Podcast górski

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Z górami związani jesteśmy już prawie 30 lat, poprzez różne aktywności: od trekkingu, przez bieganie i rowery, po wspinanie oraz skituring. Chcemy być jeszcze bliżej osób, które - tak jak my - kochają góry, dlatego stworzyliśmy portal 8academy.pl, a teraz robimy następny krok. Górski Podcast 8a.pl to nie tylko kolejny sposób na dzielenie się z Wami wiedzą. Znajdziecie tu także wiele ciekawych i inspirujących rozmów z osobami, które tworzą środowisko górskie.
Data dodania: 2020-07-15 19:54:25
Data aktualizacji: 2021-01-26 05:45:04
Audycji w katalogu: 39
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
#039 8a.pl - Bogumił Słama. Himalaista czy celebryta?
Beata Słama, Taternik 1999 - "Bogumił Słama - Bobas. Postać kultowa, można go albo uwielbiać, albo nienawidzić, lecz nie można mu odmówić charyzmy. W pewnym momencie błyskotliwy wspinacz. Mógł być pisarzem, ale nie jest, mógł zostać rzeźbiarzem, ale nie został, został natomiast - z dużym powodzeniem - szefem Centralnego Ośrodka Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu czyli „Betlejemki". Jego opowieści i powiedzonka, które cytują pokolenia, można by pomieścić w całkiem pokaźnym tomie. Wielu się na nim wzoruje, lecz bez powodzenia. Wielu próbuje namówić go do utrwalenia na piśmie klejnotów jego wymowy, lecz bez rezultatu."
pobierz 57.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
#038 8a.pl - Jerzy Siodłak. Ratownik GOPR na co dzień.
Fakt, że jedynymi w Polsce górami o charakterze alpejskim są Tatry, nie oznacza, że można lekceważyć inne - dużo łagodniejsze pasma. Wypadki zdarzają się też w Karkonoszach, Bieszczadach, Gorcach czy Górach Wałbrzyskich. Wszędzie tam możemy jednak liczyć na pomoc ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. O codziennej pracy ratownika rozmawiamy z Jerzym Siodłakiem - naczelnikiem GOPR.
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
#037 8a.pl - Łukasz Dudek. Pan Aroma solo.
pobierz 44.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#036 8a.pl - Andrzej Maciata i Piotr Sztaba. Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej.
Podstawą obcowania zimą w górach typu tatrzańskiego jest oczywiście przebyty Kurs Zimowej Turystyki Wysokogórskiej. Nieobowiązkowy, choć mocno polecany każdemu kto wybiera się na tatrzańskie granie zimą. Czy polscy turyści są przygotowani na warunki zimowe w Tatrach?
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#035 8a.pl - Andrzej Bargiel - Salomon. Himalaizm na nartach.
Andrzej Bargiel dla środowiska skiturowców i freeridowców jest ikoną, a z kolei kibice himalaizmu od lat próbują go pozycjonować jako himalaistę widząc w nim jedną z dwóch osób w Polsce (obok Adama Bieleckiego) zdolną zdobyć zimą K2. On jednak cyklicznie odrzuca propozycję wyjazdu na zimowe K2. Nie interesuje go medialna wyprawa na ostatni wielki, jak uważa się powszechnie, cel w Himalajach. Priorytety, marzenia i sposób działania są dla niego zupełnie inne. Posłuchajcie arcyciekawej rozmowy o himalaizmie na nartach. #robimywpodcastach #robimywgórach #salomontimetopla
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#034 8a.pl - Piotr Hercog. Bieganie po górach zimą
Bieganie po górach i biegi górskie stają się coraz bardziej popularne. Uznanie biegaczy zdobywają również biegi w wersji zimowej. Jak się do nich przygotować fizycznie i sprzętowo? Piotr Hercog dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem nabytym podczas setek biegów górskich.
pobierz 28.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#032 8a.pl - Aleksander Skorupa. Fizjoterapia dla wspinaczy.
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#032 8a.pl - Jakub Dyrlico. Wszystko o GORE-TEX - Odzież
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#031 8a.pl - Adam Bielecki. Czy himalaizm to sport?
pobierz 55.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#030 8a.pl - Jakub Dyrlico. Wszystko o GORE-TEX - Buty.
Jakub Dyrlico o technologii GORE-TEX w butach. Jak radzi sobie najpopularniejsza membrana w zderzeniu z wodoszczelnością i oddychalnością. Podcast wyjaśnia odwieczne pytanie jaką membranę wybrać w przypadku butów.
pobierz 42.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#029 8a.pl - Michał Grzyb. Sekcja wspinaczkowa - trening.
Czy warto uczęszczać na sekcję wspinaczkową, czym różni się od kursu wspinaczkowego oraz czy uczęszczając na sekcje można liczyć na progres? Doświadczony instruktor wspinaczkowy - Michał Grzyb - odsłania arkana sekcji wspinaczkowej.
pobierz 21.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#028 8a.pl - Piotr Pustelnik. Czy himalaizm jest sportem?
Spotkaliśmy się z Piotrem Pustelnikiem i rozmawialiśmy o tym czy himalaizm jest sportem. Jak na przestrzeni lat zmieniało się podejście do osiągnięć himalaistów oraz czy aktualnie himalaizm jest w 100% komercyjny.
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#027 8a.pl - Szymon Ziobrowski. Tatry - zasady uprawiania turystyki w TPN.
Tatrzański Park Narodowych oddaje do dyspozycji odwiedzających 275 km znakowanych szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności. W dzisiejszym odcinku pytamy Dyrektora TPN Szymona Ziobrowskiego o aktualne zasady panujące w parku narodowym oraz na tatrzańskich szlakach.
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#026 8a.pl - Piotr Hercog. Bieganie po górach
Bieganie po górach i biegi górskie stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim możemy odkrywać nowe miejsca i stawiać sobie kolejne wyzwania biegowe. Dla osób lubiących biegać, ale dla których trasy asfaltowe stały się nudne, coraz częściej są one także naturalnym pomysłem na zmianę aktywności. Piotr Hercog dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem nabytym podczas setek biegów górskich.
pobierz 37.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#025 8a.pl - Łukasz Supergan. Biwakowanie w górach.
Chcesz zorganizować biwak zimowy w górach? By wszystko przebiegło jak należy, trzeba opanować kilka rzeczy. Istotne znaczenie ma dobór właściwego sprzętu, czy wybór miejsca na obóz. Ważne są także umiejętności: gotowania, utrzymania temperatury ciała podczas snu i przetrwania trudnej pogody (jeśli taka nadejdzie). Swoim wieloletnim doświadczeniem dzieli się Łukasz Supergan.
pobierz 57.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#024 8a.pl - Szymon Ziobrowski. Wybrane szlaki w Tatrach.
Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego o wybranyc szlakach w Tatrach. W dzisejszym odcinku porozmawiamy międzuy innymi o szlaku na Rysy oraz Orlej Perci
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#023 8a.pl - Łukasz Supergan. Jak wejść na Mont Blanc?
Mont Blanc to marzenie i cel wielu doświadczonych turystów, ale i laików. Jak wejść bezpiecznie na Mont Blanc? Czy w ogóle wybierać się na Mont Blanc? Jaki sprzęt zabrać ze sobą na Mont Blanc? O tym, i nie tylko o tym rozmawiamy z Łukaszem Superganem.
pobierz 44.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#022 8a.pl - Piotr Schab. Trening wspinaczkowy - podstawy.
Dla wielu ludzi wspinanie jest tylko jedną z aktywności lub nie zaprząta ono głowy tak jak tym wspinaczom i wspinaczkom, którzy połknęli prawdziwego bakcyla wspinania. Te osoby ciągle usiłują podnosić swoją formę i są żywo zainteresowane efektywnością swojego treningu. O takim właśnie treningu rozmawialiśmy z Piotrkiem Schabem, wspinaczem skalnym o największych dokonaniach wśród Polaków, oraz trenerem w firmie MotionbLab. Zachęcamy do oglądania lub wysłuchania rozmowy. Nawet zaawansowani wspinacze znajdą tam coś dla siebie.
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#021 8a.pl - Tomasz Kobielski . Buty w góry wysokie.
Planujesz wyprawę w góry wysokie? Jednym z podstawowych elementów wyposażenia na wyprawę w góry wysokie są buty górskie. Bez nich wyprawa nie ma szansy na powodzenie. O tym co tak naprawdę jest ważne przy ich wyborze rozmawiamy z Tomkiem Kobielskim, liderem agencji wyprawowej Adventure24.pl
pobierz 51.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#020 8a.pl - Michał Grzyb. Buty wspinaczkowe dla początkujących.
Zakup butów wspinaczkowych nie jest może sprawą bardzo skomplikowaną, ale może jednak sprawić trochę problemu. Jak model? Anatomiczny czy asymetryczny? Wiązany czy na rzepy? I jaki rozmiar? O tym wszystkim rozmawiamy z Michałem Grzybem, instruktorem prowadzącym od lat sekcje wspinaczkowe.
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek