Przecież Tam Nic Nie Ma

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nazywam się Michał Łukaszewicz. Jestem specjalistą od wypraw w najdziksze i najbardziej bioróżnorodne zakątki naszej planety. Wierzę głęboko, że profesja odkrywcy nadal ma się w naszych czasach dobrze. Zapraszamsłuchaczy na serię podcastów podróżniczych pod tytułem ‘Przecież Tam Nic Nie Ma’. Postaram się udowodnić, że odległe i niedostępne krainy skrywają w sobie coś zupełnie wyjątkowego. W każdym odcinku opowiem o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i przygodach z danej wyprawy. Jako że słychać tutaj tylko mnie samego to staram zmieścić się z każdym odcinkiem mniej więcej w kwadrans. Szkieletem moich opowieści jest 16-miesięczna podróż dookoła świata, jaką odbyłem z moją narzeczoną Karoliną. Jednak moja postać gra tu rolę drugoplanową. Przede wszystkim, chcę poruszyć kilka ważnych tematów. Jaka jest przyszłość zagrożonych gatunków? Czy są na tym świecie miejsca, do których nie dotarł jeszcze nikt? Jeśli tak to po co się tam wybiera? Jak ważny w podróży jest cel? Kto zyskuje na relacji podróżnicy a rdzenni mieszkańcy? Zabieram słuchaczy w odległe zakątki Papui Nowej Gwinei, Kanady, Filipin, Indii i wielu innych.
Data dodania: 2020-08-28 21:35:58
Data aktualizacji: 2021-03-06 22:10:04
Audycji w katalogu: 4
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc.3 - Papua Nowa Gwinea cz.2, czyli o dzikusach w Papui Nowej Gwinei.
W tym odcinku przyglądamy się dwóm postaciom, które towarzyszyły nam w czasie naszej przeprawy przez Góry Bluchera. Mowa o Kevinie i Rambo. Chciałem dzisiaj spróbować wczuć się w ich spojrzenie na świat, w ich perspektywę i opowiedzieć o tym, jak wyglądało ich życie w momencie, kiedy w ich domu w Papui Nowej Gwinei nawiedziła ich dwójka dzikusów.
pobierz 10.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odc.2 - Papua Nowa Gwinea cz.1, czyli po co jechać tam, gdzie nie dotarł jeszcze nikt?
W tym odcinku wrzucamy na tapetę drugą największą wyspę świata - Nową Gwineę. Kto i co zamieszkuje tę niezwykłą wyspę? Jak kształtuje się historia jej eksploracji? Wreszcie, szukamy odpowiedzi na pytanie po co jedzie się w nieznane i czy istnieją jeszcze miejsca, do których nie dotarł zupełni nikt? 
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odc.1 - Filipiny, czyli o orłach gigantach i zmęczeniu podróżą.
Przenosimy się w Góry Sierra Madre na filipińskiej wyspie Luzon w poszukiwaniu największego i jednocześnie najbardziej zagrożonego wyginięciem orła na świecie. Próbuje ustalić w jakiej sytuacji znajdują się małpożery i odpowiedzieć na pytanie czy można mieć dość podróżowania? 
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Intro
O co właściwie chodzi w tej serii podcastów?
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
miodek