Lwowska Fala

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Lwowska Fala, audycja, która ocala od zapomnienia kresową tradycję i kulturę, lwowski humor i piosenkę, ale także prawdę o losach Polaków, tragicznie splecionych z wojną i okupacją na Ziemiach Wschodnich Rzeczypospolitej. Zaprasza Danuta Skalska.
Data dodania: 2020-07-20 17:42:32
Data aktualizacji: 2020-10-25 04:55:05
Audycji w katalogu: 34
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
Lwowska Fala odc. 33 Kwesta | Radio Katowice
W audycji: Kwestujemy na pomoc Rodakom na Kresach. Trudne rozmowy wokół Muzeum Wołyńskiego. Rzecz o Wacławie Kucharze. Lwowski ukłon w stronę nauczycieli – L. Jóźków. Młodzi w poszukiwaniu wołyńskich śladów.
pobierz 22.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Lwowska Fala odc. 32 Muzeum Kresów | Radio Katowice
W audycji: SOŃKA – z kresowym zaśpiewem czyli o sukcesie artystycznym Krzysztofa Kiczka, reżysera dźwięku Lwowskiej Fali. Prof. J. Hickiewicz – głos w sprawie Muzeum Kresów. Goście zza wschodniej granicy: zespół "Czeremszyna" i Walery Tracz. Ni ma jak Pogoń Lwów.
pobierz 69.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Lwowska Fala odc. 31 Książki o Lwowie | Radio Katowice
W audycji: 10 najlepszych książek o Lwowie – ranking red. M. Hałasia. Młodzi w poszukiwaniu rodzinnych śladów na Wołyniu. Takie dziewczyny tylko u nas – Tomasz K. Kozłowski o Ochotniczej Legii Kobiet. Wokół Muzeum Kresów cd.
pobierz 69.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Lwowska Fala odc. 30 Świat Kresów | Radio Katowice
W audycji: Wilno i Barbara Radziwiłłówna – prof. St. S. Nicieja. Co z tym muzeum Kresów? – ks. T. Isakowicz-Zaleski. "Świat Kresów" w obrazach i opowieściach – K. Węglicka.
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 29 Muzeum Kresów Wschodnich | Radio Katowice
W audycji: 22 września 1939 – Sowieci we Lwowie. Dwugłos o muzeum Kresów Wschodnich. Dr. Z. Kopociński o problemach z upamiętnieniem Kresów i Kresowian. Co się dzieje w kościele w Komarnie?
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Lwowska Fala odc. 28 Szkoła lwowskiego bałaku | Radio Katowice
W audycji: Wrześniowe wydarzenia kresowe – Ks. Isakowicz-Zaleski. Szkoła lwowskiego bałaku i echo dawnej Kołomyi. Dr Z. Kopociński o zaprzepaszczonych szansach rocznicowych. Piosenka polska z kresowymi korzeniami – prof. St. S. Nicieja.
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 27 Piosenkarze | Radio Katowice
W audycji: O piosenkarzach z kresowym rodowodem opowiada prof. St. S. Nicieja. Antoni Dąbrowski – działacz kresowy oskarżony o mowę nienawiści. Ks. T. Isakowicz-Zaleski o promocji książki "Od Podola i pokucia wieje wiatr".
pobierz 69.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 26 Lekarz i piłkarz | Radio Katowice
W audycji: 1 września 1939 we Lwowie. Prof. Nicieja o wileńskich fascynacjach. Kresowe Głuchołazy. J. Garbień – niezwykły lekarz i piłkarz ze Lwowa w opowieści R. Klucznika.
pobierz 69.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 25 Centrum Kresowe | Radio Katowice
W audycji: Do pracy – rodacy! Zapowiedź inauguracji nowego sezonu w Centrum Kresowym. Prof. Nicieja o Zadwórzu, młodzi o poszukiwaniu kresowych korzeni. Na deser – rzecz o Pogonii Lwów i piwo lwowskie w podziemnych lwowskich lokalach.
pobierz 69.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 24 Bitwa Warszawska | Radio Katowice
100-lecie Bitwy Warszawskiej i bitwy pod Zadwórzem. Sławni dowódcy – o chwale polskiego oręża i trudach bitewnych polskiego żołnierza.
pobierz 68.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 23 Kultura kresowa | Radio Katowice
W audycji: Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z prof. S. Nicieją w Grodnie. Z red. Hałasiem we Lwowie w czasie pandemii. V Dni Kultury Kresowej w Głuchołazach.
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 22 Trudne pożegnania | Radio Katowice
W audycji: Lwów składa hołd walczącej Warszawie! Trudne pożegnania Wielkich Polaków. Wilnianin Bernard ŁADYSZ i lwowianka Jadwiga Zappe. Prof. St. S. Nicieja – Zdążyć przed Panem Bogiem.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 21 Wołyń | Radio Katowice
W audycji: Młodzi w poszukiwaniu prawdy o Wołyniu. Prof. St. S. Nicieja i jubileuszowe wydanie z okazji 45-lecia pracy naukowej. A. Wilgusiewicz – opowieści o lwowskich początkach Opery Śląskiej.
pobierz 70.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 20 Kultura Kresów | Radio Katowice
W audycji: Zaproszenie na Dni Kultury Kresowej i Festiwal Dziedzictwa Kresów. Cóż to była za kapela! – wspomnienie o kapeli Ta-joj. Kresowe uroczystości w Kędzierzynie-Koźlu.
pobierz 70.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 19 Krwawa Niedziela | Radio Katowice
W audycji: Rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Wstrząsające wspomnienie Marii Szeligi. Hołd pamięci ofiarom ludobójstwa i sprawiedliwym Ukraińcom – na Jasnej Górze. Pro Patria – dla obrońców pamięci i Praemium Honoris Cresovianae dla ministra Jana J. Kasprzyka.
pobierz 71.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 18 Jasnogórskie spotkania | Radio Katowice
W audycji: Jasnogórskie spotkania Kresowian i przyjaciół Kresów. Zaproszenia na uroczystości Krwawej Niedzieli, 77. rocznicy ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN UPA. Rekompensata dla Sybiraków. Muzyczne wspomnienia kresowych Zjazdów.
pobierz 69.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 17 Lwowianie | Radio Katowice
W audycji: Kalejdoskop wybitnych lwowian wg Jerzego Janickiego. Co w lwowskiej trawie piszczy? – aktualności. Jerzy Michotek o lwowskiej chawirze i ojcu. XXVI Zjazd i Pielgrzymka Kresowian. Do Odessy zaprasza Marcin Hałaś.
pobierz 70.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 16 Wybory prezydenckie | Radio Katowice
W audycji: Wybory Prezydenckie 2020 - stanowisko Kresowian i Polonii Amerykańskiej. O sławnych Kresowianach - prof. St. S. Nicieja, M. Szwarc, J. Baran ze Spalonej. Koło Młodych zaprasza na Dzień Taty. Świętujemy wspólnie rocznice i jubileusze!
pobierz 73.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 15 Polska szkoła | Radio Katowice
W audycji: Światło w tunelu dla polskiej szkoły w Mościskach. Karoliny Lanckorońskiej wspomnienia wojenne. Michał Szwarc o 75. rocznicy wypędzenia z Kresów. Prof. Nicieja o kapelanie Fedorowiczu. Niezwykła książka o pamięci pokoleń. Witamy w Centrum Kresowym.
pobierz 70.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Lwowska Fala odc. 14 Kresowe Centrum | Radio Katowice
Powrót do Kresowego Centrum. Prof. A. Zapałowski o sytuacji polskiego szkolnictwa na Ukrainie. Apel o pomoc dla szkoły w Mościskach. Prof. St. S. Nicieja: Anders i Berling – generałowie z Kresów. Niedźwiedź Wojtek – „żołnierz” spod Monte Cassino.
pobierz 67.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek