Lwowska Fala

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Lwowska Fala, audycja, która ocala od zapomnienia kresową tradycję i kulturę, lwowski humor i piosenkę, ale także prawdę o losach Polaków, tragicznie splecionych z wojną i okupacją na Ziemiach Wschodnich Rzeczypospolitej. Zaprasza Danuta Skalska.
Data dodania: 2020-07-20 17:42:32
Data aktualizacji: 2020-08-03 19:15:03
Audycji w katalogu: 23
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Lwowska Fala odc. 22 Trudne pożegnania | Radio Katowice
W audycji: Lwów składa hołd walczącej Warszawie! Trudne pożegnania Wielkich Polaków. Wilnianin Bernard ŁADYSZ i lwowianka Jadwiga Zappe. Prof. St. S. Nicieja – Zdążyć przed Panem Bogiem.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Lwowska Fala odc. 21 Wołyń | Radio Katowice
W audycji: Młodzi w poszukiwaniu prawdy o Wołyniu. Prof. St. S. Nicieja i jubileuszowe wydanie z okazji 45-lecia pracy naukowej. A. Wilgusiewicz – opowieści o lwowskich początkach Opery Śląskiej.
pobierz 70.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Lwowska Fala odc. 20 Kultura Kresów | Radio Katowice
W audycji: Zaproszenie na Dni Kultury Kresowej i Festiwal Dziedzictwa Kresów. Cóż to była za kapela! – wspomnienie o kapeli Ta-joj. Kresowe uroczystości w Kędzierzynie-Koźlu.
pobierz 70.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Lwowska Fala odc. 19 Krwawa Niedziela | Radio Katowice
W audycji: Rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Wstrząsające wspomnienie Marii Szeligi. Hołd pamięci ofiarom ludobójstwa i sprawiedliwym Ukraińcom – na Jasnej Górze. Pro Patria – dla obrońców pamięci i Praemium Honoris Cresovianae dla ministra Jana J. Kasprzyka.
pobierz 71.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Lwowska Fala odc. 18 Jasnogórskie spotkania | Radio Katowice
W audycji: Jasnogórskie spotkania Kresowian i przyjaciół Kresów. Zaproszenia na uroczystości Krwawej Niedzieli, 77. rocznicy ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN UPA. Rekompensata dla Sybiraków. Muzyczne wspomnienia kresowych Zjazdów.
pobierz 69.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 17 Lwowianie | Radio Katowice
W audycji: Kalejdoskop wybitnych lwowian wg Jerzego Janickiego. Co w lwowskiej trawie piszczy? – aktualności. Jerzy Michotek o lwowskiej chawirze i ojcu. XXVI Zjazd i Pielgrzymka Kresowian. Do Odessy zaprasza Marcin Hałaś.
pobierz 70.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 16 Wybory prezydenckie | Radio Katowice
W audycji: Wybory Prezydenckie 2020 - stanowisko Kresowian i Polonii Amerykańskiej. O sławnych Kresowianach - prof. St. S. Nicieja, M. Szwarc, J. Baran ze Spalonej. Koło Młodych zaprasza na Dzień Taty. Świętujemy wspólnie rocznice i jubileusze!
pobierz 73.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 15 Polska szkoła | Radio Katowice
W audycji: Światło w tunelu dla polskiej szkoły w Mościskach. Karoliny Lanckorońskiej wspomnienia wojenne. Michał Szwarc o 75. rocznicy wypędzenia z Kresów. Prof. Nicieja o kapelanie Fedorowiczu. Niezwykła książka o pamięci pokoleń. Witamy w Centrum Kresowym.
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 14 Kresowe Centrum | Radio Katowice
Powrót do Kresowego Centrum. Prof. A. Zapałowski o sytuacji polskiego szkolnictwa na Ukrainie. Apel o pomoc dla szkoły w Mościskach. Prof. St. S. Nicieja: Anders i Berling – generałowie z Kresów. Niedźwiedź Wojtek – „żołnierz” spod Monte Cassino.
pobierz 67.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 13 Lwowskie Dzieci | Radio Katowice
W audycji: Naprzód Lwowskie Dzieci! Znaczący ludzie mojego dzieciństwa i młodości – prof. St. S. Nicieja. Dzieciarnia we Lwowie kiedyś i dziś. Zielone Święta w tamtym Lwowie i projekt tegorocznego XXVI Światowego Zjazdu i Pielgrzymki Kresowian na Jasną Górę.
pobierz 69.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 12 Lwowska mama | Radio Katowice
W audycji: Lwowska mama kolegi i Jurka Michotka. Gwidon Borucki o wojennej i powojennej drodze lwowskiego artysty. Prof. St. S. Nicieja – rzecz o kresowym Pacykowie. Koło Młodych Lwowskiej Fali – naszym mamom w dniu ich święta.
pobierz 66.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 11 Santo Subito | Radio Katowice
W audycji: Lwowskie SANTO SUBITO duetu EWAN. Monte Cassino i Gwidon Borucki – pierwszy wykonawca pieśni o czerwonych makach. Prof. Nicieja zaprasza do Zabłotowa.
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 11 Wilno | Radio Katowice
W audycji: Prof. St. S. Nicieja zaprasza do Wilna. Jak Lwów w tym roku obchodził święto 3 Maja. Odnalezione po latach nagrania ze Szczepciem. Koło Młodych Lwowskiej Fali składa hołd M. Hemarowi.
pobierz 73.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 10 Majowe święto | Radio Katowice
Majowe święto we Lwowie z Marianem Hemarem i Witoldem Szolginią. Spotkania z Rodakami na Kresach w dniu Polonii i Polaków za granicą. Niezwykły Grand Marschall parady 3-majowej w Chicago.
pobierz 71.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 9 Miesiąc Pamięci Narodowej | Radio Katowice
Miesiąc Narodowej Pamięci w kresowym kręgu. Katyń i Smoleńsk, kolejne rocznice zbrodni dokonanych na Polakach przez OUN UPA. Marian Hemar w opowieści Witolda Szolgini. Pamiętaj o tym wnuku, że dziadzio był w Tobruku. Tońku i Szczepku – aktualnie o „bakcyliuszach”. Lwów w czasach zarazy. Zaprasza Danuta Skalska.
pobierz 67.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 8 Zaraza | Radio Katowice
Mocny apel Kresowiaka o dyscyplinę w czasie zarazy. Poświątecznie o wielkanocnym przyodziewku na Kresach. Wojenna Wielkanoc w Kazachstanie. Witold Szolginia o lwowskich przybytkach Bachusa. „My od Wilna za daleko” – ze zbiorów Michała Pieńkowskiego.
pobierz 70.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 7 Lany poniedziałek | Radio Katowice
Oblewany poniedziałek z Tońkiem i Szczepciem. Do chrzanu! – zaprasza Wiktor Budzyński. Dwa spojrzenia na lwowską Wielkanoc: Witold Szolginia i Marcin Hałaś. Święta na Kresach z Tomaszem K. Kozłowskim. Zaprasza Danuta Skalska.
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 6 Wielkanoc | Radio Katowice
Wielkanocny poranek z ks. T. Isakowiczem-Zaleskim. Po świątecznym Lwowie oprowadza K. Wesołowski. Wojenna Wielkanoc w Kazachstanie i Jerozolimie. Miśku i Jóźku w gościnie u ciotki Bańdziuchowej. Koło Młodych z wielkanocnym przesłaniem. Zaprasza Danuta Skalska.
pobierz 39.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 5 Lwowskie jubileusze
W audycji: Lwowskie jubileusze: rocznica ślubów Jana Kazimierza, nadanie krzyża Virtuti Militari miastu Lwów. Wspomnienie o Janie Pawle II. Wielki Tydzień we Lwowie. Słoik kiszonych ogórków od Jurka Janickiego.
pobierz 39.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 4 Jubileuszowy program
Jubileuszowy program. To już 700 wydanie Lwowskiej Fali na antenie Polskiego Radia Katowice. Po raz pierwszy audycja została nadana na antenie Radia Katowice 10-go grudnia 2006 roku. Od początku prowadzi ją Danuta Skalska.
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek