SardynkiBiznesu.pl

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dedykowany dla właścicieli małych lokalnych firm i freelancerów pracujących w domu, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Sardynkom przyświecają dwie główne idee – oszczędność czasu i pieniędzy. Wierzę, że dostarczę Ci pomysły i podpowiedzi, dzięki którym Twoja firma będzie stale się rozwijać, przynosić większy dochód, a Ty zyskasz spokój i pasję prowadzenia biznesu. I dużo więcej czasu na hobby, przyjemności i spędzanie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi.Znajdziesz u mnie praktyczne porady dotyczące prowadzenia, zarządzania i marketingu w firmie (w wersji szybkich, praktycznych, tanich i łatwych do wdrożenia pomysłów), prawa, recenzje produktów, programów, aplikacji i książek związanych z prowadzeniem biznesu
Data dodania: 2020-05-15 23:29:46
Data aktualizacji: 2021-03-06 22:00:04
Audycji w katalogu: 50
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
49 Odszkodowanie dla firmy od Skarbu Państwa za lockdown - co warto wiedzieć?
Jeżeli Twoja firma została zamknięta z powodu lockdownu i zastanawiasz się czy sądzić się o odszkodowanie i pozywać Skarb Państwa - w tym odcinku podcastu znajdziesz najważniejsze odpowiedzi. Z mecenasem Jerzym Stanisławem Josse rozmawiamy o szansach na odszkodowanie, kosztach, długości procesu i szansach na wygraną.
pobierz 79.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
48 Jak przygotować się do otwarcia biznesu mimo lockdownu / obostrzeń / zakazów?
Jeżeli jesteś właścicielem małego biznesu (z branż takich jak gastronomia, hotelarstwo, fitness, rozrywka, sport) i zastanawiasz się jak przygotować się otwarcia swojej firmy wbrew rządowym zakazom i obostrzeniom (lockdownem) związanymi z pandemią koronawirusa COVID - 19 to przesłuchaj ten odcinek! Opowiadamy w nim o najważniejszych sprawach dotyczących otwarcia, spraw sądowych, sanepidu. Najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć. Dodatkowo - jeżeli masz pytania dotyczące zamknięcia, zadaj je w komentarzu pod podcastem na naszym blogu - postaramy się na nie odpowiedzieć.
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
47 Jak napisać regulamin newslettera lub sprzedaży produktów cyfrowych dla strony www / bloga?
Regulamin strony www lub bloga jest nieodzowny, gdy chcemy zbierać kontakty (e-maile), wysyłać newslettery lub oferować sprzedaż produktów cyfrowych. Dziś wraz z radcą prawnym Jerzym Josse porozmawiamy o tym jak przygotować solidny regulamin dla małej firmy lub bloga.
pobierz 71.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
46 Jak przygotować / napisać politykę prywatności dla strony www małej firmy lub bloga?
Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub autorem bloga i szukasz informacji jak przygotować lub napisać politykę prywatności - ten podcast i artykuł są właśnie dla Ciebie! Wraz z Jerzym Josse omawiamy w nim krok po kroku wszystkie istotne elementy polityki prywatności i cookies zgodnej z Rodo, odpowiadamy na pytania i wątpliwości i (za darmo) udostępniamy wzór polityki prywatności do pobrania - szczegóły w nagraniu! Przepraszam za problemy z jakością, ale tego feralnego dnia mikrofon odmówił posłuszeństwa, a mimo to, nagranie musieliśmy skończyć.
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
45 Czy warto wierzyć internetowym milionerom - szkoleniowcom?
To podcast, który wypruł mi wnętrzności - nigdy się tak nie męczyłem przy pisaniu artykułu i nagrywaniu treści. I już na etapie tworzenia wiedziałem, że był to raczej nieudany eksperyment i jeżeli pojawią się powtórki w podobnej tematyce, to będą miały one miejsce niezwykle rzadko. Dziś rzecz będzie o tym, dlaczego nie warto wierzyć wszystkim, którzy chcą Cię w internecie oczarować zarobionymi milionami. I mają nieodpartą chęć, by Ciebie również uczynić milionerem / milionerką.
pobierz 96.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
44 Moje trudne decyzje w małej firmie i ich efekty
Dzisiejszy podcast trzeba przyozdobić rysem biograficznym - jest kontynuacją treści zawartej w odcinkach 39, 40, 41 i 42, w których opowiadałem jak przygotować się do podejmowania trudnych decyzji w małej firmie. Dziś chciałbym się nieco odsłonić i pokazać, co się wydarzyło i czego się nauczyłem, że doszedłem do właśnie takich wniosków.
pobierz 79.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
43 Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem | Kursowyzwanie
Jeżeli dużo czasu pracujesz przy komputerze, ale czujesz, że Twój dzień mógłby być bardziej efektywny i szukasz sposobów, które pomogą Ci go zoptymalizować i realizować więcej zadań - sprawdź darmowe kursowyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
42 Jak podejmować trudne decyzje w małej firmie #2
Kontynuacja poprzedniego odcinka dotyczącego podejmowania trudnych decyzji w małej firmie. W tej przyjrzymy się konkretnym sposobom, które ułatwią przedsięwzięcie kolejnych kroków.
pobierz 37.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
41 Jak podejmować trudne decyzje w małej firmie? #1
Prowadząc czy zakładając firmę, pewnie kilkakrotnie przyjdzie Ci się zmierzyć z decyzjami, które wywrócą Twój świat o 180 stopni. Nie lubimy ich, długo walczymy ze sobą zanim się "przełamiemy", szukamy argumentów by je przełożyć w czasie... Jeżeli taką decyzję musisz podjąć - dzisiejszy odcinek może okazać się bardzo pomocny.
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
40 Jak przygotować się do przejścia z pracy na etacie do własnej firmy? #2
Druga część podcastu dotyczącego tego jak w sposób zorganizowany, uporządkowany, przy minimalnej ilości stresy i nerwów założyć własną firmę, rezygnując z pracy na etacie.
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
39 Jak się przygotować do przejścia z pracy na etacie do własnej firmy? #1
Jeżeli pracujesz na etacie i czujesz, że nadszedł moment, że najwyższy czas przeskoczyć na swoje, wstąpić na szlachetną, pełną przygód ścieżkę przedsiębiorczości i założyć małą firmę - to ten odcinek jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego jak sprawnie i przy minimalnej ilości nerwów przeskoczyć na swoje. Uwaga! Podcast jest podzielony na dwie części, temat kontynuujemy w odcinku numer 40.
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
38 sposobów na skuteczne zamykanie zadań #2
Jeżeli szukasz konkretnych i sprawdzonych sposobów, które krok po kroku pomogą Ci realizować zadania i skutecznie uporać z nadmiarem obowiązków - to ten podcast jest dla Ciebie!  Znajdziesz tu 38 konkretnych pomysłów, dzięki którym dużo szybciej uporasz się z nawałem obowiązków.
pobierz 66.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
37 Jak i dlaczego dopadły mnie wypalenie zawodowe i kryzys twórczy?
Jeżeli regularnie słuchasz moich podcastów, być może zanotowałeś / zanotowałaś, że III kwartał 2020 roku to była absolutna posucha treściowa w porównaniu z bardzo aktywnym pierwszym półroczem. W tym odcinku chciałbym się nieco emocjonalnie wybebeszyć i opowiedzieć o potężnym kryzysie twórczo - egzystencjalnym jaki mnie dopadł. Opowiem co nieco o przyczynach, skutkach i sposobie w jakim chcę sobie z nim poradzić.
pobierz 48.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
36 36 sposobów na skuteczne zamykanie zadań #1
Jeżeli szukasz konkretnych i sprawdzonych sposobów, które krok po kroku pomogą Ci realizować zadania i skutecznie uporać z nadmiarem obowiązków - to ten podcast jest dla Ciebie!
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
35 Misja firmy | Jak napisać i przygotować dla małego biznesu / freelancera?
Jak "ugryźć" temat misji małej firmy (freelancera), by przygotować ją dla małego biznesu? Misja firmy (przedsiębiorstwa) to zwyczajowo jedna z pierwszych części biznesplanu, która do opisania wymaga od przedsiębiorcy kreatywności i przygotowania. Niektóre osoby mogą mieć z nią problem. Bo jak opisać misję dla lokalnego, biznesu, albo kogoś kto świadczy usługi tylko przez internet, pracując z domu? Co mamy w niej napisać? Jak bardzo szczegółowo? Mamy się wzorować na wielkich markach? Mamy wymyślać górnolotne farmazony? Czy może pominąć ten etap i myśląc o firmie oprzeć się tylko na tabelkach i twardych liczbach? I ostatnie, najważniejsze pytanie - czy w małej firmie misja jest tak naprawdę niezbędna?
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
34 Wizja małej firmy - jak ją przygotować i opisać dla lokalnego biznesu lub freelancera?
Wizja to marzenie przedsiębiorcy na temat swojej firmy. Tego jak firma będzie wyglądać za 5,10, 15 lat. Można by rzec, że jest kręgosłupem i azymutem, wyznaczającym kierunek rozwoju przedsiębiorstwa. Odpowiada na najważniejsze pytania: po co istnieje firma, jakie ma przed sobą zadania, do czego dąży, jakie problemy klientów rozwiązuje i jak chce to robić. Dziś w podcaście postaram się odpowiedzieć jak przygotować wizję dla małej firmy.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
33 Jak wybrać dobre szkolenie lub kurs online?
Ten artykuł i podcast są dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcą znaleźć dobre szkolenie lub kurs online w rozsądnej cenie, tak by nie przepłacić, a całość była idealnie dostosowana do ich potrzeb.
pobierz 92.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
32 Jak przetrwać kryzys gospodarczy w małej firmie #1
Prowadzenie małej firmy w czasach kryzysu gospodarczego / finansowego to nie lada wyzwanie. W związku z tym, standardowo mam dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła jest taka, że na mikroprzedsiębiorcę czeka dużo wyzwań i prowadzenie firmy będzie trudne, wymagające i ciężkie. A dobra? Dobra wiadomość jest taka, że w nawet w czasach najgorszego kryzysu da się prowadzić biznes, zapewnić jego rozwój i zarabiać na nim niezłe pieniądze. A jak mała firma ma przetrwać w kryzysie postaram się podpowiedzieć w pierwszym z miniserii podcastów na Sardynach poświęconym ciekawym czasom, w jakich przyszło nam żyć.
pobierz 101.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
31 Jak walczyć z uzależnieniem od smartfona?
Jeżeli masz problem z za częstym sięganiem po smartfon, dostrzegasz, niepokojące objawy, zauważasz że to małe urządzenie opętało Cię jak demon, że jest Twym nieodłącznym towarzyszem, że źle się czujesz, gdy nie masz pod ręką, jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć problem z uzależnieniem od telefonu - ten podcast jest dla Ciebie!
pobierz 113.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
30 Jak porządkować i kiedy wysyłać faktury do biura rachunkowego | 12 konkretnych porad
Porządkowanie i wysyłanie faktur do biura rachunkowego, to żmudna, irytująca i nudna czynność obecna w życiu każdego mikro przedsiębiorcy. Dzisiaj podpowiem, co zrobić, by minimum zredukować czas na nią poświęcony, tak by z fakturami na koniec miesiąca uporać się szybko, sprawnie i bez konieczności dosyłania poprawek lub udzielania dodatkowych wyjaśnień.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek