SardynkiBiznesu.pl

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dedykowany dla właścicieli małych lokalnych firm i freelancerów pracujących w domu, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Sardynkom przyświecają dwie główne idee – oszczędność czasu i pieniędzy. Wierzę, że dostarczę Ci pomysły i podpowiedzi, dzięki którym Twoja firma będzie stale się rozwijać, przynosić większy dochód, a Ty zyskasz spokój i pasję prowadzenia biznesu. I dużo więcej czasu na hobby, przyjemności i spędzanie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi.Znajdziesz u mnie praktyczne porady dotyczące prowadzenia, zarządzania i marketingu w firmie (w wersji szybkich, praktycznych, tanich i łatwych do wdrożenia pomysłów), prawa, recenzje produktów, programów, aplikacji i książek związanych z prowadzeniem biznesu
Data dodania: 2020-05-15 23:29:46
Data aktualizacji: 2020-11-27 21:15:07
Audycji w katalogu: 44
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
43 Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem | Kursowyzwanie
Jeżeli dużo czasu pracujesz przy komputerze, ale czujesz, że Twój dzień mógłby być bardziej efektywny i szukasz sposobów, które pomogą Ci go zoptymalizować i realizować więcej zadań - sprawdź darmowe kursowyzwanie Proste nawyki efektywnej pracy z komputerem.
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
42 Jak podejmować trudne decyzje w małej firmie #2
Kontynuacja poprzedniego odcinka dotyczącego podejmowania trudnych decyzji w małej firmie. W tej przyjrzymy się konkretnym sposobom, które ułatwią przedsięwzięcie kolejnych kroków.
pobierz 37.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
41 Jak podejmować trudne decyzje w małej firmie? #1
Prowadząc czy zakładając firmę, pewnie kilkakrotnie przyjdzie Ci się zmierzyć z decyzjami, które wywrócą Twój świat o 180 stopni. Nie lubimy ich, długo walczymy ze sobą zanim się "przełamiemy", szukamy argumentów by je przełożyć w czasie... Jeżeli taką decyzję musisz podjąć - dzisiejszy odcinek może okazać się bardzo pomocny.
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
40 Jak przygotować się do przejścia z pracy na etacie do własnej firmy? #2
Druga część podcastu dotyczącego tego jak w sposób zorganizowany, uporządkowany, przy minimalnej ilości stresy i nerwów założyć własną firmę, rezygnując z pracy na etacie.
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
39 Jak się przygotować do przejścia z pracy na etacie do własnej firmy? #1
Jeżeli pracujesz na etacie i czujesz, że nadszedł moment, że najwyższy czas przeskoczyć na swoje, wstąpić na szlachetną, pełną przygód ścieżkę przedsiębiorczości i założyć małą firmę - to ten odcinek jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego jak sprawnie i przy minimalnej ilości nerwów przeskoczyć na swoje. Uwaga! Podcast jest podzielony na dwie części, temat kontynuujemy w odcinku numer 40.
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
38 sposobów na skuteczne zamykanie zadań #2
Jeżeli szukasz konkretnych i sprawdzonych sposobów, które krok po kroku pomogą Ci realizować zadania i skutecznie uporać z nadmiarem obowiązków - to ten podcast jest dla Ciebie!  Znajdziesz tu 38 konkretnych pomysłów, dzięki którym dużo szybciej uporasz się z nawałem obowiązków.
pobierz 66.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
37 Jak i dlaczego dopadły mnie wypalenie zawodowe i kryzys twórczy?
Jeżeli regularnie słuchasz moich podcastów, być może zanotowałeś / zanotowałaś, że III kwartał 2020 roku to była absolutna posucha treściowa w porównaniu z bardzo aktywnym pierwszym półroczem. W tym odcinku chciałbym się nieco emocjonalnie wybebeszyć i opowiedzieć o potężnym kryzysie twórczo - egzystencjalnym jaki mnie dopadł. Opowiem co nieco o przyczynach, skutkach i sposobie w jakim chcę sobie z nim poradzić.
pobierz 48.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
36 36 sposobów na skuteczne zamykanie zadań #1
Jeżeli szukasz konkretnych i sprawdzonych sposobów, które krok po kroku pomogą Ci realizować zadania i skutecznie uporać z nadmiarem obowiązków - to ten podcast jest dla Ciebie!
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
35 Misja firmy | Jak napisać i przygotować dla małego biznesu / freelancera?
Jak "ugryźć" temat misji małej firmy (freelancera), by przygotować ją dla małego biznesu? Misja firmy (przedsiębiorstwa) to zwyczajowo jedna z pierwszych części biznesplanu, która do opisania wymaga od przedsiębiorcy kreatywności i przygotowania. Niektóre osoby mogą mieć z nią problem. Bo jak opisać misję dla lokalnego, biznesu, albo kogoś kto świadczy usługi tylko przez internet, pracując z domu? Co mamy w niej napisać? Jak bardzo szczegółowo? Mamy się wzorować na wielkich markach? Mamy wymyślać górnolotne farmazony? Czy może pominąć ten etap i myśląc o firmie oprzeć się tylko na tabelkach i twardych liczbach? I ostatnie, najważniejsze pytanie - czy w małej firmie misja jest tak naprawdę niezbędna?
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
34 Wizja małej firmy - jak ją przygotować i opisać dla lokalnego biznesu lub freelancera?
Wizja to marzenie przedsiębiorcy na temat swojej firmy. Tego jak firma będzie wyglądać za 5,10, 15 lat. Można by rzec, że jest kręgosłupem i azymutem, wyznaczającym kierunek rozwoju przedsiębiorstwa. Odpowiada na najważniejsze pytania: po co istnieje firma, jakie ma przed sobą zadania, do czego dąży, jakie problemy klientów rozwiązuje i jak chce to robić. Dziś w podcaście postaram się odpowiedzieć jak przygotować wizję dla małej firmy.
pobierz 52.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
33 Jak wybrać dobre szkolenie lub kurs online?
Ten artykuł i podcast są dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcą znaleźć dobre szkolenie lub kurs online w rozsądnej cenie, tak by nie przepłacić, a całość była idealnie dostosowana do ich potrzeb.
pobierz 92.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
32 Jak przetrwać kryzys gospodarczy w małej firmie #1
Prowadzenie małej firmy w czasach kryzysu gospodarczego / finansowego to nie lada wyzwanie. W związku z tym, standardowo mam dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła jest taka, że na mikroprzedsiębiorcę czeka dużo wyzwań i prowadzenie firmy będzie trudne, wymagające i ciężkie. A dobra? Dobra wiadomość jest taka, że w nawet w czasach najgorszego kryzysu da się prowadzić biznes, zapewnić jego rozwój i zarabiać na nim niezłe pieniądze. A jak mała firma ma przetrwać w kryzysie postaram się podpowiedzieć w pierwszym z miniserii podcastów na Sardynach poświęconym ciekawym czasom, w jakich przyszło nam żyć.
pobierz 101.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
31 Jak walczyć z uzależnieniem od smartfona?
Jeżeli masz problem z za częstym sięganiem po smartfon, dostrzegasz, niepokojące objawy, zauważasz że to małe urządzenie opętało Cię jak demon, że jest Twym nieodłącznym towarzyszem, że źle się czujesz, gdy nie masz pod ręką, jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć problem z uzależnieniem od telefonu - ten podcast jest dla Ciebie!
pobierz 113.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
30 Jak porządkować i kiedy wysyłać faktury do biura rachunkowego | 12 konkretnych porad
Porządkowanie i wysyłanie faktur do biura rachunkowego, to żmudna, irytująca i nudna czynność obecna w życiu każdego mikro przedsiębiorcy. Dzisiaj podpowiem, co zrobić, by minimum zredukować czas na nią poświęcony, tak by z fakturami na koniec miesiąca uporać się szybko, sprawnie i bez konieczności dosyłania poprawek lub udzielania dodatkowych wyjaśnień.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
29 Jak zmienić nawyki i budować samodyscyplinę?
Nawyki to jedne z tych rzeczy, które towarzyszą nam życiu od narodzin do śmierci, w niemalże każdym momencie dnia. Często nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności, mimo, że determinują pokaźną liczbę naszych zachowań i przyzwyczajeń. W kontekście prowadzenia firmy, nawyki wpływają na to jak pracujemy, jak wykonujemy zadania, jak skupiamy się i realizujemy to co ważne.  Dobrze przemyślany, wytrenowany i przygotowany nawyk to potężne narzędzie, które zamieni Cię w przedsiębiorczego Robocopa. Pomoże być bardziej produktywnym, zyskać więcej czasu i efektywnie zamykać zadania. O tym, jak go ukształtować i rozwinąć, posłuchasz w dzisiejszym podcaście.
pobierz 130.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
28 Jak wygląda praca fotografa? | Wywiad z Piotrem Kopernokiem
Jeżeli zastanawiasz się na czym polega praca fotografa / filmowca, jakie są plusy i minusy takiego zawodu i o czym trzeba pamiętać, jeżeli to ma być Twój pomysł na biznes - zapraszam do przesłuchania podcastu - wywiadu z moim bardzo dobrym i niezwykle uzdolnionym kumplem - Piotrem Kopernokiem.
pobierz 52.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
27 Pierwsze kroki w zawodzie trenera - o czym warto pamiętać. Rozmowa z Michałem Tereszkiewiczem, trenerem Krav Maga SAGOT
Jeżeli myślisz o tym, czy warto zostać trenerem i prowadzić zajęcia sportowe / fitness - ten podcast zdecydowanie Ci się przyda! Wraz z Michałem Tereszkiewiczem, trenerem Krav Maga SAGOT, rozmawiamy o blaskach i cieniach zawodu oraz o tym, o czym warto pamiętać na początku trenerskiej drogi.
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
26 Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla małej firmy?
Zakładasz firmę i chcesz wybrać najlepsze konto bankowe? A może jesteś przedsiębiorcą i nadszedł czas na zmiany i pora wybrać nowy bank? Przesłuchaj podcast o tym jak wybrać najlepsze konto dla małej firmy wraz z 14 poradami, które podpowiedzą Ci, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę, tak by za konto płacić jak najmniej.
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
25 Jak i gdzie wybrać szablon strony internetowej? | Najlepszy wzór www dla firmy, sklepu lub bloga
Themeforest to największa na świecie aplikacja, która pośredniczy w sprzedaży szablonów stron, blogów i sklepów internetowych. W ofercie ma ponad 45 000 szablonów stron www, blogów, sklepów, wtyczek i pluginów. Themeforest to pierwszy i najlepszy wybór, jeżeli chodzi o szybkie zaprojektowanie ładnej strony firmy, sklepu lub bloga. Ale jak z mnogości wzorów wybrać ten jeden, platynowy, najlepszy firmowy szablon wszech czasów? Na jakie kluczowe elementy zwrócić uwagę? O tym w dzisiejszym podcaście.
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
24.Jak zgłaszać błędy, poprawki, uwagi online (w delegowaniu, zleceniach, na stronach, w projektach, w aplikacjach, tekstach)
Zgłaszanie błędów, poprawek i uwag online to jedna z najbardziej irytujących, czasochłonnych i stresogennych czynności w temacie nawiązywania współpracy, wyznaczania zadań i realizowania usług przez internet. Dziś postaram się opowiedzieć jak ułatwić i usprawnić te procesy, by oszczędzić jak najwięcej czasu, pieniędzy i (przede wszystkim) nerwów.
pobierz 44.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek