Z końca świata - o podróżach inaczej

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Z końca świata to podcast o podróżach, życiu za granicą i powrocie do Polski. Niebanalnie, zabawnie, szczerze.
Data dodania: 2020-05-14 20:02:23
Data aktualizacji: 2020-08-08 15:10:10
Audycji w katalogu: 9
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
9. Siedem mitów o Czechach, w które wierzą Polacy (niektórzy)
Moim zdaniem z Czechami więcej nas łączy niż dzieli. A co ciekawe, to na południu polski- czyli tu, gdzie mieszkam- usłyszymy najwięcej stereotypów. Mity powstają najczęściej na postawie czyiś wyobrażeń i interpretacji i jak to mity- nie są prawdziwe, ale od czasu do czasu tkwi w nich jednak ziarenko prawdy. Dziś zmierzymy się z 7 mitami o Czechach, które słyszałam najczęściej. Historii o Czechach mam o wiele więcej- ale wolałabym ich tak szybko przed Wami nie odkrywać. Bo wiecie, jest lato i Czechy Czekają. Na mnie, na Was, na nas.
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
8. Podróże z kotem- czy to w ogóle jest możliwe?
Wakacje ze zwierzętami kiedyś uchodziły za fanaberię. Co prawda, w ostatnich latach coraz więcej osób podróżuje ze swoimi psami, ale koty z zasady siedzą w domu. Bez podróżowania moje życie byłoby niepełne, dlatego, kiedy kilka lat temu przygarnęliśmy kociaka, musiałam sprawdzić, czy da się sensownie pogodzić posiadanie kota i wojaże. W zeszłym tygodniu wróciliśmy z Chorwacji i dostałam wiele pytań o podróże z kotem. Z chęcią podzielę się naszymi doświadczeniami.
pobierz 22.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
7. Jak to wszystko się zaczęło. Z krainy tureckich pomarańczy (fragment książki)
Dzisiejszy odcinek będzie nietypowy. Tym razem nie będę opowiadać, tylko czytać… książkę. A dokładniej, pierwsze 17 stron Opowieści z końca świata. W tym podcaście posłuchasz jak to wszystko się zaczęło (to znaczy poszukiwanie swojego miejsca na ziemi), usłyszysz też część Pamiętników z Mersin, krainy tureckich pomarańczy.
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
6. Ciemna strona podróżowania- skorpiony, nieudane noclegi i choroby
W podróży spotykają nas różne sytuacje. Niektóre są piękne i wtedy chętnie się nimi dzielimy. Inne nieco mniej i wolelibyśmy o nich zapomnieć. Moim zdaniem lepiej opowiadać i o tych trudniejszych rzeczach, aby inni mogli uczyć się nie na swoich błędach czy niewiedzy. Dziś opowiem o tej ciemniejszej stronie wakacji, która tak naprawdę może spotkać każdego.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
5. Jak rzucić wszystko i wyjechać na koniec świata?
Ten odciek będzie opowiadał o tym jak przeprowadzić się za granicę. Mam w tym już spore doświadczenie- mieszkałam i pracowałam w sześciu różnych krajach. Każdy z nas jest inny- jeden potrzebuje dużo czasu na zastanowienie, inny w moment podejmie decyzję, kupi bilet i kolejnego dnia będzie na lotnisku. Są jednak rzeczy, o których warto pamiętać. O nich można napisać osobną książkę, dziś przytoczyłam jedynie najważniejsze z nich. Wersję, w formie e-booka możesz pobrać na blogu W poszukiwaniu końca świata ( [link] ) lub na stronie [link] Znajdziesz tam więcej porad i wskazówek. E-book jest bezpłatny.
pobierz 26.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
4. Czego nauczyłam się, mieszkając w Grecji?
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
3. Tureckie historie, które zmieniły moje życie
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2. Węgierska przygoda z emigracją
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
1. Jak się żyje w amerykańskim motelu - fakty i mity
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek