Lwowska Fala

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Lwowska Fala, audycja, która ocala od zapomnienia kresową tradycję i kulturę, lwowski humor i piosenkę, ale także prawdę o losach Polaków, tragicznie splecionych z wojną i okupacją na Ziemiach Wschodnich Rzeczypospolitej. Zaprasza Danuta Skalska.
Data dodania: 2020-07-20 17:42:32
Data aktualizacji: 2021-01-23 18:15:04
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 13 dni temu
Lwowska Fala odc. 44 Lwowska kolęda | Radio Katowice
W audycji: Tradycja lwowskiej kolędy na Śląsku. Kresowa Księga Pamięci o Nieobecnych. Święta Bożego Narodzenia w obrządku wschodnim. Młodzi twórcy piosenek o Lwowie w akcji.
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Lwowska Fala odc. 43 Noworoczne życzenia | Radio Katowice
W audycji: Na ten Nowy Rok – powinszowania z bliska i daleka. Nasze dawne lwowskie święta. Covidowa Gwiazdka i pożegnanie 2020 roku z ks. T. Isakowiczem-Zaleskim.
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 42 Świąteczne tradycje | Radio Katowice
W audycji: Opłatek z ks. T. Isakowiczem-Zaleskim. Świąteczne tradycje i zwyczaje na Kresach. Wigilijny post w kresowych dworach. Wspomnienia o tych co odeszli. Jak Polacy na wschodzie przygotowują się do świąt.
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 41 Przedświąteczny Lwów | Radio Katowice
W audycji: 13 XII 1981 w pamięci Kresowian. Przedświąteczny Lwów W. Szolgini i Święty Mikołaj wygnańców M. Hemara. Ks. Michał Rękas – prekursor akcji pomocy w PR Lwów i PR Katowice. Radio Edmonton w Kanadzie łączy się z nami w akcji świątecznej pomocy dla Polaków na Kresach.
pobierz 68.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 40 Mikołaj | Radio Katowice
W audycji: I ty możesz zostać Świętym Mikołajem – akcja świątecznej pomocy i spotkanie z polskim przedszkolem na Kresach. Dlaczego śpiewam po polsku – niewidoma organistka z Kamieńca Podolskiego. Ratowanie polskich kościołów na Wschodzie. Młodzi realizują projekt Instytutu POLONIKA.
pobierz 72.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 39 Maniuśka ze Lwowa | Radio Katowice
W audycji: "Maniuśka ze Lwowa" zagości w naszych domach. Kresowe oczekiwania wobec ministra Edukacji i Nauki prof. Czarnka. Co wspólnego ma warszawska syrenka z Kresami? Radio Chorym i ks. M. Rękas – łącznik miedzy PR Lwów i PR Katowice.
pobierz 72.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 38 Obrońcy Lwowa | Radio Katowice
W audycji: 100. rocznica odznaczenia Lwowa krzyżem Virtuti Militari. Ślązacy o obrońcach Lwowa. Jerzy Kula: Moi dziadkowie – obrońcy Polski na Kresach. Płk Edward Lachs i płk Leopold Lis-Kula. Helena Sak – wojenne i powojenne losy mojego ojca i naszej kresowej rodziny.
pobierz 68.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 37 Ochotnicza Legia Kobiet | Radio Katowice
W audycji: Ochotnicza Legia Kobiet w walce o Niepodległą. Zwyczajne i niezwyczajne kobiety z tego i tamtego Lwowa. Listopad dla lwowian niebezpieczną porą – nie pozwala zapomnieć o Lwowie.
pobierz 71.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 36 Lwowski lekarz | Radio Katowice
W audycji: Dr Kurowski – lwowski lekarz z pomocą w czasie pandemii. Polaków w Komarnie problemy z kościołem. Lwowski – Gniatkowski. Projekt ustawy dr. Samborskiego dot. Muzeum Kresów i narodowej pamięci o ludobójstwie.
pobierz 68.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 35 Zaduszki | Radio Katowice
W audycji: Lwowskie Zaduszki. Miejsca kresowej pamięci na wschodzie i w Wielkiej Brytanii. Hemar, Anders – o polskich bohaterach i lwowskim Campo Santo.
pobierz 70.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 34 Kresowe Centrum | Radio Katowice
W audycji: Niezwykli goście Kresowego Centrum. Jak przemawiają groby? Edukacja mlodych – podsumowanie wypraw na Wołyń. Prof Nicieja zaprasza na promocję Wilna. Pożegnanie Lwowianina Wojciecha Pszoniaka.
pobierz 68.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 33 Kwesta | Radio Katowice
W audycji: Kwestujemy na pomoc Rodakom na Kresach. Trudne rozmowy wokół Muzeum Wołyńskiego. Rzecz o Wacławie Kucharze. Lwowski ukłon w stronę nauczycieli – L. Jóźków. Młodzi w poszukiwaniu wołyńskich śladów.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 32 Muzeum Kresów | Radio Katowice
W audycji: SOŃKA – z kresowym zaśpiewem czyli o sukcesie artystycznym Krzysztofa Kiczka, reżysera dźwięku Lwowskiej Fali. Prof. J. Hickiewicz – głos w sprawie Muzeum Kresów. Goście zza wschodniej granicy: zespół "Czeremszyna" i Walery Tracz. Ni ma jak Pogoń Lwów.
pobierz 69.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 31 Książki o Lwowie | Radio Katowice
W audycji: 10 najlepszych książek o Lwowie – ranking red. M. Hałasia. Młodzi w poszukiwaniu rodzinnych śladów na Wołyniu. Takie dziewczyny tylko u nas – Tomasz K. Kozłowski o Ochotniczej Legii Kobiet. Wokół Muzeum Kresów cd.
pobierz 69.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 30 Świat Kresów | Radio Katowice
W audycji: Wilno i Barbara Radziwiłłówna – prof. St. S. Nicieja. Co z tym muzeum Kresów? – ks. T. Isakowicz-Zaleski. "Świat Kresów" w obrazach i opowieściach – K. Węglicka.
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 29 Muzeum Kresów Wschodnich | Radio Katowice
W audycji: 22 września 1939 – Sowieci we Lwowie. Dwugłos o muzeum Kresów Wschodnich. Dr. Z. Kopociński o problemach z upamiętnieniem Kresów i Kresowian. Co się dzieje w kościele w Komarnie?
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 28 Szkoła lwowskiego bałaku | Radio Katowice
W audycji: Wrześniowe wydarzenia kresowe – Ks. Isakowicz-Zaleski. Szkoła lwowskiego bałaku i echo dawnej Kołomyi. Dr Z. Kopociński o zaprzepaszczonych szansach rocznicowych. Piosenka polska z kresowymi korzeniami – prof. St. S. Nicieja.
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Lwowska Fala odc. 27 Piosenkarze | Radio Katowice
W audycji: O piosenkarzach z kresowym rodowodem opowiada prof. St. S. Nicieja. Antoni Dąbrowski – działacz kresowy oskarżony o mowę nienawiści. Ks. T. Isakowicz-Zaleski o promocji książki "Od Podola i pokucia wieje wiatr".
pobierz 69.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Lwowska Fala odc. 26 Lekarz i piłkarz | Radio Katowice
W audycji: 1 września 1939 we Lwowie. Prof. Nicieja o wileńskich fascynacjach. Kresowe Głuchołazy. J. Garbień – niezwykły lekarz i piłkarz ze Lwowa w opowieści R. Klucznika.
pobierz 69.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Lwowska Fala odc. 25 Centrum Kresowe | Radio Katowice
W audycji: Do pracy – rodacy! Zapowiedź inauguracji nowego sezonu w Centrum Kresowym. Prof. Nicieja o Zadwórzu, młodzi o poszukiwaniu kresowych korzeni. Na deser – rzecz o Pogonii Lwów i piwo lwowskie w podziemnych lwowskich lokalach.
pobierz 69.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek