. O nich można napisać osobną książkę, dziś przytoczyłam jedynie najważniejsze z nich. Wersję, w formie e-booka możesz pobrać na blogu W poszukiwaniu końca świata ( [link] ) lub na stronie [link] Znajdziesz tam więcej porad i wskazówek. E-book jest bezpłatny.
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
4. Czego nauczyłam się, mieszkając w Grecji?
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
3. Tureckie historie, które zmieniły moje życie
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
2. Węgierska przygoda z emigracją
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
1. Jak się żyje w amerykańskim motelu - fakty i mity
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek