Open Eyes Economy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Open Eyes Economy to ruch intelektualny i społeczny, w ramach którego tworzymy jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce. Szerzymy i realizujemy nowe, otwarte spojrzenie na ekonomię – inspirujemy do działania i wymyślania alternatywnych sposobów rozumienia gospodarki opartej na wartościach.
Data dodania: 2020-07-16 15:31:17
Data aktualizacji: 2020-08-03 22:45:09
Audycji w katalogu: 9
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Mówiąc otwarcie odc. 4: Czy eko się opłaca? Rozmowa z Jackiem Siwińskim
Posłuchaj nowego odcinka z cyklu “Mówiąc otwarcie”, czyli piątkowych spotkań przy porannej kawie, podczas których dr Bartłomiej Biga rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy ekonomii wartości i adaptacji do zmian, które wynikają z postępującego rozwoju gospodarczego. Do dzisiejszej rozmowy zaproszony został Jacek Siwiński – Prezes Zarządu VELUX Polska. Opowie o energetyce nowoczesnych budynków i ekologicznych rozwiązaniach wprowadzonych przez przedsiębiorstwa związane z branżą budowlaną. Jak produkcja w międzynarodowych przedsiębiorstwach, takich jak VELUX, adaptuje się do zmian klimatycznych? O jakich technologiach można myśleć w kontekście oszczędnego podejścia do energii? Jakie warunki musimy spełnić, aby zmniejszyć jej zużycie? - na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi. Zapraszamy!
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
To Nigdy Nie Była Utopia-cykl wykładów Odc.5 Między indywidualizmem i wspólnotowością cz.I
Zapraszamy do odsłuchania pierwszej części kolejnego z cyklu wykładów "To nigdy nie była utopia" Prof. J. Hausnera. W nowym odcinku z gościnnym udziałem dr. hab. Janusza Czapińskiego, próbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy możemy przypisywać podmiotowość wyłącznie jednostkom? Jaki rodzaj wspólnotowości służy rozwojowi społecznemu? Jak wyglądają wskaźniki wspólnotowości oraz rozwoju gospodarczego w Polsce w świetle badań społecznych?
pobierz 43.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Mówiąc otwarcie odc. 3: Czy rozwój musi być solidarny? Rozmowa z Aleksandrą Dulkiewicz
Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu “Mówiąc otwarcie”, w którym omawiamy zagadnienia związane ze ścieżkami tematycznymi Kongresu Open Eyes Economy Summit. Tym razem Dr Bartłomiej Biga w rozmowie z Prezydent Gdańska – Aleksandrą Dulkiewicz, porusza tematy współpracy między regionami oraz pozaekonomicznych wartości, które wpływają na biznes. Posłuchaj i dowiedz się: Co według Aleksandry Dulkiewicz oznacza ekonomia wartości? Czy na współpracę między miastami i regionami należy spoglądać jedynie przez pryzmat finansów? Jak obecna sytuacja wpłynie na polskie miasta i czy zmiany mogą być pozytywne? Jakie zjawiska – zdaniem Prezydent Gdańska – powinny zostać wyeliminowane ze współczesnego biznesu? Zapraszamy!
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
To Nigdy Nie Była Utopia-cykl wykładów Prof. J.Hausnera. Odc.4 Rachunek wyniku... czII
Zapraszamy na drugą część wykładu o ekonomii wartości pt "Rachunek wyniku i rachunek zasobów". Posłuchaj rozmowy z Piotrem Voelkelem, założycielem grupy kapitałowej VOX, który opowiada o historii rozwoju swojej działalności. To opowieść o budowaniu partnerstw i wykorzystywaniu szans, a także o kreowaniu wartości i pomysłów pod wpływem doświadczeń. W jaki sposób można udoskonalać produkt? Czy można zostać Leonadro da Vinci zaraz po maturze?
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
To nigdy nie była utopia - cykl wykładów Prof. J. Hausnera. Odc.3 Rachunek wyników i zasobów
Zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka podcastu z cyklu wykładów poświęconych ekonomii wartości Prof. J. Hausnera “To nigdy nie była utopia”. Tym razem prezentujemy wykład pt “Rachunek wyniku i rachunek zasobów” z gościnnym udziałem dr Teresy Cebrowskiej – Wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Posłuchaj i dowiedz się: Czy to, co mierzymy, wpływa na to, co robimy? Co jeśli mierzymy rzeczy niewłaściwie? W jaki sposób produktywność wpływa na efektywność i konkurencyjność gospodarki?
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Mówiąc otwarcie odc. 2: Moje? Twoje? A może nasze wspólne?
W cyklu krótkich rozmów dr Bartłomiej Biga - Wiceprzewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, przepytuje biznes z ekonomii wartości. 29.04.2020 odbyła się rozmowa z Marcinem Olendrem - Managerem ds. polityk publicznych w Google. Posłuchaj kolejnego odcinka, z którego dowiesz się: - Jak Google rozgranicza dane, które chce zachować wyłącznie dla siebie, od tych, którymi dzieli się z innymi? - Jak zamierza reagować na zmiany w postawach użytkowników godzących się na coraz większe ograniczenia prywatności? - Czy przewaga konkurencyjna Google wynika głównie z algorytmów? Zapraszamy!
pobierz 37.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
To nigdy nie była utopia - cykl wykładów Prof. J. Hausnera. odc. 2: M. Zmyślony o Open Eyes Economy
Wyobraźmy sobie ekonomię, której głównym celem nie jest zysk – taką, która przyznaje wyższość wartościom niematerialnym. Wyobraźmy sobie ekonomię, która nie abstrahuje od pytań o dobro i zło, a opiera się na koncepcji człowieka, który nie jest egoistyczny. To ekonomia, która nie unika odpowiedzialności, ale ceni sobie solidarność, altruizm i wyższe potrzeby. Czy taka ekonomia jest możliwa? Podczas ostatniego cyklu akademickich wykładów Profesora Jerzego Hausnera będziemy mieli szansę przekonać się, że jest. Zapraszamy do odsłuchania drugiej części pierwszego wykładu wprowadzającego pt "Czym jest ekonomia wartości?" z udziałem Mateusza Zmyślonego - dyrektora kreatywnego OEES. Mateusz opowiada o historii rozwoju ruchu open eyes economy z perspektywy praktyka. W jaki sposób w ciągu kilku lat ruch zyskał tak duże grono zainteresowanych i zaangażowanych partnerów? Jakie ciekawe inicjatywy zostały zrealizowane wokół idei? Czy idealiści to też realiści? Zapraszamy do słuchania!
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Mówiąc otwarcie odc. 1: Nowy świat, nowe wartości. Bartłomiej Biga w rozmowie z Dominiką Bettman
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego chcemy rozmawiać na OEES 2020 o sztucznej inteligencji? Otóż reagujemy na to, co się dzieje dookoła! Nowe technologie co roku zmieniają biznes. Z kolei dziś koronawirus wywraca świat biznesu do góry nogami. Co tak naprawdę dzieje się wewnątrz firm? Czy obecna sytuacja pozwala na rozmowę o wartościach pozaekonomicznych? Co z rolą człowieka w światowej gospodarce? Może w przyszłości uratuje nas właśnie ta budząca obawy sztuczna inteligencja? Przed Wami relacja z pierwszej ręki – o nowej rzeczywistości opowie Dominika Bettman, która na co dzień zarządza olbrzymią korporacją Siemens Polska. W kolejnych rozmowach dr Bartłomiej Biga także będzie przepytywał ambasadorów OEES o ekonomię wartości w praktyce. Dzięki nim lepiej zrozumiecie naszą pozytywistyczną wizję OEES 2020 i dobór ścieżek tematycznych. Zapraszamy do słuchania!
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
To nigdy nie była utopia - cykl wykładów Prof. J. Hausnera. odc. 1: Czym jest ekonomia wartości?
Wyobraźmy sobie ekonomię, której głównym celem nie jest zysk – taką, która przyznaje wyższość wartościom niematerialnym. Wyobraźmy sobie ekonomię, która nie abstrahuje od pytań o dobro i zło, a opiera się na koncepcji człowieka, który nie jest egoistyczny. To ekonomia, która nie unika odpowiedzialności, ale ceni sobie solidarność, altruizm i wyższe potrzeby. Czy taka ekonomia jest możliwa? Podczas ostatniego cyklu akademickich wykładów Profesora Jerzego Hausnera będziemy mieli szansę przekonać się, że jest. W pierwszych odcinku podcastu Open Eyes Economy Summit zapraszamy od odsłuchania głównych tez z wykładu wprowadzającego, poświęconego podstawowym pojęciom ekonomii wartości. Znajdziemy w nim m.in. odpowiedzi na pytania: Jak należy rozumieć wartości na gruncie ekonomii? Czy mamy wybór tylko między byciem tłustym kotem, a głodnym psem? pomiędzy byciem farciarzem lub frajerem? Czy w gospodarce rynkowej i działalności finansowej tylko taki wybór jest możliwy? Zapraszamy do słuchania!
pobierz 61.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek