Modern Way To Lead

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Na co dzień towarzyszymy managerom w podejmowaniu wyzwań biznesowych, a nasz podcast dedykujemy rozmowom o nowoczesnym przywództwie. Podczas naszych rozmów dzielimy się ze słuchaczami naszą wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu ludźmi. Dyskutujemy o kluczowych zagadnieniach dotyczących pracy managera oraz o najciekawszych praktykach podnoszących skuteczność lidera.
Data dodania: 2020-05-15 23:30:28
Data aktualizacji: 2021-01-23 10:05:05
Audycji w katalogu: 18
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
#018: O przywództwie w zmianie. Skuteczne sposoby na przeprowadzenie zespołu przez turbulencje.
Dla wielu liderów obecny czas to czas próby nie tylko ich umiejętności organizacyjnych czy też strategicznych, ale również ich przywództwa w przeprowadzeniu zespołu przez kryzys, scalenia i uzbrojenia w nową energię, motywację i umiejętności niezbędne w dalszym funkcjonowaniu na rynku.  W tym odcinku: Rozmawiamy o skutkach kryzysu na rynku pracy, Przytoczymy wyniki badań na temat tego czym jest zmiana dla zespołu i jakie wywołuje skutki, Dyskutujemy o tym dlaczego nie da się przeskoczyć faz zmiany i przejść natychmiast do działania, Podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak przygotować zespół w przejściu przez zmianę i zbudować silne podstawy funkcjonowania zespołu po kryzysie.
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#017: Stanąć na nogi po utracie pracy. Jakie kroki podjąć i jakich błędów uniknąć.
Utrata pracy nierozerwalnie łączy się z ogromnymi emocjami. Często powoduje, że kwestionujemy swoją wartość i kładzie cień na to, jak postrzegamy naszą przyszłość. A stracić pracę w obecnej kryzysowej sytuacji to szczególne wyzwanie. Jednak życie pokazuje, że zwolnienie może też być katalizatorem pozytywnych zmian. Dzisiejszy odcinek dedykujemy właśnie wszystkim tym, którzy zostali zwolnieni oraz ich managerom.  Porozmawiamy m.in. o: Dlaczego warto “odczarować” zwolnienia, Jakie kroki wykonać a od czego się powstrzymać w sytuacji straty pracy, Czym jest “okres pogranicza” i dlaczego jest tak ważny, Jak uniknąć wizji tunelowej i zapewnić sobie jak najlepszy nowy start, Konkretnych przypadkach z pracy z naszymi klientami w podobnej sytuacji i lekcjach, które możesz wykorzystać.
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#016: Sztuka rozstania z ludzką twarzą. 10 wskazówek, które pomogą Ci przejść przez proces zwolnień.
Sytuacja gospodarcza na świecie i w Polsce zmienia się w rytm zmian pandemii, decyzji politycznych poszczególnych rządów oraz reakcji firm i konsumentów. Dla wielu liderów to czas głębokich zmian organizacyjnych, zmiany stylu pracy z pracownikami na zdalną, a jednocześnie okres intensywnych analiz i prac koncepcyjnych nad nową strategią działalności po zakończeniu pandemii.  Jednym z trudniejszych wyzwań w tym okresie jest decyzja o kształcie zespołu i tego kogo potrzebuję na pokładzie, aby być konkurencyjnym w nowej rzeczywistości rynkowej.  Zwolnienie pracownika to nie tylko sytuacja pomiędzy dwoma osobami. To szereg skutków, które promieniują na ocalały zespół, samego lidera oraz reputację organizacji. Co zatem jest kluczowe, kiedy decyzja o restrukturyzacji w naszej firmie stanie się faktem i musimy przygotować się do zwolnienia pracownika? Jak przygotować się do tego trudnego zadania? Jak zadbać o swojego pracownika i wesprzeć go w odnalezieniu się na rynku pracy? Jak zadbać o zespół i siebie? W tym odcinku: Rozmawiamy o skutkach kryzysu na rynku pracy, Przytoczymy wyniki badań na temat tego czym dla człowieka jest utrata pracy, a dla zespołu utrata jego członków Dyskutujemy o tym dlaczego rozstanie z ludzką twarzą jest tak ważne zarówno dla pracownika, lidera, jego zespołu oraz całej organizacji Podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak przygotować się do tej trudnej rozmowy oraz jak praktycznie wesprzeć pracownika w odnalezieniu się na rynku pracy
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#015: Jak łagodzić skutki stresu wywołanego kryzysem i dlaczego niepewność jest gorsza od gwarantowanej katastrofy.
6 tygodni po pierwszym uderzeniu kryzysu spowodowanego wirusem Covid-19 na pierwszy plan wyłania się zjawisko niepewności i stres, który ta niepewność wywołuje.  Niepewność ta dotyczy wielu aspektów: czasu trwania epidemii, zdrowia naszych najbliższych, czy skutków finansowo-gospodarczych. Wynikiem tego, łącznie z trudnościami wynikającymi z konieczności odizolowania się, jest znaczący wzrost poziomu stresu, znacząco przekraczający poziom z poprzednich lat.  W tym odcinku: Przytoczymy najnowsze badania na temat tego, jak podniósł się poziom stresu i zmartwienia (ang. worry) u pracowników w wyniku pandemii Covid-19 Porozmawiamy o tym, kiedy wąż pod kamieniem jest najbardziej stresujący (i poprzemy to badaniami brytyjskich naukowców). Podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak radzić sobie z poczuciem niepewności u siebie i jak łagodzić skutki niepewności we własnym zespole.
pobierz 14.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#014: Lider w kryzysie. O sztuce świadomego odstawiania wiadra w sytuacji pożaru. Rozmowa z Romanem Wendt.
Do rozmowy o nowoczesnym przywództwie w sytuacji kryzysowej zaprosiłyśmy Romana Wendt, Interim Managera, założyciela i członka Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Interim Managers, autora 8 książek na temat usprawniania biznesu i wdrażania zmian. W tej rozmowie Roman dzieli się z nami i z Wami rekomendacjami na temat zarządzania kryzysowego. Porozmawiamy m.in o: Przywództwie w kryzysie - jaką rolę pełni lider w czasach niepewności i nieprzewidywalności, jak ta, która zastała nas w związku z koronawirusem? Jak z zaistniałym kryzysem radzą sobie polscy przedsiębiorcy? Jak świadomy lider zachowuje się w sytuacji pożaru i co jest dla niego lub niej priorytetem? Jakie konkretne działania podjąć w poszczególnych fazach kryzysu, także w organizacjach, w których jeszcze nie widać jego skutków? Jakie szanse Roman widzi w tym, co się teraz dzieje?
pobierz 39.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#013: Jak efektywnie zarządzać zespołem, gdy świat stanął na głowie i zdarzyło się “sami wiecie co”?
Wielu z nas z dnia na dzień znalazło się, wraz z naszymi zespołami, w nadzwyczajnej sytuacji. Zagrożenie koronawirusem spowodowało, że kto może zostaje i pracuje w domu. Dla niektórych z nas to chleb powszedni. Dla innych - zupełna nowość.  W tym odcinku porozmawiamy m.in. o: Jak radzić sobie w tej trudnej sytuacji? Przed jakimi wyzwaniami stoi lider i dlaczego jego / jej rola jest kluczowa? Co mówią badania na temat korzyści z pracy zdalnej? Czy Polacy umieją pracować zdalnie? Jak wirtualnie utrzymać dobrą kulturę w zespole? Co to oznacza w praktyce? Jak zorganizować pracę, jak często się spotykać, jak dobierać narzędzia do zadania?
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#012: Jak inteligentnie i skutecznie uczyć się w czasach, w których jedyną stałą jest zmiana?
Jedną z najważniejszych kompetencji, która pomoże nam odnaleźć się w przyszłości jest umiejętność uczenia się, a także oduczania. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy m.in o: Dlaczego uczenie się jest ważną kompetencją przyszłości? Tym, jaki rodzaj nauki jest najbardziej skuteczny na potrzeby gospodarki 4.0? Na co zwracać uwagę przy wyborze źródła wiedzy? Dlaczego oduczanie się jest równie ważne jak uczenie, i czego warto się oduczyć? 5 sposobów na efektywne uczenie się, które pomogą Ci w przyszłości, ale także w Twojej pracy dzisiaj.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#011: Misja i wizja - puste frazesy na firmowej ścianie czy fundament sukcesu organizacji?
Jedenasty odcinek naszego podcastu poświęcamy tematowi misji oraz wizji.  W tym odcinku mówimy m.in. o: Po co nam misja i wizja i dlaczego bez nich dryfujemy po rynkowym morzu? Dlaczego teraz są one ważniejsze niż kiedykolwiek? Jak podejść do zbudowania misji i wizji, która nie pozostanie kartką papieru z pustymi frazesami wiszącą na firmowym korytarzu? Jak przekuć misję i wizję na codzienne zachowania w organizacji? Jakie korzyści dla lidera i organizacji płyną z misji i wizji, którymi żyją wszyscy pracownicy?
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#010: Mocne strony - przepustka do pracy z pasją. Jak wykorzystać je w Twoim zespole?
W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się tematowi mocnych stron. Temat coraz bardziej popularny w Polsce, jednak jeszcze nie do końca powszechny w organizacjach. A szkoda - bo wiedza o mocnych stronach, gdy jest użyta mądrze, to klucz do serc pracowników i zwiększenia ich zaangażowania. Mamy nadzieję zachęcić Cię do poznania mocnych stron swoich i pracowników. W tym odcinku porozmawiamy o: - Co to są właściwie mocne strony, i dlaczego są ważne w biznesie? - Dlaczego warto pracować na mocnych stronach swoich pracowników? - Dlaczego nasze słabości są ściśle związane z obszarem naszych największych talentów - Jakie mity panują na temat pracy na mocnych stronach? - Co możesz zrobić jako lider już dziś (zupełnie bezkosztowo), aby zacząć pracować na mocnych stronach ze swoim zespołem?
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#009: Wręczyć bon, poklepać po ramieniu? Jak skutecznie doceniać pracownika?
Umiejętność doceniania jest w pracy lidera jedną z kluczowych umiejętności, która niczym wysokoenergetyczne paliwo, dostarcza pracownikom pozytywnej energii do pracy.  Z jednej strony pozwala wytrwać w długich, nie zawsze łatwych procesach realizacji jakiegoś zadania czy projektu, z drugiej nadaje pracy sens i utwierdza pracownika, że jest na właściwej drodze.  Co zatem robić, by skutecznie przyłapywać naszych pracowników na tych dobrych momentach i wzmacniać ich wewnętrzną siłę napędową do pracy? Jak jednocześnie świadomie korzystać z bogactwa językowego, aby nie popaść w banał i unikać utartych ścieżek?  O korzyściach z częstego doceniania i o tym jak korzystać z różnorodnych form doceniania mówimy dziewiątym odcinku naszego podcastu. Dowiesz się w nim: - dlaczego warto przyłapywać naszych pracowników na tym co robią dobrze? - jak umiejętnie wyrażać uznanie pozostając naturalnym i spójnym? - co kura i grzęda mają wspólnego z docenianiem? - czym jest indeks doceniania i czego możemy się z niego dowiedzieć? - jakich słów i wyrażeń używać w docenianiu, aby budziły zaangażowanie pracownika i  budowały z nim pozytywną relację?
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#008: 10 sposobów na nowoczesny feedback czyli jak uniknąć odgrzewanych kotletów.
Feedback, czyli informacja zwrotna, jest bardzo ważnym elementem pracy z naszymi pracownikami. Zmieniająca się rzeczywistość w organizacjach wpływa na to, że stosowane dotychczas metody i narzędzia udzielania informacji zwrotnej wydają się być nieaktualne i wymagają gruntownego przepracowania. Bo jak efektywne mogą być statyczne cele weryfikowane raz na rok, skoro rzeczywistość biznesowa przyspiesza i może ulec w tym okresie wielokrotnym zmianom? Z drugiej strony wiemy, że mało co, tak gasi motywację pracownika jak manager, który feedbacku dawać nie umie lub nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest dla jego pracowników.  W kolejnym ósmym odcinku naszego podcastu rozmawiamy o tym, jak jako liderzy możemy doskonalić nasze umiejętności w udzielaniu informacji zwrotnej, aby był dostosowany do potrzeb naszych pracowników i adekwatny do zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Rozmawiamy m.in. o: - Stereotypach dotyczących oczekiwań poszczególnych pokoleń w zakresie otrzymywania feedbacku, - Dlaczego menedżerowie i pracownicy nie lubią rocznych rozmów oceniających i czy odgrzewane kotlety są w naszej rzeczywistości biznesowej jeszcze aktualne, - Punktach, skalach i apkach wspierających systemy ocen w organizacjach, - Rewolucyjnym systemie ocen w firmie Brigdewater, - oraz o nowoczesnym feedbacku i uniwersalnych zasadach, które warto stosować w pracy z ludźmi.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#007: 5 pokoleń w jednym zespole? Jak znaleźć wspólny mianownik i stworzyć zgrany zespół.
W kolejnym siódmym odcinku naszego podcastu rozmawiamy o tym jak jako liderzy możemy przygotować się na integrację pokoleniową i jak znaleźć wspólny mianownik, który pozwoli nam na stworzenie zgranego zespołu. W tym odcinku rozmawiamy m.in. o: - Mitach pokoleniowych podziałów, które warto mieć pod lupą kiedy zarządzamy ludźmi. - Czy praca z kawiarni i miękkie poduszki to rzeczywiste potrzeby millenialsów? - Jak korzystać z wiedzy o moich pracownikach, żeby nie wpaść w pułapkę pokoleniowych stereotypów? - Czego możemy dowiedzieć się z badania IBM na temat potrzeb poszczególnych pokoleń? - Jak poradzić sobie z pokoleniowymi wyzwaniami i wykorzystywać to, co w każdym  członków mojego zespołu najlepsze?
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#006: Co o motywacji wie biologia i 3 sposoby jak możesz wdrożyć tę wiedzę w Twoim zespole.
Szósty odcinek z cyklu kompetencje przyszłości lidera odnosi się do zagadnień motywacji w ujęciu biologicznym, czyli tego, jakie czynniki wpływają na to, że czujemy się zmotywowani. Odcinek opracowałyśmy w oparciu o nowatorską książkę profesora Dana Cable z London Business School “Alive at Work”.  W tym odcinku rozmawiamy m.in. o tym: - jak wygląda sytuacja na rynku pracy w kontekście zaangażowania pracowników? - czym jest „system poszukujący”? - co blokuje „system poszukujący” i dlaczego poczucie strachu może szkodzić naszej motywacji? - motywacja wewnętrzna i zewnętrzna – czy jesteśmy gotowi na rezygnację z kija i marchewki? - autoekspresja, eksperymentowanie i poczucie sensu – trzy obszary, które są bezpośrednio związane z poczuciem motywacji.
pobierz 25.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#005: Jak zbadać puls motywacyjny pracownika i podnieść jego zaangażowanie?
Motywacja i motywowanie w zarządzaniu ludźmi stają się niezbędnym "wyposażeniem" świadomego lidera, któremu na sercu leży rozwój zespołu. Temat ten wraca jak mantra a poziom zaangażowania pracowników jest nadal niski zarówno w Polsce, jak i na świecie. W tym odcinku rozmawiamy m.in o: - Dlaczego tylko 26% z nas odczuwa satysfakcję ze swojej pracy? - Dlaczego kiedy nasi pracownicy odchodzą, myślimy że to z powodu pieniędzy? - Czy zdrowy liść sałaty na tłustym burgerze poprawi stan naszego zdrowia? - Co wspólnego mają nomadzi z profesjonalizmem? - Jak pozostać w relacji z pracownikiem i zadbać o jego motywację?
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#004: Po co nam kreatywność w zespołach i jak ją skutecznie wykrzesać?
W kolejnym odcinku cyklu o kompetencjach przyszłości lidera zajmujemy się kreatywnością. Będziemy rozmawiać: - O tym, jak promowanie kultury kreatywności w zespole pomoże nam zyskać przewagę konkurencyjną na rynku; - Czy kreatywność przydaje się tylko w malowaniu pejzaży? - Po co nam kreatywność skoro 77% stanowisk ma powtarzalny, algorytmiczny charakter - Jak fenomen „efektu Ikea” wpływa na postrzeganie owoców naszej pracy? - Czyje pomysły są najlepsze? - Konkretne wskazówki dla managerów od czego zacząć pracę z kreatywnością, nawet w zespołach które kreatywne nie są w ogóle?
pobierz 23.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#003: O umiejętności współpracy czyli jak wychodzić z twierdz i korzystać z dobrodziejstw namiotów?
Umiejętność współpracy jest wymieniana we wszystkich rankingach kompetencji przyszłości jako ta, która odróżni nas od robotów. W tym odcinku rozmawiamy m.in. o: - Jak wraz z postępem technologicznym ewoluują metody pracy w zespołach; - Jak przetrwać w strukturach twierdzach i korzystać z dobrodziejstw struktur namiotów; - Kim jest kulturowy pośrednik i w czym może nam pomóc, aby udrożnić współpracę pomiędzy zespołami; - Dlaczego mieszanie w wodzie ma sens? 
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#002: O różnorodności, czyli jak sprawić żeby każdy członek Twojego zespołu czuł się zaproszony do tańca?
W drugim odcinku cyklu o kompetencjach przyszłości lidera zajmujemy się różnorodnością i kulturą włączania. Porozmawiamy m.in o: - Co to właściwie jest różnorodność i dlaczego jest wielowymiarowa; - Jakie korzyści płyną z implementacji kultury różnorodności w organizacji; - Jakie działania może podjąć lider, by promować różnorodność i inkluzywność w zespole; - Tym, co dla liderów oznacza fakt, że dla 80% millenialsów bardzo ważnym czynnikiem w wyborze pracodawcy jest różnorodność i inkluzywność; - Czy “śpiący talent” czy też reverse mentoring może być ciekawą szansą dla wzbogacenia Twojego zespołu?
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#001: Jak skuteczny lider przekuwa błąd w szansę - metoda 5 kroków
Zaczynamy cykl o kompetencjach przyszłości lidera, w szczególności tych, które staną się kluczem do sukcesu w gwałtownie zmieniającym się otoczeniu biznesowym.  Rozpoczynamy go od dyskusji o otwartości na błędy. Porozmawiamy między innymi o: - Fundamentalnej zmianie sposobu myślenia lidera w kontekście jego roli w organizacji; - Jak unikać pleśni w szufladzie; - Czym może być błąd/porażka i jak uczynić je elementem kultury organizacyjnej; - Co zajęło firmie Sony 30 lat a firmie Apple tylko 9; - 5 krokach w stronę doskonałości, czyli jak błędy przekuwać w szanse.
pobierz 17.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek