Ka - transpłciowa dziewczyna

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Jestem Ka i piszę bloga transpłciowej dziewczyny, działam w Tolerado, prowadzę spotkania. Opisuję własne doświadczenia jako osoby transpłciowej. Poruszam różne kwestie dotyczące transpłciowości, terapii hormonalnej, kwestii prawnych i medycznych, a także codziennego życia. W prowadzeniu bloga pomagają mi różne osoby, też możesz opisać własną historię!
Data dodania: 2020-05-18 19:41:45
Data aktualizacji: 2021-01-23 10:05:06
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 miesięcy temu
#03 Ciało i tożsamość płciowa — Między uszami
W tym odcinku przybliżymy definicje tożsamości i dysforii płciowej, pokażemy stereotypy i zagrożenia w sposobie postrzegania własnego ciała. Do osób czytających opisy: wspomniana kobieta o wzroście 160 cm jest cispłciowa . ;)  Czy można czuć się obco we własnym ciele? Jak stereotypy wpływają na osoby transpłciowe? Czy dysforia płciowa jest stała i otaczający świat na nią wpływa? Operacje mogą naprawić samopoczucie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym epizodzie podcastu Między uszami. Podcast powstaje przy Waszym wsparciu ze zbiórki i Patronite , oraz dzięki wiadomościom, jakie otrzymujemy w zamian! Music: ‘ Highrise ‘, ‘ Triumph ‘ by Jon Luc Hefferman, license: CC-BY-NC 3.0 .
pobierz 39.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#02 - Dyskusja o Disclosure — Między uszami
Dyskusja o Disclosure naturalnie stała się tematem drugiego epizodu Między uszami. Niedawno ten film dokumentalny miał premierę na Netflix. Osoby transpłciowe i niebinarne w ciągu trzech lat stworzyły dokument o wizerunku osób trans w mediach. Jako że te osoby pochodziły z Ameryki, to i pokazują amerykański punkt widzenia. Polski tytuł to Ujawnienie , w odcinku zaczynamy od porównania opisów w wersji polskiej i angielskiej.  W dalszej części dyskusji Ka z Sindi omawiamy też polską perspektywę reprezentacji transpłciowości w telewizji, filmach oraz prasie. Nie zabrakło takich przykładów jak Seksmisja , choć gdyby opisywać wszystkie, to nasza rozmowa trwałaby wiele godzin. Może Ty masz jakieś propozycje? Zapraszamy do wysyłania komentarzy! Music: ‘Highrise‘, ‘Triumph‘ by Jon Luc Hefferman, license: CC-BY-NC 3.0.
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#01 - T jak transpłciowość
Zapraszam na podcast Między uszami , gdzie znajdziesz dyskusje o transpłciowości spokojnej Ka z momentami sarkastyczną Sindi . Kim są osoby transpłciowe i dlaczego nie mówimy o wyborze płci?  Jak skomplikowane jest zagadnienie płci? Jeżeli nie potrafisz zrozumieć, kim są osoby niebinarne , czy interpłciowe oraz dlaczego nie można zmienić płci, to ten odcinek odpowie na te pytania. Natomiast, jeżeli chcesz poznać szczegóły tych zagadnień, zapraszamy do subskrybowania podcastu! Music: „ Highrise ”, „ Triumph ” by Jon Luc Hefferman , license: CC-BY-NC 3.0
pobierz 46.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#00 - Intro dyskusji o transpłciowości
Zapraszam na podcast Między uszami , gdzie znajdziesz dyskusje spokojnej Ka z momentami sarkastyczną Sindi.  Transpłciowość to pozornie prosta dziedzina, jednak kryje się za nią wiele spraw, o których pewnie nigdy nie zdarzyło Ci się pomyśleć, np.: co jest między uszami, jak skomplikowane jest zagadnienie płci, niebinarność, passing, czy tranzycja?  Zapraszamy do słuchania podcastu na Spotify oraz YouTube , znajdziesz też go na Anchor.fm , Pocket Casts , Stitcher , Player.fm , Spreaker i innych platformach. Obserwuj nas też na Facebooku , Instagramie , Twitterze oraz oczywiście na blogka.pl . Możesz też dołączyć do wspierania na Patronite.pl , pomoc finansowa przeciwdziała wypaleniu, pozwala tworzyć podcast i utrzymać blog! Music: 'Highrise', 'Triumph' by Jon Luc Hefferman, license: CC-BY-NC 3.0
pobierz 1.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#0 - Intro podcastów
Cześć! Nie mam pojęcia, czy ten pomysł wypali, jednak mam wielkie nadzieje, że tak. Do usłyszenia!
pobierz 908.1 KB odcinki RSS iTunes www
miodek