Foodcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To będzie podcast o jedzeniu. Foodcast. Apetyczne rozmowy dla każdego. Kuchnia dla normalnych ludzi. Zdarza nam się zgłodnieć oglądając zdjęcia jedzenia. Nie wykluczam, że słuchając moich opowieści też będziecie robić się głodni… i nie będę za to przepraszać. Przeciwnie - mam na to ogromną ochotę! Chciałabym, żeby foodcast - podcast o jedzeniu był przestrzenią, gdzie wydarzą się dwie sprawy - po pierwsze, będziecie nabierali ochotę na przepyszne, samodzielnie przygotowywane, zdrowe i celebrowane jedzenie. Po drugie, wiedzą obalimy parę kulinarnych mitów albo wspólnie dowiemy się czegoś nowego, czegoś praktycznego i pożytecznego w codziennym gotowaniu. Mam też marzenie, by podcasty kulinarne rozwijały się w ogóle, podobnie jak podcasty biznesowe, finansowe, polityczne, lifestylowe i inne… Jedzenie jest dla ludzkości tak ważne, że zasługuje na najlepsze podcasty kulinarne i gastronomiczne.
Data dodania: 2020-06-21 22:14:12
Data aktualizacji: 2020-12-04 01:55:06
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
#28 - PRZEDŚWIĄTECZNE SŁODYCZNE
Cały odcinek o słodkich rzeczach! O tych, jakie idealnie osłodzą nam późnojesienne i zimowe popołudnia i wieczory. Są te zdrowsze i zupełnie grzeszne, kaloryczne, słodkie, smażone, pachnące, pełne przypraw i aromatów... Uwaga - nie słuchaj, jeśli chodzi za Tobą mały głód...;)
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
#27 - CZEGO NIE MOŻNA JEŚĆ NA SUROWO?
Co dopiszemy do listy z ziemniakami i bakłażanem? Czy moja kochana dynia może trafić prosto do buzi? Albo czy grzyby powinny być jedzone bez obróbki termicznej? Kilka słów o tym i o tym, dlaczego parówki to niekoniecznie dobry pomysł na surowe jedzenie...
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
#26 - PODSTAWOWE PRZYPRAWY
Odcinek podstawowy i średniozaawansowany - dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się od czego rozpocząć przygodę z nadawaniem potrawom smaku rodem z restauracji. W drugiej części audycji specjalna część dla tych, którzy w kuchni czują się znacznie lepiej, bo czy nie od nas zależy smak świata? Zapraszam!
pobierz 91.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
#25 - ULUBIONE PRZEPISY Z DYNIĄ
Ten odcinek powoduje nagły napad głodu i absolutnie pobudza wszystkie nasze zmysły - ślinianki idą w ruch, nozdrza chcą wąchać ciepłe zapachu, a nasz język domaga się spotkania z tym cudownym produktem, jakim jest dynia. O jej uniwersalności i wspaniałości dzisiaj. Znajdzie się też kilkadziesiąt pomysłów na zjedzenie dyni w różnych daniach i pod różnymi postaciami.
pobierz 79.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#24 - MOJE REWOLUCJE W KUCHNI
W odpowiedzi na #StrajkKobiet z października A.D. 2020 chciałam zrobić coś dobrego... zabieram się za zbieranie materiału do podcastu o kobietach w kuchni, a dziś zapraszam na krótką refleksje o tym, co dla mnie było rewolucją w przygodzie z gotowaniem.
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#23 - 15 POMYSŁÓW NA NAJSZYBSZE OBIADY
Dziś podaję ogólne receptury i wskazówki do 15 propozycji na najszybsze i pyszne dania obiadowe. Zapraszam!
pobierz 59.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#22 - CO ROBIĆ KIEDY W KUCHNI POJAWIA SIĘ POMYSŁ..
Zdarza się tak, że masz ochotę na coś nowego, ale nie wiesz, jak zabrać się za eksperymenty w kuchni? Boisz się zamieniać składniki na inne, żeby nie zepsuć dania? W tym odcinku kilka bardzo konkretnych rad oraz kilka sprawdzonych połączeń smakowych. Uwaga! Odcinek kończy zadanie domowe ;) Zapraszam!
pobierz 55.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#21 - NAJLEPSZE POMYSŁY NA OWSIANKĘ
Najlepsze pomysły na owsiankę tutaj! Jak robić owsiankę, którą technikę wybrać, czy można przygotować smaczną owsiankę do pracy? Albo czy owsianka może w ogóle smakować? Walczymy z mitem bezsmakowej papki i wybieramy najlepsze kompozycje smakowe dla siebie.
pobierz 77.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#20 - KUCHNIA DLA NORMALNYCH LUDZI
Takiego odcinka jeszcze nie było - mówię o filozofii kuchni dla normalnych ludzi - skąd się wzięła, czy od zawsze wiedziałam, że chcę gotować w takim nurcie? Dla kogo jest? Kogo tutaj nie zapraszam? Ten odcinek nagrywam w niepełnej dyspozycji głosowej, co pewnie będzie słychać, ale - to jest życie normalnych ludzi.
pobierz 52.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#19 - JAK GOTOWAĆ SZYBKO?
Rady na to, jak sprawić, by domowe gotowanie było szybkie i mniej uciążliwe? Trochę o tym, jak wplatać przygotowanie posiłków w codzienne obowiązki, trochę o tym, jak dobierać potrawy do ilości czasu, jaką masz...
pobierz 78.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#18 - OLIWA W KUCHNI
Spór o to, czy można smażyć na oliwie lub gotować trwa w najlepsze, ale... my wiemy swoje i dlatego dziś kilka słów o tym, skąd się bierze najlepsza oliwa, jak smakuje i jak ją rozpoznać, czego szukać na sklepowej etykiecie oraz jak zawsze garść smakowych inspiracji - zapraszam!
pobierz 74.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#17 - CO BĘDZIEMY JEŚĆ JESIENIĄ 2020?
Czy czeka nas izolacja? Kto zostanie mistrzem szarlotki? Czym się różni leczo od curry? Dlaczego warto zrobić sobie porządną porcję dobrej jednogarnkowej potrawy? W tym odcinku bawię się we wróżkę i... zapraszam Was do tego samego!
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#16 - CIEPŁO
Odcinek o tym, jak ciepło ważne jest w gotowaniu...niby banał, ale czy wiesz, kiedy zaczyna się obróbka cieplna danego produktu? Do czego można wykorzystać kąpiel wodną i dlaczego mój makaron bywał przeciągnięty... Dodatkowo podaję techniki gotowania w wodzie, jednej z metod obróbki cieplnej zaraz obok gotowania w tłuszczu i gotowania w powietrzu... Temat wymaga kontynuacji, ale nie pierwszy raz przekonujemy się o tym, jak bardzo kuchnia może być fascynująca.
pobierz 73.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#15 - JAK NAUCZYŁAM SIĘ GOTOWAĆ?
Ja się taka urodziłam! Odcinek o tym, czy można mieć talent do gotowania... a tak serio to moja osobista historia. Myślę, że będzie jej kontynuacja. Zapraszam!
pobierz 87.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#14 - CZY ROBIĆ DOMOWE PRZETWORY?
Odcinek, w którym odpowiadam na pytanie, czy warto robić domowe przetwory. Znalazły się tu też wskazówki od czego zacząć, na co uważać, a także kilka propozycji najciekawszych połączeń smakowych. No i rozprawiamy się z mitami o cukrze, o tym, że w domu taniej oraz że przetwórstwo jest dla każdego - otóż nie jest. A dla Ciebie?
pobierz 90.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#13 - KIEDY PRZEPIS JEST DOBRY?
Odcinak o tym, jak rozpoznać czy przepis na danie jest dobry i o tym, czy Magda Gessler wie, co mówi, kiedy daje nam rady odnośnie gotowania... czy każdy przepis, wg którego danie kończy się niepowodzeniem, to zły przepis? Czy wszystkie przepisy w internecie są złe, a w książkach kulinarnych są dobre?
pobierz 82.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#12 - JAK LATEM JEŚĆ WIĘCEJ WARZYW I OWOCÓW?
Dzisiaj 13 praktycznych i konkretnych sposobów na zwiększenie ilości warzyw w codziennej diecie. Dlaczego zacząć od zmian latem i czy można spróbować do zabawy w jedzenie warzyw zaprosić gości? Te i inne sposoby w tym odcinku - co najważniejsze, wszystkie sprawdzone przez Autorkę Foodcastu.
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#11 - TOFU - CZY TO MOŻE SMAKOWAĆ?
Czy tofu może być niesmaczne? Tak! A czy tofu może smakować? Ależ owszem! Co zatem dodać do marynaty, by tofu było nie tylko zjadliwe, ale i pyszne? Czy mrożenie tofu to jedyny sposób na to, by smakowało? Czy soja nas zabije i czy tofucznica jest gorsza od jajecznicy? Zapraszam!
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#10 - JAK PIĆ WIĘCEJ WODY?
Czy picie wody to obciach? Czy woda odchudza? W dzisiejszym odcinku o tym, jakie są praktyczne sposoby na to, by zwiększyć ilość wody, jaką wypijamy w ciągu dnia. Przy dźwiękach latającej muchy opowiem też o pomysłach na wodę smakową, zdradzę przepis na najlepszą lemoniadę i powiem, dlaczego na piciu wody warto oszczędzać! Zapraszam!
pobierz 59.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#09 - JAK ZROBIĆ NAJLEPSZE GOFRY?
pobierz 61.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek