Znowu romansidło!

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast, w którym opowiadam o romansach - książkach i filmach - które namiętnie czytam i oglądam. Zapraszam wielbicieli historii o miłości!
Data dodania: 2020-09-18 11:30:17
Data aktualizacji: 2021-01-26 05:45:06
Audycji w katalogu: 14
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 15 dni temu
Odcinek 14 – "To tylko przyjaciel" Abby Jimenez
Od przyjaciół do kochanków, czyli to, co lubimy najbardziej. Dzisiaj opowiadam o książce, która poruszyła mnie do głębi. Cudni, realistyczni bohaterowie, trochę śmiechu, trochę płaczu. Polecam, polecam, polecam! Korzystałam z wydania: Abby Jimenez, „To tylko przyjaciel”, przeł. Paweł Wolak, Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, Warszawa 2020. Uwaga, w 02:48 wkradł się błąd. Powinno być "od nienawiści do miłości", oczywiście. :-)
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Odcinek 13 - "Romantyczni" Doroty Ponińskiej
Truchtem przez polski romantyzm, albo Mickiewicz i inni w dziewiętnastowiecznym Wilnie. W ostatnim odcinku w tym roku na tapetę biorę książkę, która de facto romansidłem nie jest (i trochę szkoda!). Korzystałam z wydania: Dorota Ponińska, „Romantyczni”, Wydawnictwo Lira, Warszawa 2020.
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 12 – O romansie historycznym: "Róża północy" Lucindy Riley, "Wojna i miłość. Katarzyna i Igor" Jolanty Marii Kalety
Ile romansu w romansie (historycznym)? Dziś opowiadam o dwóch powieściach historycznych, w których literacki rozmach i rozległa panorama dziejów przyprawione zostają szczyptą... romansu, oczywiście. Korzystałam z wydań: Jolanta Maria Kaleta, „Wojna i miłość. Katarzyna i Igor”, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2019. Lucinda Riley, „Róża północy”, przeł. Marzenna Rączkowska, Wydawnictwo Albatros, Warszawa 2016.
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odcinek 11 – O książce "Red, White & Royal Blue" Casey McQuiston
Książę Walii i Pierwszy Syn Ameryki jako bohaterowie soczystego, nietypowego i niezwykle optymistycznego romansu spod znaku queer. Korzystałam z wydania: Casey McQuiston, „Red, White & Royal Blue”, przeł. Emilia Skowrońska, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2020.
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 10 – O książce "Lista przebojów Adama Sharpa" Graeme’a Simsiona
Muzyka, romans i szczypta perwersji w mniej znanej książce autora słynnego „Projektu »Rosie«”. Poznajcie Adama Sharpa i jego romantyczną playlistę! Korzystałam z wydania: Graeme Simsion, „Lista przebojów Adama Sharpa”, przeł. Maciej Studencki, Wydawnictwo Bukowy Las, Wrocław 2017.
pobierz 16.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 9 – Siostrzane relacje: "Gdyby nie ty" Colleen Hoover i "Chłopak, którego nie było" Elżbiety Rodzeń
Dzisiaj opowiadam o odcieniach miłości siostrzanej w romansach: od bezgranicznego oddania aż do miłości toksycznej. Korzystałam z wydań: Colleen Hoover, „Gdyby nie ty”, przeł. Matylda Biernacka, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2020. Elżbieta Rodzeń, „Chłopak, którego nie było”, Między Słowami, Kraków 2019. Olivia Beirne, „Lista, która zmieniła moje życie”, przeł. Xenia Wiśniewska, Wydawnictwo Albatros, Warszawa 2020.
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odcinek 8 – O hotelowych romansach: "Szczęście all inclusive" Krystyny Mirek i serial "Grand Hotel"
W hotelu wszystko się może zdarzyć! Przedstawiam książkę i serial idealne na wakacje, które łączy hotel jako romantyczne miejsce akcji. Korzystałam z wydania: Krystyna Mirek, "Szczęście all inclusive", Wydawnictwo Filia, Poznań 2019.
pobierz 14.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 7 - O książce "Przepiórki w płatkach róży" Laury Esquivel
O miłości, jedzeniu i Meksyku, czyli krótki, acz wdzięczny bryk z realizmu magicznego. Cytaty pochodzą z: Laura Esquivel, "Przepiórki w płatkach róży. Powieść w zeszytach na każdy miesiąc, przepisy kucharskie, historie miłosne, tudzież porady domowe zawierająca", przeł. Elżbieta Komarnicka, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Kraków 2013. Tomasz Pindel, "Realizm magiczny. Przewodnik (praktyczny)", Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, Kraków 2014.
pobierz 16.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 6 - O książce "Potęga miłości" Francine Rivers
Dzisiaj opowiadam o bestsellerowym romansie chrześcijańskim o zbawiennej sile miłości. Prorok, nierządnica i Bóg - czy to może się udać? Cytaty pochodzą z wydania: Francine Rivers, "Potęga miłości", przeł. Jan Kabat, Elwira Niewęgłowska, W wyłomie, Gorzów Wielkopolski 2005.
pobierz 17.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 5 - O książce "Anna i pocałunek w Paryżu" Stephanie Perkins
Dzisiaj kilka słów o nieco zapomnianej książce "Anna i pocałunek w Paryżu". Romantyczna obyczajówka dla młodzieży w sam raz na lato! Wszelkie cytaty pochodzą z wydania: Stephanie Perkins, "Anna i pocałunek w Paryżu", przeł. Małgorzata Stefaniuk, Wydawnictwo Amber, Warszawa 2013.
pobierz 16.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 4 - O książce "Randka z homo sapiens" Penny Reid
Nerdowska wersja Bridget Jones i jej wybranek - Pan Ciacho. W dzisiejszym odcinku trochę ponarzekamy. Oby nie stało się to normą! Wszelkie cytaty pochodzą z wydania: Penny Reid, „Randka z homo sapiens”, przeł. Maria Kabat, Wydawnictwo Poradnia K, Warszawa 2017.
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Odcinek 3 - "Drań z Hollywood" Alessandra Torre [książka i film]
Dzisiaj na tapecie książka "Drań z Hollywood" Alessandry Torre. Łamacz niewieścich serc i dziewczyna z dalekiego Południa razem na planie filmowym. Czy to może się udać? Wszelkie cytaty pochodzą z wydania: Alessandra Torre, "Drań z Hollywood", przeł. Lucyna Wierzbowska, Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus, Białystok 2019.
pobierz 16.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 2 - O książkach "(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie" Nataszy Sochy oraz "Milion nowych chwil" Katherine Center
W drugim odcinku opowiadam o ostatnio przeczytanej książce - "(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie" Nataszy Sochy, a także porównuję ją z "Milionem nowych chwil" Katherine Center. Dwa (różne?) podejścia do trudnego tematu niepełnosprawności i walki z przeciwnościami! Wszelkie cytaty pochodzą z wydań: Natasza Socha, "(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie", Wydawnictwo Edipresse Kolekcje, Warszawa 2019; Katherine Center, "Milion nowych chwil", przeł. Anna Rajca-Salata, Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza, Warszawa 2019.
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Odcinek 1 - O książce "Zostań ze mną" K.A. Tucker
W pierwszym odcinku opowiadam o ostatnio przeczytanej książce - "Zostań ze mną" K.A. Tucker. Wielkomiejska księżniczka Instagrama i brodaty pilot wśród alaskańskiej głuszy, czyli romans w stylu "kto się czubi, ten się lubi" w najlepszym wydaniu! Wszelkie cytaty pochodzą z wydania: K.A. Tucker, "Zostań ze mną", przeł. Katarzyna Agnieszka Dyrek, Wydawnictwo Filia, Poznań 2019.
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
miodek